leer dan vijf voor twaalf voor VK Aalst op de tweede plaats Juvenes Zele zorgt nog eens voor winst Moderna na heenronde #»$ms 7 I Voorsprong uit handen gegeven Buggenhout blijft aan de leiding Probleemloos Ook Leeuwerik in de top TOYOTA NIB TPY01„ rant TOVOTA JOYOTA VOLLEYBAL TOYOTA TOYOTA mi is. 28 - 21.12.1990 - De Voorpost Heren derde provinciale Derde provinciale B Du lioi was Ann D'Heer. Zij won op haar eentjejl de wedstrijd voor Juvenes. Na een reeks van negen achtereenvolg-1 ende nederlagen in de kompetitie is; deze zege uiteraard welkom, ook al is j het tegen een derdeprovincialer. Het vertrek van Kristien Hoogewijs heeft een grote leemte achtergelaten in de Zeelse rangen en daarbij heeft Juvenes nog af te rekenen met de afwezigheid van Katrien j Meirsman (geknelde zenuw). De drie wedstrijden die met 362 cijfers werden j verloren kon met een beetje geluk ge wonnen worden en dan zag het klasse ment er een beetje meer rooskleuriger uit. Voor de terugronde hoopt de Zeelse aanhang Meirsman te kunnen rekupe- reren en tesamen met de supporters de j operatie redding in eigen sporthal op j gang en zeker tot een goed einde te j brengen. Volleybal. Bij de jongste scholierenwedstrijd van Berlare kreeg trainer-coach Rik Luyten slechts zes speelsters bij mekaar want het is examen en dat gaat voor.Op de foto: Rik Luyten met Veronique Gabriels, Sofie Bracke, Liesbet Collaert, Leen Carlier, Jasmijn Wesemael en Sylvia De Backer (a) Heren derde provinciale Buggenhout-Wontergem 3-0 Voor Buggenhout is de eerste ronde afgelopen en het staat nog steeds aan de leiding Wordt nu de terugronde met dezelfde inzet afgewerkt dan kunnen er geen problemen meer zijn voor de titel. De wedstrijd tegen Wontergem was een partij zonder geschiedenis, waarin de thuisploeg zonder door te drukken de bezoekers terugwees. De thuisploeg kon weer rekenen op een zeer goede recep tie en een prima aanval, die de bezoe kers voor grote problemen stelde. Toen Wontergem dan toch zijn kans ging pakte Buggenhout uit met een uitste kende lage verdediging zodat de bezoe kers alle illusies mochten laten varen. Zoals de thuisploeg zaterdag akteerde was er geen kruid tegen gewassen. Gans de ploeg die een knap geheel vormde, mag vernoemd worden, waar er voor mekaar gevochten wordt, blijven de re sultaten niet uit. A. Tweede VIV Divisie Oostakker 3 VK Aalst 1 (15-11,15-3,13-15,15-6) De bezoekers kenden een goede start, want hun blok sluit als een bus. De slechte receptie van de thuisploeg geraakte iet in het Aalsterse kamp. Eens de gasten een 1-6 voorsprong had den verzilverd zette de thuisploeg de achtervolging in. Bij 11-11 tussenstand leek Aalst als aan de grond genageld. In één ruk maakte de thuisploeg uit. De tweede leekop een echte katastrofe voor VK uit te draaien. De ajuinen maakten te veel persoonlijke fouten en Oostakker kwam omzeggens zonder tegenstand 20 voor. Tijdens de derde set leek de thuisploeg bij een 11-2 tussenstand op een vlotte 3-0 zege af te stevenen. Koncentratiever- lies of vond Aalst plots de goede draai hoe dan ook een verbetend terugvech tend Aalst won nog verrassend met 13- 15- In de vierde set duwden de gastheren het gaspedaal dieper in en Aalst slaagde er niet meer in nog weerwerk te bieden. Aalst had op geen puntenoogst gerekend in het Gentse, daarom komt het verlies zo hard niet aan. Derde VIV Divisie Eeklo 3 Blauwen Hoek Hamme 2 (11-15,13-15,15-10,15-3,15-9) Een vechtlustig Hamme had tijdens de eerste twee sets een gemakkelijke kluif aan een zenuwachtig spelende thuis ploeg. Toen de spelers van Blauwen Hoek naar hun tweede adem zochten besefte de thuisploeg dat de gelegenheid zich aanbood om de bakens te verzetten. Blauwen Hoek kon niet beletten dat de gastheren de setstanden in evenwicht brachten. In de ti-break kon Hamme tot 3-6 uitlo pen maar ze vielen dan onbegrijpelijk stil. De bezoekers konden aan het net niet meer door het lokale blok. De zoveelste 3-2 nederlaag van Hamme. Tweede Provinciale Thunderballs Berlare 3 Aalter 0 Is Berlare de inzinking te boven? Thunderballs dat op St.-Laureins een opdoffer te verwerken kreeg liep in de volgende wedstrijd met het hoofd tegen de muur en ditmaal tegen het beschei den VDK Gent. In de eerste twee sets was het spel van Berlare nog te genieten maar in de derde set was het spelpeil niet meer te pruimen. Berlare gaf een 9-2 voorsprong nog uit de hand. Dat de leidersploeg uit tweede provincia le met een inzinking kampt lijkt nu wel duidelijk, want spelverdeler Herman Buyse probeert er telkens de vonk te doen inschieten maar deoverige mede spelers geraken maar niet op dreef. Dat geen enkele ploeg een gans seizoen op hetzelfde niveau kan blijven afkeren is best te begrijpen maar in het spel en zeker wanneer men hogerop wil, moet een lijn te bespeuren vallen. Geschen ken werden er tegen de leidersploeg niet uitgedeeld en de tegenstander plooit zich dubbel. Tegen Aalter had Thunder balls even meeval, want het uitvallen van de beste aanvaller van de bezoekers viel in de eerste uit. Berlare kon hierdoor zonder veel problemen het heft in han den nemen. Dat het nog altijd niet goed gaat bij de thuisploeg bewijst de tweede set. Bij een 7-3 voorsprong gaven ze opnieuw de voorsprong prijs en bij 9-9 kwamen de gastheren opnieuw in de moeilijkheden. Herman Buysse dirige erde zijn ploeg zodat de bezoekers er niet meer in slaagden Berlare in moei lijkheden te brengen. enige noemenswaardige manoeuvers van de thuisspelers af. De tweede en de derde set waren een walk-over voor de bezoekers zodat probleemloos de zege werd binnengehaald. Nu volgt de win terstop maar aan rustperiode is Lebbeke niet toe want de trainingsaktiviteiten worden voortgezet zodat Lebbeke zich kan voorbereiden op twee belangrijke wedstrijden na de eindejaarswisseling. Deinze en Real Testa Lokeren, die on verwachts een nederlaag leed op Heus- den, zijn de gevaarlijke kandidaten voor Lebbeke voor het inpalmen van de twee de plaats. Momenteel bezet Lebbeke de tweede plaats in de rangschikking, na het verlies van Lokeren, en deze plaats wil Moderna behouden tot het einde van de huidige kompetitie. Dames Beker van Oost-Vlaanderen Real Testa Lokeren 0 Juvenes Zele 3 (10-15,12-15,13-15) De vrouwenafdeling van Juvenes Zele en Real Testa Lokeren wisselen de laatste jaren regelmatig van reeks. Zele dat heen- en terug doet met eerste provin ciale en de tweede VIV Divisie kon dit jaar nog geen winst boeken in de kom petitie. Real Testa dat pendelt tussen de derde provinciale en eerste afdeling heeft reeds veel van hun spelpeil inge boet. Een derby tussen beide ploegen komt dus in kompetitieverband niet meer voor en gelukkig voor de streek was er nog de Beker van Oost-Vlaanderen om beide teams nog eens tegen elkaar uit te spelen. De 0-3 cijfers laat niet vermoe den dat Zele het niet gemakkelijk heeft gehad. Lokeren speelde goed mee, maar de gastvrouwen begonnen wel zenuwachtig aan het gebeuren, en soms sloop de paniek in de lokale gelederen en men mag ook niet vergeten dat Zele in lande lijke uitkomt en over meer routine be schikt. De thuisploeg ging uitstekend van start en ze openden met een 8-1 voorsprong. Maar wanneer Zele mei een zware service uitpakte veranderde het tij. In de tweede set moest Juvenes toezien hoe de thuisspeelsters een 9-13 achterstand wegwerkten. Bij een 13-14 tussenstand kregen de Realmeisjes de faalangst te verwerken en Zele maakte hier dankbaar gebruik van om met 13- 15 af te ronden. Tijdens de derde set Zele tot 9-9 de nabijheid van Lokeren dulden. De gastvrouwen konden nog tot 11-12 en 12-14 aanklampen maar tij dens de prangende eindfase liet Lokeren het afweten. De vedette van de wedstrijd 22.12: 19.15 uur: VC Buggenhout-Leeuwerik Lede 20.00 uur: Real Testa Lokeren-Wontergem Dames Tweede VIV Divisie 23.12: 1500 uur: Boom-Juvenes Zele Eerste provinciale 22.12: 15.00 uur: Aalter-Scorpio Aaigem Tweede provinciale 22.12: 19-45 uur: Madavoc Hamme-Beervelde Tweede provinciale B 22.12: 1915 uur: VC Buggenhout-Biekes Erembodegem Derde provinciale A 22.12: 20.00 uur: Real Testa Lokeren-Ertvelde Derde provinciale B 22.12: 15.45 uur: Wetteren-Gilvoc Dendermonde Jeugd Jongens kadetten 22.12: 10.00 uur: Juvenes Zele-Thunderballs Berlare Jongens scholleren 22.12: 10.30 uur: Rapid St.-Nildaas-Bl. Hoek Hamme Meisjes kadetten 22.12: 13.45 uur: VC Beriare-Madavoc Hamme 23.12: 16.00 uur: Erwetegem-Scorpio Aaigem Meisjes scholieren 22.12: 16.30 uur: Madavoc Hamme-Sinaai 15 00 uur: Pardaf Kruibeke-Snuffel Gremb. 17.00 uur: Nidak Nieuwk.-Rumbac Waasm. 23.12: 15.00 uur: Zelzate-VC Temse Meisjes juniores 22.12: 16.00 uur: VC Berlare-Beervelde 17.30 uur: Pardaf Kruibeke-Juvenes Zele 23.12: 13 30 uur: Appelterre-Scorpio Aaigem Heren tweede provinciale Berlare-Aalter Vlotte winst van Berlare tegen een ni| onaardig geklasseerd Aalter. Set één e set twee werden zonder moeilijkhedt afgewerkt. Wel was het in de derde s even uit de doppen kijken toen berlar^^ een ruime voorsprong zag verdwijnef^ en Aalter langszij kwam. Nadat de spej Iers even bij elkaar geroepen waren, gira het weer beter zodat de tjuisploeg ook d derde set op zak stak. In deze partij was het duidelijk i Berlare aanvallend veel beter uit de v kwam en ook met het blok de bezoeked geen schijn van een kans liet. 'Echt geel partij voor Berlare', was de kommenta achteraf, want van een genietbare p was er geen sprake. Oudegem-Deinze 2-3 In de wedstrijd tegen Deinze ging Oude- gem het best van start en het stond meteen op 2-0. Toen het in de derde set plots niet meer vlotte, kreeg men de motor niet meer op volle toeren. In de eerste set kreeg Oudegem een 0-9 achterstand te verwerken. Toch haalde thuisploeg nog de set binnen nadat ze toonde dat terugvechten tot haar moge lijkheden behoort: 15-12. Ook in de tweede set waren er geen problemen en met een knappe aanval, voorafgegaan door een uitstekende re ceptie, werden de bezoekers met 15-10 Derde provinciale Volleybal. De juniorestrainer van Berlare, Danny Van Acker, heeft wel kwaliteit in huis, maar geen overschot aan speelsters. AJu Sofie Jespers het heeft laten afweten blijven er maar zes meer over: Kathleen Adam, Jovana Van Wesemael, Eva Michiels, Hilde Van Overmeire, Sofie Jespers, Penny Tackaert en Winny Van Kerckhove (a) Dames derde provinciale Oudenaarde-Lede 0-3 Lede kende geen problemen op Oude naarde en zette de thuisploeg met 0-3 in het krijt. Het was in alle spelonderdelen de betere ploeg en volgens de meer dan sprekende cijfers was er weinig span ning in deze partij. In de eerste set werd het 15-6. Na de tweede stond er 15-4 op het bord en na de derde weer 15-6. Lede overdonderde de thuisploeg met keiharde opslagen, terwijl de receptie op de hoogte was van haar taak als Oudenaarde dan toch eens aanvallend de neus aan het venster stak. Ook de volgende tegenstander van Lede mag geen bedreiging vormen voor de titel want met Zwijnaarde, een piepjon ge ploeg die nu tussen de lijnen komt, zal men niet van een grote tegenstand gewagen. A. Kruishoutem 0 Moderna Lebbeke 3 (12-15, 4-15, 5-15) De reservewedstrijd werd door de Mode- rnajongens verloren met 2-1 cijfers en dit na een zwakke wedstrijd met 15-8, 8-15 en 15-9 cijfers. Lebbeke trok voor de laatste wedstrijd van de heenronde naar de rode lan taarndrager, Kruishoutem. De eerste set buiten beschouwing gelaten werden de Modemajongens nooit een gevaar voor de totaalzege. De boys van de eierge- meente waren geen partij voor een goed spelend Moderna. De meeste tegen stand ondervonden de bezoekers van de scheidsrechter die de minder technisch onderlegde thuisploeg en meteen als underdog werd gebrandwerkt een hand je te moeten toesteken. Extra streng voor de gasten en de ogen sluitend voor het klungelig gedoe en het veelvuldig in de fout gaan van de gastheren bij techni sche tussenkomsten en ondanks de te genwerking van de man in het wit won Moderna verdiend met 12-15 cijfers. Hoekaanvaller, Dirk Van Kerckhoven was voor deze wedstrijd verontschuldigd en zo kon trainer-coach Rony Pieters een beroep doen op Bart De Pauw. Hij liet zich niet pramen om zijn merkbare vooruitgang te demonstreren. Bart deed het met allure in de tweede en derde set zodat zijn inbreng voor herhaling vat baar is. Samen met de achttienjarige is hij voor de Lebbeekse volleybalklub een wissel voor de toekomst. Jo, dit jaar overgekomen, wordt echter nog te wei nig aangespeeld in de aanval, maar hij blokte tegen de rode lantaarn weliswaar geklopt. Ook in het begin van de derde set ging het nog goed bij Oudegem dat uitliep tot 9-5- Maar nu sloeg Deinze terug en haalde de set binnen met 11-15. In de vierde set kwamen de bezoekers op gelijke hoogte met 10-15-en dus volgde er een tie-break. Oudegem kwam 5-1 voor, maar moest toch toezien hoe Deinze met 10-15 de matchwinst behaal de. A. Volleybal. Buggenhout is halfweg-kompetitie leider in derde provinciale (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28