In drie minuten evenveel doelpunten Geen risiko's Duo De Baere-Pringels domineert Toch nog moeilijk... Kwakkel Keepersproblemen bij K.A.V.D. Eendracht Aalst: Selekties A, ;t€ l f ka :d la «e«as VOETBAL Eendracht gaat zaterdagavond diep in Limburg op bezoek. KFC Lommei heet deze keer de tegenstander, die beslist niet te onderschatten is. Oefenmeester Fazekas ging deze tegenstander bestuderen in de match tegen Diest en kwam enigszins onder de indruk van Lommei terug. Fazekas: 'Het is een team dat stevig in mekaar steekt, tempo kan maken als het moet en een paar elementen in huis heeft die het verschil kunnen maken. Tijdens de voorbije trainingen heb ik dat mijn manschappen goed in het hoofd geprent. Een tegenstander dus die niet te onderschatten is en wellicht tegen Eendracht volop in de aanval zal trekken. Het zal er opaan komen tijdens het eerste kwartier de verdediging te beveiligen om via de counter iets mee te graaien'. Klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck is blijkbaar tevreden met één punt, 'Het wordt alleszins een moeilijke match. Niemand in de Aalsterse gelederen zal het ons kwalijk nemen als we in ommel niet verder geraken dan een gelijkspel. Winnen zou nochtans super zijn. En in feite is dat mogelijk. Op verplaatsing verloren we totnogtoe slechts één keer en dat was dan nog tegen het oersterke Beveren', aldus Jean-Pierre Van Droogenbroeck. In het Aalsterse kamp is iedereen fit en wel. Gezien de weersomstandigheden paste Fazekas de trainingen aan. Vrijdagavond riep hij zijn mannen nog eens extra samen om het taktisch plan uit de doeken te doen. Onder invloed van het ervaren duo De Baere-Pringels dwong SK Lebbeke tegen het Wase Melsele het overwicht af. De thuisspeler waren meest in bezit van de bal en dwongen de beste kansen af. Toch was het bezoeker Bordui die als eerste het vuur opende, maar de jonge Lebbeekse doelman Tonnelier kon het schot pareren. In het derde kwartier kwam de thuisploeg op voorsprong langs Chris Van der Meirsche. Mare Pringels en Frans Peelman hadden ruim hun aandeel in de voorbereiding van dat doelpunt. In twee minuten volgden dan evenveel treffers. 'Nadien zijn we niet meer tot scoren gekomen, al wenkten er wel enkele kansen en bleven we, ook na de rust, meester van de situatie, aldus klubleider Willy Meert. Vooral in de middenlinie werd een degelijke verrichting geleverd. Ik moet eigenlijk niet zeggen dat het vooral Mare Pringels en Guy De Baere waren die daarvan aan de basis lagen. Achteraan had men het soms moeilijk om de gevaarlijke Bordui aan banden te leggen. Guy De Baere had vooraf gewezen op de kracht die van deze speler uitgaat als hij de kans krijgt om aan te leggen. In de loop van de tweede helft hebben de bezoekers nog getracht om in extremis de gelijkmaker te forceren. Daarin zijn ze niet geslaagd en dat komt omdat niemand zich op foutjes liet betrappen, ook in de moeilijkste momen ten niet. We wonnen twee verdiende punten, dat staat buiten kijf. E.G. De wedstrijd tussen Lebbeke en Melsele was snel beslecht. Rond het halfuur kwam Chris Van der Meirsch tot scoren. Aan dit doelpunt ging degelijk werk voor af. Mare Pringels gooide een voorzet hoog in het pak, waar een opwippende Frans Peelman met het hoofd verlengde naar Van der Meirsch die, ook al met hoofd, afrondde. Het Lebbeekse publiek had maar zestig sekonden tijd om te juichen. Er werd weer afgetrapt en de bal kwam dadelijk in bereik van Theo Bordui die direkt de op vinkenslag liggende Smet bediende, die binnentrapte. Onmiddellijk volgde eenzelfde scenario, deze keer aan de overzijde, met een kombinatie Peelman-De Baere en een tweede Lebbeeks doelpunt waarvan Guy De Baere de auteur werd. De lokale speler-trainer kreeg laat in de wedstrijd de gelegenheid om die score nog te verhogen toen hij een penalty mocht schieten. Goed of slecht ge plaatst? In ieder geval kon de doelman de strafschop pareren. 'We zijn verdiend winnaar geworden, zegde klubleider Willy Meert. Een groot deel van de match dwongen we een licht veldoverwicht af. We waren ook meest in bezit van de bal en ook wat het aantal doelkansen betreft helt de balans in ons voordeel over. Op grond daarvan ben ik van mening dat de twee punten ons toekomen. Eigenlijk heeft iedereen het beste van zichzelf gegeven, al moet ik hieraan toevoegen dat de invloed van het ervaren duo De Baere-Pringels groot was en wellicht ook de doorslag heeft gegeven. Door deze winst blijven we in elk geval in rustig vaarwater en kunnen we zon der komplexen de verplaatsing naar 01- sene tegemoet zien. E.G. Eendracht Aalst kon met een nieuwe 2-1 zege rode lantaarn Stade Leuven met lege handen naar huis sturen. Gemakkelijk ging dat echter niet voor Derijck en zijn maats tegen het eerder zwak Leuven. Er was zelfs een strafschop nodig, die we vanuit de perstribune beschouwden als een valnummertje van chunga. 'Niets vanaan, zei oefenmeester Fazekas na de wedstrijd. Ik zat op amper tien meter toen ik het zag gebeuren. Chunga speelde de bal voorbij zijn belager Depovere en op het ogenblik dat Chunga hem voorbijspurtte, kwam diens tackle te Iaat'. Fazekas vond de overwinning van zijn team duidelijk verdiend. 'Tijdens de eerste helft is Leuven slechts één keer in ons zestienmetergebied verschenen. Tijdens diezelfde eerste helft zwenkte Hervé Godtbil te veel naar binnen en zodoende werd de ruimte beperkt. We maakten het toen onszelf moeilijk. Na de rust was Chunga, wellicht met last van de eerste koude, wat minder in zijn sas. Toch bleven we het laatste halfuur baas op het middenveld dankzij de werkkracht van Nijs en vooral Limpens, die een grootse wedstrijd weggaf, aldus Fazekas, die bovendien veel bewondering opbracht voor het defensie werk van Wim De Wolf, die inderdaad zijn vorm en snedigheid van twee jaar geleden heeft teruggevonden. De Voorpost - 14.12.1990 - 19 Eerste provinciale SR Lebbeke Herman Van Langenhove en Ronny Eeckhaudt zijn geschorst. Hun funktie wordt overgenomen door Michel Elskens en Frank Van Rans- beeck. De ploeg: Tonnelier, Van Heek, Peeleman, Vermeulen, Van Den Meersch, Verstraeten, Elskens, De Baere, Prinsels, Muysewinckel, Van Ransbeeck (De Ridder, Moens, Mangelschots) Robur Moerzeke Geert Van Moerzeke werd 'deze week geopereerd aan een meniscus en is enkele weken onbeschikbaar. De ploeg: Laureys, Croeze, Vercau- teren, Van Den Eede, Patrick Ver- helst, Benny Huylebroeck, Eddy Huylebroeck, Ost, Ferket, Dauwe, Van Hauwermeiren (Hans Vereist, Michiels, De Graef) Tweede provinciale FC Baasrode Claudio Bancheri is geschorst en Hugo De Schrijver gekwetst. De ploeg: Baert, Michiels, Van der Vreken, De Decker, De Cock, Falat, Gijssels, Van Dorpe, Reid, D'Haen, Verheyden (De Smedt, Van Lanc- ker, Callaert) Rapide Lebbeke Gaudeus, Van de Velde, Heyvaert, Geert Matthijs, Van Den Broeck, Verheyden, Van Puyvelde, Van De Sompel, Carlier, Ringoot, Vercaute- ren (Nasser, Rogiers, Gunther Mat thijs). Vierde klasse B KAV Dendermonde Van De Perre is gekwetst, Marek Kusto onzeker. Wie postvat als kee per was deze week nog niet uitge maakt. Van Meirvenne is immers geschorst en Robbrecht gekwetst. Het wordt ofwel Rauwoens of Van Der Stock. Vijftien namen: Rauwoens of Van Der Stock, Moens, Cooreman, Ja cobs, Van De Graef, Van Roy, Se- gers, Van Troos, Heirman, Wygonic, Goemare, Van Nieuwenhuyse, Kusto. In het weekblad 'Ons Klein Brabant', dat verschijnt in de streek van St.-Amands, Puurs, Bornem, Willebroek enz., verscheen een ar tikel onder de titel Voetbalsprok- kels uit Branst', waarin ook KAV.Dendermonde werd ver noemd. We citeren hier letterlijk wat er geschreven stond 'KAV Dender- is zondagvoormiddag ko men aankloppen bij trainer Van der Straeten. Die bedankte en heeft alleszins laten verstaan dat hij z'n overeenkomst met Branst korrekt zal nakomen. Hij voelt er zich goed. Hij verwacht nog wel een aandrin gen van uenOermonde, maar in Branst mag men op beide oren Het bestuur van KAVD kreeg kennis van deze alinea en reageerde on middellijk in dezelfde krant 'Het bestuur van KAV genomen zijn om trainer Van Der Straeten van Branst aan te werven en wenst zich daarvan duidelijk te distanciëren. ...Eddy De Mulder, sportverant- woordelijke van de Dendermondse ploeg, zegt dat noch hij noch ie mand anders van de beheerraad van KA VD er zelft in de verste verte niet aan gedacht heeft om de heer Van Der Straeten te kontakteren, it staan bem aanbiedingen te doen om naar KAVD te komen. Indien de beer Van Der Straeten benaderd werd, dan is bet door iemand die met het bestuur van paarsblauw niets te maken heeft'. Branst mag dus blijkbaar op beide oren blijven slapen KA.V.D.-Vorselaar 3-2. Ook deze kopstoot van Segers brengt geen aarde aan de dijk (vh) VJ).-Vorselaar 3-2. Segers in de clinch met de bezoekende doelman (vh) gMclSClC 2 1 De Dendermondse vierdeklasser zit in nesten. Hij kan geen beroep doen op doelman Kurt Van Meirvenne die geschorst is. De tweede keeper, Sven Robbrecht, kreeg geen toelating van de dokter om nu al post te vatten. Recent kwam hij twee keer in botsing met een opponent, telkens met een hersen schuddingvoor gevolg. Wellicht zal hij pas na de jaarwisseling de voetbalbedrij vigheid hervatten. Op wie Toon Pfaff beroep zal doen om tussen lat en staken post te vatten, was deze week nog niet uitgemaakt. Ofwel wordt het de jonge junioresdoelman Van Der Stock, maar het zou best ook wel eens Rauwoens kunnen zijn. Hij heeft na een periode van inaktiviteit de trainingen hervat. Vorig seizoen vatte hij bijna een hele kompetitie post als invallersdoelman. Vast staat dat Marc Van de Perre er niet bij zal zijn. Hij inkasseerde vorige zondag een forse trap tegen het scheenbeen. Er werden kneuzingen vastge steld. Marek Kusto werd onzacht tegen de enkel aangetrapt. Het zag er aanvankelijk vrij ernstig uit maar deze week bleek dat het allemaal gunstiger evolueerde dan verwacht. Men ziet er naar uit dat hij tegen Verbroedering Denderhoutem zal postvatten. Een definitieve opstelling zal wellicht pas zondagmiddag op papier worden gezet. Met een winstpunt zal KAVD in de gegeven omstandigheden meer dan tevreden zijn. Veertien namen: Van Der Stock of Rauwoens, Moens, Cooreman, Jacobs, Van de Graef, Van Roy, Segers, Van Troos, Heirman, Wygonic, Goemare, Van Nieuwenhuyse, Kusto. (e-g.) 10 ff Jeugdvoetbal. De scholieren van FC Gijzegem (da) Jeugdvoetbal. De scholieren van Doggen Erembodegem (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19