Jean-Pierre Gits in allegro ma non tropo Ploeg X bouwt eerste X-Mas kwis Kamavalkalender van de Pagadetten Vrieje Zwietollekes winnen kamavalkwis 6 - 7.12.1990 - De Voorpost Elke rechtgeaarde Aalstenaar heeft al lang in zijn agenda de dagen van karnaval 1991 aangestipt. Naarge lang deze dagen naderen, stijgt de kamavalkoorts heel wat karnaval- groepen vergaderen druk om hun onderwerp dat ze in de stoet willen uitbeelden, op punt te stellen; som mige groepen zijn reeds een tijdje aan het werken aan hun wagen of kostuum; her en der worden er eet festijnen georganizeerd ten voorde le van kamavalverenigingen; er ver schijnen overal affiches van de kan didaten voor de prinselijke titel. Ook de Pagadetten hebben de laatste weken niet stil gezeten want ook dit jaar willen ze hun kamaval- kalender uitbrengen. Met deze scheurkalender die 50 dagen voor karnaval begint af te tellen, willen de Pagadetten alle Aalstenaars met hun neus op de realiteit drukken. Sommigen popelen van ongeduld, want voor hen kan het niet vlug genoeg karnaval zijn. Anderen zien de hoogdag van karnaval met rasse schreden naderen en vragen zich bezorgd af of ze hun onderwerp van de stoet wel tijdig en volledig zoals ze het zich hebben voorgesteld, zul len kunnen afwerken. De kamavalkalender telt van 22 de cember naar karnavalzondag af elke dag mag je een blaadje van de kalender afscheuren. Op de achter kant van elk scheurblaadje wordt er je iets meer verteld over het karna- valleven van Aalst. Dit jaar werden de teksten op een originele manier verzameldop een avond werd er een 'Taaiwedstrijd' georganizeerd met enkele figuren uit de karnavalmiddens. Er werden aan de panelleden vragen gesteld alswelke zijn de attributen die elke Voil Jeannet bij zich moet hebben Of ze kregen de opdracht reklame te maken voor een of ander Aalsters produkt. Alles werd op band opge nomen en de grappigste en sappig ste stukjes werden geselekteerd voor de kalender. Verder werd er aandacht besteed aan enkele Aalsterse kamavallied- jes en werden er enkele raadseltjes ingelast. Deze kamavalkalender is te koop bij de leden van de Pagadetten en in enkele café's in het centrum van Aalst. Hij kost 120 fr. (JMH) In de allegro ma non tropo stelt Jean-Pierre Gits tentoon tot eind december. Allegro ma non tropo is gelegen in de Gentsestraat te Aalst. Jean-Pierre Gits werd te Aalst ge boren in 1950 en verkreeg zijn eerste kunstopleiding aan de Aalsterse Akademie voor schone kunsten tij dens de lessen waterverf - schilde ren en binnenhuisarchitektuur o.a. van wijlen Alfons Singelyn. Ook Frans Lemaitre en Van Den Eynde behoorten tot de leraars van Gits. 'Het waren de gouden jaren van de akademie. Je voelde er de vernieu wing. We bezochten tentoonstellin gen in Amsterdam en Parijs, waar we trouwens de mei-revolutie meemaakten' vertrouwd Gits ons toe. 'Het was ook de tijd dat we aan de akademie een karnavalgroep stich tten: de fagadeklasjers' Een hele er varing feitelijk, ontwerpen en bou wen van karnavalwagens. Uren en uren heb ik toen in de koude fees- thalle in de Schoolstraat doorge bracht. Wijlen Fons Singelijn was toen voorzitter van het feestkomi- tee en onze leraar binnenhuiskunst en vormgeving. En hij was het ook die me stimuleerde en aanspoorde om te schilderen en de ontwerpen werden op ware grootte gemaakt en zelfs in produktie genomen'. Na legerdienst ging Gits op een ar- chitektenbureau werken bij Walter Van Herreweghe en daar groeide de idee om te schilderen. Zijn werk Gits zegt zelf dat hij zijn werk her komst in het oeuvre van de Neder landse schilder Piet Mondriaan. Hij Men heeft er lang moeten op wach ten. Maar eindelijk is het toch zo ver: kwisploeg X organizeert op za terdag 22 december zijn eerste X- Mas kwis. In Lokeren krijgt Ploeg X daarvoor de samenwerking van net Sociaal Orthopedagogisch Cen trum De Hagewinde. Ploeg X drijft al jaren op een eenza me kwishoogte in de Denderregio. Ploegleden van X waren in buiten en binnenlandse TV-stations wel kome gasten en vooral ploegleider Luc Rochtus bouwde zijn status van topkwissers steeds verder uit. Op zaterdag 22 december om 19.30 uur kan iedereen proeven van het X-re- kiest voor een onderwerp welke op gedeeld wordt in kleurvakken. Deze kleurvakken liggen echter bij hem in gebogen kleurlijnen in te genstelling met Mondriaan die rechts, zwarte lijnen inbracht. Zo-, wel in zijn abstrakten als in de lands chappen brengt hij op een persoon lijke manier zijn bekwame techni sche vaardigheid met olie en pen seel duidelijk tot uiting. Wie het werk van Jean-Pierre Gits wil komen bewonderen moet maar eens langs komen in Allegro ma non tropo in de Gentsestraat te Aalst. cept. In de feestzaal van het SOC De Hagewinde aan de Torenstraat 15 te Lokeren vergast X de deelne mers op 156 vragen over alle tradi tionele kwisonderwerpen. Makke lijk zal het zeker niet worden. Ploegen van minimum 3 en maxi mum 5 kwissers worden toegelaten mits voorafgaande inschrijving en betaling van 500 frank. Inschrijvin- ?en en inlichtingen gebeuren via ,uc Rochtus, Platanenlaan 33 te 9200 Dendermonde, tel. 052/ 21.11.72. De kwis gaat ten voordele van SOC De Hagewinde. HA Aalst. Aperitiefkoncert. In Galerij Denise Van de Velde aan de Tragel trad hei Ensemble Pegasus op uitnodiging van het Davidsfonds op (a) Aalst Kamavalkwis. Willy Van Mossevelde vuurde vragen af (a) VEILIGER OP TWEE WIELEN Vanaf 1 januarie 1991 is een nieuwe reglementering voor fietsers en bromfietsers van toepassing. Wie hierover meer informatie wenst, kan gratis een folder "Veili ger op twee wielen" afhalen op de volgende plaatsen: politie, Kan. Co- linetstraat 7, politie, Albrechtlaan 81, jeugddienst, Kapellestraat, ont haal stadhuis, Grote Markt 3 AALST KARNAVAL, EEN EURO PESE ONTMOETING: PROMO TIECAMPAGNE Voor de manifestatie "Aalst karna val, een Europese Ontmoeting" wordt een grote en zeer ruim opge vatte publiciteitscampagne ge voerd. Die promotie kost de Aal sterse belastingbetaler echter hele maal niets! Er is zeker geen sprake van zoge naamde sponsorverheerlijking of van het voeren van promotie voor bedrijven op stadskosten. Sponce- ring en gewaardeerde steun zijn wel wat anders. Voor Aalst Karnaval, een Europese Ontmoeting wordt promotie ge voerd op 3 niveaus: de stad voert zowel een campagne regionaal, als op nationaal en internationaal vlak. Het is duidelijk dat bij zo'n campag ne heel wat uitgaven komen kijken. Aalst. Kamavalkwis. De jury houdt nauwgezet de punten bij (a) Aalst. Ook Prins Chris was present op de voorbereidende vergadering van de kamavalkwis (a) Aalst. Kamavalkwis. Organizator Schief regt Oever verdiende meer belangstelling voor dit initiatief (a) Gelukkig zijn er nog velen als Fred die 'echt' gemotiveerd willen wer ken voor onze 'Vastelaved'. De wisseltrofee die vorig jaar dooi de Schoimers gewonnen werd, ginj naar de Vrieje Zwietollekens die vrijdagavond ook al op kop stondei met 519 pt. Tweede werden de Schoimers met 502 pt., 3de De Pa gadetten 464 pt., 4de De Tettemoe- sjen 448 pt., 5de De Destereers 382 pt., 6de Noig g'ambeteerd en vriet gezjeneird 362 pt., 7de Posensje 360 pt., 8ste Voortkapoenen 341 pt., 9de Pertotal 328 pt. Aalst. Kamavalkwis. Het aantal deelnemende groepen was eerder aan de magere kant (a) Vrijdag en zaterdag had in de Sint- Annazaal het 15de kwistornooi plaats van AKV Schieft zegt'oever en de dekenij Koolstraat. In het verleden kon men steeds re kenen op een groot aantal deelne mers. Nu diende de kwis op te bok sen tegen de Carréshow van de prin sengarde. Vrijdag kregen de 9 groe pen heel wat teoretische vragen te beantwoorden en kwismaster An- toine Van Der Heyden toonde zich nogmaals van zijn beste zijde. Za terdag kregen alle ploegen 'een tien voor te bezien' optreden. De Pagadetten brachten op sublie me wijze een persiflage van de Confetti's en wonnen daarmee de imitatieronde. Elk jaar wordt er ook een prijs toe gekend aan de ploeg met de origi neelste joker. De Tettemoesjen kre gen de originaliteitsprijs voor de jo ker, een zaag met de naam Fred (Van Pottelberghe) erop. Iedereen begreep wat hiermee bedoeld werd. Fred is immers iemand die uit het goede karnavalhout is gesneden maar de touwtjes werkelijk in han den wil houden.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6