K d Dendermondse Rugbyclub ;aat zwaar onderuit in Vlaams topderby IvC 't Broeksken blijft aan de leiding Tom Steels wil prof worden Sint-Joris Turngild organiseert de gewestkampioenschappen Titelambities begraven D.R.C. - Rubes Edegem 9-14 ZAALVOETBAL ïeptoiamse Zaalvoetballiga De Voorpost - 2112.1990 - 27 RUGBY echter tonder^zal blijkbaar - alweer - niet voor dit nationale en meteen goed voor dé ver- zich gedurende de volledige wedstrijd m de lfoen z'ïn dat de Dendermondse Rug- rassing van de negende speeldag. het gevaarlijkste en creatiefste team. Net club met een redelijke kans op sukses Rubes speelde zondag volkomen onge- zoals vorig seizoen (semi-finale Beker tweede ronde van het nationale kam- complexeerd op het terrein van de grote van België) is het enige treffen tussen inschap zal aanvangen. Althans niet rivaal uit Dendermonde en gaf op geen twee Vlaamse topclubs dus uitgedraaid de zo begeerde titel betreft. enkel moment blijk van zenuwachtig- in het voordeel van die sakkerse Antwer- de nederlaag tegen Asub Waterloo heid of bescheidenheid. Integendeel: penaars, die blijkbaar telkens in Den- ïg Dendermondse nu ook, op eigen Dendermonde werd met de grootste dermonde net iéts meer kunnen dan in ld, onderuit tegen het verrassende vakkundigheid overklast in alle aspek- gelijk welke andere wedstrijd. Aan de ibes Edegem, pas terug uit tweede ten van het rugby-spel, en Rubes toonde andere kant straalde een futloos Den- :t een inder j reut Pelemanie-Dolf Boys: 1-9 Een te sterk spelend Dolf Boys kon gemakkelijk een overwinning afdwingen van Pelemanie. Paul Van Damme had geen moeite om 4 maal te scoren. Scotch-lnn-Muskusrat: 10-6 de zaterdagkompetitie van de Hamse voetbal leverde. Hiermede hopen ze op heeft 't Broeksken moeten vechten een nieuwe start om toch halfweg het hun titel te behouden. Ze stonden klassement te komen, nover dorpsgenoten Parkingvrien- h die Paul Malfliet mankeerden, maar Cassiboys-Looze M.n.s,otters: 4-1 Broeksken kon ook niet rekenen op Het beeft tot in de tweede helft geduurd irgen Huylebroeck. Toch konden ze vooraleer men kon denken aan een ;n 2-1 voorsprong maken tijdens de winnaar. Dit kwam dan uit voor Cassi- ist, maar zekerheid gaf dit niet want boys, die konden rekenen op Duerinck irkingvrienden legde zich zomaar niet en ^an De Putte. Voor Looze Minisjot- ij de feiten neer. Tenslotte gaven de ters zorgde Marc De Loose voor het stigde zijn leiderschap, itvallen van De Wispelaer, Buts en De eerreddend doelpunt. :k de doorslag om een 6-4 overwin- jing te tekenen. Sportvr.-Durmezonen: 6-7 Een onverwachte nederlaag voor ensvrienden-Vlasmarkt: 10-4 Sportvr. die de punten goed had kunnen lechte tijden voor Vlasmarkt die na hun gebruiken om mee te draaien aan de iderlaag tegen Looze Minisjotters ook kop in tweede reeks. Deze stresstoe- rloren tegen gelijkgeklasseerd Sae- stand kon Raf Phillips niet "aan en een insvrienden. Het was weer Bruno Quis- rode kaart bleef niet uit. |uater die de kaarten deelde voor zijn iloeg en 4 maal scoorde voor Saerens- Atlet,co-Donalds: 5-4 t direïrienden. Het zag er even naar uit dat Atletico het in (dd. c I a volgende slachtoffer van Donalds ging idefix-Avanti Kastel: 0-3 worden, nu deze ploeg beter presteerd. _Jcn eerste overwinning voor Avanti dat Maar het lot wou dat Lebbeke de punten ria gebrs. Van Duysen en Lissens mooie mee naar huis kon nemen. dermonds team zondag niets anders uit maar vervangbaar, werd naar best ver- speler-trainer Rudy Wauters, die de eni- dan pretentieuze en onterechte over- mogen vervangen door Dirk Muyshondt ge Dendermondse try van de wedstrijd moedigheid, die nochtans reeds vrij (Puurs). scoorde (7-10). Arun Cambier zette de vroeg in de wedstrijd door de Antwerpe- De D.R.C. speelde van bij de aanvang try magistraal om vanop de zijlijn (9- naars met grote klasse werd afgestraft, inspiratieloos. Op geen enkel moment 10). Meteen ook weer enige hoop in de Dendermonde begon weliswaar met een gaven de anders zo creatieve ruggers de Dendermondse gelederen. Tevergeefs meer dan gemiddelde handicap aan de indruk het pleidooi gemakkelijk te zul- zoals zou blijken, wedstrijd. Op het allerlaatste moment len winnen. Het was integendeel Rubes De Antwerpse driekwartlijn, voortdu- werd duidelijk dat Luc Pierson niet dat op alle domeinen het spel bepaalde, rend bediend met mooie ballen uit het speelklaar was. De Leuvenaar onder- Dat resulteerde vrij vroeg in de wedstrijd Edegemse pack, demonstreerde aan- vond substantiële hinder van een hard- reeds in een eerste try, die slechts na valsgolf na aanvalsgolf en het was duide- nekkige dijontsteking en spelen was uit- ingrijpen van de grensrechter wegens lijk dat de gevolgen niet konden uitblij- gesloten. Pierson, dirigent van de Den- «voet op de lijn» werd afgekeurd. Geen ven. Een moegespeeld Dendermonde dermondse aanvalslijn en dus niet zo- nood, moeten de sinjoren gedacht heb- moest dan ook naar het einde van de ben, en nog geen twee minuten later wedstrijd toe nog een afgedwongen trie deden ze dezelfde aktie nog eens dood- toestaan en meteen lag de eindstand leuk over, dit keer met meer sukses en vast op 9-14. meteen een zware verwittiging voor Merkwaardig genoeg loopt dit scorever- Dendermondse, waarvan niettemin een loop exact gelijk met dat van de wed- snelle reaktie op deze onverwachte ach- strijd tegen Asub Waterloo, veertien da terstand (0-4) werd verwacht. gen terug. Dendermondse blijkt niet Welnu, die reactie bleef uit. De drie- meer bij machte om, zelfs op eigen t Smisken-Sportwereld: 5-5 kwartspelers vertikten het om een aan- terrein, de strijd in zijn voordeel te Een verrassing voor Sportwereld die niet trekkelijke aanval op te zetten, en bij beslechten, eens het op achterstand ge- hadden gerekend op een beter spelend elke schuchtere aanzet daartoe liep er raakt. In het begin van het seizoen leek Smisken. telkens wel iets mis. Slechte passes, dat wel enigszins anders. nnrmPMoen ii Kinkh.iic- erbarmelijke balbehandeling en een la- Wat er ook van zij. Insiders zijn er van teraal uitgesmeerd aanvalsplan dat ner- overtuigd dat Dendermondse het vol gende zondag, in de achtste finales van de Beker van België, behoorlijk lastig zal krijgen tegen Coq Mosan. Deze Luikse Dok de tweede ploeg van Durmezonen ggns toe jejden: een jammerlijke In het begin van de tweede helft gingnog bleef niet achter en speelde een uitzon- Mo— v00r een c|ub precies alles goed vwr Muskusrat, maar deriijke wedstrijd tegen Holthuis. ditzelfde seizoen reeds bewees dat het Scotch-In liet zijn tanden zien en beve- i>ivoli-Palm Boys* 5-5 anders en beter kan. club degradeerde vorig jaar verrassend Doelman Landuvt van Tivnli was niet Slechts door hardnekkig verdedigen (ge- uit de hoogste afdeling en het zal niet tevreden over zijn team dat soms rom lukki8 liep d"t wél behoorliik goed) kon makkelijk zijn om deze routiniers de zes mpiiowprirtp in Hp vprripHioint, Upinnf Dendermondse Rubes beletten verder punten handicap die ze meekrijgen uit breken van Wem kon misschien de uit le lopen' 0p hel halfuur was hel handen te laten geven. Afspnuk volgen- integendeel Casier die met een fraaien de zondae om I4u.30 aan het ruebv- oorz zijn. penaltykick zijn team dichterbij bracht Ware Vrienden-Lily Marteen: 6-4 (3-4). Meteen ook de ruststand. 'En nu verliezen we niet meer!was de Pf tweede helft zou integraal voor Rubes uitleg van gelukkige kapitein Verschel- z'in.' een. "chte Dendermondse opflak- den, die na verschillende tegenslagen in kering niet te na gesproken, de veteranenreeks eindelijk de rollen ^'a ^wee afgedwongen penaltykicks kon omdraaien. breidde Edegem zijn voorsprong uit tot 3-10 en lange tijd wees niets erop dat 't Lichtschip-CCR: 6-4 Dendermondse bij machte zou zijn om Een ontmoeting tussen de twee leiders die, toch wel vernederende, marge te in de veteranenreeks waar 't Lichtschip verkleinen. Slagerij Patrick-KIJ-Team: 8-0 'En toch zijn we tevreden' was het re pliek van coach Daes van KLJ, die vond dat zijn ploeg tegen de leiders in derde een mooie wedstrijd hadden gespeeld. Een doelpunt voor de eer hadden ze zeker verdiend. De Maseneir-Noice: 5-6 Is het nu De Maseneir die steeds beter presteerd of is het Noice dat afzwakt, was de vraag die men kon stellen tijdens deze wedstrijd. Noice was alleszins ge lukkig met deze overwinning om bij te blijven op de tweede plaats. de zondag om 14u.30 aan het rugby- plein. Kris van Damme Het (4e Vlaams Nationaal Zangfeest zal plaatsvinden op zondag 3 maart in het sportpaleis te Antwerpen. Het tema is 'Vlaanderen moet nog een eeuwigheid mee'. WIELRENNEN intal lijks rden j igen de Oostvlaamse wielermiddens hoef Tom Steels eigenlijk niet meer voor te Jtellen. Iedereen kent de wondere e'k |naap uit Nieuwkerken-Waas. Vorig jaar Rg zijn naam op ieders lippen toen hij zeer |QWe| nationaal als provinciaal kam pioen werd bij de juniores, later twee (itels verwierf op de piste en zilver won jijdens de wereldkampioenschappen in ie Sovjetrussische hoofdstad Moskou. Jom is 19 en naast wielrennen vooral en ijverig student in de electronica. Het J belangrijke diploma dat hij eind vorig chooljaar behaalde, voldeed hem niet. 'andaar dat hij opteerde voor een spe- ialisatiejaar. Hoewel hij in vergelijking net vorig jaar minder titels in de wacht ïeeft gesleept, mag hij met tevredenheid erugblikken op de recente kompetitie, lie we samen met hem even overlopen. Stilzitten was er geen enkele keer bij, ,egt Tom. Al in de nieuwjaarsmaand rok ik er met het Olympisch komitee op lit voor een weekje stage in Frankrijk, n februari trainde ik iedere dag op de iveg. De gunstige weersomstandigheden ieten een extra-voorbereiding toe in het Vooruitzicht van de Oostvlaamse Ster der Juniores waarvan de eerste twee werfritten in maart werden gereden, die ik 1 drijoverigens allebei won. Ook de derde huisetappe bracht ik tot een goed einde. De maand april was in haar geheel overi- ^djgens goed voor vier overwinningen. Over ïls-Bde kompetitiestart had ik dus geen re- te d<den tot klagen. Mei begon goed met een Dit overwinning in het provinciaal kam- ken pioenschap in Borsbeke. De dagen voor te houden, de nationale titelren kende ik een kleine terugval. Het BK, waarvan ik hoopte op zijn minst dicht te kunnen eindigen, uis werd een tegenvaller. Ik voelde mij even ongelukkig, maar troostte mij met de kon zijn en anderen ook mindere dagen meemaken. De betere konditie liet niet lang op zich wachten en een gevolg daarvan was de overwinning in de niet-onbelangrijke klassieker Ledegem-Kemmel-Ledegem. In juni besloot ik mijn loopbaan bij de juniores met een zestiende seizoensze ge. De overstap naar de amateurs verliep beter dan ik zelf had verwacht. Binnen de kortste keren werd ik twee keer eigenaar van de bloemen. In augustus nam ik deel aan het Belgisch kampioen schap op de piste met een tweede en derde plaats als eindresultaat. Dan kwam de reis naar Japan voor het WK waar ik negende werd op de kilometer. Hierover was ik zeer tevreden. Het ver schil met zij die binnen de vijf eindig den, was te verwaarlozen. Een volgende keer moet ik dus dichter kunnen eindig en en daar maak ik mij trouwens nu al sterk om. Een valpartij in Japan had voor gevolg dat ik de kompetitie een week of twee heb moeten onderbreken. Niettemin won ik drie koersen in september.» Koersen en hard studeren, maakt dat Tom Steels biezonder weinig vrije tijd heeft. Het blijft zijn eerste betrachting om zich verder in de electronica te vervolmaken, al steekt hij het niet weg dat hij op een belangrijke loopbaan als renner rekent. Maar, zo redeneert hij, een valpartij ot ander ongeval kan een karrière bruusk afbreken, vandaar dat het belangrijk is ook iets achter de hand Het behalen van een diploma blijft op het niet sportieve vlak voor hem de belangrijkste gebeurtenis. Vooral omdat hij naast het koersen en de tijd die dat in beslag neemt, hard heeft moeten werken om die mooie schoolprestatie in de wacht te slepen. In 1991 hoopt hij als liefhebber in gun stige zin te bevestigen. Verder wil hij op de piste vooruitgang boeken om te kun nen duelleren met 's werelds beste ren ners. (eg) Mooie herinneringen De overwinning in het provinciaal kam pioenschap ervaarde Tom Steels als het belangrijkste sportmoment van het jaar. gedachte dat het niet iedere dag kermis Vooral omwille van het feit dat het de derde keer in rij was, dat hij deze titel won (2 keer als junior en 1 keer als nieuwling). Op ruimer vlak houdt hij natuurlijk de beste herinnering aan de prestatie in Japan. Het mooiste interna tionale wielermoment is volgens hem de zege van Rudy Dhaenens en een tweede plaats voor Dirk De Wolf in het wereld kampioenschap op de weg in Japan. Elk zat op het puntje van zijn stoel toen ik de twee landgenoten in spannende mo menten naar de finish zag rijden», zegt Tom. Antwerpen is de nummer een in de wereld van de diamanthandel. Antwerpen neemt 54% van de wereldproduklie van de dia manthandel in handen en telt 1500 bedrij ven die zich met de diamant bezighouden. De Belgische diamantindustrie heeft een jaaromzet van 578 miljard frank en verte genwoordigt ongeveer 7% van de Belgische uitvoer. De luchthaven van Zaventem is de poort op de wereld voor de geslepen dia mant uit Antwerpen. Onder het motto 'Mythische Spelenkon- kon rekenen op een meer dan voltallig Kapitein Rik Casier besliste er echter fronteert de Westrand Galerij in Dilbeek team. Sterk gemotiveerd zouden ze af- anders over. Met een mooie individuele drie kunstenaars gedurende drie maanden stevenenop de overwinning en denken aktie, vertrokken uit de line-out plaat- me'dne 'enloo,lstellingen. Het gaat om de misschien al aan de titel. Bij CRR speel- sle hij de komplele Antwerpse vèrdedi- uy °leguL de Roger Michiels een uilzonderlijke ging op het verkeerde been. Zijn kick en Allart Lakk'- wedstrijd. werd tot in de perfektie opgevolgd door TURNEN De leiding van het Koninklijk Sint-Joris Turngild wordt dit jaar wel bijzonder Bij Ae 9_ en 10.jarigen turnt Helga Per weinig rust gegund. soon een h0ger niveau en van haar Op 2 december jl. waren ze nog aan het word( verwacht dat ze hierdoor beter zal werk te Luik waar Cindy Van den Abbee- scoren de 8ste plaats die ze vorig le op het Open Belgisch Kampioenschap ;aar behaalde een eervolle achtste plaats behaalde en jj^ Achtergael, goed voor zilver vorig nu reeds staan een nieuwe reeks wed- (aar) djent nu ujt te komen bij de 11- en strijden op het programma. 12-jarigen tegen haar clubgenote en trai- De eerste in de nj zijn de gewestkam- ningspartner Annelies Bogman die vorig pioenschappen welke op zondag 30 de- jaar reeds ^ed was TOOr de jutten cember in de sporthal te Appels plaats- medaille in deze leeftijdskategorie. klo-0'.fvee,.fie. or8anisatie van Tenslotte is er nog de categorie +13 het Sint-Jons Turngild m samenwerking - - Wielrennen. Toms Steels, al jaren een uitblinker (arch) met het Dendermondse stadsbestuur. Voorzitter Danny Bruggeman mag die dag niet minder dan 120 jongens en meisjes verwelkomen, afkomstig uit Buggenhout, Haaltert, Kalken, Zele en natuurlijk uit Dendermonde zelf. Zij zullen die dag uitmaken wie gewestkam pioen wordt en wie aan de provinciale kampioenschappen zal mogen deelne men. Voor de inrichtende kring betekenen deze wedstrijden niet alleen een zo veelste uitdaging maar er wordt vooral een bevestiging verwacht van de prachti ge prestaties die hun leden het afgelo pen jaar bij elkaar turnden. De jongensafdelingen startten hun wed strijden al om 8u.30. Vorig jaar te Haal tert waren de jongens van Sint-Joris voor het eerst sinds lang terug van de partij en voor eigen publiek willen ze dit jaar beter presteren dan de zesde plaats die Davy Van der Straeten toen behaalde. Bij de meisjes, die in de namiddag aan de beurt zijn, is de druk op onze turn sters en hun leiding wellicht nog groter. In de leeftijdscategorie 6 tot 8 jaar wer den Sigrid Persoon en Els Bombeke vorig jaar respekticvelijk eerste en twee de. We hopen dat ze dit jaar zeker even goed zullen presteren. jaar. Gezien haar prestaties op provinci aal, nationaal en zelfs internationaal vlak hoeft Cindy Van Den Abbeele aan deze wedstrijden niet meer deel te ne men. Haar trainers besloten om haar de nodige rust te gunnen zodat ze zich op de komende opdrachten kan voorberei den. De druk op de schouders van Rita De Kinder, vorig jaar tweede achter Cin dy, is er alleen maar groter op geworden. Zij moet zeker bekwaam zijn om de fakkel van Cindy over te nemen. Verder wordt er met spanning uitgeke ken naar de prestaties van Livy Haege- man, Lindsey Claeyé, Sarah Eeckhoudt, Evi Van Malderen, Ellen Goossens, Tina Aerts, Annelies Mertens, Katrien Bogaert en Kelly Moortgat: allen plaatselijke turnsters die dit jaar voor het eerst aan een kampioenschap deelnemen. Het bestuur en de leiding van het Sint -Joris Turngild hopen dat de supporters opnieuw massaal naar de Appelse sport hal zullen afzakken om de plaatselijke turners en turnsters aan te moedigen op hun weg naar hopelijk nieuwe en nog betere resultaten dan deze welke ze in het verleden wisten bij elkaar te turnen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 27