Aalsterse familie wil inzage van dossier Mist maakt zich op voor Europees feest Weekblad van Deader» Dunne» en Scheldestreek On Voor wie iets beter zoekt WH LimeeRaen Jeugdhuis Terlinden houdt Kerst-Inn en 5' Protest tegen overheveling bendedossier van Dendermonde naar Charleroi HUWELUKLIJSTEN PORSELEIN GESCHENKEN MEUBELEN DECORATIE en De Voorpost VRIJDAG 21 DECEMBER 1990 43e JAARGANG NR. 49 - 44 F le; an re| V (19 ie-i zijn.l alt Kerf arase Karnaval 1991 af va te la< en. D er (51 lanj priir luis u 5 star jn al esch, Vara indorbi «'OtVOTp leurepii ;tevi| jami gen rekt verbe ie da n ka :inge Irage n vei j». Het is ondertussen al weer vijf jaar geleden dat een niets ontziende bende gemaskerde en zwaar bewapende mannen paniek en terreur zaaiden op de parking van de Delhaize te Aalst Het was een dodelijke raid. Niets vermoedende mensen die net hun inkopen achter de rug hadden, werden in koelen bloede neergeschoten en voor iemand het goed en wel besefte maakten de gangsters zich uit de voeten. De ondertussen gealarmeerde politie en rijkswacht waren aangewezen op achtervolgen. De gangsters, toen al naar een overval in Nyvel bedacht met de naam 'De Bende van Ngvel' konden ontkomen. Later werd hun vluchtauto teruggevonden. Maar vjjf jaar na de feiten heeft men de bende nog niet kunnen ontmaskeren. Men heeft vermoedens, geen bewijzen. En ondertussen blijft de familie van de slachtoffers achter met vele onopgeloste vragen. 'Niemand kan ontkennen dat de voorbije Karnaval werd gekenmerkt door een stormachtig klimaat zowel l( letterlijk als figuurlijk stelt AKV-voorzitter Herman Schelfaut. Het Karnavalreglement 199 zorgde voor veel ongenoegen bij de karnavalgroepen. ie relatie organisatoren-karnavalisten was ondermaats. De storm op kamavalmaandag bracht als het ware een ommekeer in deze verhouding AKV, feestkomitee, eiligheidskorpsen, stadsdiensten en stadsbestuur improviseerden samen een alternatieve stoet in de Keizers- hallen. nds dat moment is er voortdurend kontakt geweest tussen de karnavalgroepen en het stadsbestuur. Bij de yaluatie van karnaval 1990, de opmaak van het reglement 1991 is er samenspraak geweest |6|.iet AKV-bestuur heeft talrijke vergaderingen bijgewoond van het feestkomitee en de werkgroepen Aalst Karnaval een Europese ontmoeting. 2 De realiteit is nu optimaal en dat kan alleen karnaval ten goede komen. Werken we niet samen "vér ons ienig i Dilsjt"? en z< at m< f ona Onderzoeksrechter Troch van Den dermonde werd belast met deze weinig verkwikkende zaak. Hij beet zich vast in het dossier en het is dank zij hem dat men toch enig lichtpunt zag in het grote kluwen. Hij behaal de resulaat, ook in Wallonië waar hij wapens aantrof die bij de aanval werden gebruikt. En toch moet on derzoeksrechter Troch het dossier waaraan hij met veel overgave en inzet heeft gewerkt nu afstaan aan een nieuwe onderzoeksrechter in Charleroi. Die man moet het hele dossier, duizenden pagina's dik, op nieuw doornemen en instuderen. En ondertussen gaat de tijd verder en worden de wonden niet geheeld. De familie Palstermans uit Aalst kan het niet langer eens zijn met deze gang van zaken. Vader Palster mans was een van de dodelijke slachtoffers die avond in Aalst. Zijn 19 jarige zoon Jan heeft nu bij de onderzoeksrechter van Dender monde een klacht met burgerlijke partijstelling ingediend. Weliswaar tegen onbekenden. Het is niet de eerste keer dat de familie Palster mans zich burgerlijke partij stelt. Marie-Jeanne Callebaut, de wedu we van Jan Palstermans, deed dat al vijf iéar geleden. Samen met haar dochter Ire ja stelde ze zich al in 1985 burgerlijke partij. Zoon Palstermans wil via deze nieu we klacht de toegang tot inzage van het dossier forceren. Want tot dus ver kon dat niet. En bovendien wil de familie Palstermans weten waar om het dossier van de bende van Dendermonde naar Charleroi werd overgeheveld. Vergeten we niet dat het dossier ook betrekking heëft op de overval in Temse en de overal in Aalst. Welke argumenten, zo vraagt zoon Palstermans zich af, kunnen aan de basis liggen van de overheve ling van het dossier. Desnoods naar Straatsburg De bedoeling van deze klacht is de raadkamer ervan te overtuigen dat het hele dossier beter in Dender monde blijft en onderzoeksrechter Troch opnieuw te belasten met dit onderzoek. Het is alleen de vraag of men deze klacht zal aanvaarden. Wanneer de raadkamer de burger lijke partij volgt, dan kan men er haast zeker van zijn dat het parket beroep zal aantekenen. In dat ge volg verhuist de klacht naar de Ka mer van In Beschuldigingstelling. Een andere mogelijkheid is dat de raadkamer de klacht doorschuift naar Charleroi. In dat geval gaan de advokaten van de burgerlijke partij in beroep. Hoe men het ook keert of draait, de klacht komt in de KIB terecht en zo willen de beide raads heren van de burgerlijke partij inza ge krijgen in het dossier. Tot dusver was dat inzagerecht steeds gewei- gerd. ^|s argUment wercj gehan teerd dat het om een maatregel van inwendige orde ging. Mocht men toch botvangen, dan wil zoon Palstermans naar het Hof voor de Rechten van de Mens in Straats burg om daar zijn gelijk af te dwin gen. En zoon Palstermans is ervan overtuigd dat hij daar gelijk zal krij gen. Hij steunt daarbij op een arrest waarin duidelijk te lezen staat dat in strafprocedures de prokureur, de verdachte en de burgerlijke partij gelijkwaardige rechten hebben. HOOGSTRAAT 28 - AALST - 053/21.33.22 Aalst. Burgemeester De Maght ontvouwde de plannen voor het Euro-kamaval in Aalst (a) let kamavalprogramma Mies is vrij traditioneel gehouden. :r wordt gestart met het traditione- e Driekoningenfeest in de Belfort- irypte op vrijdag 4 januari om 20 uur. Vrijdag 25 januari is er dan de ope ningsplechtigheid van "Aalst Kar- ïaval, een Europese ontmoeting", de opening van de winterfoor en het tolksfeest. Op zaterdag 26 januari 1991 gaat in de Keizershallen te Aalst de verkie- ring door van Prins Karnaval van \alst. )e verkiezing zelf gaat door in de pektakelzaal terwijl in de Oude taal een showavond, gevolgd door 'rinsenbal, plaats heeft. Voor wat de toegang tot de verkie zing zelf betreft is het zo dat de deuren open gaan om 18.00 uur. De inkom is via de Parking aan de OOff Beekveldstraat. Een speciaal sys- leem werd uitgewerkt zodat alle be angstellenden vlot de zaal zullen lunnen betreden. IVel is het zo dat per persoon maar èén enkele toegangskaart zal wor den verkocht aan 100 frank. De toe- pngskaart is tevens de stemkaart. iarten worden verkocht tot 21.00 r. ien persoon die de zaal wenst te lerlaten voor 21 uur kan dit enkel Jna de daarvoor voorziene uitgang En dient zijn ingangsticket.af te ge- Aan het showprogramma wordt neegewerkt door verschillende Carnavalverenigingen en individue le kamavalisten, o.a. AKV, Prinsen- caemere, Prinsengarde, e.a. De pre sentatie is in handen van Keizer Ka- miel en de Arnold DS Band ver zorgd de muzikale begeleiding. Graffity-happening Door de restauratiewerken aan ons Aalsters station wordt het onmoge lijk de karnavalversiering aan te brengen. Op voorstel van de sta tionschef, dhr. Van de Velde zal de omheining rond de bouwwerf aan het station beschikbaar gesteld wor den om met karnavaleske graffity versierd te worden. Elkeen met ar tistieke talenten mag op een deel van deze omheining karnavalesk beschilderen of bespuiten. Meer informatie: station Aalst: 053/21.41.32. Op zondag 3 februari om 10 uur begeven de leden van het feestko mitee het CBS, de prins karnaval... zich naar het kerkhof en leggen er bloemen neer op het graf van Fons Singelijn, gewezen voorzitter van het feestkomitee. Terzelfdertijd worden alle overleden kamavalis ten herdacht. Donderdag 7 februari brengt het feestkomitee een bezoek aan de karnavalwerkhallen en trakteert er de kamavalisten op een goeie pint. Zaterdag 9 februari om 18 uur is er de Karnavalraadzitting in de Be lfortzaal. Nadien volgt de optocht van de ou de garde in de centrumstraten van Aalst. Zondag 10 februari trekt de 63e kar- navalstoet, voorafgegaan door de reklamestoet door Aalst. Vanaf 20 uur is er muzikale animatie op de Grote Markt. Maandag 11 februari is er om 14.30 u. op dezelfde Grote Markt de Be- zemdans van de Aalsterse Gillis, ge volgd door de 31e Ajuinworp. Om 15 uur vertrekken de karnaval groepen voor een tweede rondgang. De Kroegentocht met het jazzor kest start aan het stadhuis om 19.30 u. Alle karnavalgroepen worden om 20 uur verwacht in de Keizershallen voor de prijsuitreiking. Dinsdag 12 februari is er om 15 uur de optocht van de Voil Jeannetten met de Oude Garde. Om 19 uur is er een taptoe door de Koninklijke Harmonie van Herder- sem en om 22 uur vertrekt men voor de optocht met de vastenavondpop aan het Kultureel Centrum. Een half uur later heeft op de Grote Markt de verbranding van karnaval plaats. Karnavalgroepen Van de 61 ingeschreven groepen kunnen we ook dit jaar weer iets enigs verwachten. Jammer dat 'De Galante Moilentrekkers' hun in schrijvingsformulier zoek raakte en dat de Blaa Bisschoppen te laat in schreven of we telden twee klasse- groepen meer. De laatste groep is bovendien in het Duitse Mainz op 24 januari erege- nodigde op een karnavalraadzit ting. De 61 groepen en wat ze uitbeel den: Aaft ons Vast: Legt ons 't vier on ons schenen, doar kennen we mis schien nog tegen. Aaft onze vasten- auvond vast moar loit alles gelek as dat was. De Beddezjiekers: Brengt een zon netje onder de mensen. De Bierskelkes: Oilsjt for president. De Destereers: E klein Groepken zennen droeim. Lees door blz. 4 Op Kerstnamiddag 25 december worden de deuren van Jeugdhuis Terlinden geopend voor allen die liever niet alleen, maar samen met anderen kerst willen vieren. Ieder een is van harte welkom vanaf 14.30 tot ongeveer 19.00 uur. Naast de traditionele pannekoek en koffie of pintje, aan ouderwetse de- mokratische prijzen, is er tijd voor een praatje en vooral de kans om wat amusement mee te pikken, Dit jaar ook weer is er een veelzijdig programma met humor, zang, mu ziek. Wie er vorig jaar bij was zal onge twijfeld ook dit jaar zeker van de partij willen zijn. De toegang is ge heel gratis. Voor wie zelf het Jeugd huis moeilijk kan bereiken, verzorgt het Jeugdhuis een ophaaldienst. Liefst van tevoren een afspraak ma ken via Anke Haeck (053/21.73.08) of Wim De Baere (053/78.17.16) of bel naar het Jeugdhuis zelf (053/ 77.75.93) voor een veilige en grafi sche heen- en terugreis. U vindt het Jeugdhuis Terlinden via de aarden oprit langs de Sylvain Van der Guchtlaan (voor de kasteeloprit) zijstraat van de Bou- dewijnlaan. Op 24 december, na de nachtmis is er een kerstreceptie in Jeugdhuis Terlinden. Er zal wijn en cake wor den opgediend. En op oudejaarsnacht is er terug de spetterende fuif in Jeugdhuis Ter linden. Het Jeugdhuis wordt ge opend vanaf middernacht en gaat door tot in de vroege uurtjes. (JMH) Het is meer dan een jaarlijks weerkerende vrome wens. De vrede wordt dit jaar meer dan ooit bedreigd Ligt het Golfgebied ver van ons weg, het is toch dichtbij. Vandaar dat een zalig en vreugdevol Kerstfeest meer dan ooit een realiteit is. Kerstmis en Nieuwjaar, het zijn twee feesten die onafscheidelijk verbonden zijn met geschenken. Vreugde volle dagen voor velen van ons, maar niet voor iedereen van onze samenleving. Rondom ons zijn er inderdaad nog mensen die leven in armoede, zelfs leven onder de armoedegrens. Misschien is deze feesttijd een ideale gelegenheid om ook even aan hen te denken en hen een stukje te geven van onze vreugde, (foto Piet Hermans) v

De Voorpost | 1990 | | pagina 1