a Steeds meer Berlaarse J] steun voor Roemeense Vïrtop Paul De Croock: Algemeen Quiévrainkampioen Kampioenschappen seizoen 1990 Kunstenaar Peter Verheyen expozeert in BAC Dendermonde Prijs en koncert voor Uitbergse fanfare H Duivenliefhebbersmaatschappij "De Toekomst" - Aalst Duivenliefhebbersmaatschappij 'Doe wel en zie niet om' Mazenzele Duivenliefhebbersmaatschappij "Doe wel en zie niet om" Kerstkoncert in Berlare 30 - 14.12.1990 - De Voorpost DUIVENSPORT Algemeen kampioen met 255 prijzen: De Croock Paul - Hofstade. 2. Temmer man Karei (109 p 3. Rogiers Willy (107 p.); 4. Van Neck Albert (93 p.). Oude Meeste prijzen: Kampioen Maesschalck Marc (42 p.); De Croock Paul (57 p.); Van Neck Albert (41 p.); Beerens Eric (30 p.) en Van den Steen Alfons (21 p.). Meeste prijzen 1 2 3: Beerens Eric (25 p.); Van den Steen Alfons (13 p.); De Croock Paul (35 p.); Maesschalck M. (29 p.); Van Neck A. (25 p.) en Van den Steen Et. (16 p.). Meeste prijzen 1 2: Rogiers Willy (13 p.) en Van den Spiegel Const. (10 p.); De Croock Paul (22 p.); Beerens Eric (20 p.); Maesschalck M. (20 p.); Van Neck Albert (18 p.) en Van den Steen Et. (13 p.). Jaarlingen Meeste prijzen: Kampioen Van Neck Al- bert (44 p.); De Croock Paul (39 p Rogiers Willy (28 p.); Temmerman Ka- rel (23 p.) en Van der Steen Et. (21 p.). Meeste prijzen 1 2 3: Van Geert Emiel (9 p.)Van Neck Albert (27 p.)De Croock Paul (20 p.); Temmerman Karei (20 p.); Van Nieuwenberg E. (10 p.); Robyn Leopold (8 p.); Rogiers W. (8 p.) en Everaert K. (6 p.). Meeste prijzen 1 2: Robyn Leopold (8 p.) en De Troyer Emiel (6 p.); Van Neck Albert (18 p.); De Croock P. (15 p.); Temmerman Karei (13 p.); Van den Steen Et. (10 p.); Van Nieuwenbergh E. (10 p.). Jonge Meeste prijzen. Kampioen Temmerman Karei (82 p.): De Croock Paul (15 p.); Rogiers Willy (74 p.); Bonns Eddy (38 p.) en Van Tittelboom Bron (34 p.). Meeste prijzen 1 2 3: Van Nieuwen bergh Eddy (22 p.); Temmerman Karei (25 p.); De Croock Paul (21 p.); Borms Eddy (15 p.); Van Tittelboom Bron (13 p.) en Dellaert Harry (12 p.). Meeste prijzen 1 2: Van Tittelboom Bron (10 p.); Temmerman Karei (20 p.); Van Nieuwenberg Eddy (15); De Croock Paul (14); Borms Eddy (10 p.); Dellaert Harry (7 p.) en De Troyer Emiel (6 p.). De inzamelingsaktie voor het door Berlare geadopteerde Roemeense dor je kent opnieuw een overweldigende steun. De aktie krijgt steeds meer hu van mensen uit omliggende gemeenten. Zo was er vorig weekeinde et inzameling in Wichelen en halen dit weekeinde wellicht Zele en Moerbe goederen op ten voordele van het 'Berlaarse' Vïrtop. Het komitee dat Berlare de akties koördineert, denkt al aan een derde vrachtwagen. De b is intussen ook al meer dan vol. - Zaterdag 1 december konden een tachtigtal vrijwilligers bijna tien ton VK Hamme-St. -Pau wels 1-3. Hammenaar Van Buyten in een eigenaardige schietpositie (vh) voeding en vooral kleding ophalen bij de bevolking van groot-Berlare. Ondanks de volledige inzet van tie ntallen mensen kon alles onmoge lijk tijdens het weekeinde gesor teerd en in dozen verpakt worden. Zondagavond waren al bijna drie ton dameskleding, anderhalf ton herenkleding, evenveel kinder- en babykleding, een 800 kg schoenen, meer dan een ton voedsel en 200 kg wat met privé:initiatief mogelijk speelgoed ingepakt. In het rode- kruislokaal lagen dan nog vele do zen en zakken te verwerken en ook de dagen nadien kwam nog heel wat binnen, ook uit de omliggende ge meenten. En het stopt nog niet. In de scholen in heel de gemeente loopt nog een tijdens een perskonferentie in h garlement. De kans bestaat dat RT het vertrek van het konvo komt filmen, Vast staat intussen dat de Ro meense televisie naar Berlare kon wellicht op 19 en 20 december, komen een beeld nemen van enke Vlaamse steden en gemeenten, vi de middenstands- en KMO-bedi ven. Deze reportage wordt in Ro menië gedraaid als voorbeeld v; In d bela naai rond de g Gem abso vier Dit scha een kers land hoge Aan lendi Eers gevo helft boor Konvooi Het konvooi wordt groter dan vocjprijzi zien. Met de (minstens) tw^ vrachtwagens rijden op zaterdag december ook een bus en een mHjsjeke speelgoedinzamelingsaktie. In Wi chelen namen enkele jonge mensen het initiatief om ook daar de bevol busje mee, samen meer dan personen. Daarbij een kinderarl een dokter, een kinesist en een ve pleegster. Zij zullen zich vooral zighouden met een algemeen o zen 1 der n bjplanl tot e king op te roepen voor een inzame- derzoek naar de gezondheidsto ling op zaterdag 8 december. Vele stand van de bevolking van Vïrtt bedriiven namen kontakt om hulü- en van de kinderen in net weeshi in deelgemeente Corlate. Intusst staan de anderen in voor de verd Zen. Robur-Destelbergen 1-2. Van Moerzeke schiet op doel maar de bezoekende keeper redt (vh) Zondag 16 december 1990 Kampioenendag en duivententoonstel- ling. Programma: Tussen 9-30 en 10.30u. Inbrengen van de duiven. Opening van de tentoonstelling. 16 uur: Huldiging van de kampioenen. Uitreiking van de geldprijzen der kam pioenschappen. En de boni der gezette duiven aan de liefhebbers voor het sei zoen 1990. 16.45 uur: Verkoop van bons voor dui ven, geschonken door welwillende lief hebbers. 17.30 uur: Gratis bedeling van belegde broodjes door de lokaalhoudster aan de liefhebbers. 20 uur: Trekking van de tombola met prachtige prijzen. Varia. Hoklijsten 1991- De blanco hoklijsten zijn zaterdag 24 november 1990 ter beschikking in het lokaal. En worden uiterlijk verwacht in het lokaal tegen 20 januari 1991- De prijs van het lidmaatschap bedraagt 200F. Ringen 1991- De prijs van de ring bedraagt 27F. Ver krijgbaar in het lokaal vanaf maandag 31 december. Sponsor ploegenkampioenschap 1991 Dit extra sportief kampioenschap is te rug geprogrammeerd voor het vluchtsei- zoen 1991. Een mooie prijzenpot is terug gewaarborgd. De prijs voor deelname aan dit kampioenschap bedraagt 300F. per liefhebber en kan vereffend worden in het lokaal. DA bedrijven namen kontakt om hulp goederen te schenken. De voorbije dagen dienden roedekruis- en an dere vrijwilligers nog te gaan inapk- ken. Het RK-lokaal staat al bijna volledig vol en ook elders werden foederen opgestapeld. 4et wat voordien al geschonken werd door bedrijven en klinieken uit het omliggende, is dit te veel voor één vrachtwagen. Omdat ook voor een vrachtwagen heel gunstige kondities en sponsoring mogelijk bleek, en dit weekeinde nog 150.000F. werd opgehaald, kan het aktiekomitee twee vrachtwagens vullen. Men denkt zelfs al luidop teler dukt: leidt ling van de goederen, voor de inve tansatie van de staat van de gebo wen en van het dispensarium, vo het opmaken van de toestand v< de landbouwbedrijven en -uuitm ting, het nemen van waterstalen. Het wordt alleszins geen toeristisi uitstapje. Na een reis van 30 ui komt de groep aan in een arme meente, bij temperaturen die tot en minder kunnen dalen. Ze ovc nachten er of in klaslokalen of in h 'kultureel centrum', met als eni r verwarming in het beste geval een derde. De initiatiefnemers kachel gemaakt met vuurvaste ginni spreken van een onverhoopt sukses en willen dan ook iedereen danken die hoe dan ook mee geholpen heeft en dat ook nog de komende dagen zal doen. nen. Eten wordt van in Berlare mt genomen. De groep wordt op december terug verwacht. Voor men weg kan, is nog heel w werk te verzetten. Er moet nog vc gesorteerd worden, de vraentw gens moeten nog geladen. Door plotse winter zijn de aanhangvt gens ten vroegste op donderdag december beschikbaar. Er woi anta, dan ook gezocht naar mensen orst Algemeen kampioen: Jean Segers met 106 p. Vervolgens Gaston De Coninck (91 p.) en Jef De Meersman (90 p.). Kampioenschap oude duiven: Asduif: Jean Segers (16 p.); Rene De Meersman (14 p.); Pierre Van de Velde (13 p.). Drie eerst afgegeven oude: Jean Segers (42 p.); Jef De Meersman (36 p.); Frans Van Campenhout (35 p )- Twee eerst afgegeven oude: Jean Segers (28 p.); Jef De Meersman (26 p.); Rene De Meersman (25 p.); Frans Van Cam penhout (23 p.) en Désiré De Pauw (23 p.). Meeste prijzen oude duiven: Koning: Pierre Van de Velde (69 p.); Jef De Meersman (67 p.). Kampioenschap jaarlingen: Asduif: Jean Segers (16 p.); Pierre Van de Velde (14 p.); Jef De Meersman (13 p.) en Frans Van Campenhout (11 p.). Drie eerste afgegeven jaarlingen: Pierre Van de Velde (35 p.); Jef De Meersman (34 p.); Jean Segers (34 p.); Frans Van Campenhout (26 p.) en Roger Mergam (23 p.). Twee eerst afgegeven jaarling: gelijk Jef De Meersman en Jean Segers (24 p.); Pierre Van de Velde (23 p.); Frans Van Campenhout (20 p.); Maurits De Kempeneer (19 p.). Meeste prijzen jaarlingen: Koning: Pierre Van de Velde (54 p.); Jef De Meersman (45 p.). Kampioenschap jonge duiven: Asduif: Désiré De Pauw (15 p.); Willy Van Hove (12 p.); Gaston De Coninck (12 p.); Gilbert Laurent (11 p.). Drie eerst afgegeven jonge: Gaston De Co ninck (38 p.); Désiré De Pauw (37 p.); Willy Van Hove (34 p.); Comeel Hel- linckx (33 p.); Gilbert Laurent (30 p.); Jean Segers (30 p.); Theo De Clerck (27 p.). Twee eerst afgegeven jonge: Désiré De Pauw (28p.); Gaston De Coninck (24 VK Hamme-St.-Pauwels 1-3. Ook Waegeman waagt zijn kans op doel, maar de paal stond in de weg (vh) Nationale aktie Omdat Berlare, naast Knesselare en Dilbeek, tot de enige Vlaamse gemeenten behoort dat een Roe meense dorp met een weeshuis in dringende nood, komt de aktie ook in de nationale belangstelling. Ad optiedorpen Roemenië, de organi- zatie die de akties rond dat land koördineert, zat een nationaal hulpplan op. Tussen 15 en 22 de cember wordt via de media aan dacht geschonken aan de wezen in Roemenië. Wat hierbij aan geld wordt verzameld gaat vooral naar kruislokaal of na kontakt met bovengenoemde drie gemeenten, noemde personen. Vorige woensdag werden deze ge meenten en hun akties voorgesteld overdag kunnen helpen bij het 1)e Y den. Wie nog wil helpen, kan ko anzi< takt nemen met Willy Pardaei Bergstraat 21 (052/42.21.41), Nc De Backer, Wakkebroekstraat (052/42.31.90), bij de rodekruisme sen of in jeugdhuis Joko. Wie n goederen wil schenken, kan dit, b( op zaterdagmorgen in het rod (N p.); Willy Van Hove (22 p.); Comeel Hellinckx (21 p.). Meeste prijzen jonge duiven: Koning: Willy Van Hove (109 prijzen). Tweede: Gaston De Coninck (99 prijzen). Kampioenschap meeste prijzen alle categorieën: Gaston De Coninck met 190 prijzen. Vervolgens Pierre Van de Velde (160 prijzen). Uitslag Sponsorploegenkampioenschap 1990 1. Ploeg: Jean Segers (70); Gilbert Lau- reyt (40); Frans De Donder (65): 176 p, 2. Ploeg: Theo De Clerck (51); Luc De Brandt (33); Michel Van Hoeymissen (71): 155 p. 3. Ploeg: Jef De Meersman (58); Gaston De Coninck (56); Comeel Hellinckx (89): 143 p. 4. Ploeg: Maurits Heyvaer§t (34); René De Meersman (52); Pierre Van de Velde (54): 140 p. 5. Ploeg: Crombé/De Cock (20); Désiré De Pauw (65); Michel Esselens (32): 118 p. 6. Ploeg: Frans Van Campenhout (61); Jean Verdoodt (9); Constant Mannaert (24): 94 p. 7. Ploeg: Petrus Van Ilove (31); Willy Van Ilove (31); Frans Verlinden (22): 84 P- 8. Ploeg: Theo Heyvaert (41); Maurits Verdoodt (14); Francis V.d. Minnen (19): 74 p. 9. Ploeg: Emiel Houtevelt (20); Jef En gels (7); Ludwig Heyvaert (46): 73 p. 10. Alfons Vermeir (7); Pieter Stevens (25); Roger Mergan (30): 71 p, 11. Wwe. Meert (35); Leon Arijs (20); Albert V.d. Eede (15): 70 p. 12. Walter De Block (2); Chr. Vereert- brugghen (0); Maur. De Kempeneer Peter Verheyen, een jonge kunste naar uit Baasrode, expozeert tot 31 december zijn werken in het BAC kantoor aan de Kerkstraat te Den dermonde. Hij volgde een opleiding monumentale schilderkunst aan het Sint-Lukasinstituut te Gent. Monu mentale schilderkunst staat voor kunst in funktie van de architek- tuur. De eerste twee jaren verliepen met stages in de teaterwereld, voor al op het gebied van dekorbouw en rekwisieten. De laatste twee jaar specializeerde hij zich in muurschil deringen. Met stage-opdrachten in Gent en Oostende, kreeg hij de mo gelijkheid om zijn kunde in praktijk te brengen. Zijn eindwerk prijkt nog steeds in Rupelmonde. Op initiatief van de Nieuwe Scheldewerven werd er samen met Sint-Lukas gewerkt aan een projekt dat kunst dichter bij de industrie brengt. De kunstenaar schiep een assemblage aan de inrij- dreef van de werven. Deze is een evokatie van de werfwerken. Hout en Scheepsijzer, zo heet het, bestaat uit materialen die op de werf te vinden waren. Het is een ode aan het ambachtelijke verenigd met het vluchtige van de vooruitgang. Een symbool voor de regelmaat van wer ken en de vrijheid van improvisatie op de werf. In al zijn werken gaat de kunstenaar uit van de natuur of van wat voorhanden is. Geboorten Frederik Bovendaerde, Dorpstr. 85, Serskamp, zv. Patrick en Godelieve Goossens. Lisa De Palmenaer, Kerkhaan 14, Wi chelen, dv. Boudewijn en Anne-Marie Meuleman. Joris Borms, Doornweg 114, Wichelen, zv. Mare en Christiane Devreker. Jolicn De Mulder, Verhoogstr. 15/F, Serskamp, dv. Tom en Marie-Christine Elien De Vos, Wanzelestwg. 83/A, Sers kamp, dv. Hendrik en Hilde Melcken- beeck. Margaux Claeys, Suikerstr. 7, Schelle- belle, dv. Alain en Ariane Van Nieuwen- huyse. Arno De Mol, Hoogstr. 53/1, Schellebel- le, zv. Kris en Carine Copers. Huwelijksafkondigingen Serge Baguet, Hoogstr. 52, Lierde en Sandra Rasschaert, H. Geeststr. 2/A, Serskamp. Peter De Coensel en Anneke De Neef, Maria Verhelst, 91 j, Margote U0, chelen, wed. Franciscus De Clippelei Hilda Vermeulen, 76 j, Dendermom estwg. 54, Schellebelle, echtg. Louis V de Velde. Elodia De Coster, 90 j, Ten Brugsken Wichelen, wed. Clemens Galle. Fernand Bontinck, 66j, Drabstr. Schellebelle, echtg. Ivonne Uyttenho Maria De Decker, 84 j, Hoogstr. Schellebelle, wed. Victor Parmentier Frans Rawoens, 80 j, Bellekouterlaai Schellebelle, echtg. Thérèse Becqué. Gabriëlla Baeyens, 85 j, Billegem Serskamp, echtg. Eduardus Van Hau\ Julien De Loose, 59 j, Bohemen 1 Wichelen, echtg. Lucienne De Swaef Gerard Blondeel, 79 j, Brugstr. 23, chelen, wedn. Irma De Bruycker. In het Van Gogfimuseum te Amsl dam (Paulus Poterstraat) heeft tentoonstelling plaats met als tema invloed van Van Gogh op de na h komende kunstenaarsgeneratie. De fanfare St.-Pietersvrienden be haalden zilver op de vermaarde jaarlijkse muziektornooi van de stad Antwerpen, waar slechts de be tere fanfares, harmonies en brass bands mogen aan deelnemen. Wie hen aan het werk wil zien, kan op vrijdag 21 en zaterdag 22 december naar de Kerstkoncerten in 't Venne- hof. De wedstrijd in de muziekakademie van Merksem had plaats op 18 en 25 november. De Uitbergse fanfare speelde er Fantasietta van Marcel Poot. Zodiac van Pi Sheffer en, het opgelegde, de ouverture Music for a festive occasion van Jan Hader- mann. De prijsuitreiking gebeurt op zaterdag 12 januari in het Antwerp se stadhuis. Een zilveren medaille betekent dat minstens 80% van de punten werd behaald. Aan de wed strijd konden slechts tien muziek korpsen deelnemen, de korpsen die in ae uitmuntendheid-reeks spelen en minstens 35 spelende leden tel len. 'Klein maar dapper', zeggen de muzikanten van de kleinste Ber laarse deelgemeente niet zonder re den. De groep van dirigent Willy Dauwe kennen ook plaatselijk meer en meer belangstelling. De grote op komst vorijg jaar doet hen er toe besluiten dit jaar twee Kerstkoncer ten te geven. Op 21 en 22 december, telkens om 20 u., brengen zij werk van J. De Haan, J. Hadermann, K. Vlak, maar ook van jonge Belgische komponisten als F. Bernaerts en H. De Jonge. Het vennehof bevindt zich aan de Veerstraat in Uitber gen. (nk) 134, Lede. Raf Impens, Margote 46, Wichelen en Veerle De Puydt, Watermolenstr. 69, Lede. Huwelijken Danny Van der Linden, Nieuwst. 39/2, Serskamp en Blanche Sermijn. Bart Van Langenhove, Wichelsestwg. 121, Lede en Greta Aelterman, Ert- brugstr. 100, Schellebelle. Pierre Hanssens, R. Van Brakelstr. 9, Oudenaarde en Anneke De Jonge, Bo terhoek 46, Wichelen. Freddy De Pauw, O.L.Vrouwplcin 17, Aalst en Marleen Schelfhout, Paepestr. 107, Wichelen. Overlydens Honoré Props, 65 j, Wanzelestwg. 82, Serskamp, echtg. Emma Van Geem. Gilberts Bogacrt, 58 j, Dorpstr. 86, Sers kamp, echtg. Charles De Bruycker. De verschillende parochiale orgi zaties zetten op vrijdag 14 dect ber, 20.30 u., een Kerstkoncert 0 de St.-Martinuskerk. Ze kon< hiervoor het Aalsterse Kamei kest Jeugd en Muziek aantrekk De toegang kost 100F. kinderen] ger dan twaalf kunnen gratis t nen. Op het programma staat werk J.S. Bach (Ouverture nr. 3), T man (Konzert in G-dur für Brats und SI 5treichorchester), Manfrei (Weihnachtssinfonie), Coi (Weinachtskonzet) en van Was naer (Concerto Armonico). Het kest wordt geleid door Fran( Schollaert. 3 Ko. afv: vef De sim dei keil bov eer: Gel Zet in z een Koe boo Eer en Wil tot' mat tijd. wan niet doo

De Voorpost | 1990 | | pagina 30