De Voorpost-21.12.1990- 13 erbani e om- oeren, ot een zijn st, ge- ist. krach- :regle- immeifl ingang steeds ig (tel. in het eelgei zitten klinie- lopen, rgoet ratten ns 2 x te be- lat ge- -april- ecem- i loka- :n die- of uit- aag door de betrokkene zelf uitge roerd worden, of mag ook aan der- len worden toevertrouwd. Tot daar iet besluit van de Gouverneur. .Vat doe je, als partikulier, wanneer je b.v. in je tuin last hebt van ratten? Ie kan dat signaleren aan de dienst 'olksgezondheid (tel. 77.11.11, jestel 267). Medewerkers van die dienst komen lan ter plaatse en geven het nodige idvies om de ongewenste dieren te erdelgen. De stad voert in principe nooit zelf ontrattingen uit op privé- terreinen, tenzij men oordeelt dat de ratten, in zulk groot aantal aan wezig zijn, dat zij een gevaar beteke nen voor de bewoners, indien de aanwezigheid van die cnaagdieren op privé-terrein te wij ten is aan de naoijheid van b.v. rio- ,len, afvoerkanalen, opslagplaatsen :.d., dan zullen de stadsmedewerk- :rs die openbare plaatsen ontrat- ilevering ontsmettingsboekjes Ivoor voertuigen bestemd voor (dierenvervoer i- Voertuigen welke toebehoren I aan veehandelaars, slagers, transportondernemingen, fabri kanten of handelaars in veevoe ding, moeten telkens ze gediend hebben tot het vervoer van een- hoevigen, herkauwers, varkens of seerde burger of belangengroep zijn bemerkingen kan noteren. Al die bemerkingen dienen dan door de betrokkenen vóór 31 de cember 1990 verstuurd te worden aan: Ministerie van Openbare Wer ken en Vervoer, Provinciale Dienst der Wegen en van het Vervoer, Ne- derkouter 28, 9000 Gent. Nieuwe NMVB-autobussen Sinds kort rijden in en rond Aalst een aantal nieuwe autobussen van de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen: Aalst is één van de eerste steden waar die bussen in gebruik werden genomen. Deze nieuwe 'Stadsautobus Van Hooi A 500' heeft 3 brede deuren waarvan de in- en uitstaphoogte be wust zeer laag werd gehouden: zo wel aan de voor-, de midden- als de achterdeur bedraagt die hoogte slechts 50 cm. De bussen zijn verder 11,68 m. lang, 2,49 m. breed en 2,9 m. hoog. Ze tellen 85 plaatsen, waarvan 39 zitplaatsen en 46 staanplaatsen. RekJamestoet Karnaval 1991 Op zondag 10 februari 1991 gaat de 63* karnavalstoet van Aalst uit. De- Aalst. Rudy De Rekker in een onderonsje met kandidaat prins, Michelleken (a :n van lie als Aalst. Kandidaat Michelleken op zoek naar de autosleutels. Vervelend, vooral ratten je veel haast hebt (a) erma- ïg van estrij- en en in de :reide >rden. wend rpak- atten el wal pluimvee, overeenkomstig de be palingen van het M.B. van 21/2/ 1954 en M.B. van 19/10/1964 ge reinigd en ontsmet worden. Voor ieder voertuig dient bij het stadsbestuur een ontsmettings boekje aangevraagd te worden; de lijst van de voertuigen wordt overgemaakt aan de Dierenge- neeskundige inspecteur. Het ontsmettingsboekje dient steeds in het bezit te zijn van de geleider van het voertuig, wan neer hierboven genoemde dier soorten vervoerd worden en moet op elk verzoek van de over heid getoond worden. Elk vervoer dient met de gevraag de gegevens in het boekje inge schreven te zijn, evenals dag, uur en plaats waar de ontsmetting werd uitgevoerd. Dit boekje kan bekomen worden op de dienst Volksgezondheid (tel. 77.11.11, toestel 267) of via de dienstcentra in de deelge meenten. I Vereiste gegevens: naam en adres van de eigenaar van het voertuig nummerplaat van het voertuig betalen van 100 fr. gemeentebe lasting. Verkeers- en vervoersplan Vlaanderen: ter inzage Onlangs werd door de diensten van de Gemeenschapsminister van Openbare Werken en Verkeer, de heer Johan Sauwens, het Verkeers- en Vervoersplan van Vlaanderen opgesteld. Met dit plan wil men de verkeersveiligheid bevorderen, het gebruik van net openbaar vervoer lanmoedigen en de aanleg van licuwc wegen kritisch benaderen. Een exemplaar van dat plan ligt nu ter inzage in de Onthaaldienst van het stadhuis, zodat elke geïnteres- ze wordt voorafgegaan door een pu- bliciteitskaravaan. Firma's die geïnteresseerd zijn om aan deze reklamestoet deel te ne men, kunnen het reglement en het inschrijvingsformulier bekomen op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Keizerlijk Plein 21 B te Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 277. Inschrijvingen tot 15 januari 1991. Inschrijvingen na 15 januari: 15.000 fr. per trekkend voertuig. Trainingen Boxe Fran^aise Deze trainingen gaan door, iedere maandag en vrijdag van 21 tot 22.30 u. en zaterdag van 16 tot 17 u. in De Schreef, St.-Jozefstraat 20 te Aalst. Tel. 053/78.53.29. Afrikaanse dans in Netwerk te Aalst In de dans vind je een authenticiteit, die deel uitmaakt van het leven, via bewegingen die heel natuurlijk en dus ook universeel zijn. In het Afri kaans denken is de dans een middel om de vitale krachten van de funk- ties tussen de twee polen van het leven, de geboorte en de dood. Je hebt dansen gewijd aan de vrucht baarheid, de geboorte, de initiatie, de trouw en het overlijden... Je hebt dansen gewijd aan de jacht, de oogst, de regens, de genezing, de zuivering, de voorouders en de go den... Wie Afrikaanse dans uitspreekt, zegt tegelijkertijd ook ritme. Ritme geeft beweging en beweging is rit me. Hierdoor krijg je een konstante wisselwerking tussen de percussio- nistfenl en de danser(sl. In Afrika heeft elk land en zelfs elke etnische groep zijn specifieke dansen en per cussie-instrumenten. Maar de tam tam 'spreekt' overal als basisritme. De bedoeling hier is het doorgeven Aalst. De leden van 'De Eenheid' aan de koffietafel in de Mikisklub (a) van de energie en het universele karakter van de dans. Daar die e- nergie vanuit het centrum komt en zich spontaan uit in bewegingen, krijg je enerzijds een groeiend li- chaamsbewustzijn en anderzijds een intens bevrijdend gevoel bij de beleving ervan, en die in harmonie met de ritmes. Begeleiding: Bea Dobbelaere (danste met de nationale balletten van 'Daniel Sorano' in Senegal, 'Le Ballet des Africains' en 'Djoliba' in Guinée, 'Farafina' en 'Kouledafourou' in Burkina Faso en 'Ass-Ayigafrik' en 'Atopani' in Togo). Danny Van Rietvelde begeleidt de lessen met percussie (conga's of djembeé). Wanneer: 10 woensdagavonden vanaf 9 jan. '91 telkens van 20 tot 21.30 u. Bijdrage: 2.500/2.250 fr. Ontdek Speed-metal Op zondag 30 december organi seert vzw Telesfeer - muziek een speed-metal festival in zaal 't Ka pelleken, Meuleschettestraat 34 te Aalst. Dit festival, dat de titel Be yond Insanity meekreeg, wordt een Belgische aangelegenheid met de uitstekende rockbands Hidden, Ca talepsy, Asphyxia en Channel Zero. Dag van het kind Op zaterdag 29 juni 1991 vindt in alle Vlaamse gemeenten een open- deur-aktie plaats voor kinderen (6- 13j.) onder de naam Roefel, Dag van het Kind. Wat is Roefel? Roefel is de dag waarop heel wat deuren opengaan voor kinderen. Zij krijgen de kans om bij diverse bedrijven, instanties, verenigingen, middenstanders, e.a. eens achter de schermen te kijken. Bij de eerste editie van onze Dag van het Kind Deze week in JEBRON Za. 22/12 om 18u30 Begijnnolkerk: kinderliturgie rond het tema 'engelen'. Daarna ontmoetingsavond in het Jebronhuis. Ma. 24/12 om 18u30 Begij hofkerk - Kerstliturgie. Daarna receptie tot 21u. Daarna feestgebeuren voor mensen die samen kerstavond doorbren gen. We wensen iedereen een her nieuwd gebeuren van menswording toe. Vrijd. 28/12 Feest van de eenvoud. Vanaf 16 u zijn alle medewerkers en ex-medewerkers, vrienden, familie, buren, kenissen en vrienden van vrienden uitgenodigd op lekkere 'pannekoeken met koffie of chocomelk'. Een gezellige drukte en ontmoetingsgebeuren voor groot en klein. kans zult gunnen een onvergetelijke dag te beleven die hen tevens heel wat inzicht biedt in het reilen en zeilen van hun dagelijke omgeving. Indien U zich geroepen voelt aktief mee te werken aan ons initiatief, gelieve kontakt op te nemen met de Stedelijke Jeugddienst, Kapelles- traat 15 te Aalst, tel. 053/77.34.23. De Theatercheque (voor individue- len) Het kiezen van een gepast geschenk is meestal geen sinecure. Vooral tij dens de eindejaarsperiode breekt men hierover meerdere malen het hoofd. De theatercheque, die de functie heeft van een kadobon naar analogie met o.a. platen- en boe- kenbon, bespaart u de teleurstelling van uren tevergeefs speuren in drukke winkelstraten. Deze cheques, die een waarde heb ben van 100 fr kunnen ingeruild worden voor tickets waarmee u alle voorstellingen uit de eigen pro grammatic van De Werf kunt bijwo nen. In een speciaal door De Werf ont worpen feestelijke cadeauverpak king worden deze cheques aan de balie van het CC aangeboden. Grijp deze unieke kans en verras uw familie en kennissen met een onver wacht maar origineel cadeau. Voor verdere inlichtingen: CC De Werf, Molenstraat 51, 9300 Aalst, tel. 053/76.13.11. Geanimeerde Kerstmarkt op zon dag 23 december 1990 Op voorstel van de Adviesraad voor Toerisme richt de stad op zondag 23 december '90 van 14 tot 20u. een geanimeerde Kerstmarkt in, rond net Belfort op de Grote Markt. De Kerstmarkt richt zich vooral tot de handelaars van de centrumstra- Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 23 de cember 1990 om 10 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. AA-groep 'Om Mekaar' Groepsvergadering: woensdag 26 december om 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis. Dansklub Klubvergadering: vrijdag 28 decem ber om 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. V.K.S.J. V.K.S.J. spaghetti-avond: zaterdag 22 december om 19 uur in de Krypte. K.A.V. Hobby: op 7 en 21 januari, 4 en 18 februari, 4 en 18 maart 1991 telkens om 13.30 uur in de bovenzaal van koor Pro Musica o.l.v. Louis Van der aal brengen in de O.L.V.-He- melvaartkerk van Nieuwerkerken een kerstkoncert op vrijdag 21 de cember 1990 te 20 uur. Deze organi satie gebeurt in onderlinge samen werking van Jeugd en Muziek, de parochie Nieuwerkerken en Lini- aal-Nieuwerkerken. Voor leden er abonnés van Jeugd en Muziek is de toegang gratis, beneden 30 jaar kost een toegangskaart 100F., wie ouder is dan 30 jaar betaalt 150F. Kaarten zijn te verkrijgen bij Fredy De Schrijver, Terbekenstraat 53, Nieu werkerken, en bij de Liniaal-be stuursleden. Na de voorstelling is er gelegenheid tot napraten in de Volkskkring. Het betreft een orga nisatie onder de auspiciën van net Ministerie van de Vlaamse Ge meenschap, dienst muziek. Even een blik op het programma: - Weihnachtssinfonie op. 2 nr. 12, Largo-Adagio - Andante (France sco Manfridini 1688-1748). - Air uit Ouverture nr. 3 (J.S. Back 1685-1750) - Koor Pro Musica: *Jetzt ist die rechte Freudezeit (Jo- hann Hermann Schein 1586-1630) *Von Himmel hoch die komm ich her (Michaël Praetorius 1571-1621). *Lobt Gott, ihr Christen, allzu- gleich (Hugo Disther 1908-1942). *Adam lay ijbounder (bew. L. Van der Paal). *The hobby and the ivy (bew. L. Van der paal). *God rest you merry, gentleman (bew. L. Van der Paal). - Orgel bespeeld door Louis Van der Paal: Noël Suisse, nr. 12 en Noël en duo nr. 4 (Louis Claude D'Aquin 1644-1772). - Weihnachtskoncert op. 6 nr. 8 - Vivace allegro adagio - Vivace Al legro - Pastorale (Arcangelo Corelli 1653-1713). - Het Kerstgebeuren: Verzameling van Kerstliederen, bewerkt door Freddy van Laer. Aalst. De echtgenoten Jan Strickx, geboren te Aalst op 23 juli 1904 en Julia Verbeeck, geboren te Aalst op 24 juni 1908, wonende aan de Bergekouter 26 te Aalst, vierden hun diamanten bruiloft. Het gezin telt 2 kinderen, 5 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen. Jan was breier en zijn vrouw huishoudster het Parochiehuis. Turnen: op woensdagavond 9,16,23 czJZL&cfa en 30 januari, 6,20 en 27 februari; 6, 13, 20 en 27 maart 1991, telkens om VC Jong Lede 20 uur in sporthal Denderdal. Meer informatie over deze lessen- Op vrijdag 21 december heeft in reeks of inschrijving hiervoor: Verle zaal Volkskring te Lede het kerst- Agnes, Brusselbaan 204, tel. 053/ feest plaats van VC Jong Lede. Om 77.82.55. 19.00 uur zal de voorzitter de geno digden verwelkomen, waarna een eetmaal volgt. Om 20.30 uur is er de uitreiking van geschenken aan de spelers en om 21.00 uur start een gezellig samenzijn. Ontspanning -T'; o ~7* JToóf"'"" ttT ""'T7L voor jong en oud met de Pros Band. I3?." S"a" de Er is ook een reuzetombola voor- V.Z.W. Parochiale Werken We noteren dat de jaarlijkse verga dering met alle parochiale organis aties over de werking van het Paro chiehuis zal doorgaan op donder- Aalst. Aan de Boudewijnlaan is men momenteel druk in de weer met het aanplanten van bomen (a) (het initiatief zal zeker nog her haald worden) zoeken wij vrijwillige medewerkers die dynamisch en en thousiast tegenover het initiatief staan. Zij zullen immers tot doel hebben anderen te motiveren en te stimuleren om aan het gebeuren deel te nemen. Het welslagen van het initiatief (dat in tal van Vlaamse gemeenten plaats heeft) hangt in belangrijke mate af van de aktieve deelname van de diverse medewerkers. Wij hopen dan ook dat U kinderen de ten, die specifiek kerstartikelen ver kopen. Toegelaten zijn: kerstmateriaal, groenversiering en bloemen, warme wijn, gepofte kastanjes, Aalsterse streekspecialiteiten, enz. De prijs voor deelname bedraagt 80 fr. per lopende meter, een kraampje (3 m op 2 m) kan gehuurd worden aan de prijs van 500 fr. Voor verdere inlichtingen en in schrijving: DIENST CULTUUR - TOERISME, Kattestraat 33, Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 274. grote zaal van het Parochiehuis. Kerstmis Fanfare De Terjodenaren Het is een traditie geworden te Erembodegem-Teijoden. Reeds verscheidene jaren wordt op 25 de cember de llu.-mis in de St. Jozefs- kerk opgeluisterd door de Fanfare zien. De toegang is gratis en ieder een is welkom. VZW Kleine Kouter Op zondag 23 december van 14.00 tot 18.00 uur organizeert de vzw Kleine Kouter in 't Kantientje het De Terjodenaren. Ook op Kerstdag jaarlijks kerstfeest voor de kinde 1990 is dit het geval. Dirigent Karei Jt Louis De Schrijver. We noteerden volgend programma: 10.45 u.: Kerstgroet Tijdens de H. Mis: - Stille Nacht (gezongen) - Sarabande (Handel) schenkje i - Sonate in blue (Beethoven/Fra- pakt. Dat mag niet meer hebben ve.r) lf gekost dan 50 fr. Aan het einde van - White Christmas Marys Boy het kerstfeest worden die geschenk jes onderling geruild. De toegang is ren. Na het versieren van de kerst boom, waarvoor ieder kind zijn ver siering meebrengt, is er een optre den van het poppenteater 'Sloef dat de 'Sterrenziekte' zal brengen. De kinderen moeten ook een ge schenkje meebrengen, mooi ver- caild (gezongen) - The best of A.L. Webber - Happy Christmas - Canteque de Noel (gezongen) - Kerst Medley (oude Kerstliede ren) (gezongen) Kerstspel Zaterdag 22 december 1990 bren- fen de eerste twee klassen van de teinerschool, Brusselbaan, Erem- bodegem 22 een kerstspel, en dit in een stal in de Kapellestraat 25 te Erembodegem. Aanvang: 16 uur. Duur: 1 uur. Na dien is er mogelijkheid tot drinken van een warme drank. gratis. KBG Lede Het kerstfeest van KBG Lede heeft plaats op woensdag 26 december in zaal Volkskring in de Kasteeldreef. Het begint om 15.00 uur. Er zijn koffiekoeken met koffie voorzien. Het orkest 'The Little Band' zorgt voor de muziek. Deelnemers aan dit kerstfeest worden met de bus opge haald voor wat de buitenwijken be treft. Belottersclub Op vrijdag 28 december heeft de derde belotting tellende voor het kampioenschap van belottersclub 'Volkskring' plaats in het gelijkna mig cafe aan de Kasteeldreef. In schrijving vanaf 19.30 uur. Aanvang om 20.00 uur stipt.(da) Kerstkoncert Aalst. Er wordt gewerkt tegen het uurwerk. De verfraaïingswerken in de K ^ïïelineAalst" oTv'^iris-ent werkHaUe kunnen nie, uitgesteld worden (a) S^sIcSllUertèn'maE

De Voorpost | 1990 | | pagina 13