•verwinningen voor Lebbeke jen Aalst ippels ondergaat wet Van de sterkste ondanks drie finales geen Cl Hilde De Blieck Sport in Berlare De Voorpost - 21.12.1990 - 23 ruisboogschieten. Jet lokaal is in 'D KORFBAL iKC Appels heeft inderdaad, vorige za- Iterdagavond, in de «eigen» Appelse (sporthal, met overtuigende cijfers overi- igens, de duimen moeten leggen tegen (AKC, één van de tenoren van het Belgi- ische korfbalwereldje. AKC speelde een iest verjvloeiend, effektief en taktisch sterk korf- idrachtpl, waartegen de thuisploeg geen ver- acploeglhaal had. Hoe fel de Dendermondenaars rbrekenzich ook inspanden en bijwijlen flitsen lengtejlieten zien van technisch hoogstaand ülemaalkorfbal. leelstersAtlantis Lebbeke van zijn kant kreeg het een pulbezoek van Boechout en had aan één jspeelhelft genoeg om hun rechtstreekse lagers in het veld met overtuigende :ijfers terug te wijzen. Vreugde bij Ago 1st bovendien, dat in de thuiswedstrijd iet Loenhout als tegenstander een nip- maar verdiende 6-5-zege in de wacht leepte. edstrijc erstandP tij en Ann Schuddinck aan banden gelegd Appels KC - AKC 9-17 let was vrij duidelijk met welke bedoe lingen het AKC-team vorige zaterdag de ipelse sportvloer was betreden. Reeds ia vier minuten stond de thuisploeg met ie korven in het krijt. Appels van zijn nt kreëerde in de beginfase wel kan- in, maar de afwerking bleef achterwe- Pas na vijf minuten spel zou Appels oor het eerst scoren. Veronique De aepe werd gehinderd bij een doelpo- ing en Dirk Duym zette de strafworp ïilloos om. Wim De Wilde bracht, in de mp van le ste helft wa cadetter dden B.M.V.K. Kern Berlare Moriaens-Tyl 3-10 BDM-BAC Raemdonck 4- 4 Visserstuintje-Sportieven 1-11 Argenta B.-KWB Soccers 3- 3 Spectrum-Baert 2- 9 Joko-Argenta Moerman L. 2- 3 Café Parking Neyt-Katrolle 4- 5 Zaalvoetbal 2e nationale Den Draver-Sp. Heist 2- 4 Volley Kadetten (m.)-VC Temse 'en in dj Berlare jun.-Par. Kruibeke 'l7 stan Dames Berlare-Heusden ijworpej uststanq ede hein ;n terufl schakel! verdedij et meej negende minuut, via een afstandsworp zijn team zelfs op één korf: 2-3. De AKC-scoremachine sputterde echter op geen enkel moment. De Antwerpenaars verhoogden opnieuw hun voorsprong, maar dank zij een tip-in van Dirk Duym was na twaalf minuten spel nog niets beslist (3-4). Anders was de situatie na een kwartier wedstrijd, want toen was AKC tot 3-7 uitgelopen. Appels probeerde toen wat te forceren, slaagde daar niet in en moest toezien hoe de bezoekers tot 3-10 uitliepen. Een achterstand die, gezien de klasse van AKC, op dat moment reeds niet meer goed te maken was. AKC pakte in verdediging de zaken overi gens slim aan. Ann Schuddinck, in goe de doen, werd echter door Viviane Ver- beeck en Moniek Vlemincks totaal aan banden gelegd. Beide AKC-dames - van goeden korfbalhuize overigens - namen de verdediging van Ann Schuddinck voor hun rekening. Gevolg hiervan was wel dat Sandy Van den Broeck praktisch konstant in vrije skorepositie kwam, maar de jonge Appelse zou er tijdens de gehele wedstrijd niet één keer in slagen te skoren. Ze is echter nog jong en belooft voor de toekomst. Appels zou voor de rust nog twee keer scoren: via Wim De Wilde, op voorzet van Ann Schuddinck en via Dirk Duym, vanop afstand. De tweede speelhelft zou eenzelfde spel- beeld vertonen. AKC, zowel als team dan als opstelling van individueel talent ster ker dan de thuisploeg, legde een rustig overwicht aan de dag. Het liep uit tot 5-12, alvorens Wim De Wilde met een afstandsworp nog eens voor Appels scoorde. AKC scoorde drie opeenvolgen de korven (6-15), alvorens Ann Schud dinck toch door de tweevrouwsverdedi- ging doorbrak en via een doorloopbal scoorde. In dezelfde minuut zou Annet te Verstraeten ook al via een doorloop bal, de stand zelfs op 8-15 brengen. De wedstrijd was toen echter reeds lang gespeeld. AKC vond nog tweemaal de weg naar de korf, Appels nog éénmaal. Via opnieuw Ann Schuddinck, na één voor haar karakteristieke draaibewe- ging. Eindstand: 9-17. Een verdiende overwinning voor de bezoekers. Eén speelhelft volstond Atlantis Lebbeke-Boechout 11-5 Atlantis Lebbeke presteert ook in zaal uitstekend. De tweede wedstrijd - Boe chout, een belager van Atlantis in de veldkompetitie, was de tegenstander- werd eveneens met overtuigend gemak gewonnen. Daartoe hadden de Lebbekenaars slechts één speelhelft nodig, want bij de rust wees het skorebord een 8-1 stand aan. Het overwicht was overduidelijk: de thuisploeg liet de bal snel circuleren, vond de korf en verdedigde, vooral van de kant van de dames, heel sterk. De Lebbeekse korven uit de eerste helft vertrokken uit de handen van Steven Callaert (hij speelde een pracht van een wedstrijd) (3), Frank Veldeman (1), Da- mien De Roeck (2), Sandra Van Rossem (1) en Cindy Meersman (1). Na de rust zagen we een totaal ander Atlantis aan het werk. Blijkbaar dacht iedereen dat het spel gespeeld was - wat overigens juist was - maar de fighting spirit ontbrak om bvb. naar een skore van twintig punten toe te spelen. Inte gendeel, Boechout zou er tijdens de tweede vijfentwintig minuten in slagen nog vier keer te scoren. Atlantis scoorde nog driemaal. Voor de rest beperkte het team zich tot individuele pogingen, van enige ploeg was geen sprake meer. Voor Atlantis scoorden in de tweede helft Steven Callaert, Franky Cornelis en Da- mien De Roeck. Cindy Meersman van haar kant verzuimde niet minder dan vijf open kansen om te zetten. Concen tratie zoek dus. Ergens te begrijpen, maar toch jammer. Nipte zege Ago Aalst - Loenhout 6-5 Aalst rijfde vorige zondag in de sporthal Ter Rozen de eerste twee puntjes in de zaalkompetitie binnen. Voorzitter Ste ven Daelman: «We staken goed van wal en liepen uit tot 2-0. Tijdens het vervolg van de wedstrijd is Loenhout er nog enkel in geslaagd op gelijke hoogte te komen. Meer niet. Bij de rust wees het scorebord 4-2 aan. Na de pauze slaagden de bezoekers erin de bordjes in even wicht te brengen (4-4), vooral ook om dat ze met een potiger korfbal begonnen uit te pakken. Ze kregen bovendien drie strafworpen toegewezen, waarvan ze er weliswaar slechts twee omzetten. Het werd trouwens nog 5-5, maar in de slotminuten slaagde Ago erin het laken naar zich toe te halen. Voor Ago Aalst skoorden Jan De Roeck (2), Patrick Verleysen (2), Rudy Hooft en Mare Sanders. Pierre Van Rossem Hengelen. De kampioenen van de klub in 't Poldenicht te Dendermonde (foto Piet Hermans) Hengelen. De leden van vissersklub Poldenicht uit Dendermonde huldigden hun kampioenen (foto Piet Hermans) BADMINTON Het bestuur van de maatschappij *Vrank en Vrij' uit Aalst. Zandput' (da) gala jielertoerisme. De Herdersemse wielerklub Chambrol huldigde haar kampioe •n (da) Voor de zoveelste keer was het C-, B- en A2 kwalifikatietornooi van de Mintons uit Sint-Niklaas volzet. In de mannen enkel C 2 kwamen van de 54 ingeschrevenen er uiteindelijk drie niet opdagen, waardoor deze discipline dus net niet dubbel geldig was. De jarenlang gevoerde jeugdpolitiek in Lokeren begint nu vruchten af te wer pen. Na Stefaan Van Winckel werd nu ook Bart Van Bouwel Cl door in finale nogal vlot te winnen van Fred Vissers. Bij de Mintons waren de verwachtingen hoog gespannen, want Hilde De Blieck wist door te dringen tot drie finales. Verloor ze dubbel en gemengd, was alle hoop gericht op de enkel, en dus een Cl-klassement. Maar ook daar lukte het niet. De Blieck verloor daar zuiver op fysiek van de jongere Caroline Maes \Latem) met 8- 11, 11-6 en 11-8. Decassaux (Le Logis) kreeg tijdens de finale mannen dubbel zo een geweldige aanval van hyperventilatie dat hij on middellijk moest stoppen. Daardoor kreeg Guy Cazaerck (Lovendegem) niet alleen de dubbel maar ook de enkel overwinning in de schoot geworpen. Net na het afsluiten van de inschrijvingen voor het tornooi van de Mintons werd Cazaerck trouwens B2. Guy Cazaerck speelde ook de gemengde finale maar verloor die van zijn eeuwige rivaal Franky Mervielde (Eikenlo). Badmintonfamilie Van Parys (Vulcain) mag weer juichen. Want naast Frank (B2) speelde nu ook dochter Kristien finale. Het werd een thriller van formaat zoals we ze nog zelden te zien krijgen. Won Martine Stevens (Plumula) de eer ste met 9-12, dan verloor ze de finale en dus weer een kans om B2 te worden, met 12-10 en 12-11. Kristien Van Parys schakelde in halve Karin Van Eyck (Min tons) uit. Een geldige overwinning ook voor Christophe Piccarelle (Le Logis) die drie sets nodig had om Westvlaming Dirk Buffel (Torhout) alle moed te ont nemen. Twee poules bij de vrouwen B2. Met poules van vier spelers en dus drie wedstrijden waarna met het knock-out systeem naar een finale wordt toege- bouwd, zijn nu geldig om te stijgen. Gelukkig zat Hilde De Bremme (Flying Shuttles) in de poule met 4, want in de andere poule kwamen twee dames niet opdagen. Daar won Peggy Masijn (Min tons) van Gaëtane Snoeck. Zo speelden De Bremme en Masijn finale. Kreeg de thuisspeelster, De Bremme, er in de eerste set nog onder dan moest ze toch in de tweede en derde set de duimen leggen. B 1 spelers die ambitie hebben om A2 te worden moeten aan tenminste acht kwalifikatietornooien deelnemen, waar van twee in een andere provincie en twee in een andere Liga. De Mintons opteerden hier voor vijf poules van vier spelers. Uiteindelijk kwamen Felix Verbeeck (Erasmus YW- CA) en Rik Van Belle (Brugse) in finale. Kreeg Verbeeck een week eerder nog klop van Guido Geraerts (Merchtem) dan had hij nu weinig problemen met Van Belle (15-12 en 15-7). Bij de vrouwen won Gaëlle Lanotte met 12-9 en 11-2 van Petra Van Laer (Olym piad Een heruitgave van de finale A 2 van de nationale jeugdkampioenschappen te Hamme tussen Philippe Gennaux (Charleroi) en Stefaan De Rijcke (Flying Shuttles). En net zoals toen verloor De Rijcke ln drie sets. Poule bij de vrouwen A2 waar Ingrid Rogiers (Olympia) eerste eindigde voor Diane Houbrechts (Dropshot). (Ie.) Biljarten. Biljartklub De Zouaafvrienden huldigde haar kampioenen, in dit geval Albert Berckmoes, Peter en Emiel De Witte (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23