Handbalsprokkels Een dieptepunt Geen kans Wim De Proft redt punt voor Ajax Handbalkalender Lokeren nooit bedreigd in rommelige wedstrijd V Temse nog altijd met het maximum 0< 24 - 14.12.1990 - De Voorpost HANDBAL Zowel Ajax Lebbeke als I.T.B. Lokeren zijn het komende weekeinde vrij aangezien hun respektievelijke tegenstanders Jemeppe en KI. Mechelen op de mogelijkheid tot uitstel beroep deden omdat één van hun spelers opgeroepen werd voor de Nationale Universitaire ploeg. Lebbeke speelt de uitgestelde wedstrijd in Jemeppe tijdens het weekend van 5/6 januari 1991 terwijl Lokeren nog naar een geschikte datum zoekt. Het internationaal kadettentomooi dat op 22 en 23 december wordt georganiseerd door H.K. Waasmunster is «rond». Volgende ploegen nemen deel: Schongau, Waasmunster en Hasselt in reeks A, Eindhoven, Sasja en Düdelingen in reeks B. De schiftingen en de 1/4 finale worden op zaterdag 22/12 gespeeld in sporthal Hoogendonck vanaf 12u.30 en de 1/2 finales in dezelfde sporthal zondag 23/12 vanaf 9 uur. Vanaf 12 uur wordt er dan verhuisd naar de sporthal in Lokeren waar de wedstrijden voor de derde en vierde plaats en de finale worden gespeeld. Tussen de European Trophy wedstrijden Portugal - Estland om 14 uur en België - Italië om 16 uur wordt de cérémonie protocolaire van het jeugdtornooi gehouden. Zopas werden 16 nieuwe Oostvlaamse scheidsrechters gelauwerd. Het zijn: Jamei en Van Den Bossche (ITB Lokeren), K. Cleymans, A. de Dier, P. Bouteille, J. De Mayer, J. Van Beveren, P. Mertens, L. Van Renterghem en D. Van Steen (HBC Dendermonde), E. Van Geel (RB Dendermonde), Marc en R. Bayens (EV Aalst), De Cock, J. Guns en M. Van Vossole (Brabo Denderbelle). Enkele onder hen werden weliswaar verwezen naar een «tweede» zit. Zopas werd de 19-jarige Wim Roels van HK Waasmunster opgenomen in de kern van geselekteerde spelers voor de nationale ploeg. De kans is dus vrij groot dat de Waasmunsterse belofte met het Belgische team zal aantreden dat in het kader van de European Trophy zaterdag 23 december in Lokeren tegen Italië optreedt. (eva) HEREN le nationale Zat. 15/12 te 20.15 uur Montegnée - HK Waasmunster 2e nationale Zat. 15/12 te 19-30 u.: EV Aalst - Ransart 4e afdeling Zon. 15/12 te 19-45 uur HBC Dendermonde - Ieperse Zat. 15/12 te 16 uur Denderbelle - P. Gent Zat. 15/12 te 18.30 uur Merchtem - Robuco Buggenhout Provinciaal Reeks A Zon. 16/12 te 16.45 uur HBC Dendermonde 2 - Zwijnaarde 2 Zon. 15/12 te 14.40 uur Denderbelle 2 - Rekkem Zat. 15/12 te 15-45 uur A. Kortrijk 3 - HK Waasmunster 3 Reeks B Zat. 15/12 te 17.10 u.: Merchtem 2 - Robuco Buggenhout 2 Zat. 15/12 te 17.45 u.: Temse - Kosa Aalst Zat. 15/12 te 17.15 u.: Woluwe - Beriare DAMES 2e afdeling Zat. 15/12 te 18.15 u.: RB Dendermonde - Helchteren Zon. 16/12 te 18.45 u. Haachtse - Squadra Lebbeke 3e afdeling Zon. 16/12 te 17.30 u. Eeklo - Robuco Buggenhout (eva) Derde afdeling Handbal. HBC Dendermonde-Brabo Denderbelle 13-19. De Belse verdediging aarzelde niet om bijvoorbeeld Vereecken met alle middelen te stuiten (vh) Eerste Nationale ITB Lokeren 19 Meiveren 16 Een duidelijk te zwak uitvallend Meive ren reageerde zijn frustraties af door zich zeer kittelorig te gaan gedragen waardoor een normale wedstrijdontwik keling vrijwel onmogelijk werd. Lokeren had dan de verdienste zich niet van de wijs te laten brengen door de Limburgse houding zodat op geen enkel ogenblik de zege in het gedrang kwam. De thuis ploeg, zonder de gekwetste De Pauw en de mistevreden Asaert, kwam nochtans moeilijk uit de startblokken zodat Mei veren ging leiden na 5' (1-2). Maar onder impuls van een verrassende Van Hille en een hardwerkende H. De Smet werd orde op zaken gesteld en via 6-2 na 10' werd Meiveren weggespeeld tot 9-3 in de 21e minuut. Lokeren, waarbij nu alle spelers op het terrein kwamen -ook de terug opgeviste A. Wauters - liet dan de teugels wat losser zodat de bezoekers de schade tot 10-5 konden beperken aan de rust. In het eerste kwartier van de tweede helft kwa men de bezoekers er dan opnieuw niet meer aan te pas. Het werd 17-9 na 46' maar dan diende een bezoeker verzorgd door dokter Koen Verhofstadt waardoor de wedstrijd ruim vijf minuten werd stilgelegd en de veer was gebroken bij de thuisploeg. Verhofstadt bleef ook nog bij de patiënt en hiervan kon Melv< ren gebruik maken om tot 17-12 «naderen» tien minuten voor het ein< De Smet, met twee nieuwe treffers, blus te echter vlug het Limburgse strovuul (19-12) en naar het wedstrijdeinde t< liet de thuisploeg rustig het Limbui w vuur opbranden zodat de 19-16 neder] laag heel gevleid mag genoemd wordei voor de bezoekers. ITB Lokeren: G. Van Vaerenbergh, Fj Baert, Verhofstadt 2, Bocklandt 1, Ver guit 2, De Smet 9, Van Cauwenberghe Van Hille 5, Zaman, Van Den Bergh Wauters, Jamei. RESERVEN ITB Lokeren 21 Meiveren li Een kollektief sterk presterend Lokerei nam vanaf het eerste fluitsignaal he initiatief en via 2-0 en 6-2 ging het naai 7-4 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef de thuisploeg rustig domineren Dat resulteerde in een 16-8 voorsproi 10' voor het einde en een 21-13 over] mi. er- winning. ITB Lokeren: Baert, Smet, Wauters 2 Jamei 1, Van Driessche 4, Aerts 1, Scheii 1, Van Den Bossche 3, Lenaertz 3, Vat Den Bergh 5, Picqueur, Vervaet. Beyne 26 HK Waasmunster 14 Dat het sterke Beyne geen kans zou laten aan H.K.W. was het gegeven, een afstraffing vermijden was dus het objec tief. H.K.W. nam geen risico, liet de lichtgekwetste C. Agneessens langs de lijn in het vooruitzicht van de konfronta- ties met Montegnée en Hechtel en toch startte H.K.W. voortreffelijk aan de wed strijd. W. Roels lukte de openingstreffer maar het degelijk aanvalsspel werd afge remd door een duidelijk homegetinte scheidsrechter, die het zo bont maakte dat zijn kollega het er duidelijk van op zijn heupen kreeg. Meteen werd H.K.W. belet van echt in de wedstrijd te komen en het werd 7-2 vooraleer een normaal spelverloop mo gelijk werd. T. De Grave, Vermeulen en Borgers brachten H.KW. dan op 8-4 na 20'. Maar dan ging het toch goed fout bij het zenuwachtig geworden H.K.W. dat zich overhaast ging profileren en met het veelvuldig balverlies van de bezoe kers kon Beyne op tegenaanval naar een 16-6 ruststand stevenen. Tijdens de rust wees De Vliegher zijn spelersgroep op het gestelde objektief - de schade beperken - en vroeg om opnieuw met overleg en niet overhaast te gaan spelen. Aangezien ook het scheidsrechtersduo dan wat «norma ler» ging interpreteren kreeg men nu een meer genivelleerd wedstrijdverloop. Doelman De Grave begon zeer sterk te spelen en vooral De Bode, met vier treffers vanop zijn rechter hoek, zorgde voor flink weerwerk. Zo werd het 20-12 na 47' maar in de laatste 10' moest H.K.W. - ook al gehinderd door de exa menperiode en dus niet optimaal in konditie - afhaken. Vooral de Joegoslaaf Debic (12x) zorgde voor de 26-14 cijfers. In ieder geval in de tweede helft (10-8) had H.K.W. het heel wat beter gedaan dan in de eerste 30' waarin men toch even zwaar in de fout was gegaan. De uitslagen van de dichte konkurrenten Eynatten, Montegnée en Hechtel waren niet zo schitterend dit weekend zodat de Waasmunsterse spelersgroep er hele maal blijft in geloven. HK Waasmunster: Van Renterghem, W. De Grave, T. De Grave 1, Luypaert, Roels 3, Borgers 2, De Bode 5, Vermeulen 2, De Clercq, Desseaux, W. De Groote 1. BELOFTEN Provinciale Beyne HK Waasmunster 22 115 Alhoewel bij H.K.W. Goossens, De Meerschman, Sanders, Van Uden en W. Leunis niet konden «gebezigd» worden deed Waasmunster meer dan zich ver dedigen in een knappe wedstrijd. De Groote en De Clercq, in de eerste helft, zorgden voor heel wat weerwerk want via 6-6 raakte Beyne amper 11-9 voor aan de rust. Tot 14-12 kon H.K.W. nog aanklampen maar dan moest de te be perkte spelerskem de inspanningen be kopen. HK Waasmunster: Maes, Desseaux, C. Desseaux 2, Verhelst, De Clercq 4, Moes- termans 1, De Groo.te 7, Berckmoes 1, De Vlieger. Tweede nationale BELOFTEN Eerste nederlaag Ajax Lebbeke ROC Flémalle Ajax Lebbeke ROC Flémalle SHCA Flémalle EV Aalst Het gaat slecht, zeer slecht, bij EV Aalst. Zaterdag tegen een puntenloos SHCA Flémalle werd een dieptepunt bereikt dat aangeeft hoe moeilijk Eendracht het wel heeft. Door deze nederlaag wordt Aalst een rechtstreekse degradatiekan didaat en in de club ziet men niet goed in hoe men het tij kan doen keren. De zeer snelle spelerskem kan duidelijk de belasting niet meer aan, de inspannin gen worden niet meer verteerd, recupe- ratietijd is er niet en het vertrouwen is totaal weg. Zaterdag tegen een zwakke tegenstander scoorde Aalst amper 14 doelpunten en daar hoeft beslist geen tekening bij. Verdedigend ging het nog menselijk, ook al dankzij een goede prestatie van doelman Mertens, die sa men met F. De Troch zowat de enige was die zijn normaal peil haalde. Trienpont trachtte door zelf zowat 60' op het ter rein te blijven de meubels te redden maar ook dat viel falikant uit zodat de Aalsterse trainer de opmerking kreeg dat hij te weinig beroep deed op zijn jeugdi ge wisselspelers. Meteen nog meer moeilijkheden bij Eendracht. Want als het tegenzit gaat alles fout. Vanaf het wedstrijdbegin begon Aalst open doel kansen te missen en via 4-5 na 19' leidde de thuisploeg met 7-6 aan de rust. Nu had Aalst zeker geen vertrouwen meer, alles bleef vierkant draaien en na 45' wees het scorebord 12-10 aan. Een dracht raakte deze nieuwe tegenvaller nooit meer te boven en via 15-129' voor het einde werd het een 16-14 nederlaag die Aalst zwaar in de problemen brengt. BELOFTEN RH CA Flémalle 10 Ajax Lebbeke 13 Een efficiënt afwerkende F. Van Eygem, gesteund door een collectief geheel, zorgde ervoor dat Aalst na de rust - 5- 4 - via 9-8 naar een 10-13 overwinning stevende. EV Aalst: Mertens, Podevijn, P. Van den Borght, R. Arijs 1, Bomon 2, Bosman 2, Van Eygem 7, T. Wellekens 1. (eva) Voor Ajax blijft het dus moeilijk om in eigen zaal de tegenstander in de tang te houden. Ook zaterdag, met het bezoek van ROC Flémalle, lukte het weer niet en er was een outstanding spelende W. De Proft nodig om toch één puntje te red- den. De wedstrijd begon nochtans niet slecht voor de thuisploeg die langs B. Van Ransbeeck onmiddellijk een 2-0 voorsprong opbouwde. Maar dan viel het totaal stil bij de weinig gemotiveerd spe lende thuisploeg die er maar niet in slaagde enig doelgevaar af te dwingen vanuit de tweede lijn. Na 12' leidde Flémalle dan ook met 3-5 en Wim De Proft werd van de bank gehaald. Geluk kig voor Ajax verkeerde deze man in een uitzonderlijke dag. In zowat elk Leb- beeks doelpunt had hij zijn aandeel en hij zorgde ervoor dat na 18' de ploegen gelijk stonden (7-7) en dan ging hijzelf nog scoren zodat Lebbeke aan de rust leidde met 11-9. Maar in het eerste kwartier van de tweede helft ging het opnieuw totaal fout bij de thuisploeg. De verdediging liet een hierdoor onzeker geworden doelman De Bruyn duidelijk in de kou staan en noch Pultau, noch Verlinden brachten er aanvallend iets van terecht. Meteen leidde Flémalle met 13-17 minder dan een kwartier voor het einde. Maar opnieuw was daar een grootse De Proft om orde op zaken te stellen. Ajax had toen wel de verdienste niet overhaast te gaan akteren, de verde diging begon zich iets beter te organise- De Ajax-beloften werden zaterdag voor het eerst dit seizoen gekonfronteerd met ren en de ingekomen C. Van Rossem een verlieswedstrijd. Het uitvallen van verdedigde zich voorbeeldig. Van Den Borre in de tweede helft bete- Met nog vier minuten te spelen bracht kende weliswaar een handicap maar De Proft Ajax gelijk (18-18) en nu volgde verklaart toch niet alles. In de eerste er nog een bijzonder spannend slot. helft konden de bezoekers nog op af- Beide ploegen misten nog een 7 m, worp. Flémalle scoorde dan toch vanop de 7 m. lijn maar De Man op assist van De Proft - wie anders - stelde gelijk. Een vrijworp van A. Verlinden pletste nog op het doelhout tijdens de laatste sekonden. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 7, St. Vlassenroot 1, Chris- tiaens, Pultau, Verlinden, Bosman, De Man 1, Van Ransbeeck 10, G. De Decker, Cleymans. stand worden gehouden -rust 8-6- maar Ajax verzwakte zienderogen en via 10-8 werd het 12-12 zes minuten voor het einde. Het werd 12-14 en een zwak Lebbeke kon de meubels niet meer redden. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros sem, M. Vlassenroot 1, De Hauwere 1, Van Den Borre 5, N. De Decker 2, Paermentier 1, De Bruyn, A. De Man, Cleymans l, G. De Decker 2, De Bus- schere. Handbal. HBC Dendermonde-Brabo Denderbelle 13-19. Thuisspelers Van Lier en Vereecken in de aanval (vh) Attila Temse Groot-Bijgaarden 2 Ook na acht wedstrijden blijft Attila Temse ongeslagen zodat A. Baeck en Co de rol van titelkandidaat op het lijf geschreven lijkt. Nu zaterdag wacht hen opnieuw een belangrijke opdracht met het bezoek van Kosa Aalst en wij zijn benieuwd naar het resultaat van deze wedstrijd. In ieder geval, zaterdag kan coach De Proft opnieuw beroep doen op de licht gekwetste en tegen Groot-Bijgaarden op rust gestelde Miliau. Dat scheelt direkt een slok op een borrel want zonder E. Buytaert en die Milliau had Temse het zaterdag niet gemakkelijk. Na de ruime 30-9 overwinning een week vroeger te gen Beriare werd het nu «amper» 18-14 maar toch geraakte Temse nooit echt in moeilijkheden. Na 20' leidde de thuis ploeg met 5-3 en een 9-6 ruststand gaf goed de krachtverhouding in de eerste helft weer. Iri het begin van de tweede helft gaf de pijlsnelle De Rijck dan de genadeslag aan de bezoekers en met een 14-9 voorsprong na 45' was de wedstrijd gespeeld. In die periode liet ook een in verdediging hard werkende P. Buytaert zich opmerken. Het werd uiteindelijk een 18-14 overwinning voor de thuis ploeg die op geen enkel moment in moeilijkheden was. At. Temse: M. Van Buyten, De Rijck 5, K Van Hoeyweghen, De Clercq 7, P. Van Hoeyweghen 1, C. Van Hoeyweghen 1, P. Buytaert 3, Lijssens 1. Brabo Denderbelle 2 15 HBC Dendermonde 19 Degelijke wedstrijd tussen twee ploegen, die lange tijd sterk aan elkaar gewaagdj bleven. Toch viel het ook in de eerste helft al op dat Brabo het meest op achtervolgen bleef aangewezen maar Dendermonde raakte nooit echt «los». Via 3-4 en 7-8 werd het zelfs 8-8 aan de rust. Na 10 minuten in de tweede helft even een verrassing als Brabo de leiding overnam (11-10) maar na 13-13 een kwartier voor het einde moest de thuis ploeg dan toch afhaken wat resulteerde in een 15-19 overwinning voor de bezoe kers. Brabo Denderbelle: Uyttersprot, Van Der Poten 1, Dan. Van Goethem, Guns 4, Vinck 2, Van Den Abbeel 1, De Cock 2, Van Der Jeught 5 HBC Dendermonde; Ravijts, Bouteille 3, Verleyen 1, Raemdonck, De Lille, Mer tens 5, Wesemaël 5, Van Renterghem 4, Claessens, Verhulst 1. (eva) I4jibl ogi ,1) e VU in I :o Na Igei vroi hu lidc ibei ude )buc ndi; spru Se iel< pur 'km

De Voorpost | 1990 | | pagina 24