Benny Vercauteren, de draaischijf Een match die op niets trok Wat krijgt Juventus nu Ondanks de inzet van Guy De Baere Het verschil werd in de tweede helft gemaakt Berlare en Hamme e delen de punten fc Rp. Lebbeke - Beervelde 2-0 Oudegem - Overmere 0-0 Lutterzele - WB Sint-Niklaas 3-1 Schoonaarde - Heusden 5-0 Olsene - Lebbeke 1-0 Kalender Beker van de Denderstreek 20 - 21.12.1990 - De Voorpost VOETBAL Rapide Lebbeke behaalde een 2-0 zege zijn opwachting. Vooral zijn inbreng tegen Dynamo Beervelde na een wed- bracht meer vaart in de Lebbeekse strijd waarin de bezoekers alvast een ploeg. Benny, als technisch begaafde evenwaardige indruk lieten. Vooral tij- voetballer, wist goed de flanken af te dens de eerste helft wisten zij zich de tasten om dan vervolgens zijn maats betere kansen toe te meten. Er waren met enkele georiënteerde centers aan toen twee tussenkomsten nodig van het werk te zetten. Uit een daarvan is doelman Chris Gaudeus om de gasten Van De Sompel met het hoofd tot scoren van evenveel doelpunten te houden. De gekomen. De bezoekers gaven zich niet Lebbeekse goalie vertoonde langs de meteen gewonnen. Chris Janssens werd andere kant een paar onzekerheden, geregeld aan het werk gezet. Uiteindelijk vooral toen hij in de lucht moest tussen- zou Rogiers met een tweede doelpunt beide komen. Met een 0-0 aan de rust alle onzekerheden wegnemen. Toch iet- mocht Rapide zich gelukkig prijzen. Na wat gevleid voor Lebbeke. de hervatting verscheen titularis Jans- (e.g.) sens voor het eerst weer tussen lat en staken. Ook Benny Vercauteren maakte De overwinning waar SK Oudegem op rekende, is er deze keer niet gekomen. Er werd overigens niet gepresteerd zoals het hoorde te zijn. Ook het bezoekende Overmere zette geen hoge pet op. «Geen van beide ploegen bracht er wat van terecht, zegt clubleider Hector Lam- brecht. Onze spelers liepen met de beste bedoelingen van stapel en in het eerste kwartier leek het er op dat ze de oppo nent snel voor een voldongen feit wilden plaatsen. Het is hen niet gelukt, wat vlug tot lusteloosheid leidde. Van degelijke combinaties was geen sprake meer en doelgevaar is er eenvoudig niet geweest. Wie rekende op een betere tweede helft kwam bedrogen uit. De 22 akteurs had den blijkbaar genoeg aan een gelijkspel. Van inzet was er in die periode niets te bespeuren. Ondanks deze mindere ver- serskamp gewonnerrworden. richting hebben we geen reden om on- VOETBAL Voetbal. De ploeg van SK Herdersem, die tegen Wieze gelijk ging spelen (foto guy) gelukkig te zijn. Zes recente wedstrijden hebben acht punten opgeleverd. On danks het bescheiden winstpunt tegen Overmere doen we een goede zaak ver mits de rechtstreekse konkurrenten he lemaal de boot zijn ingegaan. In ieder geval moet er zondag aan huis tegen VOETBAL Wieze-Herdersem 1-1. Een spannend moment voor het lokale doel. De keeper staat op het punt in te grijpen (foto guy) Enon Jong zware respe taarn moeil de go O.CJ een 1 i [aan zoeke en Sr hakki |Edo. jgehai ■schar igens tende erge jweek staan iAchte aan 'verdv jBouw igastg» len. L igenac Hel heeft er geruime lijd naar uitgezien «De bezoekers kregen de betere kanse|®r a dat FC Lutterzele op zijn veld tegen voor de rust, maar zij hebben er maaj White Boys Sint-Niklaas niet verder zou cén van weten te verzilveren, zegt cluW"\ geraken dan een gelijkspel. De Waaslan- leider Paul Rocls. Na de hervatting heW"'B™ ders lieten geen ongunstige indruk en ben we ons niet meer in een hoekjt wisten zich in de buurt van het doelge- laten drummen en zijn vaker initiatitf bied vaker te manifesteren, zeker tij- ven gaan nemen. We zijn toen twee ked* dens de eerste helft. In die periode tot scoren gekomen langs De Man en Ivf»"" verwierven zij ook een voorsprong die Van Keer. Al bij al is het niet gemakkelijrl echter snel teniet gedaan werd na een gegaan om twee punten te sprokkelen* doelpunt van Eddy Van Bosbeke. In de maar in extremis is het ons toch gelukf" tweede periode kwam Lutterzele er va- Nu maar hopen dat we zondag ooj" ker bij te pas, zeker nadat Pascal De Man Eksaarde op afstand kunnen houden. F die als wisselspeler achter de hand ge- (e,g|chel houden werd, in het veld kwam. J>eter Iten Rode lantaarn Juventus Schoonaarde moed ontnemen en duimen natuurlijk zorgde zondag voor de verrassing door mee.» liefst met 5-0 cijfers te winnen van Tegen Heusden ontbraken drie titularis- Heusden. De afstand met de derdelaatst sen: Rudy Tackaert, Luc De Winne en gerangschikte ploeg is er iets kleiner Patrick Dierickx, Ze werden in de beste door geworden, maar blijft in elk geval omstandigheden opgevolgd door Patrick groot. Velen zien het wonder niet gebeu- Van Der Straeten en door de broertjes ren en bestempelen Juventus als een Hans en Chris Govaert. Net voor rust zijn vogel voor de kat. we tot scoren gekomen langs Mario «Onze jongens zijn echter niet van plan Baeyens. Deze speler werd onmiddellijk om zich zonder slag of stoot over te na de hervatting auteur van een tweede geven, zegt sekretaris Oscar Beuckelare treffer. De weg naar de zege lag toen Het zal uiteraard biezonder moeilijk wagenwijd open. Danny Van Hauwer- yjgrdg nrOVincitlle F worden om het onwaarschijnlijke waar meiren en Pascal Christiaens plaatsten te maken. De spelers blijven er in gelo- de kroon op het werk. ven, zeker na de ruime zege van algelo pen zondag. We mogen hen niet de (e.g.) Appels-St.Gillis 2-1. Christiaens van Appels omspeelt zijn laatste tegenstrever maar de bezoekende doelman brengt redding (vh) SK Lebbeke heeft op het veld van Olsene de hervatting. Vooral Guy De Baere ont- bakzeil moeten halen. Vier minuten van popte zich dan als een grote meneer, het einde liet de anders zo briljante Ook Frans Peeleman en Frankie Van doelman Tonnelier zich op een slipper- Heek realiseerden een degelijke verrich- tje betrappen met een nederlaag voor ting. Een keer of twee kwamen we dicht gevolg. Voordien had Lebbeke nochtans bij een doelpunt maar alsmaar meer niet g Berlare laat steeds meer van zijn plui- tien punten op een vijfde plaats. Hamman Valentino's Overmere moest het veld ièezor tegen de tweede uit de stand, Lochristifen e: De 0-1 nederlaag mag dan ook een goedèen v prestatie genoemd worden. Overmere ij. voorlaatste, met acht punten, twee meej^ dan rode lantaarn Doorslaar. kansen gekregen om een voorsprong te verwerven. Dat zegt alvast clubleider Willy Meert. «Laat mij eerst toe te zeggen dat Herman Van Langenhove en Ronny Eeckhaudt ontbraken als gevolg van een schorsing. Gelet op het feit dat onze kern niet ruim is, moesten we roeien met de riemen die voorhanden waren. Zo vatte de 18-ja- rige Frank Van Ransbeeck post in de eindejaarsfeesten, spits. Hij moest er alleen zijn plan trek ken. In de eerste helft hebben we niet ld. Beter verging het ons na begon het er naar uit te zien dat de match op een logisch gelijkspel zou eindigen. Een nutteloze fout van Jurgen Baert leidde tot een vrijschop, gevolgd door een doelpunt. Laat het ons als een jeugdzondeke aanzien en een les voor de vele jongeren die lid zijn van het eerste elftal. Winnen we zondag tegen Oudenaarde dan worden het toch leuke men. Nadat het lange tijd de indruk kon is elfde met veertien punten wekken in het spoor van de eersten te blijven, zakt het nu week na week een ietsje dieper weg. De winterstop komt net op tijd, denken wij zo. Ditmaal kon Hamme de thuisploeg een puntje af snoepen, en het vertoonde spel in aan merking genomen, was dat zeker niet Bovenaan lijken enkel Sint-Pauwels onverdiend te noemen. Quintelier Lochristi, dat drie punten achtersta bracht Hamme zelfs op voorsprong, telt op de leiders, maar een wedstrij maar na de rust kwam Berlare toch een minder heeft gespeeld, nog in aanmei beetje opzetten, zodat Janssens alsnog king komen voor de titel. Maar hi de gelijkmaker kon aantekenen. Berlare seizoen is nog lang... heeft nu al zeven punten achterstand op (t.d.b.| leider Sint-Pauwels en staat met negen- Wieze-Herdersem 1-1. Spannende en aangrijpende momenten tijdens deze burenstrijd (foto guy) VOETBAL Wieze-Herdersem 1-1. Een gave voorzet en de aanval van Wieze wordt mooi afgerond (foto guy) Hier volgt een volledig overzicht van het wedstrijdschema inzake partijen die in de Beker van de Denderstreek dienen afgehaspeld te worden. Tevens vermelden wij de namen van de scheidsrechters. 25 december Wichelen - Onkerzele (l4u,30) Rik Drieghe Eendracht Meldert - SK Aalst (15 u.) Etienne Melkebeeck Ophasselt - Doggen (I4u.30) Keerstok Patrick 30 december Winnaar E. Meldert/Aalst - Winnaar Ophasselt - Doggen (15 u.) Yves Marchand 6 januari Finale: terrein SK Aalst (Jan Arijs) (nicolle) Appels-St.Gillis 2-1. Van Zande leverde een mooie bijdrage tot de zege Appels (vh) Voetbal. De reserven van SK Berlare speelden tegen die van E. Sint-Gillis en n een vrij bitsige wedstrijd werd het 1-1 (berfo)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20