laat vreemde wezens turnen Werken Baart Kracht Sint-Gillis lardering, afdwon men zich voor de m' niet inbeelde "'/I/jA 32 - 21.12.1990 - De Voorpost Turnen bij Werken baart Kracht. De 'dames' op weg naar het kabaret (foto Piet Hermans) Elk jaar vormt de turnshow van Werken Baart Kracht uit Sint-Gil lis Dendermonde een van de hoogtepunten van het sportieve gebeu ren in de Ros Beiaardstede. Samen met de fel betwiste en begeerde Ros Beiaardcup die in de loop van de maand mei wordt georgani- zeerd, is dit turngala het sportieve visitekaartje van WBK, een bloeiende turnvereniging die nog altijd om en bij de 500 leden telt. Cabaret' had men alvast een goed num mer uitgezocht en het was dan ook niet zo verwonderlijk dat onze marsmanne tjes niet meer wisten waar ze het eigen lijk hadden. De dames zorgden voor een mooi koreografisch geheel waarin een De turnshow 1990 stond helemaal in het teken van 'Invasion', het reeks bekende nummers elkaar zonder bezoek van enkele vreemde wezens aan moeder aarde, waar die vreemde wezen kennis konden maken met voor hen vreemde men sen die allerlei gekke dingen deden. Zoals turnen. Een nokvolle sporthal in Sint-Gillis en De Meisjes 2 brachten een beeld van wat een sfeer om van te dromen. In dat regen en wind op aarde kunnen beteke- prachtige kader mocht WBK voorzitter nen. Gewapend met een paraplu werd Marcel Joos voorname gasten verwelko- begonnen met een rondedansje, waarna men zoals de vice-voorzitter van de men in een vlot tempo enkele sierlijke Vlaamse Deelregering en minister voor en lang niet eenvoudige oefeningen af- ekonomie, energie en middenstand Norbert De Batselier, de schepenen The- rese Van Gucht en Jan Van Damme en vele andere vooraanstaanden. En na tuurlijk ook de liefhebbers van de turns- port die dit optreden van WBK voor geen geld van de wereld wilden missen. WBK heeft een turbulent seizoen achter de rug. Meerdere afdelingen wisselden van leiding en dat is steeds even aanpassen. Gelukkig heeft men die klippen zonder al te veel hindemissen kunnen nemen en dat het ondertussen tussen de ver schillende afdelingen en hun leiders uitstekend klikt, mocht blijken uit de spetterende en vlotte, maar tevens hoog staande turnshow die werd gepresen teerd. WBK pakte uit, zo zei voorzitter Joos het, met een unieke turnshow. In zijn aktuele verhaalvorm worden de ver schillende nummers aan elkaar gere gen. En er was ook ruimte voorzien voor een attraktie, een fakir die met enkele sterke staaltjes van zijn kunnen heel wat applaus meekreeg. Ondertussen was de vreemde ruimtekapsule met de al even vreemde wezen in de sporthal van Sint- Gillis geland en konden de marsmanne tjes -laten we gemakkelijkheidshalve zo noemen- hun ontdekking op de aarde en van de mensheid beginnen. Een ont dekkingstocht die bijna vier uur zou duren. En dat alleen om de elegantie, de lenigheid en veelzijdigheid van het tur nen te ontdekken. Wat een boeiend wezen de mens toch wel is. enige storing opvolgden. En de charles ton ontbrak daarbij niet. Hij werd met zoveel bravoure gebracht dat enkele danslustigen maar moeilijk op hun stoel konden blijven zitten. De Meisjes 1 deden het kalmer aan en hadden inspiratie gezocht in de sneeuw. Een grote sneeuwman vormde het mid delpunt van het dansje dat men had ingestudeerd. Goed ingeduffeld werd er dan gestoeid met sneeuwballen en plots kwam de sneeuwman op een of andere manier tot leven. Tot groot genoegen van de kinderen waarbij de pret niet meer opkon. Maar aan alle mooie liedjes komt al te vlug een eind. Zo ook hier. Daarop was het tijd om fakir Ekaja te bewonderen. De man -niet meer van de allerjongsten- is inderdaad grote klasse. Men de glimlach doorprikt hij met lange ijzeren spelden zijn arm, zijn keel en zelfs zijn tong en borst. En om aan te tonen dat het geen nep is, verzoekt hij mensen uit het publiek om de naalden terug uit zijn huid te trekken. Gemeen schapsminister De Batselier genoot de eer de 'borstspeld' weg te halen bij Turnen. Deze meisjes van Groep 2, deden het in weer en wind... (foto Piet Hermans) Bonte afwisseling Zoals steeds presenteerde WBK een pro gramma boordevol afwisseling en kre gen alle afdelingen van de vereniging, op enkele na -die waren van dienst om tijdig de nodige toestellen aan en weg te brengen- de gelegenheid zich aan het publiek te presenteren. De meisjes 3 mochten beginnen met hun versie van 'gekke dieren'. Men zag dan ook hoe de meisjes met gekke snoeten van katten, tijgers, beren en andere mooi gelijk ritmische oefeningen op het vierkant brachten om vervolgens over te schake len naar een reeks fraai ingestudeerde en prachtig uitgevoerde koprollen en sprongen. Dat tot grote verwondering van de ruimtewezens die van dit alles maar weinig of niets begrepen. Die ver wondering werd nog groter toen de Meisjes 4 en de jongens aantoonden dat er op de aarde heel wat vreemde volke ren wonen. Mensen die verschillen van huidskleur, maar ook van gewoonte en zeden. Koordjespringen, eerst alleen, dan met twee en zelfs met drie is een van de bezigheden van die mensheid en die demonstreerde ook dat het ingewikkel der kan. Opvallend in de hele show was de aandacht die werd besteed aan de passende kledij. En daar waren pareltjes bij. werkte. De Selektie B pakte dan uit met haar versie van de turnsport en de ruim tewezens kregen de verschillende toe stellen te zien bij bij het turnen komen kijken de balk, grondoefeningen en de brug. Het is niet zo eenvoudig om die toestellen letterlijk en figuurlijk onder de knie te krijgen. Maar de tien meisjes die deel uitmaken van de Selektie B lieten zien dat ze uit het goede hout zijn gesneden en kregen heel wat applaus voor hun bijdrage tot de show. En dan kwamen de Weuters, ontwapenend zoals steeds. Men hen gingen de ruimte wezens naar het strand, waar het prettig is om te spelen met strandballen en waar vissersbootjes liggen te wachten. Ideaal dus voor de Marie-Louise. Die kregen we dan ook te horen en te zien en wat meer was, de ouders lieten zich niet pramen om mee te wiegen op de tonen van dit lied. Het eerste deel werd afgesloten met de groep Minitramp en Tumbling die een staaltje gaf van wat zwaartekracht kan betekenen. Voor de gelegenheid werd deze groep versterkt door enkele VTL toptumers. Prachtige sprongen, met salto's hoog in de lucht, werden in een vlot tempo afgewerkt aan de ene kant, terwijl aan de andere kant men zich kon vergenoegen bij het aan schouwen van een duizelingwekkende tumblingreeks. Een prachtig slot voor een al even schitterend eerste deel. Spelden, nagels en vuur Het tweede deel werd ingezet door de dames die hadden gekozen voor het uitgangsleven. Met 'Come to the tnm Turnen. De meisjes van Groep 1 brachten 'Sneeuwpret' (foto Piet Hermans) Turnen. De ruimlemanneljes zorgden voor de verbinding lussen de nummers tijdens hel gala van Werken baar, Krach, (foto Piet Hermans) inter I Turnen bij W.B.K. Selektiegroep B bracht oefeningen aan de balk en op de groh\ Fildi (foto Piet Hermans) gesel Ekaja. Waarmee de man nog niet had gedaan, want zijn optreden werd fraai ingewerkt in een nummer van de groep Gymdance die het tema water en vuur bespeelde. Het vuur dat alles verschroeit en niet te stuiten is, tenzij door het wassende water, werd in een prachtige koreografie uitgebeeld. En tussendoor bewonderden we fakir Ekaja die met sprekend gemak de ene fakkel na de andere deed branden en ook weer doof de met zijn mond. Verbazingwekkend. Dat moeten ook de ruimtewezens heb ben gedacht die met grote ogen naar zoveel bizarre dingen keken. Als voorlaatste nummer presentee de demogroep haar kijk op kleuren de Selektie A liet zien wat turnen eigenlijk is. En dat was een show waardering, veel Een mooier slot showavond 'Invasion' niet Dat moeten ook de ruimtewezens ben gedacht die daarop met hun rui kapsule verdwenen en op hun allicht heel veel zullen te vertellen ben. Misschien wagen ze zich ook aan een of ander handstandje, koprol overslag. Geprobeerd hebben ze het Sint-Gillis in elk geval.

De Voorpost | 1990 | | pagina 32