Iet was 12-18 zes linuten voor het einde i kkelhard Het H. Trienpont als pivot Brabo Denderbelle co-leider Winst voor Robuco Buggenhout Squadra met het maximum naar de terugronde RSehws» i WKHff5 C Dendermonde 23 rse 17 treffen tussen HBC en leper werd elijk op het scherp van de snee eeld. De bezoekers, groot en sterk, ;n er bijzonder hard tegenaan en gzien er bij Dendermonde ook en- pionnen tussenlopen die zich zeker laten intimideren, balanceerde de strijd op het randje van het brutale, feit dat er slechts één, i.p.v. twee, lidsrechter aanwezig was - die man J. onmogelijk alles zien - werkte deze rikkeling nog in de hand. In ieder ,.y I HRf. hppft 7irh tpopn Ipi De Voorpost -21.12.1990 - 25 men x Seeu eolet (f is(C), rt De V 'r HBC heeft zich tegen Ieperse, ïdig gerevancheerd van de nederlaag ;sein (In 8ebuur Brabo en wi) geloven niet bemand de Dendermondse overwin- zal of kan aanvechten. Vooral de nisch sterkste speler op het terrein, ^*^n Beveren, deed de balans overhel- in het Dendermondse voordeel en met zijn 9 treffers de bepalende ir. (was diezelfde Van Beveren die na de fningstreffer HBC opnieuw op voor ging bracht na 12' (5-4) en met vijf jppe doelpunten vanop zijn rechter hoek in die periode voor de 8-6 voor sprong zorgde na 18'. Van Lier, telkens gepast aangespeeld door Impens, zorgde voor 10-8 5' voor de rust maar een niet aflatend leper stelde nog gelijk vooraleer De Mayer de 11-10 ruststand op het scorebord bracht. In de tweede helft - de wedstrijd werd toen nog harder- zorgden Van Beveren en De Mayer voor een 14-12 stand na 42'. Ieperse bleef zijn grotere trefkracht uit de tweede lijn aanwenden om in het spoor van de thuisploeg te blijven maar doelman Coppens zorgde er voor dat HBC minimaal steeds twee doelpunten voorsprong telde (19-17, 5' voor het einde). In overtal bezegelde Van Beveren, Van Lier en^lmpens dan definitief het West- vlaamse lot dat resulteerde in een 23-17 nederlaag die HBC zeker niet gestolen had. HBC Dendermonde: Coppens, Claes- sens, Vereecken 1, Verhelen 1, P. De Swaef, De Mayer 5, Van Steen, Impens 2, Van Lier 4, Van Beveren 9, Hoorelbeke, Merckx 1. HANDBAL 4e Afdeling Merchtem 16 Robuco Buggenhout 25 Na het teleurstellend verlies in Houtem een week vroeger, heeft Robuco dan toch eens gewonnen op verplaatsing.* Het "slachtoffer" werden de hekkenslui ters uit Merchtem maar bij Robuco voegde men er snel aan toe dat de buren een veel beter handbal produceren dan hun rangschikking laat vermoeden. In elk geval een overwinning die op tijd komt voor de jongens van trainer De Vuyst die meteen zijn ploeg een heel wat veiligere plaats in de rangschikking ziet innemen. In de eerste helft liep het nochtans niet echt vlot bij Robuco, Segers en Thijs (8!) brachten Buggenhout 1-3 voor na 7' maar via 4-6 na een kwartier moesten die bezoekers zowaar eventjes de leiding afstaan aan Merchtem. Zo werd het 7-6 na 41' maar via een 7-m worp van D. Mannaert stelde Robuco gelijk (7-7) en dan ging het in één ruk naar 7-10 vooraleer de 8-10 rustscore op het bord kwam. Onmiddellijk na de rust werd het 8-13 en meteen was Buggenhout voor goed op weg naar de zege. Met Thijs als erg efficiënte afwerker leidden de bezoe kers met 15-21 9' voor het einde en het werd nog een 16-25 nederlaag voor een zich niettemin sportief verdedigend Merchtem. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Mannaert, Scholliers, F. Mannaert 5, J. Van Durme 1, D. Mannaert 7, Segers 3, Moyersoons, Thijs 8, P. Mannaert 1, P. De Smet, Verbestel. Brabo Denderbelle 18 P. Gent 13 Door het verlies van leider Zwijnaarde in eigen zaal tegen een verrassend Roesela- re wordt Brabo Denderbelle, net voor de winterstop, co-leider in vierde afdeling B. Om dat te bereiken moest Gent onder de duim gehouden worden en daarin is Denderbelle zonder teveel moeite ge slaagd. Vooral in de eerste helft draaide het voortreffelijk bij de thuisploeg. Langs P. Vermeir werd een 5-3 voor sprong opgebouwd na 12' en vanaf dan werden de bezoekers gewoon overklast door een vlot spelend Denderbelle. Het werd 9-5 na 23' en met een 13-8 rust stand was het ook voor Gent duidelijk dat zij geen kans maakten tegen dit Brabo. Maar in de tweede helft ging het heel wat minder vlot in de ploeg van M. De Proft. E. Van Keer zorgde weliswaar direkt voor 14-8 maar dan viel het volledig stil. Brabo kwam nog nauwelijks tot gestruc tureerde aanvalsmanoeuvers, leed op vallend veel balverlies zodat het 14-10 werd vooraleer Van Damme op assist van De Proft nog eens kon scoren voor de thuisploeg (15-10, 45e minuut). Maar het bleef vierkant draaien en Gent kwam zowaar nog zijn neus aan het venster steken met een 15-12 stand 7' voor het einde. Via een 7-m worp en treffers van Van Goethem en De Batse- lier kreeg Brabo dan toch opnieuw vat op de wedstrijd (18-12) maar een te leurstellende tweede helft werd afgeslo ten op 5-5 en dit zegt voldoende. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer. P. Vermeir 3, R. De Block Van Goethem 3, E. Van Keer 3, De Batselier 1, Hendricla 4, Van Damme 3, De Proft 1, De Cock, Vinck. EVA Nationale tntegnée Waasmunster een onwaarschijnlijke manier heeft Waasmunster tegen rechtstreekse inkurrent Montegnée een punt wegge- n, punt dat in de eindafrekening kan doorwegen. Met nog 6' te elen had HKW zijn doorlopend over- cht uitgedrukt in een 12-18 voor rong en niemand, ook de meest pessi- istische HKW-supporter niet, kon Zich k maar voorstellen dat de zege hen tg zou ontglippen. Maar dan gebeurde t onbegrijpelijke, in amper 6' tijd kasseerde Waasmunster zes doelpun- n en dat is iets wat zelfs een pupillen- am niet mag overkomen. Want zeg nu If, telkens Montegnée scoorde kreeg KW balbezit en hoe men er dan in aagt de bal telkens, op een of andere anier, kwijt te spelen en de korte tijd et "rond" te maken met voorsprong is et te begrijpen. Wellicht zorgde HKW toreen unicum in le nationale door in nper 6' tijd een zes doelpunten voor- irong kwijt te spelen! ie laatste, onmogelijke, zes minuten :ven nochtans een vertekend beeld van et wedstrijdverloop. Inderdaad, HKW tonde zich gedurende meer dan 50' Ie Nationale duidelijk de betere ploeg. Met een groot se Wim De Graeve in doel speelden de bezoekers een prachtige eerste helft. Na 8' leidde Waasmunster met 0-3 langs Luypaert, Borgers en Roels en wanneer H. Borgers voor 2-7 zorgde na 22' leek HKW op rozen te zitten. Montegnée kon dan wel even de neus aan het venster steken maar verder dan 5-9 aan de rust raakten zij niet. Het begin van de tweede helft kreeg de ploeg uit de Heide-ge- meente het wel even warm als Monteg née, in overtal, naderde tot 7-9 maar twee treffers van Borgers zorgden voor een veilige 7-11 voorsprong na 36'. Mon tegnée begaf echter niet volledig en wan neer HKW aanvallend een moeilijke pe riode doorworstelde was er een outstan ding spelende W. De Graeve nodig om het schip drijvende te houden. Agnees- sens tot dan toe enkel gebruikt in verde diging wegens een lichte verrekking in het afstootbeen, bleef toen ook aanval lend een tijdje op het terrein en samen met W. Roels zorgde hij ervoor dat HKW deze moeilijke periode te boven kwam en na 46' leidde met 8-14. Met nog 6' te spelen teerde HKW op een veilige 12-18 voorsprong. Maar dan ge beurde het onverklaarbare, Montegnée V Aalst 16 an sart 25 )at Aalst voor een onmogelijke taak tond tegen Ransart is duidelijk als men i aanmerking neemt dat Moens, W. Van er Borght, Bomon, De Troch en Stee- lans er niet bij waren. Om de uitgedun- e kern toch enige "allure" te geven had len dan maar beroep gedaan op M. ayens en ging trainer H. Trienpont op e pivot-plaats spelen. Dit werd wel de )ameshandbal !e afdeling verrassing van de avond want Trienpont, regelmatig goed aangespeeld door o.a. M. Bayens, werd topscorer met 10 treffers. Het enige doel dat EV Aalst zich kon stellen, een afgang vermijden, werd dan ook bereikt en het dient gezegd, de ondankbare omstandigheden hadden geen domper gezet op de motivatie bij de thuisploeg. Het begon nochtans heel moeilijk voor de thuisploeg die ondanks laacht •quadra Femina Lebbeke 10 Iet een overwinning tegen het op de veede plaats geklasseerde Haacht heeft quadra Lebbeke de heenronde afge- erkt zonder ook maar één puntje te ebben verspeeld. Zonder tegenslag met ekwetsten of zo moet de ploeg van rainer-coach Bart Van Ransbeeck dan >ok als favoriet op de titel de terugronde en dat is toch wel meer, veel meer dan oor het seizoen werd verwacht. Nu is iet wel zo dat Squadra zijn tegenstan- ers niet echt domineert maar duidelijk iver het collectief sterkste geheel be- chikt dat blind vertrouwen stelt in zijn rainer. Ook in Haacht kreeg Squadra iet niet gemakkelijk. Na een zenuwach- ige studieronde (2-2 na 8') bleven de erdedigingen baas en een sterk spelen- le thuisploeg bleef tot de 17e minuut in iet spoor van H. Van Boven en C° (4-4). Guns en De Croock, de efficiëntste af- werkers in die eerste helft, zorgden evenwel dat Squadra kon gaan rusten met een 4-6 voorsprong. In het begin van de tweede helft deed Haacht haar reputatie eer aan en Squadra kreeg het wel moeilijk als het 7-7 werd na 40'. Een vrijworp van Bosteels brak toen het ijs (7-8), en de Squadra verdediging hield stand. Een hardwerkende Van Boven en M. Bijl zorgden er dan voor dat Squadra bestendig één doelpunt voor bleef en in de allerlaatste minuut werd het nog 8-10. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuy- zen, Quarin, H. Van Boven, M. Bijl 3, Steppé, A. Van Den Broeck, Huygens, De Croock 3, Bosteels 1, Van Hove, Coor- eman 1, Guns 2. «ESI .CfS'A-' v»nde*«sT' m VOETBAL naderde tot 14-18 en plots sloeg de paniek toe in de HKW-rangen. Balver lies, overhaasting, risico-passen, open doelkansen, niet meer durven afronden en minder dan één minuut voor het einde scoorde Montegnée, een welis waar prachtige, gelijkmaker. Meteen be houden de Walen hun twee punten voorsprong op HK Waasmunster. HK Waasmunster: W. De Graeve, K. Van Renterghem, T. De Graeve, Luypaert 3, Vermeulen, Roels 8, Borgers 5, Ag- neessens 1, De Bode 1, De Clercq, De Groote. Beloften: Montegnée 15 HK Waasmunster 14 Totaal gelijkopgaande wedstrijd. Aan de rust stonden de ploegen gelijk (6-6) en tot 5' voor het einde bleef dit zo. Toen ging HKW aanvallend even in de fout, open kansen en een 7-m worp werden gemist, wat in een 15-14 overwinning resulteerde voor de thuisploeg. HK Waasmunster: Maes, Desseaux, Verhelst 2, Desseaux 3, De Groote 5, De Clercq 1, Willaerts 1, Moestermans, Berckmoes 1, De Vlieger 1. EVA Jeugdvoetbal. De juniores van SK Overmere speelden een derby tegen SK Kalken. Sterk aangemoedigd door de mama's wonnen ze met 2-0, al speelde Kalken goed mee (ml) het feit dat keeper Mertens verschillen de "parades" lukte tijdens het wedstrijd- begin tot 1-4 achter raakte na 11'. Maar dan hield een vechtlustig Aalst stand wat resulteerde in een, de omstandigheden in acht genomen, kleine 7-11 achter stand aan de rust. In het begin van de tweede helft leek een "rammeling" dan toch niet te vermijden. Ransart, vooral uit tegenaanval, bereikte een maxi mum-voorsprong van 10-21 na 41' maar Eendracht plooide maar begaf niet Voetbal. De ploeg van Hof stade met haar trouwste supporter (da) zodat de schade via 15-23 8' voor het einde beperkt werd tot 16-25. Voor Aalst volgt nu een welgekomen rustperiode waarin zal getracht worden nog enkele spelers aan te trekken want de spelers groep is nu onvoldoende gewapend om de harde degradatiestrijd met succes te kunnen afwerken. Een degradatie naar 3e kan Aalst zich niet permitteren zegt men in de Dirk Martens stad en aange zien er 4 ploegen zakken dit seizoen... EV Aalst: Mertens, Podevijn, De Ketel- butter 4, B. Arijs, R. Bayens, H. Trien pont 10, Wellekens, Van Eygem 1, M. Bayens 1. Beloften: EV Aalst 13 Ransart 8 Knappe prestatie van het Aalsterse belof- tenteam dat zich kwalitatief duidelijk beter toonde dan de blezoekers. Via 6-4 aan de rust en 10-7 10' voor het einde I werd het een duidelijke 13-8 overwin- M Sl "WÊ ning. Lm - W EV Aalst: Mertens, Podevijn, P. Van der Borght, M. Bayens 3, F. Van Eygem 4, Sgfc -- IIP Wellekens 2, Steenhout 1Bosman 1R. Arijs 2. SK Aalst-Zottegem 3-0. Samen met Marc Galle, die de aftrap zal verzorgen, wacht iedereen op de intocht van de gladiatoren (nic)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25