Jozef Clemmen, de man van het weekend Zwemmers van D.Z.O. gehuldigd door het stadsbestuur Internationaal kadettentornooi van België-Italië H.K. Waasmunster VOLLEYBAL B.W.C.L.-veldrijden Zwakke bezoekers Zondag in Lokeren: 6e European Trophy )a Op 22 en 23 december Zeer goede eerste set ZWEMMEN HANDBAL WIELRENNEN 24 - 21.12.1990 - De Voorpost Dames tweede provinciale Berlare-Heusden 3-0 Zwemmen. Een mooie groep jonge zwemmertjes ran D.Z.O., dat duidelijk investeert in de toekomst (foto Piet Hermans) Zwemmen. De jeugd van de Dendermondse Zwemklub Olympos (foto P. Hermans) Je Zondag 23 december worden de handballiefhebbers uit de regio eindelijk nog eens in de gelegenheid gesteld dicht bij huis te proeven van internationaal handbal. De 'Gouden-tijd' waarin Avanti Lebbeke voor heel wat manifestaties met internationale allure borg stond ligt reeds lang achter de rug. Daarom is het bijzonder positief dat H.K. Waasmunster nu de draad heeft opgepakt en zich kandidaat stelde voor de organisatie van de European Trophy. Deze driedaagse met deelneming van de nationale teams van Estland, Italië, Portugal en België is zowat het paradepaardje van het Belgisch Handbal waarvan dus ook de media hun medewerking verlenen. Dit jaar wordt de 6e Europan Trophy betwist op volgende plaatsen: Hechtel op 21/12, Overpelt op 22/12 en... Lokeren op 23/12. Waasmunster diende inderdaad uit te wijken naar de sporthal in Lokeren aangezien de Heide-gemeente over geen volwaardige sportaccomodatie be schikt. Meer dan waarschijnlijk is ook de BRT en RTBF aanwezig in Lokeren aangezien de laatste van dit tomooi zowat als de finale kan aangezien worden. Aan publiek zal het zeker niet ontbreken en het zou ons niet verwonderen dat de 19-jarige H.K.W.-belofte Wim Roels dan zijn internationaal debuut bij de senioren zal maken. Als omkadering worden de finales gespeeld van het internationaal kadettentornooi. Het programma: 12 u. Int. kadettentorn. 3 en 4e plaats 12u40 Int. kadettentorn. finale 14 u. Portugal-Estland 15ul5 Prijsuitreiking Int. Kadettentorn. 16 u. België-Italië Zaterdag in Liedekerke Dé man van het weekeinde is zeker en vast Jozef Clemmen. De manier waarop hij zaterdag in Liedekerke de wedstrijd in zijn voordeel beslechtte was fantas tisch. Na een barslechte start passeerde hij na één ronde als dertiende. Daarna remonteerde hij alles en iedereen en rijfde de bloemen nog binnen ook. In derdaad, een sterke prestatie!. Op een zeer goed berijdbaar parcours reden direkt Jozef Devits en Marnix Seeuws op kop, gevolgd door Johan Huyghe en Dirkjanssens, verderop Deo- let, De Waele en Willems. Halfweg de derde ronde kreeg Dirk Janssens een lekke band met als gevolg dat Seeuws en Devits verder konden uitlopen op naaste achtervolger Johan Huyghe. Marnix Seeuws altijd vertrekkend als een boli de, moest vier ronden voor het einde Jozef Devits laten gaan. Dirk Janssens kreeg een tweede maal met pech te kampen en zakte verder terug, terwijl Clemmen met dé goede versnelling ronde per ronde naderde op Jozef Devits die zijn krachten in het begin allicht ook had overschat. In de laatste ronde begon een mooie apoteose. Clemmen pikte aan en zonder omzien ging hij door- Bij de C- en D-renners werd het een Willy Moens-show van begin tot einde. Alleen de strijd voor de tweede plaats was spannend. Toine Blondeel won het pleit voor Robert De Vos, Roelekens werd vierde, vóór D-kampioen Willy Nuel. Zondag in Vlierzele Waar Luc Berckenbosch aan de start verschijnt is de winnaar vooraf gekend. Zo ook zondag. Het slachtoffer of tweede werd Jozef Clemmen, gevolgd door René Mertens, die eindelijk ook begint te presteren. Eerste A-renner was kampi oen Johan Huyghe. Noteren we ook de spekakulaire inzinking van Dirk Jans sens. Hij eindigde slechts op de achtste plaats. Bij de C- en D-ers opnieuw Willy Moens en Robert De Vos werd twee- de.Het parcours was veel zwaarder dan zaterdag zodat Toine Blondeel, geen groot liefhebber van hard labeur, derde werd. Lucien Mussche nam weerwraak voor het verlies van zijn titel vorige zondag en werd eerste D-renner. Eddy Cobbaut en Oscar Verwaeren, een tijd lang bezig aan een onderling duel, wer den nog vijfde en zesde. Volgende wedstrijden Zaterdag op de Keiberg in Lede Zondag op het scoutsplein in Dender- monde Dinsdag (kerstdag) aan zaal Roxy in Kerksken. Zaterdag in Liedekerke A- en B-reeksen: 1. Jozef Clemmen (I 2. Jozef De Vits (B), 3. Marnix Seeu ,jkk (A), 4. Dirk Janssens (A), 5. Tony 1 j H Waele (A), 6. Johan Huyghe (A), Michel Willems (A), 8. Rudi Deolet VJ 9. Jan Moreels (A), 10. Pol Dessein (I.p C- en D-reeksen: 1. Willy Moens (C), Anyoine Blondeel (C), 3. Robert De V (C), 4. Freddy Roelekens (C), 5. Wi n Nuel (D), 6. Lucien Mussche (D), freddy Van Steerthem (C), 8. Erwinja segers (C), 9- Omer De Baere (D), 1 ur Hubert D'Hondt (C). Zondag in Vlierzele A- en B-reeksen: 1. Luc Berckenbos^ng (B), 2. Jozef Clemmen (B), 3. Rei Mertens (B), 4. Johan Huyghe (A), Pierre Penne (B), 6. Toni De Waele (j 7. Marnix Seeuws (A), 8. (A), 9- Luc Van der Eecken (A), 10. Vijverman (B). C- en D-reeksen: 1. Willy Moens (C), Robert De Vos (C), 3. Antoine Blom (C), 4. Lucien Mussche (D), 5. Cobbaut (C), 6. Oscar Vermaeren (D), Serge Bie (D), 8. Willy Van Londerzi (C), 9-Jean Vettenburg (D), 10. Etiei Verhaegen (C) ei zo na Belgisch kampioen. De Dendermondse jeugd laat zich dus gelden in de regionale en nationale kompetities. Er is ook de masters-afdeling voor de oudere zwemmers en daar werden ook enkele Oostvlaamse titels behaald (ioor Georgette Touchant, Agnes De Bruycker, Louis Van Hemelrijck, Jan Van Eycken, Pierre Weyenbergh en Jan Bogaert. Goede begeleiding Uiteraard kunnen dergelijke resultaten alleen maar behaald worden dankzij de voortdurende inzet en deskundige bege leiding van bestuur en trainers van de zwemklub, een klub trouwens op voor beeldige wijze geleid. Dat deze mensen, .onder leiding van voorzitter Norbert Huau en zijn sportsekretaris Eddy De Boeck wat in hun mars hebben, bewe zen ze onlangs nog met de organisatie Dat bij H.K. Waasmunster de jeugdwerking bijzonder hoge toppen scheert is reeds langer bekend. Ook dit seizoen, ondanks de promotie van het fanion-team naar le nationale, blijft de jeugdwerking een groot deel van de bestuursenergie toebedeeld krijgen. Zo pakt men voor het eerst uit mét een internationaal kadettentornooi, dus spelers geboren in '74-'75 of vroeger. Het deelnemersveld noemen wij indrukwekkend. Met Hasselt, Sasja en H.K.W. zelf is de Belgische top op dit niveau aanwezig en het Nederlandse Eindhoven en de Duitsers uit Düdelingen en Schönga vervolledigen een deelnemerslijst met internationale ervaring. Normaal kon H.K.W. in dit tornooi tot kandidaat winnaar genomineerd worden maar enkele pionnen zoals De Meerschman en Goossens zijn gekwetst zodat de thuisploeg het zal moeten runnen met een jeugdige en dus minder ervaren spelersgroep. In ieder geval, het wordt een tornooi op niveau waarvan de echte handballiefhebber zal kunnen genieten. Tot en met de 1/2 finales wordt er zaterdag 22 en zondag 23 december in Waasmunster, zaal Hoogendonck, gespeeld en voor de finale-wedstrijden reist men zondagnamiddag naar Lokeren ais omkadering van de European Trophy. Programma Reeks A Waasmunster, Hasselt, Schönga 1/4 finales 17 u. 2A-3B: Winnaar. 1-Verliezer 1 17u45 2B-3A: Winnaar 2-Verliezer 2 Reeks B Eindhoven, Sasja, Düdelingen Schiftingen zat. 22/12 12u30 Waasmunster-Hasselt 13ul5 Eindhoven-Sasja I4u00 Hasselt-Schönga I4u45 Sasja-Düdelingen 15u30 Schougan-Waasmunster l6ul5 Düdelingen-Eindhoven Zondag 23/12 9 u. 1A-Winnaar 1: Win. 3-Verliez. 3 9u45 1B-Winnaar 2: Win. 4-Verliez. 4 10u30 Verliezer 1-Verliezer 2 Finales in Lokeren 12 u. Verliezer 4-Verliezer 3 3e en 4e plaats 12u40 Winnaar 3-Winnaar 4: Finale 15ul5 Prijsuitreiking gyi Zaterdagmorgen had in de trouwzaal van het Dendermondse stadhuis een korte plechtigheid plaats, waarop niet alleen de kampioenen van de Dender mondse Zwemklub Olympos gehuldigd werden maar ook marathonloper Leo Brusselmans van AC Denderland. Het stadsbestuur had eraan gehouden om beide vieringen tegelijkertijd te houden zodat het zaaltje stampvol zat met sup porters, familie, vrienden en kennissen van deze sportbeoefenaars. Schepen van Sport Jan Van Damme verwelkomde de aanwezigen en ver heugde er zich bijzonder over dat hij de mensen van DZO mocht huldigen. Die vereniging kent hij, als direkteur van het Interkommunaal Zwembad Olympos, immers zeer goed. Vergeleken bij atletiek is de zwemsport zeker veel jonger, aldus de schepen. In onze kontreien zou het zelfs een der jongste kompetitievormen zijn en dat is natuurlijk afhankelijk geweest van de akkomodaties die amper twintig jaar oud zijn. Toch maakt ondertussen een belangrijk deel van de Dendermondse sportieve jeugd gebruik van het zwem bad. De zwemklub is één van de grootste propagandisten van deze discipline, vooral door het behalen van titels op nationaal en regionaal vlak. De kampioenen De prestatie van Wendy Roelandt, Bel gisch jeugdkampioene op de 100 meter schoolslag, springt uiteraard het meest in het oog. Zij presteerde in Seraing op een zeer hoog niveau. Bovendien werden er nog dertien dis- triktstitels behaald door jonge zwem sters en zwemmers: Nathalie Vanhou- we, Mirel Huau, Wendy Roelandt, Karen D'Hondt, Griet De Wit, Kim Buggenhout, Nathalie Heirwegh en Bart Uyttersprot. Een speciaal geval is Mamic De Paepe die beslag kon leggen op de titel «Dis- triklskampioen van de doortochten» en Dames eerste provinciale Appelterre-Oudegem 3-1 Zwemmen. Enkele kampioenen van de Dendermondse Zwemklub Olympos emteprovjncialer ujt 0udegem (foto P. Hermans) heeft op Appelterre een bijzonder goede eerste set gespeeld, waarmee ze de thuisploeg wel verraste. Oudegem liep vlot van stapel en pakte uit met knap aanvalsspel. De thuisploeg kon niet di rekt een tegenzet vinden en zo kon Oudegem de eerste set binnenhalen. In de volgende set was iedereen van de thuisploeg op de hoogte van haar taak en Appelterre kon de set- en matchwinst op zak steken. Toch is het voor Oudegem een goed resultaat want Appelterre be hoort tot de top van eerste provinciale. Oudegem heeft daarmee bewezen stil aan vat te krijgen op het spel in die reeks, waar vooral met de snelheid van uitvoering rekening moet worden ge houden. A. van het Eendjescriterium in het Aalster- se zwembad, een manifestatie die natio nale weerklank kreeg en een voorbeeld was voor vele andere organisatoren. Trainer Louis Van Hemelrijck spant zich natuurlijk bijzonder fel in en offert zich graag op. Hij heeft dan ook de grootste voldoening als zijn pupillen hun «ta bleau» kunnen aanvullen en verbete ren. Voorzitter Norbert Huau dankte de sche pen voor de gulle ontvangst op het stad huis en voor de jarenlange samenwer king met de stad Hij maakte van de gelegenheid gebruik om te wijzen op eventuele samenwerking tussen ver schillende sportdisciplines zoals o.m. tussen zwemmen, atletiek en wielren nen voor het organiseren van een triat lon, een lang gekoesterde droom. Schepen Van Damme nodigde dan alle aanwezigen uit op een heildronk in de hoop dat hij de zwemklub volgend jaar opnieuw zou mogen begroeten. Voor Berlare werd het eerder een forma liteit tegen een vrij zwak Heusden, dat er dan ook nauwelijks aan te pas kwam. In de eerste set werd het 15-1 en in de tweede 15-4, zodat kommentaar over bodig is. Enkel in de derde set konden de bezoe kers enige weerstand bieden maar dan pas nadat bij Berlare enkele dames speelsters vervangen waren. Coach Van Malderen liet zijn team even begaan en in een meer gelijkopgaande derde set kon de thuisploeg een 15-11 op het bord zetten. Dit was meteen een van de zwakste wedstrijden van de eerste ronde. Bij Berlare mag het ganse team vermeld worden voor deze vlotte zege. Zowel aanvallend als in de receptie ging het zowat foutloos. Meteen heeft de thuisploeg een goede eerste ronde gespeeld en ze hoopt in dc terugronde nog iets te kunnen forceren. A.

De Voorpost | 1990 | | pagina 24