Appels voorbij Sint-Gillis SK Aalst opnieuw leider 'PORT Reakties na topper Aalst-Zottegem Vierde provinciale E SK Aalst - Zottegem 3-0 im ttus:tan «$%PH VOETBAL eren 2 re Ant- De Voorpost -21.12.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel 05221.40.60 SK Aalst heeft met groot sukses zijn zware opdracht tegen titelpretendent Zottegem weten te klaren. Ook al lijkt het eindverdict ons ruimschoots overdreven, de winst was voor de Aalstenaars echter verdiend. Aalst wordt nu weer leider in tweede provinciale C en telt een punt voorsprong op Zottegem. Men heeft dus duidelijk na deze topper van rol gewisseld en daar was men bij Zottegem toch wel duidelijk mistevreden over. Duizend zeshonderd toeschouwers wa ren naar Aalst afgezakt om de strijd tussen Aalst en Zottegem live mee te maken. Als men weet dat dit aantal slechts de betalende toeschouwers be helst, weet men dat heel wat volk kwam opdagen op die kille maar droge zondag namiddag. Van een goede en spektaku- laire wedstrijd was er evenwel nauwe lijks sprake. Wel was de uitslag verba zend en wie de partij gezien heeft moet wel beamen dat Zottegem het meest de bal opeiste maar nooit gevaarlijk was. Aalst-Zottegem 3-0. Tevreden gezichten bij Aalst. Het doel is bereikt (da) Aalst deed het in die optiek veel beter en benutte bijna alles. Het verwonderde dan ook niemand dat deze wedstrijd een vaar. Aan de overzijde prikte Aalst wel lange studieronde kende. Aan beide zij- even gevaarlijk door. Arijs, hij was er den werd het defensieve werk tot in de eindelijk nog eens van bij de aftrap, puntjes verzorgd. Pogingen waren bediende Bruno Cooman die de kans SK Aalst-Zottegem 3-0. Alle hens aan dek in de Zottegemse defensie. Vic Goditialois zal hier toch kunnen ontzetten (nic) schuchter zodat doelpunten allicht lang kreeg om de score te openen, zouden uitblijven. Mussche en Bousard Een fikse por in de rug belette echter dat kregen een kansje maar hun schot mis- Cooman zijn kans kon wagen. De te alle kracht en richting. Na een kwar- scheidsrechter sloot de ogen. Ook Carl tier toch een poging langs Deviaene probeerde het nog een keertje Bourdeaud'hui maar alweer zonder ge- maar zijn schot belandde in de bomen. De topper in tweede provinciale tussen het tweede gerangschikte Aalst en leider Zottegem is een vreemde wedstrijd geworden. De partij brak nauwelijks open en toch slaagde Aalst erin om driemaal te scoren. Aalst verdiende de overwinning wel maar de 3-0 eindstand leek voor iedereen een zeer zwaar verdikt. Belangrijk ind eze wedstrijd was de constatatie dat zowel Uyttenhove als Mussche onzichtbaar waren. Aalst deed zijn reputatie als ploeg met de beste defensie uit de reeks alle eer aan. Wij spraken met een hele reeks betrokke- De trainers Romain Van Stichel, een stralende Aalsterse trainer natuurlijk, stak meteen spontaan van leer. Van Stichel: «We hebben vooral belet dat Zottegem gevaarlijk werd. Daarom liet ik Aalst in zijn underdog-rol starten en bleven wij loeren op tegenakties. Zo kreeg Zottegem het deksel op de neus en speelde men achterin bij de bezoekers zeer genereus. We bleven beheerst spelen en konden met Ivo Arijs heerlijke momenten beleven. Het is duidelijk dat iedereen het vel van Zottegem wil, daarop maakt Aalst geen uitzondering. Wat mij vandaag opviel is dat de aartsgevaarlijke Uyttenhove, die samenm et Wouter Mussche het mooie weer maakt in de Zottegemse voorlinie, vrijwel onzichtbaar bleven. Dit is natuurlijk de verdienste van mijn sterke achterlinie. In defensief opzicht blijft Aalst inderdaad zeer sterk en voorin zijn Cooman en Arijs in staat om een doelpuntje te puren. Aalst moet in staat zijn om de winterstop te halen met een lichte voorsprong op Zottegem.)» Ghellynck: «Mijn ploeg nam een veelbelovende start en dwong duidelijk het meeste balbezit af. Enkele flaters achterin bezorgden ons een uitzichtloze tweede helft. Toch kregen wij kort na de koffie de kans om terug in de partij te komen. Bourdeaud'hui miste de aansluitingstreffer en aan de overzijde was het wel raak. Nu stonden wij voor een voldongen feit. De nervositeit en de prikkelbaarheid van diverse spelers werd nog merkbaarder. Ik zal mijn jonge ploeg duidelijk moeten leren om onder druk te spelen. Bij Aalst viel vooral de verdediging op. Wij geraakten nooit in stelling en wie mannen als Arijs en Cooman voorin kan posteren weet meteen hoe laat het is. Ook de volgende partij kondigt zich moeilijk aan. Een wedstrijd tegen een allicht sterk gemotiveerd Bambrugge is geen klus. Toch zijn we praktisch verplicht om er te gaan winnen. Het wordt echt niet gemakkelijk.» BESTUUR Secretaris Willy Cheretté had natuurlijk alle redenen om te glunderen. Eerst en vooral was er de verdiende overwinning en tevens werd het financieel een waar sukses. «Er waren zowat duizend zeshonderd betalende toeschouwers die de partij tussen Aalst en Zottegem bijwoonden. Lang niet slecht dus voor de kassier. Uit Zottegem werden vijf bussen naar Aalst gestuurd om de ploeg vokaal te steunen. Het heeft echter niet mogen baten. SK speelde goed en won verdiend tegen een onmachtig Zottegem. De leiders kwamen nooit in de buurt van Van Der Steen.» Voorzitter De Maesschalck had inderdaad minder redenen tot vreugde maar bleef alles relativeren. De interesse voor de prestatie van Sint-Lievens-Houtem was meteen voelbaar. Dit bewijst duidelijk dat Zottegem niet alleen voor zich kijkt maar ook de blikken achterwaarts werpt. «We verliezen natuurlijk een belangrijke wedstrijd, maar zeker niet het kampioenschap. Zottegem speelde geen grootse wedstrijd en Aalst benutte alles. De individuele fouten werden onherroepelijk afgestraft. We verliezen een veldslag maar niet de oorlog. De ploeg zal de nodige lessen moeten trekken uit deze konfrontatie maar in voetbal leeft men niet van het verleden. De nabije toekomst leert ons dat de wedstrijd op Bambrugge wellicht nog belangrijker wordt voor Zottegem als die topper tegen Aalst. Het kleine en moeilijk te bespelen veld van Bambrugge is voor ons allicht geen voordeel. Het wordt dus hard knokken en een echte knokkersploeg zijn we nu ook niet. Toch blijf ik geloven in mijn ploeg en hoop dat we in de nakende konfrontatie met Bambrugge opnieuw kunnen aanknopen met een zege. Dan volgt de winters top en is er tijd om alles eens op een rijtje te zetten.» (nicolle) SK Aalst-Zottegem 3-0. De opwarming zit erop. De spelers banen zich een weg door de talrijke supporters (nic) Het slotkwartier zou een totale omme keer in de partij teweeg brengen. Aan de basis van de Aalsterse doelpunten lagen twee flaters in de overigens zo stevige Zottegemse defensie. Eerst zond Swin- nen een bal in en tastte Nuytens volledig mis. Twee minuten voor de pauze kon Arijs simpel scoren na een enorme dek- kingsfout. Het zag er dus slecht uit voor Zottegem. Na de rust wou Zottegem meteen iets ondernemen om weer in de partij te komen maar Bourdeaud'hui miste de unieke kans. Aan de overzijde was het wel raak. Een hoekschop van Van Den Berghe en Arijs knikte nummer drie binnen. Alstublieft! Zottegem was dui delijk even groggy en kon weinig weer werk bieden. Sterspelers als Mussche en Uyttenhove bleven totaal onzichtbaar. Aalst had Zottegem stevig in de greep en de nederlaag was onafwendbaar. Het is nu afwachten hoe Zottegem zich her pakt na die toch wel zware morele op doffer. SK Aalst: Van Den Steen, De Pauw, Matthijs, Piron, Van Lokeren, Swinnen, Keymolen, Geeraerts, Van Den Berghe, Arijs, Cooman Zottegem: Nuytens, Leleu, Van Der Hae- gen, Goditiabois, Bousard, Deviaene, Bourdeaud'hui, De Vleeschouwer, Van De Velde, Mussche, Uyttenhove. (nicolle) Appels heeft zijn opmars deze week tot een voorlopig goed einde gebracht. Te gen leider - en nu dus ex-leider - Sint- Gillis werd moeizaam met 1-2 gewon- tie, want Massemen is toch wel een ploeg van een zeker kaliber. Van Dam me - 2x Huyck, De Smedt, Muyze- winkel en Collewaert zorgden voor de nen, waardoor Sparta in het klassement niet eens zo overdreven 6-0 cijfers. Mas- de fakkel overneemt van laatstgenoem- semen onderging noodgedwongen wat men wel eens «de wet van de sterkste» noemt. Het is nu zesde, met zestien Appels-St.Gillis 2-1. Stoppen, zegt Christiaens, want de bal is al voorbij (vh) punten uit vijftien wedstrijden. de. Toch heeft het heel wat voeten in de aarde gehad, voordat Appels de missie als geslaagd mocht beschouwen. In de eerste helft domineerde de thuisploeg Wichelen won moeizaam op het veld van vrij nadrukkelijk, en vooral Geldof zorg de voor de broodnodige aanvallende im pulsen. Rosez kon één van deze offen sieve akties verzilveren en Appels daar mee op een 1-0 voorsprong zetten. Sint- Opdorp. De Winter, Van der Putten en Van Achter scoorden voor Wichelen, De Nutte zorgde voor het eerreddende te gendoelpunt. Wichelen is vierde met 21 punten en heeft nog een inhaalwedstrijd Gillis stak in de tweede helft een paar tegoed tegen Opstal. Het krijgt dus de tandjes bij maar het was Geldof die met twijfelachtige rol van scherprechter toe een enorm afstandsschot de z bedeeld in vierde E. de thuisploeg veilig stelde. De bezoekers Wieze en Herdersem deelden broeder- drukten vanaf dan onafgebroken, maar lijk de puntjes: Corthals bracht Herder slaagden er slechts in éénmaal te scoren langs Van Ransbeeck. De overwinning van Appels is op basis van die tweede helft lichtjes gevleid te noemen, wat een gemotiveerd Sint-Gillis in de terugronde ongetwijfeld zal willen bewijzen. Appels telt nu 27 punten, Sint-Gillis 25. sem op voorsprong, maar Van Mol liet het recht toch nog zegevieren in de slotfaze, door de stand in evenwicht te brengen. Herdersem heeft zeventien, Wieze zestien punten. Moorsel - Boonwijk was een niet al te beste partij zonder doelpunten. Boon- Op amper twee punten van de tweede en wijk telt veertien, Moorsel twaalf pun- met een wedstrijd minder gespeeld, vin den we Opstal, dat korte metten maakte met Massemen. Een opgemerkte presta- (t.d.b.) Appels-St. Gillis 2-1. Ook Teirlinck van Appels kwam hier dichtbij een doelpunt (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17