Ruim vormingsaanbod, gevarieerde dagvoorstellingen en tentoonstellingen i.v.m. karnaval en film Ernst in de Werf Werfprogrammatie eerste semester 1991 Aalsterse akademie voor senioren over druggebruik 6-14.12.1990 - De Voorpost TI K (diep re sc kilo. thuisi kilo. Teck< kamp tend* pubs staml St.-H beschi 772.53 Vorige week stelden we u de programmatie voor die De Werf in petto heeft op het gebied van teater, dans, show, klassieke muziek en kindernamidda gen, de podiumaktiviteiten dus. In deze bijdrage presenteren we u wat er op het gebied van vormingsaktivi- teiten, tentoonstellingen en dagvoorstellingen zo al te beleven is tussen januari en juni 1991. Een ruim en gediversifieerd aanbod, dat misschien, door het nieuwe dekreet over het vormingswerk, wat minder op de basis vorming het aksent legt; hierdoor zit men trouwens ook niet in het vaarwater van andere vormingswerkers. Teater overdag voor individuelen, groepen of scholen Uiteraard zijn de 'dagvoorstellingen' vooral gekonci- pieerd voor schoolgroepen. Maar deze voorstellingen staan natuurlijk ook open voor andere groepen én zelfs voor individuele geïnteres seerden. Een bijkomend pluspunt van deze voorstellingen is dat men kan genieten van een gunsttarief. Het is niet de bedoeling van dit overzicht in detail in te gaan op elke produktie, hiervoor verwijzen we u naar onze wekelijks overzichten on der de titel 'Podium-uitjes in De Werf. We geven u dus nu enkel een opsomming van wat er in deze 'dagvoorstellingen' geprogram meerd staat tussen januari en juni 1991. Uiteraard zitten in deze program matie erg veel voorstellingen die specifiek voor de jeugd gekonci- pieerd zijn, maar die daarom niet minder aangenaam en verzorgd zijn. De tijd is sedert enkele jaren immers voorbij dat men aan jeugd voorstellingen minder zorg be steedt dan aan 'volwassenenteater'. Onze specifieke jeugdteaters beho ren niet zo maar tot het beste wat er in West-Europa te beleven valt. Een lijstje, kronologisch gerang schikt. Krijtkring door Eva Bals Speeltea- ter 14.1,10 u, 12-14 jaar. Onderstebo ven door Kevin Brooking, 15.1,10 u, vanaf 4 jaar. Hemel! door Teater Taptoe, 29.1,10 u, vanaf 4 jaar. Het duel door Het Gevolg 19.2,10 u, vanaf 9 jaar. Win- terslag door Het Gevolg, 21.2,10 en 14 u, vanaf 8 jaar. Blauw Vier door Teater Froe Froe, 26.2 om 10 en 14 u, 27.2 om 10 u, 12-14 jaar. Ook Pinocchio's worden groot - In-servi- ce-bijscholing voor leerkrachten, 28.2 en 11 en 12.3 van 9 tot 12 u. Educatieve begeleiding bij de ten toonstelling '25 jaar Vlaamse film' van 11 tot 29.3. Le Pavilion des En- fants fous door Cie Théatre Temps, vanaf 16 jaar, 1.3. Hoge bomen van- - Vrijdag 14 december om 20 u. in de Schouwburg: 31ste Verkiezing van de Sportlaureaten van de stad Aalst, gepresenteerd door Louis De Pelsmaeker en georganiseerd door de Stedelijke Sportdienst en de Stedelijke Adviesraad voor de Sport, gratis toegang mits reserva tie bij de Sportdienst op nr. 053-77.11.11 (toestel 263) - Zaterdag 15 december om 20 u. in de Schouwburg: Robert Stolzkon- cert met bas-bariton Dirk Schortemeier, tenor Jean Van Ree, sopraan Katrien Gallez, het Lyricakoor o.l.v. Marianne Steyaert en het Wiener Ensemble o.l.v. Roger Renard, presentatie Sonja Gyse- linck, toegang 500 fr., info en reservatie 053-76.13.12 - Dinsdag 18 december om 14u30 in de Studio: voordracht over drugs, georganiseerd door de Aalsterse Akademie voor Senioren, info 053-21.27.59 - Woensdag 19 december om 20 u. in de Schouwburg: optreden van de Nederlandse groep The Magnificent 7 met hun programma filmmuziek 'The Sons of the Magnificent 7', toegang 400-fr., info en reservatie 053-76.13.12 - Woensdag 19 december om 14 u. in de Studio: vertelnamiddag voor kinderen van 6 tot 9 jaar door Willy Van Boxstael in het kader van het Internationale Jaar van de Alfabetisering, georganiseerd door de Jeugdafdeling van de Stedelijke Openbare Bibliotheek, info 053-76.13.30 - Woensdag 19 december om 19u30 in Vergaderlokaal 2: kerstfeest georganiseerd door Similes; info 091-24.23.05 - Zaterdag 22 december om 20 u. in de schouwburg: soloteater door Anton Cogen met 'A Christmas Carol' van Charles Dickens in een regie van Jo Gevers, een produktie van Teater Malpertuus Tielt; toegang 200 fr., info en reservatie 053-76.13.12 - Zondag 23 december om 14u30 in de Schouwburg: operette 'De Zigeunerbaron' van Johann Strauss door het Operettegezelschap De Nete uit Lier, info 053-70.40.44 - Zondag 23 december in Vergaderlokalen 1 en 2: kerstfeest van de Evangelische Gemeente Aalst, info 054-32.30.93 - Van dinsdag 25 tot en met zondag 30 december in de Belfortkrypte: tentoonstelling door Ed. De Buck, info 053-78.99.21 L. gen veel wind! 2 door Eva Bals Speelteater, 7.3,14 u, 12-15 jaar. Bi- nocchio... V door Andante Theatre, 11.3, 10 en 14 u, vanaf 8 jaar. De Oe-man door Teater Froe Froe, 12.3,10 u, vanaf 6 jaar. Karton door Theaterplatform 19.3, 10 en 14 u, vanaf 8 jaar. Zomernacht door 't Gebroed, 21.3,13.30 u, vanaf 16 jaar. Kennismaking met moderne dans door Eric Raeves, eind maart, vanaf 16 jaar. Antigone door Theater Stap, 19.4, 14 u, vanaf 16 jaar. De repetitie door Teater Poëzien, 23.4, 10 en 14 u, 12-16 jaar. Nijntje gaat logeren door Theaterplatform, 6.5, 10 en 14 u, vanaf 4 jaar. Landschap van Laura door Eva Bals Speeltea ter, 3.6 om 14 u en 4.6 om 10 u, vanaf 6 jaar. Tentoonstellingen i.v.m. karnaval en film De tentoonstellingen die door De Werf worden voorgesteld situeren zich vooral in de maanden februari en maart, uiteraard de karnavalwe- ken. Op dit ogenblik zoeken de mensen van De Werf nog naar een tentoonstelling om de zomer maanden mee op te vrolijken. In het kader van deze karnavalten- toonstellingen wordt op 26.1 een simposium georganiseerd rond het tema 'Bestaat er een Europees kar naval?', in de Aula Bloemenveiling CV Flora van 14 tot 18 uur met dele gaties van diverse Europese karna- valsteden. En dan zijn er nog drie echte tentoonstellingen. Van 26 ja nuari t.e.m. 9 februari krijgt men in de AKV Werkhalle La Couverture, in de Schoolstraat een beeld van de kreatie van een praalwagen, dit on der de titel 'Aalst Karnaval, uitbun dige kreativiteit', dagelijks van 14 tot 21 uur. In het stedelijk museum 'Oud Hospitaal' loopt, eveneens van 26.1 t.e.m. 9.2, een tentoonstelling 'Kar naval, folklore en geschiedenis' met archiefstukken, autentieke doku- menten en kreaties van bekende Europese kunstenaars. Deze ten toonstelling is toegankelijk op weekdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op woensdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, op weekendda- gen van 14 tot 17 uur, 's maandags gesloten. In De Werf zelf kan u van 25.1 t.e.m. 9.2 terecht voor de ekspositie 'Kar naval, een Europees feest', waarbij de grote Europese karnavalsteden zich door middel van fotografisch materiaal, videoprojekties en kost uums aan het publiek voorstellen, op weekdagenopen van 10 tot 21 uur, op weekenddagen van 10 tot 18 uur. Rondleidingen zijn op aan vraag steeds mogelijk, voor meer informatie hierover 053/77.U.11 (binnenpost 240). De tentoonstelling '25 jaar Vlaamsö film' - die te Gent tijdens het jongste Filmfestival te zien was - is een in itiatief van Aalstenaar Bert Pode- vijn, verantwoordelijke voor pro duktie en promotie bij de Film dienst van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en een or- .ganisatie van de vzw Film Memo ries. Aalst is de eerste stad, na Gent, die deze prachtige tentoonstelling aan het publiek kan tonen. Te be zichtigen in De Werf en in de Be lfortzaal van 8 t.e.m. 30 maart. Op zondag 10 maart is er om 15 uur een geleide rondleiding gepland bij de ze tentoonstelling. Een ruime waaier aan vormingsmo gelijkheden De vormingsaktiviteiten die De Werf voor het eerste semester van 1991 aanbiedt, zijn vooral onder te brengen in twee grote groepen: de algemene vorming en de kreatieve vorming. De serie kunstgeschiedenis wordt ook nu weer door de vzw Amarant voor haar rekening genomen: zo is er een lessenreeks met een temati- sche benadering van de 'Barok' in Europa (info en inschrijving 091/ 33.03.24) en over 'Wassily Kandink- sy - Sleutelfiguren in de kunst van de 20* eeuw'. Voor kinderen worden vijf series georganiseerd: 'Bewegingsteater en grime' voor kinderen van 6 tot 9 (o.l.v. een dansdocente); 'Modern- kreatief dansen grime' voor kin deren van 9 tot 12 jaar; 'Beeldenbouwerscompagnie' voor kinderen van 8 tot 12 jaar levensgro te beelden maken; 'Dramaklas' voor 8 tot 12-jarigen om de eigen spelmogelijkheden en fantasie ver der te ontwikkelen; en een projekt 'Ata solo - Hier is de zon', met ver halen uit de Nederlandse Antillen, waarbij de kinderen tekeningen ma ken rond het tema zon. Ook een vormingsaktiviteiten i.v.m. gezondheid: 'Indien slapen je wak ker houdt' met een aantal zelfkon- trole-technieken en een uitgebreid slaapprogramma (dat in de lessen opgesteld wordt; niet in praktijk ge bracht). In het kader van de dansante vor ming is er 'Dansekspressie voor volwassenen' gepland: een kursus met danstechnische lessen en im provisaties, een middel om lichaam en geest open en gevoelig te maken en om een sterk bewustzijn te ont wikkelen. Op het gebied van de kreatie vor ming worden twee kursussen geor ganiseerd: 'Bloemen... een kunst om ze te schikken' en 'Basiskursus naaien en zelfmaakmode' (een or ganisatie van VTB-VAB Aalst, 053/78.06.34). Ook nu weer aandacht voor 'vor ming rond teater' met een kursus van vijf avonden over 'Teatergrime' en een voortzetting van de initia- tiekursus 'Dramastudio voor jongeren' die reeds in de voorbije herfstperiode door Teater Lanse loet werd georganiseerd. Wie voor deze laatste kursus in aanmerking wil komen, moet wel eerst (op woensdag 9.1 van 15 tot 18 uur) audi tie doen; meer informatie over deze dramastudio krijg je in De Werf of bij Teater Lanseloet op nr. 053/ 70.16.50. Algemene vorming Onder de noemer 'algemene vorming' worden er verscheidene vormingsmogelijkheden aangebo den. Er zijn twee sessies 'Kennismaking met de computer (voor wie er nog nooit mee gewerkt heeft), een kur sus MS-DOS (hoe wordt een com putersysteem beheerd?) voor ge vorderden én een kursus Wordper- fect 5.1 (het meest geavanceerde tekstverwerkingsprogramma) Voor wie een volledig beeld wil krij gen van de ontwikkeling in de pop muziek is er de serie 'Er klinkt... popmuziek' en voor wie in dit Mo- zartjaar geïntrigeerd wordt door de Salzburgse meester is er 'W.A. Mo zart... een muzikaal talent'; beide series uiteraard met veel muzikale illustraties. Om zijn individuele werkplanning te kunnen verbeteren en zo stress situaties het hoofd te kunnen bie den en prioriteiten in leven en werk te kunnen stellen, wordt een kursus 'Tijdmanagement' georganiseerd. De reeks 'Efficiënter telefoneren' is niet alleen bedoeld voor onthaal- personeel van organisaties, scholen en bedrijven maar ook voor indivi dueel geïnteresseerden: vlotter en aangenamer telefoneren is nuttig voor iedereen. 'Mindmapping' is de techniek om je te helpen leren onthouden, samen vatten, struktureren, plannen, brainstormen, aantekeningen ma ken. Het leert de kursist op een snel le, speelse en moeiteloze maniereen schema van z(jn/haar ideeën te ma ken. De 'Wijnkursus' heeft naast een teoretische basis (oogsttechnieken, wijntypes, ontkurken, uitschenken, wijntemperatuur) ook oog voor het degusteren van witte, rode en schuimwijnen; een kursus voor elke wijnliefhebber die zijn kennis terza ke wil uitbreiden. 'Beleggen... ook een zaak voor u' toont dat men geen ekonomis wonder hoeft te zijn om suksess te boeken in de beleggerswere Wel vereist hiervoor is een do inzicht; en deze kan worden. Een kursus voor wie ervan ovt tuigd is dat 'Literatuur lezen' ei minstens even prettige bezighe kan zijn als een avondje TV-kijke is deze oriënterende serie waai een boek kan uitgestipt word maar ook verteld wordt hoe je jezf kan informeren over de nieuws literaire uitgaven. Wie deze zomer naar het zuiden kan in De Werf een elementaire zeer praktisch gerichte basiskeni krijgen waarmee hij/zij zich plaatse uit de slag kan trekken in h Italiaans, Spaans of Grieks. 'Taal ij reis' leertje uiteraard nietvloeiei deze talen spreken, het helpt je je uit de slag te trekken. En tenslotte is er nog de werkij van Aktueel Denken en Leven, ei organisatie die zich tot alle vrouwi ongeacht leeftijd, sociale status, losofische of politieke overtuigi richt. Telkens op maandagt o 13.45 uur richt de vereniging nog referaten (uit een reeks van 12 ged rende het hele seizoen) in met ze eminente personen. Wie meer formatie hierover wil, kan zich wi den tot nr. 053/80.40.64. Een volledig gedetailleerde broch re met alle mogelijke gegeve i.v.m. de juiste data, kostprijs e. van deze vormingsaktiviteiten is verkrijgen in het CC De Werf, M lenstraat 51, 9300 Aalst, tel. 05 76.13.11. Over de programma's die door a dere organisatoren in De Werf g organiseerd worden hebben we h wekelijks uitvoerig in onze rubri< 'Podiumuitjes in De Werf. Regelmatig organiseert de Aalster se Akademie voor senioren debat ten over aktuele onderwerpen. Zo kwamen onder meer aan bod: de Islam en de Golfkrisis, de nieuwe openheid en de hervorming in de landen van Oost-Europa. Als onderwerp voor de laatste de- batsessie van 1990, koos men het tema 'Druggebruik - een maat schappelijk probleem'. Gastspreker is Mark Tack, die als klinisch psycholoog verbonden is aan het centrum voor alkoholisme en Toximanie te Gent. Hij vervangt Marcel De Bisschop, die normalerwijzer deze maand zou spreken maar wegens ziekte van de- ckk< ze opdracht moest afzien. Deze interessante voordracht hee plaats in het Kultureel Centrum Werf op dinsdag 18 december o^ko^ 14.30 u. Buiten abonnement zijn de to gangsprijzen: 100 fr. voor KBG-leden of BAC nior Card 120 fr. voor plus-3-pas 140 fr. voor alle andere deelnemek Reduktie van 10% op deze prijz is voorzien voor groepen van mil mum 5 personen mits vooraf te ve wittigen op nummer 053/21.27.59 "rJ JM HeymJn' Op zondag 16 december om 16.00 uur wordt in de Sint-Elisabethkerk van het Oud Begijnhof te Gent een koncert gegeven door het Collegium Instru mentale Brugense onder leiding van Patrick Poppe. Van 12 tot en met 18 januari mak Jill en Stuart Briscoe een toernee d Nederland. De toernee wordt geoi nizeerd door de Evangelische Ói roep. mum iroot ïïroei lood KOC randbe an. suf 50 fr./s 'anlatte 'an Acl 750 .43. nolan 6 br. 7 15 br. 6 lumpri cker, ukt B 0-775.' KOOF fr./ laat 1 r Iwart, 2 Ack jzen. )ren-Vi Te TI KOC ke stiil mer. h veren- 775.4' 2.872 7 i 0 u TIKOO Percet 8.700 kerstb Bevr. n koc brieksc TEKOOf groot achten; 8en ii lag o den, Ir max.6( leit. 10i 772.53 Aalst. Michelleken kan ook als kandidaat prins ook rekenen op charmante vrouwelijke steun (a Aalst. De supporters van kandidaat prins Michelleken in groot ornaat op het campagnebal in de Meuleschettestn (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 6