Ernst in De Werf Bitch Magnet en Jason Rawhead in Netwerk Kerstkoncert Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst Lieve Van ïmpe en de dagen voor anker Marijke Van Cauter geboeid door het reusachtige China Guy Van den Eeckhaut stelt zijn werken tentoon Gits' kunstgeschenk 14-21.12.1990- De Voorpost - Zaterdag 22 december om 20 u. in de Schouwburg: soloteater 'A Christmas Carol' van Charles Dickens door Anton Cogen in regie van Jo Gevers in een produktie van Teater Malpertuis uit Tielt, toegang 200 fr., info en reservatie 053-76.13.12 - Zondag 23 december om 14u30 in de Schouwburg: operettevoor stelling 'De Zigeunerbaron' van Johanri Strauss jr. door het Ope rettegezelschap De Nete uit Lier, info en reservatie 053-70.40.44 - Zondag 23 december in Vergaderlokalen 1 en 2: Kerstfeest georga niseerd door de Evangelische Gemeente Aalst, info 054-32.30.93 - Van dinsdag 25 tot en met zondag 30 december in de Belfortkrypte: tentoonstelling door Ed. De Buck. L. Zaterdag 29 december om 19 uur treed Bitch Magnet een Amerikaan op, samen met de Belg Jason Raw head in het centrum Netwerk. Muzikaal past Bitch Magnet per- fekt in het rijtje van andere al dan niet sociaal bewuste nachtm(h)er- rie groepen als Sonic Youth, Dino saur Jr., Husker Du, Fugazi... Zwevende noise gitaren (Jon Fine), gekompliceerde ritmes (Orestes Delatorre) en een stuwende clip ping bass (Sooyoung Park). Met zijn grimmige bijna fluisterende stem verhaalt Sooyoung zijn sarcastische kortverhalen, die zich situeren 'on the wrong side of town'. Hun eerste LP/CD 'Umber' (voor afgegaan door de EP 'Bootsy'), werd door de Europese pers op lo vende kritieken onthaald. In no vember verschijnt hun tweede LP/ CD 'Ben Hur' ondersteund door een uitgebreide Europese tournee waarbij ze op 29 december Centrum Netwerk niet zullen vergeten. Hopelijk vergeet u, geachte Net- werkbezoek(st)er dit fantastische trio ook niet. Dat er in België ook nog iets anders bestaat dan Clouseau-pap, bewijst het energieke trio Jason Rawhead. Een band die naar eigen zeggen 'op pervlakkigheid wil doorbreken door extreem en intens'. En die uitspraak maakt het drietal live meer dan waar. Met een gedre venheid die door alles heen snijdt en een overweldigende act walsen zij ieder publiek kompleet plat. Heftig, rauw en massief: Jason Rawhead is een beukende pietma chine. De muziekpers karakteri seerde hen als één van de meest imposante bands van het moment en een certitude voor de negentiger jaren. En of je het nu 'Speedcore', 'Hardtrash' of'F16-rock' noemt, Ja son Rawhead blijft een hoogst ei genzinnige groep die geen muzikaal etiket op zich laat plakken. Een li ve-sensatie van de eerste orde. Na de debuut MLP/MCD 'Jason Rawhead' en eerste LP/CD 'Backfire', verschijnt op het KK-la- bel in maart '91. JM Heyman Aalst. Lieve Van Impe (arch) Vrijdagavond werd in de feestzaal van het Aalsterse stadhuis de de buutbundel van Lieve Van Impe voorgesteld, onder de titel 'de da gen voor Anker'. In zijn inleiding omschrijft Anton Van Wilderode de poëzie van Lieve Van Impe, als volgt: 'de poëzie van Lieve Van Impe suggereert zonder onduidelijk te worden, is klassiek en eigentijds, vormsterk maar toch vol speelse afwijkingen van formele en formalistische voorschriften. Als water doorzichtig en geheimzinnig, tussen nu en morgen in de bedding van de vluchtende tijd'. In haar palmares lezen we dat Lieve Van Impe een tweede prijs behaal de op de poëzienacht van Liedeker- ke in 1988. Een eerste prijs was voor haar weggelegd in Antwerpen in 1989, en dit jaar kreeg ze de poëzie prijs van de stad Tongeren en Keer bergen. Lieve Van Impe werd in Ninove geboren in 1953 en woont nu in Id- dergem. Beroepshalve is ze lerares aan de Dames van Maria. Deze zeer verzorgde dichtbundel telt negen afdrukken van schilde rijen van Mia Goovaerts en twee zwart-wit afdrukken van etsen van deze kunstenares. Het werk werd uitgegeven door de Werkgroep Kuituur en Weten schap, Ploegstraat 25, Antwerpen en is er te koop aan 500F. JM Heyman Van 19 december 1990 tot 31 januari 1991 wordt in 'TAVERNE DIRK MARTENS" de gelegenheid geboden om er, opnieuw of voor het eerst, van dichtbij kennis te maken met de Aalsterse kunstenaar Jean-Pierre Gits. Het is reeds voor de vijfde keer dat hij de kunstliefhebber rond deze eindejaarstijd, de mogelijkheid biedt om voor hemzelf of voor vriend en kennis, een kunstwerkje aan te schaffen of er één als kadootje wil weg te geven. Deze kunstgeschenken-olieverfschilderijtjes zijn zowel sterk beïn vloed door figuratieve als door impressionistische figuren, en inzon derheid een kombinatie van beide waarin een passie voor kleuren een konstante is. JM Heyman koncert wordt georganiseerd in sa menwerking met de parochie en Li niaal. Op het programma staan werken van Manfredini, Bach, Schein, Praetorius, Distier, Van Der Paal, Corelli en Van Laer. Het prachtig gerestaureerde orgel wordt be speeld door Louis Van Der Paal. Hij vertolkt twee 'Noëls' van L.C. D'Aquin. Voor leden en abonnees van Jeugd en Muziek is de toegang tot dit kon cert gratis, wie jonger is dan 30 jaar betaalt 100 fr., de anderen 150 fr. Toegangskaarten zijn te verkrijgen op het sekretariaat van Liniaal (053-83.1.69) en bij de bestuursle- Het Kamerorkest van Jeugd en Mu ziek Aalst onder de leiding van zijn vaste dirigent Francois Schollaert en het mannenkoor Pro Musica o.l.v. Louis Van Der Paal, brengen in de Onze-Lieve-Vrouw-Hemel- vaartkerk te Nieuwerkerken een kerstkoncert op vrijdag 21 decem ber, vanavond dus, om 20 u. Dit den van deze vereniging. Zoals steeds gaat ook dit koncert door onder de auspiciën van het Ministerie van de Vlaamse Ge meenschap, dienst Muziek. L. Aalst. Marijke Van Cauter praatte in het Vredeshuis over de Chinese taal (a Hofstade In het kader van 'Jonge Kunst '90' stelt Guy Van den Eeckhaut z(jn schilderijen tentoon in de Generale Bank, Nieuwstraat te Aalst Hy werd te Aalst geboren op 8 februari 1961. Tot zyn achttien jaar woonde hij in Erondegem, liep school in de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten, waar hij zijn grafische kunst en publiciteitstekenen onder de knie kreeg. Met schilderen zelf begon hij pas na zijn schooltijd op eigen initiatief. Aanvankelijk experimenteerde hij met airbrush, later met acrylverf en olieverf. Het is opmerkelijk dat men op eigen kracht dergelijke technie ken zodanig onder de knie krijgt dat men de kwalitatieve hoogten be reikt die zijn werken momenteel uitstralen. Zijn artiestennaam is Tauhky, een verbasterd anagram van zijn fami lienaam. Verscheidene van zijn doeken stralen een sombere, drei gende sfeer uit, schilderstukken die een afspiegeling zijn van zijn eigen psyche. Kleuren die kreten in klank brengen. Soms denkt men bij het bekijken van zijn werken aan Ed- vard Munch, maar kent naast de expressies op de geschilderde aan- Aalst. In de feestzaal van het stadhuis kreeg de voorstelling van de dichtbundel 'De dagen voor anker' veel aandacht (a) gezichten, een aantal surrealisti sche kenmerken. Dan treedt de droomwereld, het fantastische op de voorgrond. Naast de droomwereld, heeft hij een aantal prachtige erotische wer ken die hun eigen karakter en sfeer beklemtonen. Naakten, geschilderd met de preci sie en scherpte van een beeldplaat, het lichaam op doek gebracht in zijn werkelijke vormen, met natuurlijke kleuren en rondingen. Deze doeken laten niemand onberoerd, hun uit straling is te overweldigend, te over tuigend. Hoe zijn verdere werken er zullen uitzien is zelfs voor hem nog een vraagteken. Hij is een kunstenaar, zoekend naar de muze. Zijn penseel volgend volgens de beelden die hem beroeren. De laatste maanden be gint hij meer en meer te werken met diverse andere technieken, zo bij voorbeeld met pastelkrijt, inkt en houtskool. Waarheen zijn zoek tocht in deze grafische tweedimen sionale wereld hem brengen zal, wij hebben er slechts het gissen naar. Maar één ding is zeker: Deze jonge kunstenaar heeft talent en wij zien met een hoge verwachting zijn toe komstige werken tegemoet. Zijn he dendaagse kunst, de moeite van het bekijken meer dan waard, kun je nog gaan bekijken tot en met 31 december in de Generale Bank, Nieuwstraat 20 te Aalst bij 'Jonge Kunst 90' of eveneens tot 31 decem ber 1990 in de galerij Pionier te Lebbeke, Dendermondsesteenweg 6 tijdens het weekend. China is een voor velen onbekend land, een onmetelijk groot land met een raadselachtig volk. China leren kennen en begrijpen is dan ook een uitdaging. Sommigen gaan die uit daging aan en een van hen is Marij ke Van Cauteren. Zij wilde kost wat kost de misschien wel moeilijkste taal op deze aardbol leren lezen, schrijven en spreken. En eenvoudig is dat niet, want voor de Chinezen gaan er ook heel wat jaartjes over heen eer ze hun ingewikkelde taal met vele tekens en klemtonen volle dig onder de knie hebben. Marijke Van Cauteren had zich in den beginne willen toeleggen op de Chinese kuituur en geschiedenis. Maar al vlug ervaarde ze dat om die kuituur en geschiedenis goed te kunnen doorgronden, ook een kei nis van de Chinese taal een noot zaak was. Tenminste wanneer me de intentie had op dieper in te gaa op de dingen. Je kan dan naar Leu ven of naar Gent om er deze taa meester te leren worden. Maar he kan ook met zelfstudie, al is dat nie de gemakkelijkste weg. Marijke lie zich niet afschrikken en koos voo deze moeilijke weg. Doorzettings vermogen is bij deze studievon een eerste en belangrijke vereistt Chinees wordt dagelijks door ette lijke miljoenen mensen gesprokei en toch heeft deze taal niet dezelfd uitstraling als bievoorbeeld Frans Engels of Duits. Ook niet zoals he Russisch, (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 14