KVLV Aaigem 35 jaar eigentijdse vrouwenbeweging Streven naar betere kennis van risico's C1 D Johan Velghe wint eerste ATB-natuurvriendprij s WSV De Kadees huldigt wandelkampioenen Nieuw tewerkstellingsinitiatief in Aalst 4 - 14.12.1990 - De Voorpost ten. »t Da1 JM Hcyml ganizi n de irstfet >nkel lil»* irkeu I 'De I I N.B.E n cal|-g( I Aalst zetel i De Nj m De bij in het eninsi de Kt [Kastei - ewaki ienen 1 elijkh edinj: 1 ivorit ikshei Vervolg van blz. 1 uitlopen aangezien de gezellige sfeer die er altijd heerst. De lessen die de KVLV-afdeling van Aaigem inrichtte handelden ook over de huishoud-technische vorming en belangrijke kursussen op dit terrein behoorden meer maals tot het jaarprogramma. Ook dit was weer met de bedoeling om een zekere vorm van 'bijscholing' te verlenen aan de leden via allerlei handvaardigheden die evenzeer als een soort hobbyclub kon be schouwd worden. Daartoe behoor den o.a. bloemenschikken, hand werken, naadkursussen en de crea tiviteit van het handwerken werd beoefend dank zij een indrukwek kende reeks kursussen die men in richtte in verband met breien, ha ken, macramé, naaldkant, kantklos sen, doorstoppen, frivolité, scha- duwborduren, wit borduren, Hon gaars borduren, hardanger, Riche lieu, patchwork, quilten, trapunto, broderie perse, tapisserie en talrijke andere vormen van kreatieve ont spanning die tevens even leerrijk was. Het was terzelfdertijd ontspan ning en vorming waar men via kur sussen basistechnieken aanleerde maar ook tot doel had de kreativi- teit thuis verder te stimuleren. Het resultaat van deze waaier van aktivi- teiten werd gebundeld in een hand- werktentoonstelling waarin uiter aard de pronkstukken van de eigen leden aan bod kwamen. Daarnaast organiseerde het be stuur tevens andere kursussen die bijgevolg een ander ledenpubliek moesten aantrekken. In een lessen reeks rond koken en voedingsvoor lichting zorgde men voor gezonde tips zowel voor de dagelijkse als de geestelijke en dieetkeuken. Bij de bij informatiebijeenkomsten over gezondheid en lichaamsverzorging maar dit was pas de aanzet voor aktieve ontspanning waar heel wat dynamisme mee gemoeid is. In spanning en ontspanning moeten in Aaigem elkaar aanvullen en naast gewestelijk als op provinciaal vlak. een vrouwenbeweging die maar sekretaresse Gilberte Van den schalck, Maria Van Duerm, Juliej beperkt zich trouwens niet met het organiseren van aktiviteiten, want om hun taak naar behoren te kun nen vervullen volgen sommige le den regelmatig kursussen over vor- vens nieuwe perspektieven voor de den, hoopvol op de toekomst'. die eveneens zeer aktief meewei toekomst. Adrienne Van Der Eecken, is nu al ken aan de uitbouw en verdere bloc De prestatie van de pioniers die nog twaalf jaar voorzitter en blikt met van de afdeling: Martine Gijsel overblijven, samen met deze van de een graad van fierheid terug op de Clementine De Jaegher, Clem. D huidige bestuursploeg van de werking van haar KVLV. Al even- Cock, Chris Redant, Suz. De Meze ming en planning en zowel op KVLV-Aaigem resulteert thans in veel jaren wordt ze bijgestaan door Zulma Van Durme, Eliane Maes'j de kursussen over beter bewegen, dansen, zwemmen, joggen, wande len en fietsen, heeft men deze vrij- etijdssporten ook in praktijk omge zet. Daarbij heeft men altijd rekening gehouden met de verschillende leeftijdsgroepen van de plaatselijke KVLV en was men vol aandacht voor mensen in specifieke pro bleemsituaties. Zo bijvoorbeeld worden de alleenstaanden en wedu wen uitgenodigd op bezinningsda gen waar ze begeleiding krijgen in hun zoeken naar een dieper geloof sleven,, evenals in hun dagelijks engagement. In de agrawerking, be stemd voor de land- en tuinbou wersvrouwen, komen allerlei eigen tijdse tema's ter sprake en dit gaat dan zowel rond beroepsvorming als rond de belangenverdediging van de persoon in kwestie. De afdeling heeft daarnaast ook nog een intensieve Lourdeswerking die het voorwerp uitmaakt van een speciale doelstelling, eigen aan de KVLV-Aaigem. Zo kan men jaar lijks een lid van de KVLV-Aaigem meesturen naar de Lourdesbede- vaart en dit is bewerkstelligd dank zij de verkoop van loten. Ook op die manier tracht men de afdeling een funktie te geven in de ziekenzorg. Maar ook voor de leden van de af deling zelf worden eendagsuitstap- pen georganiseerd en telkens kun nen ze op een enorme belangstel ling rekenen, omdat het er voorna melijk vorming en ontspanning aan Het zijn mensen die zich de moeite getroosten om hun plaatselijke wer king zo goed mogelijk uit te bouwen ten bate van hun talrijke leden. In de loop van 35 jaar is er trouwens al heel wat gepresteerd en dit kan alleen dank zij de inzet van velen. De resultaten geven nieuwe moed aan de bestuursploeg en bieden te- ,xuc Valst, 'stellin ling oi nu Eeng liefst meer dan tweehonderd leden Meerschaute en de taak van de ont- ne Redant, Bernad. Lammens e telt, een uitzonderlijk aantal aange- spanning wordt geleid door Godel. Paula De Landsheer, zien de bevolking van deze deelge- Van Den Brulle. De belangen van Zondag 16 december wordt alles meente. de boeren- en tuindersvrouwen zins een heuglijke dag voor d De jubelviering zal bijgevolg zeker worden verdedigd door Danielle KVLV van Aaigem en de eucharil* Ee' een blijde gebeurtenis betekenen Colpaert en Liliane Van Sande ver- stieviering is de aanzet voor eeiDend< voor al de leden en het bestuur zet tegenwoordigt de jonge gezinnen, groot feest, de eucharistieviering dan ook in het Deze dames worden echter door de teken van 'dankbaar voor het verle- wijkverantwoordelijken bijgestaan Vervolg van blz. 1 termijnen, er telkenjare een juiste daan worden. beslissing wordt genomen in de ver- Om het geheel af te sluiten werden naar samenwerking met o.a. de in- vanging van de oude uitrusting en de eretekens uitgereikt. Een bur- voertuigen. gerlijke medaille eerste klasse werd In haar gelegenheidstoespraak uitgereikt aan Roland Van Styven- wees de burgemeester ook op de daele. KVLV Aaigem kan men dus zeker elkaar gekoppeld worden, een inte rneer dan één avondje uit waarbij ressante formule die jaarlijks een men meer dan één soort vorming groot sukses kent. nastreeft. dustrie, teneinde een betere kennis te hebben van het risiko. In deze optiek werden een aantal bedrijfs bezoeken ingelegd. Voor 1991 werd een nieuw huishou delijk reglement opgesteld, wil men verder meewerken aan het opstel len van een degelijk onderrichtings programma en een gemeentelijk rampenplan. Verder komt er een evaluatie van het kledijpakket van het personeel dat zonodig moet aangepast of verbeterd worden. Tot slot sprak de kommandant de vurige wens uit dat de personeels formatie zo volledig mogelijk wordt aangevuld en dat rekening gehou den met de 15 jaarse afschrijvings- Aalst: Van Doorselaer Pascal, Paepeghem Mare, De Meersma" Peter, Van der Straeten Miche Bursens Patrick, Van Gijseghei^" Dirk, Mertens Jo, Christiaeiii t - Mare, De Luyck Guido, De Ric- ttn nood aan een gemeentelijk rampen- Burgerlijke medailles tweede klas Geert, Hooghe Hans, De Bruecke plan. Ze beloofde om aan de ba- waren er voor Benedickt Laureys, Dirk en Bracke Johan. sisnoden in verband met perso- Urbain Carael, August Van Nuffel, neelsbezetting en materiaal te vol- De zilveren medaille in de Leopold doen. II orde ging naar Alfons Daelman. Verder maakte ze ook allusie op de En een bronzen ereteken Oost- vlotte werking tussen de officier vlaamse brandweerbond was er dienstchef, de officierenraad en het voor Eugeen Erzeel en Willy Van CBS. de Velde. De burgemeester achtte zich tot slot Nadien volgde de afroeping van de gelukkig dat ze ten velde kan kon- eind stagerapporten van de sta- stateren dat de samenwerking tus- giairs. sen de manschappen onderling op- timaal verloopt en dat de interven- Hebben hun stage met vrucht beêin- ties akkuraat, snel en efficiënt ge- digd: Erembodegem: Van Vaerenbei Wim, Anné Herbert, Gillis Yves e Callebaut Werner. Moorsel: Uyttersprot Dirk, Uytter Eer prot Gunther, Van den Bremt Bei ron ny, Vekemans Marc, Van Goethei >e De Eddy, Van den Steen Eddy en Va Biesen Wim. JM Heymajtreekf lende Ontspanning De KVLV van Aaigem is echter le- Bestuur Het is vanzelfsprekend dat een uit gebreid en boeiend programma niet vendiger dan welke vereniging ook het aanbod is van een enkeling maar want men beperkt zich niet tot een wel van een homogene ploeg die vorming op geestelijk vlak, want dergelijke resultaten slechts kan be- men wil ook de ontspanning via de reiken dank zij talrijke geëngageer- sportiviteit propageren. Het begon de KVLV-ers. De bestuursploeg Vrydag mocht Johan Velghe, medewerker aan 'Het Nieuwsblad', de eerste ATB-natuurvriendprys in ontvangst nemen. Andere genomeerden waren wakkere burger Johan Heirman en de Erembodegemse vissers, die met een symbolische visvangst protesteerden tegen de Dendervervuiling. De C J1 lissen tve be le sar er h< jeschi liet bi noet j nitiat leleid Waals iek leelnt trukt len. E mger aties) fitten le De noet i nondi intwil iet zei e wat De laureaat kreeg een litogravure van de Nederlandse kunstenaar Abe Kuipers, uit Groningen. Vooral zijn kritische ingesteldheid en zijn objektiviteit waarmee hij mi- lieudelikten weet aan te pakken, waren een argumentatie te meer om deze prijs aan Johan Velghe toe te kennen. In zijn juryrapoport las de voorzit ter van ATB De Natuurvrienden: "De laureaat legt de vinger in de wonde en schuwt de konfrontatie niet. Zijn reportages zijn soms echte ontdekkingstochten Namens het schepenkollege sloot Patrick De Smedt zich als schepen bij het juryrapport aan. Johan Velghe betrok in zijn dank woord ook fotograaf Hendrik De Schrijver die met hem steeds op pad gaat en altijd zorgt voor het in beeld brengen van wat hij schrijft. Ook voor de vereniging van ATB Natuurvrienden had de laureaat en kele positieve woorden te over. "De ATB-vrienden hebben geen nood aan grote protestakties, maar wer ken stil aan de basis", waren Velghe's bedenkingen, die overi gens zeer tevreden was met zijn prijs. JM Heyman Aalst. Mevrouw Permentier trad toe tot het bestuur van ATB De Natuurvrie den (a) Aalst. Johan Velghe mocht de ereprijs van ATB De Natuurvrienden in ontvangst nemen (a) Aalst. Bij ATB De Natuurvrienden werd Willy Gheyssels gelauwerd als de wandelaar van het afgelopen jaar (a Door het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen wordt momen teel volop gewerkt aan de verdere uitbouw van subregionale tewerk stellingsinitiatieven. Met dit doel werd de provincie opgedeeld in 7 zones. De Bestendige Deputatie heeft beslist een volgend regionaal tewerkstellingsinitiatief op te star ten in de regio Aalst. Het projekt zal 'Tewerkstellingsinitiatief Regio Aalst (Tira), worden genoemd. Voor de voorbereiding, uitwerking en opvolging van de aktievoorstel- len zal een beroep worden gedaan op een algemeen overlegstruktuur, een operationele werkgroep die als stuwende kracht zal fungeren en te- matische werkcellen, waaraan door de leden van de overlegstruktuur naar eigen belangstelling en of be voegdheid zal worden deelgenamen en waarop eveneens specialisten zer zake kunnen worden uitgeno digd. De overlegstruktuur wordt samen gesteld uit vertegenwoordigers van de publieke zowel als van de prive- sektor. Tot de vertegenwoordigers van de publieke sektor behoren par lementairen, gedeputeerden, pro vincieraadsleden, burgemeesters en voorzitters van de OCMW. De prive-sektor is samengesteld uit vertegenwoordigers van het be drijfsleven, van de werknemers en van de professionele en interprofes sionele organizaties, van de finan ciële instellingen, van het onder wijs, van de welzijns- en verzor- gingssektor en dergelijke meer. Ook de ekonomische en sociale ak- tie-, ondernemings-, en begelei dingsinstituten maken van dit fo rum deel uit. Tira werd maandag in het stadhuis van Aalst officieel geïnstalleerd. Op 7 en 8 februari wordt in Brussel een internationaal kongres georganizeerd over het kweken van varkens. Voor meer infor matie kan men terecht bij het Technolo gisch Instituut K VIV, mevrouw Christine Mortelmans, Desguinlei 214 te 2018 Ant werpen (03/216.09.96.) In de feestzaal Ter Mael werden zaterdag de kampioenen gehuldigd van WSV De Kadees. Laureaat werd Gaston De Wolf die dit jaar maar liefst 5002 km bijeenwandel- de, in totaal op 90 wandeltochten. Regelmatig steekt hij onze grenzen over om in het buitenland aan wan deltochten deel te nemen. Gaston De Wolf is ook kandidaat voor de sportprijs van de stad in de kategorie rekreatieve sporten. Door zijn vele wandeltochten legde hij ook al menig kontakt met o.m. Japanners, Amerikanen. De andere laureaten waren: Kategorie tot 15 jaar: jongens: Wim D'Hoe 9 jaar, 395 km in 29 tochten. Kategorie tot 15 jaar: meisjes: Griet Van Cutsem, 436 km in 38 tochte Kategorie tot 30 jaar: heren: Yvi Goeman, 1806 km in 66 tochten. Kategorie tot 30 jaar: dames: Nad Caudron, 767 km in 52 tochten. Kategorie van 30 tot 40 jaar: get laureaten. Kategorie van 41 tot 50 jaar: J J Juliana Lankmans, 571 km in tochten. Kategorie van 41 tot 50 jaar: André De Leenheer met 3071 82 tochten. Kategorie boven de zestig jaa mes: Virginie De Cocker, 870 48 tochten. Heren: Leo met 2213 km in 54 tochten. JM Aalst. In het Vredeshuis heeft de Oxfamwereldwinkel een plaats gekregen

De Voorpost | 1990 | | pagina 4