JiUW.IJiW V.W. Hamme op kop Volle winst via strafschop Dit zijn gouden punten Eén zege en VW Hamme is herfstkampioen Voor één punt naar Denderhoutem Olsa - V.W. Hamme 0-2 Eendracht Aalst Digest Eendracht Aalst - Stade Leuven 2-1 K.A.V.D. - Vorseiaar 3-2 De Voorpost - 14.12.1990 - 17 %&k- fePOflT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendennonde. Tei. 052/21.40.60 VW Hamme had zondagavond redenen genoeg om de bloemetjes buiten te zet ten. Er was vooreerst de overwinning bij Olsa Brakel. Daarna volgde het bericht dat Herentals en Bornem verloren had den en dat Kapellen niet verder geraakt was dan een gelijkspel. Wie dat allemaal vooraf had durven voorspellen, had voorzeker als 'kompliment' gekregen dat er wat scheelde in zijn bovenkamer. Weerom werd het bewijs geleverd dat voetbal onberekenbaar is en dat iedere match moet gespeeld worden. Daniël de Paepe voelde zich de gelukkigste mens van de wereld: 'Mag ik vooraf stellen dat ik al heel erg zou tevreden geweest zijn met een pun- tendeling Olsa Brakel is een moeilijk te bespelen ploeg. Bovendien lag het veld helemaal ondergesneeuwd. Ner gens in Vlaanderen had de witte vacht zich zo hoog opgehoopt. Mooi voetbal kon je in die omstandigheden niet verla nen. Het kwam er in de eerste plaats op aan om gekoncentreerd te blijven en niet 'uit te schuiven'. Brakel achtervol gen zou een te zware opdracht geworden zijn. In de eerste helft waren we doorlopend meester van de situatie. Technisch ston den we een trapje hoger en wat het aantal kansen betreft helt de balans duidelijk in ons voordeel over. Op een gegeven moment stond Guido Vergeylen voor een gapende doelmond. Dat is natuurlijk geen verwijt. Voorts hebben we Thierry De Cubber een paar keer duchtig op de korrel genomen. Tijdens de rust moest ik een wissel doorvoeren. Frank Heremans had aan een elleboog stoot een gekloven wenkbrauw overge houden. Ik heb toen Bart Malfliet in de ploeg gebracht en hem de funktie van libero toevertrouwd. Van Houcke die gewoonlijk deze rol vertolkt, liet ik in het midden evolueren. We verwierven snel een voorsprong toen Robbie Nardus op doel besloot. In de rebound nam Dirk Van der Stock de bal op de slof en keerde hem keihard tegen de touwen. Het lag in de lijn van de verwachtingen dat de thuisploeg uit haar krammen zou schieten, wat ook gebeurde. Al kreeg keeper De Pelsmaecker, net als zijn overbuur, ook een deel van het werk op te knappen, toch werden we maar één keer écht in verlegenheid gebracht. Bart Malfliet kon toen de bal van de lijn keren. Voor de rest hadden we niet te veel moeite om weerwerk te bieden. Gelet op de omstandigheden maande ik aan tot voorzichtigheid, zonder dat het de bedoeling was om ons in te graven. Integendeel, we zijn bijzonder aktief gebleven in de tegenaanval, waaruit we verschillende kansen puurden en ook een tweede en meteen geruststellende treffer van De Borger. Volgens de thuis- aanhang was dit een flagrant buitenspel, maar dat durven we sterk betwijfelen'. Gele kaarten waren er ook voor Stalpaert en Van der Stock. Het hoeft niet gezegd dat de sfeer gezellig is in Hamme. Of dat ook zondagavond nog zo zal zijn, hang af van het resultaat tegen Tubantia Borgerhout. «Het probleem wordt voorzeker niet gemakkelijk, zeg oefenmeester De Paepe. Het verleden heeft geleerd, zo heeft men mij hier althans gezegd, dat Tubantia steeds een moeilijk te bespelen ploeg is geweest. Met dat gezegde hou ik niet veel rekening, wel ben ik op de hooge van de kracht die het huidige team uitstraalt, ik vertrek met een ongewijzigd elftal. Er is een klein probleem. Dirk Van Der Stock kwam in Olsa tot scoren. Later in de match werd hij door Philip De Borger opgevolgd in eenzelfde rol van waaruit hij een tweede treffer tegen de touwen joeg. Het is dus moeilijk om iemand de voorkeur te geven, al lijkt het mij in de gegeven omstandigheden het meest opportuun om de opstelling ongewijzigd te laten. Ik beschik in Hamme over een ruim potentieel. Dat heeft enorme voordelen, maar ook zijn er de minder goede kanten. Een aantal bijna zo goed als evenwaardige voetballers staan te trappelen om opgenomen te worden in de kern.'Voor hen is het natuurlijk jammer dat zij momenteel niet tot de uitverkorenen behoren. Kanttekening bij deze match is dat de invallers van Borgerhout als leider postvatte en wij op een punt achtervolgen. Zaterdagnamiddag spelen de beide ploegen tegen mekaar. Indien onze reserven winnen dan worden ze leider en herfstkampioen. Dat laatste geldt ook voor de eerste ploeg. Beide resultaten zullen zondagavond de sfeer beïnvloeden. De ploeg: De Pelsmaecker, D'Hondt, Verbrug»en, Heremans, Van Caelenberg, Vergeylen, Nardus, Van Houcke, Stalpaert, Van Der Stock, Van de Velde, De Van Hemelrijck, Malfliet. Met één punt in Denderhoutem zal men in Dendermondse voetbalkringen best tevreden zijn. Een standpunt dat ook gedeeld wordt door oefenmeester Toon Pfaff. "We gaan in elk geval verdedigend voetballen, zegt de KAVD-trainer. Met 25 doelpunten op ons passief is voorzichtigheid de moeder van de porceleinen- winkel. Ik hoop dat de supporters hiervoor begrip kunnen opbrengen. Tegen Vorseiaar hield ik enkel Thomas Wygonik in de spits. Hij moest dus alleen optomen tegen een ganse verdediging. Ik begrijp niet hoe sommige mensen achter de omheining niet eens hebben gemerkt hoe hard die jongen wel heeft gewerkt. Ik ben het ermee eens dat hij een aantal kansen onbenut liet maar langs de andere kant lokte hij tegenstanders naar zich toe, waardoor anderen meer vrijheid kregen. Als kanttekening wil ik hieraan toevoegen dat Thomas vrijwel twee jaar niet heeft gevoetbald. Als jonge knaap werd hij destijds door het Poolse Krakow ingehaald, maar een prof is hij nooit geweest. Tenslotte is het ook wennen voor hem, stel je maar eens in zijn plaats. Een positieve vaststelling is dat we de laatste twee weken gedisciplineerder voetballen. Twee lessen aan huis, waarbij we telkens in de aanvangsfaze voor schut werden gezet, zijn blijkbaar voldoende geweest. Ik hoop dat in Dender houtem dezelfde principes worden gehuldigd. Halen we er de halve inzet dan besluiten we de heenronde met 13 punten. Ik had er op twee méér gerekend, maar gelet op de vele tegenslagen ben ik niet echt ontevreden, al had het zeker beter gekund', aldus de Dendermondse oefenmeester. E.G. tA.V.D.-Vorselaar 3-2. Marek Kusto probeert het van zeer ver (vh) Eendracht Aalst. Gino Nijs: bijzonde re inzet op het middenveld (da) Eendracht Aalst. Luc Limpens: een grootse werkkracht tegen Leuven (da) KA. V.D.-Vorselaar 3-2. De Pool Wygonik yyint dit duel. Segers volgt de fase van nabij (vh) KAV.Dendermonde besefte maar al te best dat het tegen Vorseiaar winnen was of verzuipen. Om uit de penarie te gera ken moest paarsblauw winnen en het is daarin geslaagd al heeft het water en bloed moeten zweten. De vreugde om die zege werd echter fel getemperd. Marek Kusto en Marc Van De Perre hebben het veld moeten verla ten omdat zij vrij zwaar onder handen werden genomen door hun tegenstan ders. Zondagavond volgde er trouwens een diagnose in het ziekenhuis. Het kan best zijn dat beide spelers een aantal weken onbeschikbaar zullen blijven en dat levert trainer Toon Pfaff, die al over geen uitgebreide kern beschikt, onge twijfeld heelwat kopzorgen. Ondanks deze winst blijft het besef dat het voor KAVD zeer moeilijk zal worden om het behoud te verzekeren. Er wor den immers al te gemakkelijk doelpun ten toegestaan. Toch waren er kansen bij de vleet om tegen Vorseiaar tot sco ren te komen. Normaal had het bezoekende lot al bij de rust moeten bezegeld zijn. Een 3-0 stand zou op dat ogeblik niet overdreven geweest zijn. Zeer verrassend kwamen de bezoekers met nog tien minuten te gaan op gelijke hoogte. Gelukkig voor paarsblauw brachten twee knappe akties van Gino Goemaere en Geert Van Roy dan toch winst op. Naast het aantal kansen dat KAVD kreeg, en dat is de positieve noot, blijft het onzeker presteren van de verdediging een duidelijke zaak. Gelukkig is er doelman Kurt Van Meir- venne, die bij tijd en stond aardig weet tussen te komen en opnieuw zijn peil van vorig jaar bereikt. E.G. Na een zwak eerste kwartier, waarin bij beide ploegen het samenspel heelwat te wensen overliet, kwam na de openings treffer van Aalst wat meer vaart in de wedstrijd. Dat doelpunt was in ieder geval van uitstekende makelij. Na een korte kombinatie tussen Szabadi en Mandiangu, paste de Zaïrees de bal in de voeten van de vrijstaande Chunga, die met een gestrekt schot de bezoekende doelman geen schijn van een kans gaf. Leuven kon in die eerste helft nauwe lijks reageren. Het liet na om bij de luttele uitbraken gebruik te maken van de flanken. Doelman De Schrijver moest slechts één keer plat toen op rijf minuten voor de rust Spoorenberg aan legde. Na de kampwisseling tapten de bezoe kers echter uit een ander vaatje en ze konden al na zeven minuten de balans in evenwicht brengen. Matusi, onvol doende in de gaten gehouden op de rechterflank, schoot plots vanuit een scherpe hoek verrassend op doel. Doel man De Schrijver weerde af met de vuist, maar de rebound werd door Ilians kalm binnengetrapt. Op de 67ste minuut werd Leuven tot tien eenheden herleid toen Hanouille, na overbodig handsspel zijn tweede gele kaart inkasseerde. Gezien de slechte weersomstandig heden werd de maandagavondtrai ning eerder licht afgehaspeld. Ver der besliste Fazekas dat zijn man schappen vrijaf krijgen vanaf 22 tot 29 december. Moses Chunga daar entegen vertrek! onmiddellijk na de match op Lommei naar zijn ge boorteland Zimbabwe. Hij kreeg hiervoor het fiat van Fazekas die de mening is toegedaan dat zijn ster speler dat beslist verdient en zeker omwille van familiale omstandig heden. Ondanks zijn strengheid te genover het spelerspotentieel, be schikt de Hongaar ook wel over een gouden hart. Oefenmeester Briganti had nauwelijks zijn ploeg herschikt of Depovere moest in de zone van de waarheid aan de noodrem trekken om de doorgebroken Chunga af te remmen. Chunga belastte zich met de elfmetertrap en trof ongena dig raak. Leuven was nadien nog één keer gevaarlijk op een uitbraak van Ilians. Doelman De Schrijver kon eerder gelukkig met de voet redding brengen. In de slotminuten was er nog stevig vuistwerk nodig van doelman Philip- paerts op schoten van Droeven en De Wolf. Verdiende zege van de thuisploeg. De 12-1 verhouding van de hoekschop pen liegt er niet om. Scheidsrechter: Hus Toeschouwers: 3.000 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Nijs, Limpens, Mandiangu (82' Eeckhout), Godtbil, Droeven, Chunga en Szabadi (67' Lathouwers) St. Leuven: Phillipaerts, Curabu, Ha nouille, Depovere, Miljenovic, Scholty- sik, Matusi (82' Saris), D'Haen, Ilians, Spoorenberg en Cimino (67' Jordens) Doetounten: 19' Chunga 1-0, 52' Ilians 1-1, 69' Chunga (strafschop) 2-1. Gele kaarten: D'Haen, Curabu. Rode kaart: 67' Hanouille (2 x geel) E. Aalst-St. Leuven 2-1. Toch kreeg Aalst het niet gemakkelijk tegen laatstge- klasseerde Leuven. Hier wordt Mandiangu van de bal gehouden (da) ÏA. V.D.-Vorselaar 3-2. Heyrman, die ook scoorde, tijdens een atletische kopbal laar doel (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17