Als een kaas met enorme gaten Internationale Pistemeeting WAOD M.T.S.A. Liefhebbersvoetbal ™™iynu'Melckebeeckvr-: 3-> De Voorpost - 21.12.1990 - 21 LIEFHEBBERSVOETBAL Enorme gaten vielen te bespeuren bij jong Timarcha en Drievelden die een zware opdoffer moesten inkasseren, bij respektievelijk Bamboe en Rode Lan taarn. Camu blijft op haar rendement doorgaan en rijgt zege na zege binnen, achtervolger Excelsior had het heel wat moeilijker bij Houtmarkt dat nog steeds de goede kadans niet te pakken heeft. O.C. Aalst zette het bezoekende Waterval een hak, in een rommelige wedstrijd. Octopus en De Zwaanvr. vochten een bitsig duel uit waar geen winnaar naar [voorkwam. R. Espanol kreeg geen voet aan de grond en moest een tamelijke 'zware nederlaag inkasseren van het be- zoekende Leedse Leeuwerik. R. Sportief en Snas kwamen maar beiden met de hakken over de sloot tegen Alexander en Edo. Bartan op bezoek bij een zwaar MH gehandikapt Blauw Wit boekte een be- H schamende zege, waarbij de lokalen we gens het geleverde spel zeker een pun- i tendeling verdienden. Leider Giwo laat er geen gras over groeien en bewijzen week na week dat ze de waardige lij staanvoerders zijn in de 2e aftteling. (Achtervolger Reynaerds lost de rol voor aan en ziet Giwo stilaan uit het zicht verdwijnen. In 3e afdeling had leider Bouw het niet onder de markt om het jgastgevende Dressel de zege te ontfutse- jlen. Honda stuurde Half Maantje zonder Igenade naar huis en Wembley nam zon- kansetj^er te vee' moeite afstand van Pie er ma#0^- 'n zondagafdeling werden geen ?gt clubferrass'n8en genoteerd, de leiders beve- ing hebreden hun waarde en gaven hun oppo- i hoekjfenten 8een schijn van kans. Wat opvalt initiatiei's dat onze scheidsrechters niet meer vee keè|cunnen gemotiveerd worden om hun in en lvf°hby met plezier uit te oefenen, daar lakkelijPi11 de meeste clubs de schuld van, hoe okkele^d de mannen het in het zwart ook h geluM^0' respokt wordt hen niet meer ge dag oofnnd- daarvoor zijn de meeste spelers ouden. en bestuursleden te agressief geworden cm onze scheidsrechters de huid vol te '^'Schelden, ja zelfs bedreigingen komen 'j bij te pas. Als hier in de toekomst geen terschap komt zou het wel eens kun nen dat binnen een aantal jaren deze jierrieschoppers zelf het fluitje ter hand tnoeten nemen om te proberen een Wedstrijd tot een goed einde te brengen, want de scheidsrechters krijgen er hun buik van vol en zouden wel eens kunnen ifhaken, met alle gevolgen vandien. toor ons kunnen deze herrieschoppers biet genoeg gestraft worden en geven we Hammlan de heren in het zwart de raad Brenger op te treden om zo terug een ;t veld igezonde sfeer op het voetbalveld te creë- .ochristlen en zo terug met veel voldoening naar engoectten wedstrijd toe te leven. Under het waakzame oog van een uitste- uwels ei^nd leidende scheidsrechter Van de iterstanfeersche werd deze spannende wed- wedstriji aanmeif laar hfl strijd betwist. De beginfaze werd be heerst door de bezoekers die de leiders van een zeer goede repliek dienden met een doelpunt als gevolg 0-1. Prijsschut- ter Fruythof D. werd met sportieve mid delen uit de wedstrijd gehouden, zodat het voor de lokalen moeilijkwerd om bij het doel van de bezoekers te geraken, zodat de 0-1 voorsprong tot dan gerecht vaardigd was. De 2e helft begon de thuisploeg met meer spirit en dwong de bezoekende doelman tot mirakuleuze reddingen. De gasten begonnen stilaan te kraken en te bibberen op de benen, zodat de lokale ploeg als een volwaardig leider de wedstrijd naar hun hand be gonnen te zetten. Met een verdiende zege toen Sonck P. de verdiende gelijk maker nette was de veer gebroken van de moedige bezoekers die met de neder laag gekonfronteerd werden toen Dhondt en van Renterghem H. de volte winst in eigen huis konden houden en de bezoekers moedeloos huiswaarts keerden. Houtmarkt-Excelsior: 1-2 De bezoekers moesten de wet van de lokalen ondergaan die een uitstekende lste helft speelden en verdiend op voor sprong kwamen langs Roelandt P. De bezoekers die niet zo goed speelden kwamen toch op gelijke hoogte toen een van hen foutief werd gestuit in het 16 m. gebied. Scheidsrechter Bossaer wees kordaat naar de stip en Heyvaert B. benutte deze strafschop, zodat de 1-1 ruststand werd bereikt. De 2e helft ver liep gelijkopgaand, maar het waren uit eindelijk de bezoekers die de volte buit oogsten toen De Petter S. vanop afstand scoorde, 1-2 het lokale slotoffensief kwam te laat.om de bezoekers nog te verontrusten, zodat de gevleide zege een feit werd. R. Espanol-Leeuwerik: 0-4 De Spanjaarden zaten hoogstwaar schijnlijk met hun gedachten elders want ze speelden ongeïnspireerd en pre tentieloos, zodat de bezoekers naar een moeiteloze zege afstevenden. Scheids rechter Van Belle was duidelijk de beste man op het veld die de rust floot bij een 0-0 stand. De 2e helft was een formali teit voor de bezoekers die de makke lokale ploeg die reeds met hun gedach ten in het zonnige zuiden zaten af te maken. De Ledenaars werkten aan 100% af langs Van Caelenbergh J., Korte J., Roels G. en Cornand D. R. Sportief-Alexander: 2-1 De lokale ploeg was de betere ploeg maar kwamen toch onverwacht op ach terstand. Deze opdoffer was vlug ver teerd en zorgde voor de nodige span kracht waarin scheidsrechter Dal- schaert K. een groot aandeel had door een feilloze wedstrijd te leiden. DE efliebbersvoetbal. Tijdens de wedstrijd AZ'77-Apostelken. Het lijkt allemaal el erger dan het is (da) :ege va efliebbersvoetbal. AZ'77-Apostelken. Iedereen lijkt wel tevreden met de 0-0 thuisploeg drukte nog voor de rust haar meesterschap uit en kreeg de bezoekers op de knieën. Toen Rombout M. en Van den Steen G. de bezoekende doelman op de knieën en zorgden voor de logische en en verdiende winst. O.C. Aalst-Water- val werd een stuntelige wedstrijd. De bezoekers speelden ondermaats en konden de lokale doelman D'Herde L. maar nauwelijks bedreigen. De thuis ploeg had met een doelpunt van Demar- tin J. genoeg om de winst in eigen huis te houden, daar de bezoekende doel man niet vrijuit ging met dit doelpunt. Snas ontving Edo. De bezoekers blonken uit door hun onsportief gedrag, maar scheidsrechter Boudelet was de slimste en reageerde amper op de verwijten van de gasten aan zijn adres en zorgde er voor dat de fouten bestraft werden, on danks hun slechte humeur kwamen ze langs Cammerman 0-1 voor. De thuis ploeg die heelwat sportiever voor de dag kwam kon in de 2e helft de scheve situatie rechtzetten in een verdiende winst langs Buiterijs W. en Van Geert E. op strafschop 2-1. Verdiende zege. Octo pus moest op eigen veld een puntende- ling toestaan tegen het bezoekende Zwaanvr. 1-1 waar scheidsrechter Van Impe E. een bezoeker vroegtijdig naar de kleedkamer moest sturen. Apostel ken had de verdienste A.Z.77 af te hou den en een verdiend gelijkspel uit de brand te slepen, het bleef 0-0. Blauw Wit-Bartan: 2-3 De zwaar gehandikapte thuisploeg scheen een zware nederlaag tegemoet te gaan, na amper acht minuten was het reeds 0-2 langs Moock W. en De Wolf P. De lokale ploeg bleef zich echter weren en lukte de aansluitingstreffer langs Van Boxlaer D. 1-2. Vandanaf waren de be zoekers ontregeld en brachten er niet veel meer van terecht, ei zo na werd het 2-2 maar de bal werd nog van de doellijn weggehaald. De bezoekers waren ge waarschuwd en kwamen nog voor de rust 1-3 voor langs De Wael P. Iedereen geloofde in handspel maar scheidsrech ter Van Impe F. die een uitstekende wedstrijd floot had goed gezien en zag hierin geen handspel en terecht zodat hij het doelpunt goedkeurde. Wat de gemoederen wat deed oplaaien. Thuis- doelman De Man A? mocht zich geluk kig achten dat de man in het zwart in een goeie bui was, anders mocht hij voortijdig de kleedkamer opzoeken. De 2e helft waren de bezoekers nergens en zagen de lokale ploeg door hun wils kracht 2-3 naderbij komen, toen de beste man op het veld Van Boxlaer D. de bezoekende doelman te grazen nam. De bezoekers kraakten maar braken niet zodat ze met een overwinning zonder glans huiswaarts keerden. Giwo-N. Hofstade: 2-0 De bezoekers waren naar Ten Rozen afgezakt om hun huid duur te verkopen tegen de leider. De gasten kwamen niet op hun sterkst aan de aftrap, want hun spelmaker Keymeulen Danny werd in de loop van de week door het strafkomiteit zwaar gestraft, wegens een onsprtieve daad die hij op een andere wedstrijd pleegde op de scheidsrechter. Toch was de wedstrijd het bekijken waard, zodat de toeschouwers zich niet verveelden, toch is er niets te rapen bij de lokalen die hun leidersplaats alle eer aandeden en verdiend deze wedstrijd wonnen, de doelpunten werden gescoord door meert W. en Steghers A. Cobllas-Galop: 0-2 Een gelijkopgaande lste speelhelft zorg de echter voor geen doelpunten, zodat ref. Roelandt voor de 0-0 affloot. De 2e helft die zo sportief verliep als de lste werd toch boeiender en werd meer naar doel geschoten. Bezoeker Van den Steen A. die tot dan toe onzichtbaar was geble ven ontpopte zich eensklaps tot de fi guur van de wedstrijd, door tweemaal met sukses uit te halen en de zege voor zijn ploeg in de wacht kon slepen. Groen-Wit boekte een 2-3 winst bij Brughuis, na amper 10 min. was de stand 0-3. Taeleman K., Van den Bergh R. en Callebout N. hadden de thuisdoel- man voor een gedongen feit gesteld. Nog voor de rust konden de lokalen minde ren tot 2-3. De tweede helft moest een lokale speler vroegtijdig naar de kleed kamer, zodat wegens de minderheid de gelijkmaker achterwege bleef. Co-leider Reynaerds is haar trefkracht kwijt en moest haar 2e punt prijsgeven. Het kwam dit keer bij V. Denderleeuw niet verder dan een scoreloos gelijkspel. Ook Eekhoorn kwam thuis niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen O. Den Toren. Endoka pakte in extremis nog een punt tegen Blauwe Vlam die langs Lion A. 0-1 voorkwam. De Kegel R. zorgde voor JÉflH gerechtigheid 1-1 en Bamboe zette de T ,Jé, ploeg van T.V. presentator Van Molle Herman met maar liefst 9-0 opzij. Jong Timarcha kon geen vuist maken. De RijckS. (2x), Van den Bergh G.Janssens J., Verhofstadt G. en Strado I. 4x op rij ..Hjjl zorgden voor de heuse afstraffing. Dressel-Bouw: 0-2 De leiders uit 3e afdeling hadden het J9 niet gemakkelijk en moesten tot de '1 M Wl; allerlaatste min. attent blijven om de jfll IflE' J|| 'IBflal -W kleine voorsprong te behouden. Van V ■-T* JP**iHf^"1l Helsuwe B. zorgde in de lste helft voor \'v: de verdiende maar nipte voorsprong. De Liefhebbersvoetbal. Dolf, Kamiel, Achiel en Roland, trouwe supporters van lokalen waren zeker met de mindere, MTSA-ploeg AZ'77 (da) maar konden de goed gesloten bezoe kende verdediging niet omzeilen. Rode Lantaarn-Drievelden: 9-0 Enorme gaten vielen te bespeuren in de bezoekende defensie, zodat het een ge makkelijke prooi werd voor de produk- tieve thuisploeg. Verhofstadt M. (4x), Verhofstadt G. (3x), Steghers J.P. en Maesschalck L. waren de kanonniers. Honda-Half Maantje: 4-0 De bezoekers konden tot bij de rust gelijke tred houden, zodat een attente scheidsrechter Everaerts R. een einde maakte met een 0-0 stand. Het 2^ wed strijdgedeelte werd beheerst door de lokale ploeg die in amper 10 min. aan 100% afwerkte. 47 m. Schockaert W., 48 m. De Smet D., 51 min/. Schockaert W. en 53 m. Guns E. Zodat het nog een gemakkelijke thuiszege werd. Sneeuw witje moest thuis met 1-5 de duimen leggen van Animalia. TOrenboys won met ff score 5-0 van Tiger Pub, dat zomaar van de grasmat werd geveegd. Van Bogaert G. (3x), Uyttendaele P. en Haentjes J. zetten de bezoekers een hak. Een verdiende 6-1 zege boekte Wembley tegen Pie Boys die nooit het spelpeil van een paar weken bereikte en dan ook verdiend werd opzeij gezet. De Wolf P. (4x) en Lepieuf P. (2x) Paulenka S. redde de eer van de bezoekers. Breug- hels deelde broederlijk een punt met V.V.T.T.A. 1-1 en Melody-R. Duivels werd Liefhebbersvoetbal. Een merkwaardig beeld uit de wedstrijd OC Aalst-Water- val. Het lijkt wel een potje handbal... (da) WIELRENNEN voortijdig afgefloten bij een 0-3 stand. De scheidsrechter had er duidelijk geen zin in en floot een kwartier voor tijd onbegrijpelijk af. Pano-N. Wijk: 1-4 De lieders uit de zondagafdeling waren duidelijk verrast door het goede vertoon van de lokale ploeg, die met een doel punt van Van der Borght P. de 1-0 voorsprong bij de rust konden recdht- vaardigen. De 2e helft moest scheids rechter Peirlinck alle aandacht wenden aan de bezoekers die het kaf van het koren wilden scheiden, door hun aan- valstrom in te leiden. De thuisdefensie kwam voor hete vuren te staan en kon den deze niet blussen zodat het roem loos met smeulend vuur werd uitge doofd. Middernacht W. en Schalck B, (3x) deden het tij keren in de 1-4 bezoe kende winst. Rode Roos-Sportkring: 3-0 Scheidsrechter Flores had niet veel moeite onm deze sportieve wedstrijd te leiden. Beide ploegen vochten dit duel sportief uit, zodat de meest getalenteer de ploeg de verdiende zege in hun voor deel beslechten. Rombout M. (2x) en Bombeeck G. zette de vroegere R. Roos doelman Van den Steen Leo op het verkeerde been. Gipak speler Anné Dirk zette het bezoe kende Koszen in zijn eentje opzij, als een duiveltje uit een doosje kwam hij langs alle kanten opdagen en liet de bezoekers alle kleuren van de regenb oog zien en bepaalde op zijn eentje de wedstrijd met 4 treffers dat meteen de uitslag bepaalde 4-0. Amapola ging bij Park met 2-4 winnen. Diaz Joachim (2x) en Ceuppens R. (2x) zorgden voor de bezoekende zege. Provoost kon 2x te- genscoren. Sunset ging nipt met 1-2 bij Kastaars winnen. Schouppe R. (2x) zette de loka le netten bot. Star Boys vergat te scoren zodat het bezoekende R. Familial met de zege aan de haal ging 0-2. De Swaef P. en De Rijck P. zetten de thuisploeg in het verlies. Van Campenhout Hans In 1991 viert de Landelijke Bedienden Centrale (LBC) haar 100e verjaardag en organizeert een kartoenwedstrijd. Er zijn 100.000 fr aan prijzen voorzien en het re glement kan bekomen worden op volgende adressen Kartoenwedstrijd 'Administratie', p/a Dienst voor Toerisme, Zeedijk Knokke 660 te 8300Knokke-Heist of Kartoenwedstrijd 'Administratie', p/a LBC - NVK, Beggaardenstraat 1 te 2000 Antwerpen. Gent Sportpaleis Zondag 23 december 1990 om 14 uur Programma: 1. Internationale omnium voor vrije liefhebbers Proeven: puntenkoers, afvalling, 500 meter, achtervolging Deelnemers: FSGT (Frankrijk): Benichon, Marcon, Cottin, Lamy (allen Parijs) ECW (Wallonië): Tonnard, Boullez, Martin, Crasset WAOD (Vlaanderen): Marc Lefevre (Gent), Guido Cleppe (Nevele), Bob Pissiersens (Zwijndrecht) en Patrick Van Cauwenberg (Oudenaarde) 2. Kampioenschap van België omnium voor liefhebbers WAOD Proeven: puntenkoers, afvailing, 500 meter, achtervolging Deelnemers: Boeckx (Nijlen), Noeyens (Antwerpen), Soenen (Roeselare), Popelier (Ardooie), Messeman (Destelbergen), Bassez (Merendree), Hillebaut (Welle), Van Heuverzwijn (Kruishoutem), Heyman (Denderleeuw), De Munck (Vrasene), Borggraef (Burcht) en Speelman (Temse). 3. Kampioenschap van België puntenkoers voor veteranen WAOD Twee reeksen, de eerste zes van elke reeks naar de finale Deelnemers: Derijckere, Chamonin, Moes, Van Damme, Desmui, Van Slijcke, Van Peteghem, George, Cools, Debaets, Van Daele, Dubus, Vermeersch, Detroetsel, Van Alboom en David. 4. Internationale ploegkoers over 150 ronden Deelnemers: Marcon - Lamy (Frankrijk); Bénichon - Cottin (Frankrijk); Boullez - Crasset (Wallonië) - Tonnard-Martin (Wallonië); Botggraef- De Munck (WAOD Kamp. van België 1990) (Waasland); Soenen - Popelier (West-Vlaanderen); Messeman - Van Peteghem (Gent); Cleppe - Van Cauwenberghe (Oost-Vlaanderen); Boeckx - Noeyens (Antwerpen). Deuren om 13 uur. Eerste start 14 uur. Zaal verwarmd Buffet open. Algemene inkom: 100 fr. Kinderen gratis. Appels-St. Gillis 2-1. Geldhof probeert het van ver (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21