1 Lede en Meldert moeten vrede nemen met brilscore Edeboys brengt leider Melle eerste seizoensnederlaag toe Tweede provincialers in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere Eerste provinciale Derde provinciale E - 18-21.12.1990-De Voorpost VOETBAL Lede kreeg rode lantaarn Robur op be zoek. De verhoopte slachtpartij bleef echter uit en Robur slaagde er zowaar in een puntje weg te kapen. Kansen kregen de Ledenaars nochtans genoeg, maar in de afwerking liep het behoorlijk scheef. O.m. Meysmans en Labroye slaagden erin de bezoekende defensie, die vrij stevig in haar schoenen stond, te ont mantelen, maar konden toch de doellijn niet overschrijden. Labroye vuurde een kanonbal af in de richting van het Ro- bur-doel, maar moest machteloos toe kijken hoe het leder op de lat uit elkaar spatte. Lede kon de ban niet breken, en het bord bleef blank. Dat Robur de lokale doelman geen enkele keer het vuur aan de schenen kon leggen, kan hen niet worden verweten: een ploeg die laatste staat in het klassement, legt auto matisch het aksent op een stevige verde diging. De enige manier om een derge lijke ploeg te verslaan is met pressie voetbal. En daar leken de Ledenaars, zo vlak voor de winterstop, niet toe in staat. Robur kreeg waar het voor gekomen was: een punt. Door de overwinningen van Olsene en Oudenaarde zakt Lede iets weg. Het bekleedt nu de dertiende plaats in de klassering. Opvallend is dat Lede, samen met Ertvelde, het meest gelijkspelen laat aantekenen in eerste provinciale: zeven. Jong Lede puurt der tien punten uit zestien wedstrijden, niet meteen aanleiding tot euforische toe standen. Ook Meldert vergaat het de jongste we ken niet zo best. Nadat het een tijdje in het kielzog van leider Ronse meedraai de, zakt het week na week een beetje dieper weg. Bij Denderleeuw, vijfde in de stand, bleef de 0-0 op het bord. Meldert was duidelijk de betere ploeg, maar kon dat overwicht niet omzetten in klinkende doelpunten. Kansen waren er meer dan voldoende, o.a. voor Roelands en Vermeir, die de doelpaal op hun weg vonden. Bij de rust had de plaatselijke defensie het nog steeds niet begeven, maar dat leek slechts een kwestie van tijd te zullen worden. Denderleeuw had van die pauze blijk baar optimaal gebruik gemaakt, want het kon zowaar zijn neus aan het Mel- dertse venster steken. Toen Meldert- speler Heymans met twee gele kaarten het veld mocht ruimen, lagen de kracht verhoudingen ineens totaal anders. Mel dert riep alle verdedigende hens aan dek, en dat was nodig ook. Doelman Tonnelier toonde zich een stevige gren del op de defensie en zorgde er voor dat Meldert toch huiswaarts mocht met een felbevochten punt. Meldert blijft in het klassement vier punten voor op Dender leeuw, maar moet nu Geraardsbergen naast zich dulden, dat Eine overtuigend versloeg. Met 21 punten delen Geraards bergen en Meldert de derde plaats, op maar liefst zeven punten van leider Ron se. De kloof lijkt geslagen... (t.d.b.) rCWr'Cx vh SK Aalst-Zottegem 3-0. Ook de fervente vrouwelijke supporters waren weer op W. Gijzegem-Oordegem 0-2. Een koude douche voor de mannen van Gijzegem post voor deze belangrijke wedstrijd (da) (da) Edeboys zorgde voor de verrassing van het weekeinde, door met 1-3 cijfers te gaan winnen bij het stilaan onoverwin nelijk gewaande Melle. De bezoekers voetbalden fris van de lever en zetten de thuisploeg van bij de start onder druk. Vooral de striemende tegenaanvallen zorgden voor een paniekerig sfeertje bij de lokalen, die machteloos moesten toekijken hoe Goethals Edeboys op voorsprong bracht. Na de rust recidi veerde deze speler, zodat de gasten op 0-2 kwamen. Melle ontwaakte dan een beetje uit zijn ietwat voortijdige winters laap en scoorde tegen langs Vangele. Allemaal boter aan de galg, want vlak voor het eindsignaal schoot Creve de 1-3 eindstand op het bord. Melle blijft weliswaar het klassement aanvoeren, maar ziet Edeboys opruk ken. Toch beschikken de leiders nog steeds over een ruime puntenmarge, die een misstap als deze niet echt aantast. Met 25 punten uit 15 wedstrijden staat het vier punten voor Buggenhout en vijf voor Edeboys. Die beide dichtste achter volgers hebben dan nog een partij meer gespeeld, zodat de kloof behoorlijk breed blijft. Die tweede in de stand, Bujgenhout, is op drift. Na het onverwachte débacle vorige week tegen Schoonaarde, ging het nu voor de bijl bij Zele Heikant. De nipte maar verdiende 1-0 was het werk van Blancquaert, die daarmee volgens trai ner Pfaff een geslaagd invallersexamen aflegde. De wedstrijd werd gespeeld op het scherp van de snee, dat bewezen de vijf gele kaarten die door de fluitist van dienst werden uitgereikt aan de boos doeners op het terrein. Heikant kreëer- de de meeste mogelijkheden en mag terecht aanspraak maken op een pro motieplaats. Samen met Baardegem be vindt het zich op de vierde plaats, op zes punten van leider Melle. Baardegem maakte brandhout van Schellebelle, dat illustreren de 4-1 cij fers overduidelijk. Toch lag Schellebelle niet zoveel onder. In de eerste helft hield het zowat gelijke tred met de thuisploeg, maar moest het toch toelaten dat Van Den Brouck er 1-0 van maakte. Toen later Heyvaert en De Valck de gastheren verder lieten uitlopen, gaf Schellebelle er de brui aan. Dat ze de eer toch nog konden redden, zal hen een zorg ge weest zijn. Schellebelle valt daarmee terug tot de middelste regionen. Met zestien punten uit evenveel wedstrijden, evenveel gewonnen als verloren parti jen, en een bijna perfekt symmetrisch doelsaldo - 26 voor, 25 tegen - moet het zowat de archetypische middenmo ter zijn in derde E. Oordegem ging bij Gijzegem winnen met 0-2 cijfers. Vlak voor de koffie legden Troch en Burms de eindstand vast. In de tweede helft schoot Gijzegem nog een beetje met losse flodders, maar Oorde gem bleef met de vingers in de neus aan de winst. Oordegem staat zesde, met zeventien punten uit vijftien matchen. Gijzegem is er iets minder aan toe: het telt nu veertien eenheden, na zestien wedstrijden. Opvallend is wel dat Gijze gem, net zoals Kalken overigens, nog geen enkel gelijkspel behaalde. Erop of er onder, schijnt men zoiets te noemen. In dit geval, eronder. Oudegem-Overmere was een evenwich tige partij, met niet al teveel doelkansen, zodat de 0-0 op het bord bleef. Overme- re puurt vijftien punten uit vijftien wed strijden en is goed voor een achtste plaats. Oudegem staat twaalfde, met veertien punten. Hofstade kon na een blitzstart, waarbij het langs Van Weyenbergh op voor sprong kwam, niet winnen tegen Moor se!, dat na een kwartier in de tweede periode tegenscoorde langs Merckx. Bei de ploegen bengelen ergens halfweg in het klassement. Serskamp kaapt de volle buit weg bij Kalken, dat opnieuw fel gehandicapt aan de aftrap verscheen. Ringout scoorde tweemaal en bezorgde de bezoekers daarmee een simpele 0-2 overwinning. Kalken trachtte wel nog iets te doen aan die achterstand, maar het verweer was niet bepaald van die aard om Serskamp dodelijk te verontrusten. Ook Serskamp is een geknipte middenmoter, terwijl Kalken voorlaatste is, met nog maar drie puntjes voorsprong op het herrezen Schoonaarde. Die rode lantaarn won met maar liefst 5-0 van Heusden. De inbreng van een paar jongeren doet wonderen, zoveel is nu wel duidelijk. Het euvel van de ploeg, de afwerking, lijkt nu vergeten. Baeyens en Van Hauwermeiren scoorden elk tweemaal en Christiaens zette de kroon op het werk. De winterstop komt op het verkeerde moment voor Schoonaarde, dat net nu de juiste pedalen heeft gevon den. Met zeven punten is het nog steeds laatste, maar er schijnt licht aan het einde van de tunnel... (t-d.b.) W. Gijzegem-Oordegem 0-2. De keeper weet wel raad met deze kopstoot (dak Hofstade-Moorsel 1-1. Een hoekschopfaze (da) T ida Hofstade- W. Moorsel 1-1. Zoals gebruikelijk werd het in deze derby een gelijks (da) 5:«I VM 'm*m ■m SK Aalst-Zottegem 3-0. Uiteraard waren ook de supporters tevreden met 4 E uitslag (da) VOETBAL ploeg kan inderdaad stug van zich afbij ten. Zottegem is meteen gewaarschuwd. Tc Herzele Burst TK Meldert Denderleeuw Bambrugge 1 Heldergem 0 Bambrugge blijft het verbluffend goed doen. Na een ietwat slappe start bouwde Bambrugge een zegereeks op die kan tellen. En tellen kunnen ze in Bambrug ge zeker en vast. De ploeg staat nu alleen op de vijfde plaats en moet het alleen afleggen tegen kleppers als SK Aalst, Zottegem, Sint-Lievens-Houtem en Meerbeke, Die ploegen zal men nooit kunnen wegcijferen uit de kop van de klassering maar dat Bambrugge de eer ste belager zou zijn heeft niemand dur ven vermoeden. Vooraleer de discipelen van trainer Jean-Baptist Pfaff een lichte winterstop krijgen aangeboden, zal Zot tegem aan den lijve moeten ondervin den hoe moeilijk het wordt om Bam brugge opzij te zetten. Heldergem kende ook alle problemen van de wereld. Na vijf minuten noteer den wij de eerste kans. Chris Gabriels strandde op de vuisten van Sienaert. Bambrugge bleef komen en de bezoe kende doelman diende in de fout te gaan om Van Gijseghem te stuiten. Hij werd na enig protest uitgesloten maar Chris Gabriels benutte de kans niet om Bam brugge vanop de stip op voorsprong te knallen. Barbieux kwam doelman Sie naert vervangen. Van Gijseghem had hem meteen te pakken. Met een keurige lob liet hij de ingevallen doelman geen schijn van kans. De lichte voorsprong bleef op het bord en Bambrugge genoot duidelijk van dat mannetje meer. De Voor Denderleeuw ziet het er stilletjes- aan even somber uit als de winterdagen die nu de revue passeren. Na de neder laag op het veld van Meldert en de winst van Laarne aan huis tegen Onkerzele staat men op een gedeelde laatste plaats met Laarne. Denderleeuw probeerde wel de wedstrijd met een puntje af te sluiten en speelde vooral defensief. De defensie bleef zeer gesloten en TK had eerst problemen om een gaatje te vin den. Vier minuten vooi' rust viel echter toch het bevrijdende doelpunt. Rogge man bediende Bombeke en die bedank te met een mooi doelpunt. Na de rust wou Meldert de partij in een beslissende plooi leggen en slaagde daar ook in. Libbrecht verdubbelde de lokale voor sprong en Denderleeuw kon meteen weer afdruipen. (nicolle) De leiders uit Herzele hebben in hun burenstrijd geen afstand kunnen nemen van een Burst dat er steeds op gebrand ligt om Herzele punten te ontfutselen. Die sportieve concurrentiestrijd duurt nu al jaren. Een gehandicapt Herzele startte nochtans zeer sterk. De ploeg bouwde snel een mooie 2-0 voorsprong uit langs De Bondt maar nog voor de pauze kwam Burst terug via De Clercq. Herzele dacht al te gemakkelijk dat de buit binnen was maar de voorsprong werd in een mum van tijd teniet gedaan. Ook in de tweede helft wist Herzele zijn wil niet op te dringen en diende men vrede te nemen met een puntendeling. Herzele blijft echter op de eerste plaats maar de voorsprong op het tweede ge klasseerde Doggen bedraagt nauwelijks twee puntjes. Herzele zal dus moeten blijven knokken om zijn voorsprong op de Erembodegemnaars te behouden. De Doggen worden regelmatig als ernstig titelkandidaat vermeld. Dit weet men in Herzele ook. FC Doggen 6 Borsbeke 1 Borsbeke, de laatste weken in goede doen, werd zwaar teruggewezen op het veld van de Doggen. Na een halfuur was het reeds geklonken met doelpunten van Misotten, Simoen en Cock. Van Der Steen probeerde de Borsbeekse hoop opnieuw te doen oplaaien maar in de tweede helft mokerden Simoen en Mi sotten verder door zodat Borsbeke zwaar afging. Alvast geen schande tegen een ploeg die als een echte kopploeg mag beschouwd worden. Minder goed nieuws was evenwel de blessure van kapitein Kurt Schotte die naar verluidt met een blessure aan de knie weken out zal zijn. Borsbeke zal hem missen. puntje dat kan tellen want het is wein H gen gegeven om op het veld van Me iets te gaan oogsten. Het verliep allema Sc naar wens voor het bezoekende E. Ho tem. Met een doelpunt van Schan kwam Houtem op voorsprong. Nu hl men nog meer redenen om een mu op te trekken. Mere ging voluit aan h slopingswerk beginnen maar het maa te weinig steengruis. Toch zette mi door en in de laatste minuten werd h noeste werk toch beloond via de gelij maker langs Van Impe. Mere E. Houtem Houtem heeft een belangrijk puntje bin nengerijfd op het veld van Mere. Een Erpe Kerksken Erpe werd vlug in de partij op achtc stand geplaatst na een vrijschop van V Keymeulen. Hij deed het rechtstree terwijl iedereen een onrechtstreek Ei vrijschop verwachtte. Erpe stond m y teen zwaar aangeslagen en legde w voldoende wilskracht aan de dag. Oi het geluk kende Erpe niet aan zijn zij toen Baeyens op de dwarsligger beslot Ook Leus en Tackaert probeerden h nog één keer maar Erpe scoorde nit O

De Voorpost | 1990 | | pagina 18