Titelkandidaat afgeremd door Pauls Videoklub 1 Lede houdt nog negen spelers over Walivo E. Meldert - Jong Lede 3-0 mém 20 - 14.12.1990 - De Voorpost St.-Giüis-Opstal 2-1. Van Ransbeeck kan met een uiterste krachtinspanning de bal nog binnenhouden en voorzet geven (vh) een mooie VOETBAL Jong Lede heeft alva t zijn goede pre ta- tie van de voorbije weken niet kunnen be tendigen op het veld van Meldert. Meldert wa inderdaad de betere ploeg en heeft met Lede afgerekend na de ru t, In die eer te helft wi t Lede nog gelijke tred te hóuden, al wa het toen reed merkbaar dat de Ledenaren zou den plooien. Dit gebeurde ook na de koffie. Toch wi t Roeland na vrij chop van Meulenijzer, en dit net voor de pauze de core te openen. Niet wa echter gezegd op dat moment voor de Ledenaar De bezoeker begonnen zelf met de be te intentie aan de tweede helft. Via Impen en Stroobant wi ten de ga ten te dreigen. Het defini tieve einde kwam er evenwel voor Lede toen doelman De Luyck werd uitge lo ten na een overtreding op Heyman Meldert kreeg de partij nu veel gemak kelijker onder controle en voor de Lede naar wa de chool nu uit. Het lot- kwartier beve tigde dit. Roeland ont popte zich tot de figuur van de wed trijd en coorde nog tweemaal. Eer t kreeg hij de bal van Callebaut toege choven en daarna zorgde Heyman voor de a it. De zege wa du duidelijk binnen voor dethui ploeg. Lede kreeg niet alleen een zware nederlaag te verwerken maar ver loor ook in de lotfaze van de wed trijd zijn pelmaker De Winne. Ook Gerrit werd uitge loten zodat Lede na de wed- trijd alva t alle plaat had onder de douche. Halfweg de competitie ziet het er voor Lede naar uit dat men dit jaar alweer zal moeten knokken voor het behoud. De ploeg van trainer Mergeay telt nu 12 punten; eentje meer dan 01 ene, Ertvel- de en allicht op Eine, dat één wed trijd minder telt. Hekke luiter i Robur met zeven punten. Lede zal du in de winter periode uit een terk voetbalvaatje moe ten tappen. Meldert doet het tukken beteren taatopeen chitterendederde plaat Meldert won reed acht wed trij- den en totali eert 20 punten. Enkel Zult e (23) en SK Ron e (26) deden beter. Meldert houdt wel Geraard ber gen achter zich en wie weet wat deze ploeg geïnve teerd heeft, kan de ver dien te van Meldert in de heenronde van de kompetitie naar waarde chatten. (nicolle) LIEFHEBBERSVOETBAL Een aantal vrij verrassende resultaten hebben in het vorige weekend een bij zondere aandacht getrokken. Het gevolg daarvan was dat het aantal kandidaten voor de titel, in sommige reeksen, terug werd opgetrokken. In de overige is er daarom nog geen duidelijke afscheiding en dat belooft spanning, voor het vervolg van de kampioenschappen... In de zaterdagse eerste afdeling heeft leider FC Corner nogmaals met een klein verschil gewonnen. Ditmaal tegen FC Temsica dat echter de positie in de middenmoot blijft behouden. De voor naamste achtervolgers van FC Corner stonden tegenover elkaar en wegens on regelmatigheden, werd de match tussen FC Portaels Sport en VK Den Bos ge schorst. Het beslissende woord is nu aan de wedstrijdkommissie en van de titel kandidaten was DVL Avanti de enige ploeg die niet heeft gescoord. Ondanks de betere kansen en een gemiste straf schop van Rudy De Jonghe in de tweede helft, bleef de stand bij FC Hof van Grembergen dan ook dubbel blank. De hekkensluiter uit de reeks, heeft met dat punt echter niets van de achterstand kunnen afpeuteren. Ook al omdat de voorstaande ploegen allemaal gelijk speelden en bij VKW 70 tegen FC Bond- galm, werd er ook niet gescoord. In een weinig hoogstaande match werd dat ten slotte nog een logisch resultaat en een drawn werd het ook bij VK Siera tegen RC Raap. De beide ploegen houden daar mee ook het midden van de klassering- In de zaterdagse tweede afdeling A, is FC Stille Vrienden nu alleen leider gewor den. In een doelpuntenrijke match werd SK Moerheide nogal zwaar afgestraft en dat werd ook Walivo's match van de week. Belangrijk voor FC Stille Vrienden werd echter nog het punt dat FC Sport- arena verspeelde aan een verrassend goed FC Pauls Videoklub. Deze ploeg had zelfs nog betere kansen nadat Peter Smet voor FC Sportarena had gescoord en Hans Aubroeck met een afstands schot gelijkstelde. Een duidelijke winst werd het eveneens voor FC Liliane Boys tegen het tiental van VK Trappen Steels. Minder was het verschil echter bij RC Grembergen tegen FC Tripoli, Deze laatste ploeg verloor nogal logisch en de doelpunten in deze aangename match werden gescoord door Freddy Ryckaert (3) en Gwen Hooinaert voor RC Grem bergen en René Sigin met Chris D'Hondt voor FC Tripoli. In deze reeks werd nogmaals de wisselvalligheid van FC Wijnveld onderlijnd en met een klein verschil verloor de ploeg uit Sinaai tegen AVC De Vlasbloem dat de veilige midden moot al heeft bereikt. In de zaterdagse derde afdeling heeft FC Welkom Sport uit Sint-Niklaas zich dui delijk in de kijker gespeeld. De week voordien ook al toen FC Nelis voor het eerst een nederlaag kreeg aangesmeerd en voor leider VK Woodstock 66 werd het nu van hetzelfde laken een broek. Daar mee wordt FC Welkom Sport weer één der belangrijkste titelkandidaten en dat statuut wordt ook door FC Nelis behou den. Die ploeg won bij FC Familia dat echter de betere kansen niet benutte en slechts een tweetal mogelijkheden wa ren voor FC Nelis voldoende om de zege te grijpen. Op enige afstand volgen FC 't Schrijverke en FC De Nieuwe Sport vriend welke onderling gelijk speelden en FC Venco met een nipte zege tegen LVK Ankerhof, blijft ook al in die omge ving. Vooraan in de zondagse eerste afdeling is de situatie niet helemaal duidelijk. Daar hebben FC Cado en FC Makkers twee matchen achterstand en bij een gelijkheid kunnen de posities er dra stisch veranderen. Nu is FC Van de Voorde met winst tegen FC Bondgalm nog altijd leider. In deze reeks sneuvelde VK Siera op VK Volksunie en merkwaar dig werd de afgetekende winst van VK Den Bos bij VK Wijnveld. De Hamse doelpunten werden daar gescoord door Chris Van Cauwenberghe (2), Leon Baert (2) en Walter Van Houte. Voor FC Wijnveld dat in de verdediging meer dan eens slipperde, lukte Patrick Van Aver- maet het tegenpunt... In de zondagse tweede afdeling A ge raakte FC Portaels Sport bij SK Belsele slechts met de hakken over de sloot. Echter toch voldoende om de leiding te behouden voor het duo VK Siera en Jong KWB Elversele. De Hammenaars haal den nogal zwaar uit tegen FC Progress met goals van Eddy Van Buynder (2), Leo Wuytack (2) en Danny Van Mele. Voor de bezoekers scoorde Koen Cools het tegenpunt en enigszins een logische winst werd het ook voor FC 't Klokhuis bij het tiental van FC Oostberg. De match van SK Moerheide tegen FC Ge- ywa was bijzonder spannend. Met Ivan De Vriendt scoorden de gasten voor het eerst en nog voor de rust, stelde Eddy Raemdonck voor SK Moerheide weer gelijk. Kort na de hervatting stond FC Geywa nogmaals in het voordeel langs Geert Van Uytvanck en matchwinner werd tenslotte nog de bezoekende goalie Rauwoens... (kim) St.-Gillis-Opstal 2-1. Van Ransbeeck in de aanval (vh) St.-Gillis-Opstal 2-1. Jurgen Van Nuffel wint dit kopduel (vh) Burst Terjoden Burst kreeg in zijn partij tegen het moei lijk te bekampen Terjoden reeds vlug het deksel op de neus. Na twee minuten kopte Kisela reeds de voorsprong voor Terjoden op het bord. Burst was meteen op achtervolgen aangewezen, een sport die de Burstenaars niet wereldvreemd in de oren klinkt. Na een tweede treffer van De Braeckeleer werd het voor de Burste naars werkelijk wanhopig. Toch zou De Clercq milderen en de hoop in de lokale rangen doen herrijzen. Burst bleef aan klampen maar toen vond De Pril het welletjes. Hij diepte de kloof weer tot twee doelpunten uit. Burst gaf evenwel niet af en kwam in de slotfase nog aansluiten via Jan Van Wesemael. Deze aansluitingstreffer deed de verkleumde toeschouwers opnieuw hopen maar hun hoop bleef ijdel. Terjoden haalde een verdiende overwin ning na een wedstrijd waarin het meer maturiteit aan de dag legde. Aaigem Winnik Winnik deed aanvankelijk goed mee in de partij tegen Aaigem en wist zelfs laat in de eerste helft de score te openen langs Nieuwborgh. In de tweede periode zette Aaigem het versnellingsapparaat een paar tandjes hoger. Eerst was er Bambust die gevloerd werd en de straf schop zelf niet onbenut liet. In de slot minuten zou De Bruyn dan zijn schitte rende traptechniek etaleren en tot twee maal toe scoren op vrijschop. Voorde Erpe Erpe speelde geruime tijd goed mee op het veld van Voorde maar diende toch weer de duimen te leggen. Nu kapitu- leerde Erpe rond het uur. Na een solo van Vroonhoven scoorde Malfroid en hielp daarmee Voorde uit de ortiknelling. Erpe trachtte nog langszij te kome maar dat lukte niet voor Nijs die doelman Fonteyn op zijn weg vond. Voorde scoorde wel nog één keer langs Dirk Vernis en bezorgde Erpe zijn twaalfde nederlaag terwijl Oranje nog steeds op een eerste zege wacht. (nicolle) J|j| VK Hamme-St.-Pauwels 1-3. Colman probeert het met een omhaal (vh) Eendracht Aalst. Wim De Wolf heeft zijn vorm en snedigheid van twee jaar geleden teruggevonden (da) fjamme_st -Pauwels 1-3. Quintelier zal deze bal nog bemachtigen i tegen de paal knallen (vh) VK Hamme-St.-Pauwels 1-3. Hammenaar De Vijlder was hier zeer dicht bij een doelpunt maar de Gentse doelman redding brengen (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20