Nieuwjaar! tv De Voorpost OtePRES Incar en Mieke Bouve op Vlaams Nationaal Zangfeest ITV niet, Sportnet wel op de kabel Klein-Brabant i^ill HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Dat wensen u Frank Dingenen en Jacques Vermeire BON Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat I St. gilts, dendermonde Uitslag van de wedstrijd van donderdag 13 december richting noord-zuid 1. echt paar Christiaens; 2. Paul Van Damme en Ghislaine De Boeck; 3. Hubert De Troch en Georges Korte. Richting oost-west 1. Paul Veldeman en Mark Hofmans; 2. echtpaar De Saeger; 3. echt paar Clarijsse. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal 'De Drie Klokken' aan de Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gil lis Dendermonde. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Volgende week bovendien in TV-Ekspres Nieuw vervolgverhaal Strijd in Medisch Centrum West Zo houdt Margriet Hermans A haar eetlust in de hand Is er voor Linda Gray AI nog een leven na 'Dallas' Wat onze Vlaamse vedetten verwachten MI van het nieuwe jaar En de pluspunten van TV-Ekspresfl bijzonder boeiende artikelen met alle aktuele achtergrondinformatie de meest volledige en extra overzichtelijke ^A tv- en radioprogramma's alle speel- en tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, met ruim 200 video-streepjeskodes, bijeengebracht in superhandige weekagenda's, zodat je met één oogopslag al je favoriete programma 's vindt. II TV-Ekspres. Gewoon buitengewoon. Berlare. De klas naad 3, het maken van kleding (Berfo) J? W de gevorderden dus die al aardig overweg kunnen mei Berlare. In Overmere vormt de Kruisstraat met de Lindestraat een gevaarlijk kruispunt. Wagens die vanuit de Lindestraat komen moeten een flink stuk de Kruisstraat oprijden willen ze het verkeer van rechts zien aankomen. Verkeers lichten zouden hier geen overbodige lukse zijn (mt) Op zondag 3 maart e.k. wordt voor de 54e keer het Vlaams Nationaal Zangfeest georganizeerd door het Algemeen Nederlands Zangver bond in samenwerking met VTB-VAB, Davidsfonds en WKB. De zal zoals steeds plaatsvinden in het sportpaleis te Antwerpen en vangt aan om 14.30 uur. Het tema luidt dit keer 'Vlaanderen moet nog een eeuwigheid mee'. Net zoals in het verleden wordt ook nu weer door heel wat mensen uit de streek meegewerkt aan dit Zangfeest. We denken dan aan Mieke Bouve uit Aalst die een gedeelte van de presentatie voor haar reke ning neemt, en aan de Lebbeekse kunstgroep Incar die enkele prachti ge eigentijdse nummers van een koreografie zal voorzien. Als solisten voor dit 54e Zangfeest heeft men een beroep gedaan op Marco Bakker, Frank Cools, de kabaretgroep 'De Frivole Framboos', de close harmonygroep 'Pink Passion de groep Zakdoek en Gust Teu gels. Deze laatste zal de kindergroepen aanvoeren die uit verschillen de Vlaamse scholen zijn samengesteld; Toegangskaarten voor dit Zangfeest kan men bekomen of reserveren op het nationaal ANZ-sekretariaat, Baron Dhanislaan 20 bus 2 te 2000 Antwerpen (03/237.93.92 of 237.96.43) of bij Sportpaleis Ant werpen (03/326.10.10) of nog bij Ticketel 02/219.10.10. Berlare. De leerlingen van de klas Frans 3 van de Berlaarse werklozenwerking (Berfo) Vaartland Een realisatie van -Uitgeverij Baeté en Uitgeverij De Cuyper Vanaf 1 januari 1991 in uw brievenbus Als trouwe lezer van «Ons Klein-Brabant» of van Klein-Brabant- Vaartland» heeft U de samenwerking vernomen tussen uitgever ij Baeté en uitgeverij De Cuyper. Uw dagbladhandelaar zal U vanaf januari 1991 het nieuwe week blad kunnen aanbieden; een weekblad dat U nog meer informa tie zal kunnen brengen dan in het verleden. De abonnées die, via de postbode nog geen ontvangkaart aangeboden kregen voor de nummers van 1991, zullen dit eerstdaags ontvangen. Moest U niet de gelegenheid gehad hebben in te schrijven voor 1991 dan kan dit met onderstaande bon: s5> 2ufi d ">U1± "O - H O o> Ondergetekende wenst wekelijks "Ons Klein Brabant-Vaartland" te ontvangen via de dagbladverkoper wenst voor 1991 een abonnement te nemen op "Ons Klein Brabant-Vaartland" en ft>egt bij deze bon een cheque van 1.100 Bfr. op naam van uitgeverij De Cuyper. Handtekening Schrappen wat niet past. Eind van dit jaar nemen de kabel maatschappijen aan de kust en in West-Vlaanderen de populaire Britse tv-zender ITV weer in het aanbod op. In april verdween het station van het scherm omdat En geland betalen van de sportrechten eiste. Heel wat kijkers waren daar niet bepaald opgetogen mee. Er werd een petitie-aktie ondernomen die 12.000 handtekeningen oplever de. Het probleem is intussen van de baan, zodat de kommerciële zender weer op het net kan. In Oost-Vlaanderen komt het sta tion niet op de kabel. De maat schappij die instaat voor de ver spreiding van de zenders in de regio Waasland-Dendermonde-Aalst is technisch niet klaar om nog meer zenders op het scherm te brengen. 'We hebben 27 kanalen ter beschik king, daarvan zijn er 25 bezet, we hebben dus niet veel mogelijkheden meer', zegt de heer Deville van In tercom Mechelen. 'In de loop van 1991 wordt het net uitgebreia naar 300 mHz, wat een verruiming met twee kanalen voor gevolg neeft. Eventueel is het de bedoeling om het in de komende jaren naar 450 mHz uit te breiden, maar dat kost veel geld. Voorlopig is daar nog geen principiële beslissing over ge nomen, gewoon omdat de hoge kos ten ons daar wat tegenhouden. Ge let op de beperktheid van het aantal overblijvende kanalen, zal er in eer ste instantie geopteerd worden voor stations waarvan de uitzendingen overwegend in het Nederlands ver lopen. Ik denk hier aan Sportnet, dat trouwens al in Limburg op de kabel is. Mogelijk volgt ook het Ne derlandse RTL-4, het vroegere Veronique, maar moet nog de toe stemming voor gegeven worden, wat algemeen wordt verwacht. Met deze twee zenders erbij zit de kabel barstensvol. We houden ook reke ning met de mogelijkheid van lokale televisie. Binnen ons spreidingsge- bied zijn er vier organizaties (Ant werpen, Tienen, Temse en Aalst) die ter zake een brief stuurden. Zij wachten op een zendvergunning. We willen in extremis een plaats vrijhouden voor eventueel lokale televisie', zegt de woordvoerder van de distributiemaatschappij. In geen geval is men van plan om een van de bestaande stations van de kabel te halen om er een ander voor in de plaats te brengen. Inder tijd, toen de Italiaanse televisie RAI van het scherm werd gehaald, wa ren de negatieve reakties groot. Sa tellietzenders als mTV en Super Channel liggen vooral goed in de markt bij het jongere publiek. In dien een van deze wordt wegge haald zal de reaktie allicht nog gro ter zijn dan dit het geval was toen de RAI verdween, (eg) Wichelen. De 60 jarigen van Wichelen vierden feest (gvdw) Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Fëderatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 16 - 21.12.1990 - De Voorpost

De Voorpost | 1990 | | pagina 16