Robur Moerzeke in slechte papieren Een verliespunt Zeven op tien Betere tijden voor Baasrode Voetbal uitslagen Leider te sterk Tweede provincialers in het Aalsterse Buggenhout - Schoonaarde 3-3 Heusden - Oudegem 2-4 Sluiting Lebbeeks Sportcentrum Baasrode - Laarne 2-0 Voetbal kalender Zottegem - Rapide Lebbeke 4-0 Robur-Destelbergen 1-2 18 - 14.12.1990 - De Voorpost Dat stek i een hoopjl beoordelin VOETBAL Het gaat niet meer zo goed de laatste tijd bij Sparta Bujgenhout. Ook tegen het laatstgerangschikte Schoonaarde kon den de Spartanen niet overtuigen. Ze verloren dan ook een punt en niemand kon achteraf zeggen dat de bezoekers het niet verdiend hadden. 'Ik meen dat een gelijkspel de juiste weergave is van de match, zegde een ietwat ontgoochelde sekretaris Luy- paert. We hadden er niet op gerekend om hier op eigen veld, tegen het be scheiden Schoonaarde, de halve inzet prijs te geven. Ik kan geen enkel positief besluit trekken uit een partij die enkel als archi-slecht kan omschrijven. Geen enkele speler stak boven de middelmaat uit. Het is zelfs zo dat de bezoekers niet ongevaarlijk waren toen zij op de coun ter speelden. Het was hun goed recht om verdedigend te spelen en op hun goed gesternte te rekenen. Al snel viel voor hen een geschenk uit de hemel en we waren meteen op achtervolgen aange wezen. Nog voor de rust verscheen ge lukkig de gelijkmaker op het bord zodat we in de tweede helft op een zuivere lei konden starten. Wie dacht dat er toen beter spel zou te zien zijn, moest al snel zijn mening herzien'. Enkele weken geleden nog zag het er niet rooskleurig uit voor S.K. Oudegem. Die toestand is inmiddels opgeklaard. De vijf jongste matchen hebben zeven punten opgeleverd. Vorige zondag werd Heusden, toch wel een rechtstreekse konkurrent, uitgeschakeld. Christophe Hillaert vertolkte een centrale rol. Hij legde de basis van twee doelpunten en Zoals elk jaar zal het sportcentrum van Lebbeke (zwembad, sporthal en buitenterreinen) gesloten zijn voor het publiek vanaf maandag 24 december tot en met woensdag 2 januari 1991- Kompetitiewedstrijden en tornooien zullen echter wel plaats hebben op de reeds vastgestelde dagen en uren. werd zelf auteur van een derde. 'In het begin zag het er nochtans niet zo rooskleurig uit, zegt klubleider Hector Lambrecht. Na veertig minuten keken we tegen een 2-0 achterstand aan. Ik geloofde toen niet erg meer in de goede afloop. Net voor de rust zorgde Hans Hofmans voor de aansluitingstreffer. Na de hervatting waren we de betere ploeg, wat resulteerde in een onverwachte overwinning en twee belangrijke pun ten. Onze positie in de rangschikking is thans van die aard dat we ons niet onmiddellijk moeten ongerust maken. Belangrijk is dat we de lijn kunnen doortrekken. Ik reken erop dat we zon dag tegen Overmere winnen. In dat geval worden het kommerloze eindejaars feesten. E.G. Boven Baasrode is de hemel een beetje opgeklaard. De jongste vier matchen hebben zes punten opgebracht. Die gun stige resultaten hebben uiteraard hun weerslag op de plaats in de rangschik king. We moeten er echter aan toevoe gen dat het wel laatstgerangschikte Laar ne was dat afgelopen week de gast was van de geelblauwen. 'We waren in ieder geval de betere ploeg, zegt trainer Guido De Leeuw. In de eerste helft konden we een aantal kan sen kreëren maar afwerken leek eerst niet te lukken. Toch troffen Rik D'Haen en Koen Gijssels elk het doelhout. Daar bleef het echter bij. Op het kwartier heb ik een wissel moeten doorvoeren toen Van Dorpe zich gekwetst had. Hij werd opgevolgd door Falat. Ook in de tweede helft waren we dominerende partij, wat halfweg resu teerde in een doelpunt, waarvan Koe Gijssels de auteur werd. Nadien wei een aantal spelers vrij nerveus en w kregen het moeilijk om de tegenstand! op afstand te houden. Ik vreesde eve voor de gelijkmaker, dat zou een dikk streep door onze rekening geweest zijl Uiteindelijk nam Rik D'Haen in de slo minuut alle twijfels weg toen hij ee tweede treffer tegen de touwen knalde Baasrode is door die winst in een beetj veiliger vaarwater terechtgekomen. Al er nu ook zondag in Meerbeke gewonnen worden... E.( 2de Nationale E. Aalst-St. Leuven 2-1 3de Nationale A E.Zele-Bergen 1-0 Bevordering B Olsa-VW Hamme 0-2 KAVD-Vorselaar 3-2 lste Provinciale Robur-Destelb. 1-2 SK Lebbeke-Melsele 2-1 E.Meldert-Lede 3-0 2de Provinciale C Heldergem-SKAalst 0-2 Zottegem-R.Lebbeke 4-0 Baasrode-Laarne 2-0 Haaltert-TK Meldert uitg. Denderl.-Bambrugge 0-2 3de Provinciale D Hillegem-Mere uitg. E.Houtem-Doggen 0-2 Aaigem-Winnik 3-1 Voorde-Erpe 2-0 Burst-Terjoden 2-3 3de Provinciale E W.Moorsel-Gijzegem 0-1 Oordegem-Heikant 0-0 Buggenhout-Schoonaarde 3-3 Heusden-Oudegem 2-4 Overmere-HO Kalken 2-0 Serskamp-C.Melle 1-2 Edeboys-Baardeg. 0-0 Schellebelle-Hofstade 3-2 3de Provinciale F Zelzate-Lutterzele 2-1 St.Kruis-W.-Gremberg. 4-0 4de Provinciale D Edixvelde-Idegem 3-2 FC Aalst-Eremb. 0-0 4de Provinciale E Herdersem-Erondegem 0-0 Smetlede-Opdorp 2-0 Wichelen-Appels M St.Gillis-Opstal 2-1 Bavegem-S.Moorsel uitg. Boonwijk-Wieze 6-2 4de Provinciale F VK Hamme-St.Pauwels 1-3 SK Kalken-Valentino's 6-1 Waasmunster-Berlare 2-0 2de Nationale Lommel-E. Aalst Surkijn 3de Nationale La Louvière-E. Zele Javaux Bevordering B VW Hamme-Tubantia Roose Denderh.-KAVD Van Herzeele lste Provinciale Denderl.-E.Meldert De Vrieze Olsene-SK Lebbeke De Decker Lede-Robur Van der Eecken 2de Provinciale C Meldert-Denderl. VDroogenbr. Meerbeke-Baasrode De Greef R.Lebbeke-D.Beervelde Arys SK Aalst-Zottegem Van Zande Bambrugge-Helderg. Verstraeten 3de Provinciale D Herzele-Burst Gautier Erpe-Kerksken De Wever Appelterre-Aaigem Gheerolfs Doggen-Borsbeke Goossens Mere-E.Houtem De Meester Terjoden-Hillegem Put 3de Provinciale E Baard.-Schelleb. De Beelde HO Kalken-Sersk. VBastelaere Oudegem-SK Overmere Reyniers Schoon.-Heusden Debosscher Heikant-Buggenhout Weyn Gijzegem-Oordegem Holvoet Hofst.-W.Moorsel Vercauteren 3de Provinciale F Gremberg.-Hoogeinde De Troyer Lutterz.-White Boys Verboven 4de Provinciale D Idegem-FC Aalst De Vriese Aspelare-Edixvelde Geers Erembodegem-Ophasselt Backaert 4de Provinciale E S.Moorsel-Boonwijk Dufour Letterh.-Bavegem Vandenberghe Opstal-Massemen Boone Appels-St.Gillis-D. Behiels RS Opdorp-Wichelen Heirbaut Erondegem-Vlierzele Velleman Wieze-Herdersem Dillis 4de Provinciale F Valentino's-Lochr. Van Damme Berlare-VK Hamme Teugels Robur-Destelbergen 1-2. Van Den Eede gaat langs de lijn voorbij zijn tegenstander en kan voorzetten (vh) Heldergem SK Aalst In tweede provinciale C blijft de suspens enorm groot. Na het slippertje van Aalst in eigen vesting tegen Bambrugge, werd er nu orde op zaken gesteld te Helder gem. Wie Heldergem een beetje volgt weet dat de ploeg aardig uit de hoek kan komen. Daarom was de vrees voor een nieuw blauwtje bij de Aalstenaars alvast terecht. Aalst wou wel duidelijk het vel van Heldergem. In de beginfase van de wedstrijd was de start van de Aalstenaars inderdaad niet van de poes. De druk op het lokale doel was enorm groot en na twintig minuten resulteerde dit reeds in een doelpunt van Bruno Cooman, die voor de wedstrijd nog twijfelachtig was. Hij zette zijn reputatie als goaltjesdief meteen kracht bij. Aalst zat meteen op het goede spoor en Heldergem trachtte wel de bakens te verzetten maar slaagde daar nauwelijks in. Goossens en Waege- man poogden Van Der Steen te verschal ken maar beide ballen belandden naast het kader. Aalst nam nog voor de koffie alle twijfels weg. Van Den Bergh drong diep door in de lokale defensie en kon enkel ten koste van een strafschop gestuit worden. Jacobs werkte Van Den Bergh tegen de sneeuw maar laatstgenoemde benutte zonder problemen de penalty. Aalst zat meteen op rozen en bevroor de bal na de rust. Wat in dergelijke weersomstandig heden een koud kunstje was. St. Denderlee w Bambr gge Bambrugge blijft het werkelijk verbluf fend doen. De ploeg van trainer Pfaff zette nu ook Denderleeuw zonder zor gen opzij. Het werd daarbij wel geholpen door de uitsluitingen die aan lokale zijde te noteren vielen. Na een kwartiertje werd Haeck reeds uitgesloten en even later zou Verspeet ook kunnen gaan na een tweede geel karton. Bambrugge bleef, ondanks die numi rieke meerderheid, goed gekoncei treerd spelen en georganiseerd voetba len. Dat was ook nodig want naar h einde van de eerste helft toe kent Denderleeuw zijn laatste stuiptrekkii gen. Na de koffie zette Bambrugge pn bleemloos alle zorgen opzij. Met twt doelpunten van de kleine en kwiek Wijnendaele werd de zege binnengt haald. Meteen de zesde van dit seizoei Bambrugge staat meteen op de vijfd plaats in de klassering met zestien pui ten en dat is werkelijk schitterend een matige seizoensstart. Denderleeu zal allicht een hartig woordje meesprt ken in het degradatiedebat. Haaltert - TK Meldert uitgesteld (nicoIU Robur-Destelbergen 1-2. Roburspeler Van Moerzeke kopt op doel (vh) Sinds enkele weken is Chris Janssens onbeschikbaar bij Rapide Lebbeke. Chris is een uitstekende doelman die vaak zijn aandeel heeft gehad in de suksessen van de tweedeprovincialer. Chris Gaudeus is nu zijn voorlopige opvolger geworden. Vorige zondag moest hij vier doelpunten toestaan. Je zou dus kunnen konkluderen dat de onbeschikbaarheid van Janssens spo ren nalaat. Robur-Destelbergen 1-2. Hans Verhelst zal in deze fase de bal mooi aanpakken 'Deze redenering gaat niet op, zegt en binnenschieten (vh) oefenmeester Frank Van den Bergh. Chris had geen verhaal tegen de vier goals. Hij heeft er zelfs een paar verhin derd. Ik moet eerlijk toeeeven dat we Het zag er enkele weken geleden uit dat Robur Moerzeke de operatie redding' had ingezet. Nu blijkt dat het maar om een opflakkering ging. De jongste twee wedstrijden hebben de Moerzekenaars alweer geen punten opgeleverd. Het vrij laag gerangschikte Olsene is vorig week end winnaar geworden en dat wil zeggen dat het verschil nu vier punten bedraagt. 'We zijn ons bewust van de penibele situatie, zegt klubleider Freddy De Mae- re. De boot is nog niet gezonken en zolang er leven is, blijft er hoop. Al voeg ik eraan toe dat het bijzonder moeilijk zal zijn om ons hoofd boven water te houden. Tegen Destelbergen kwamen we op ongelukkige wijze op achterstand. De match was nog geen zestig sekonden oud toen doelman Laureys zich al mocht omdraaien. Het moet niet gezegd dat de spelers door deze opdoffer enige tijd waren aangeslagen. Eigenlijk zijn we pas halverwege de eer ste helft wat meer in de wedstrijd geko men, Kansen bleven echter uit maar ook de bezoekers konden zelden een vuist maken. De hoop op spoedige beterschap ver zwond onmiddellijk na de rust toen V De Weghe een tweede treffer tegen touwen joeg. Met de moed der wanhoi zijn de onzen dan in het offensief gaan. We waren in die periode de bete ploeg, kwamen ook enkele keren g vaarlijk opzetten, maar alles bij meka ju, genomen zijn we niet verder geraakt d de aansluitingstreffer, waarvan Ha Vereist de auteur werd. Ik wil toch onderlijnen dat het ons in d tweede helft niet echt heeft meegezete Een poging van Geert Van Moerzel ketste tegen het doelhout. Dat had va een beter lot verdiend. Ook Benny Hu lebroeck infiltreerde enkele keren in h bezoekende doelgebied. Een gelijkspel was mijns inziens ei betere weergave geweest van het geleve de spel, al voeg ik eraan toe dat Deste bergen zeker een verdienstelijke indn heeft gelaten. Zondag staat de verplaa sing naar Lede op het programma, kunnen enkel hopen dat we niet lege handen naar huis komen'. niet opgewassen waren tegen de ste leidersploeg. Anderzijds was het f van de spelers dat ze onvoldoend! hun eigen kansen geloofden, ik vast nog voor de wedstrijd begon, is dan ook het enige wat ik hen zins kwalijk neem. Voor de rest gingen we het recht van de sterkste, en toe werden we zelfs op een gespeeld. Je moet in je steeds konsekwent zijn, ook al is niet vleiend voor de eigen ploeg. Komende zondag, tegen Dynamo velde, moeten we ons in elk herpakken, zoveel is duidelijk'.

De Voorpost | 1990 | | pagina 18