Aalst maakt zich op voor Europees feest Dolf Keizer van de preselekties Karnaval 1991 4 - 21.12.1990 - De Voorpost Uitgangswagens Aan een beperkt aantal officieel in geschreven kamavalgroepen kan een vergunning worden verleend voor het betreden van de Grote Markt met een uitgangswagen met geluidsinstallatie. Deze uitgangs wagens dienen volledig konform te zijn met de geldende verkeersregle menten en worden onderworpen aan een technische kontrole door de brandweer inake veiligheid en stevigheid van eventuele verbou wingen. Op de Grote Markt zullen een aan tal afgetekende parkeerruimtes worden voorzien waar deze wagens dienen te parkeren. De wagens kunnen de Grote Markt enkel betreden via de Kerkstraat en verlaten via de Molenstraat. Enkel op de Grote Markt mag muzi kale animatie gebracht worden. De kamavalgroepen die met een uitgangswagen wensen plaats te ne men op de Grote Markt dienen een vergunning aan te vragen bij de Bur gemeester. Hiervoor dienen de verantwoorde lijke van de kamavalgroep en de chauffeur die de wagen zal bestu ren, zich aan te bieden bij de Hoofd- politiekommissaris met alle boord- dokumenten. De Politiediensten zullen na kon trole een advies te geven aan de Burgemeester voor het al dan niet afleveren van een vergunning. Indien de Burgemeester, op advies van de politie, brandweer en Feest- komitee een vergunning aflevert zal de chauffeur van het voertuig een persoonlijke verklaring dienen te ondertekenen waarbij hij/zij ver klaart alle verantwoordelijkheid te zullen dragen voor het voertuig en voor de muzikale animatie. Hij/zij zal ook verklaren steeds nuchter te blijven en ten alle tijde bereikbaar te zijn in de nabijheid van hefvöer- tuig. Enkel de houders van dergelijke vergunning zullen de Grote Markt met hun voertuig mogen betreden gedurende de karnavaldagen, met uitzondering van dinsdag 12 februa ri 1991 van 21 tot 24 uur. Op dinsdag 12 februari 1991, tussen 21 en 24 uur, zal slechts voor 1 wa gen een vergunning worden gege ven. De houders van de vergunningen dienen ook te verklaren dat zij zich zullen schikken naar de onderrich tingen hen ter plaatse gegeven door de veiligheidsdiensten. Aan de vergunninghouders zal een groot kenteken worden bezorgd dat aan de buitenzijde van het portier van de chauffeur dient gekleefd te worden. Vergunningen zullen enkel worden gegeven voor grote uitgangswagens die "karnava lesk" zijn versierd en die de nodige installaties hebben voor de muzikale animatie. De vergunningen dienen aange vraagd te worden voor 10 januari 1991. Bijkomende technische nonnen voor uitgangswagens Het voertuig met zijn opbouw mag geen gemakkelijk ontvlambare on derdelen (karton, stro, doeken,...) bevatten. Een snelblustoestel van 6 kg ABC poeder, konform met de Belgische norm NBS 21.014, waarvan de da tum van laatste keuring niet ouder is dan 1 jaar, is aanwezig binnen hand bereik van de bestuurder. De platforms worden afgeschermd met een leuning, een tussenleuning en een plint. De leuning wordt ge plaatst op 1 tot 1,2 m hoogte ten opzichte van de loopvloer, en de tussenleuning middenin de leuning en de plint. Deze laatste is minstens 3 cm dik (zo deze uit hout gemaakt is) en 15 cm hoog. Ze dient om te verhinderen dat voorwerpen die op het platform liggen naar beneden vallen. De plint wordt aangebracht langs de binnenzijde van de staanders van de leuningen, dit om te voorkomen dat ze bij eventueel loskomen naar beneden zouden vallen. De opstapladders of trappen zijn voorzien van twee zijdelingse, vol doende sterke handgrepen (over de hele lengte van de ladder) en de optredeis maximum 0,4 m. De vloerplaten zijn stevig bevestigd en kunnen het gewicht van minstens 1 persoon per 0,5 m2 dragen. De leuningen, tussenleuningen, handgrepen en treden vervormen niet onder invloed van manskracht (zonder hulptuigen). Ze zijn met andere woorden voldoende stevig en oordeelkundig aangebracht. Het maximum aantal toegelaten personen per platform is 1 persoon per 0,5 m1, dit aantal is duidelijk zichtbaar vermeld aan de toegang tot het platform. Er zijn geen uitstekende delen toe gelaten waaraan men zich kan ver wonden. De NMVB en Karnaval De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen (DE LIJN) heeft zijn beste beentje voorgezet om de reizigers naar Aalst Karnaval extra voordelen te geven. Van 25/1/91 tot en met 12/2/91 krij gen alle bezoekers die met een NMVB-bus één karnavalevene- ment bezoeken een gratis terugreis. Indien uw heenticket afgestempeld wordt aan één van de balies wordt de terugreis gratis (50% reduktie). Op zondag 10/2/91 zal de NMVB (DE LIJN) GRATIS pendelbussen inleggen van 2 grote parkings buiten het stadscentrum, zijnde: - lilde Industriezone-Erembode- gem - Industriezone - Hofstade Van 13 tot 15 uur zullen om de 10 minuten bussenpendelen naar het stoetentrajekt. Van 15 tot 17 uur idem volgens de noodwendigheid. Van 17 tot 19.30 uur zullen terug om de 10 minuten bussen ingelegd wor den naar de parkings. Van 19.30 tot 22.00 uur zijn pendels terug voorzien om de 20 minuten. Deze pendeldienst is GRATIS en wordt aangeboden door de Kom- merciële Dienst van de NMVB (DE LIJN). Politie en Rijkswacht werken mee aan dit projekt door te zorgen voor een degelijke verkeersgeleiding. Weg parkeerproblemen! DANK ZIJ DE NMVB (DE LIJN). 200 recto-verso kleurenaffiches zul len aan de deuren van de NMVB- bussen prijken om het gereduceerd tarief en de pendelservice te pro moten. Groepen die onze evenementen wensen te bezoeken op weekdagen van 28/1/91 tot en met 8/2/91 zullen bussen naar Aalst kunnen inhuren aan promotieprijzen. Van de 28.000getelde Belgische jagers jagen er meer dan 14.000 in Wallonië. Zo een 5.000 ervan komen uit Vlaan deren en huren of bezitten een jachtge bied in Wallonië. De belasting op de Waalse jachtvergunning is 9.000 fr wat voor 1990 een opbrengst van 126 miljoen voor het Waals Gewest bete kent. Aalst. Duidelijker kan het nietAalst is de Europese kamavalstad 1991 (a) Vervolg van blz. 1 Deftig: Boi Eugeen (Appelmans) kant gienen kwoad e geeft procen ten en veile frakken op moat. De Lodderoeigen: Der komt schot in!!! De Makaberkes: Snieën of ni snieën. De Marcoentjes: De Keirremelle- kensstoet van Keulen. De Matotten: Le Big Bijoe - De Saint Pisjeloe. De Pagadetten: 20 frang en ge meigd esj. De Perrewettemoakers: E(u)roti- sche Taferelen - E(u)rotic pictures - Pièces e(u)rotiques. De Popollekes: "Anylum en den Dender-voiver". De Saazers GKZ: 't Es Europeis, 't Es Ver ons Miss. De Schoimers: Hoetsie, Toetsie, Pot al la Zwanza! De Schramoeillekrabbers: Van Rossem in staat van ontbinding. De Sjiepeerekes: Loat ze moar zje- veren. Weir doengt. De Sjattrellen: De zwette loeipen Oilsjt ondersteboeiven: Coopera tion Oilsjt - Roewandeis. De Steynzoel'n: 't Es ni aal zwet gaat da plémt. De Tettemoesjen: Weir emmen plosj op de mért, ons bier in 't zwert, 't meziek goat méè, onze oitgangs- woagen es O.K.! De Toerenbiejoekes: Oost-West, zonder muur best! De Toisers: Weir zein oeik van eir soert. De Treetzakken: Oilsjt N° 1. De Voortkapoenen: De Fantasieën van Willy. De Zieke Zjieratten-Twiekieren- niet: Weir zen as de doed ver struis- voegelpolitiek. De Zwiejtoliekes: 't Muzieksken van 't halver droi donker. D'Iete Pitoes: Dankzij den TV, Ka- miel op congée, en D'Iete Pitoes gon mee! D'Okkosjeprotten: Alle sardientjes zijn onze vriendjes! Eirg: Me ne stier op zwier aid giel 't land plezier! E-Reejt: Aft d'heir deftig achter eir stier, weir vliegen wel tegen hon derd in d'ier. Fleis: Miss Euro Janet. Gekloetj: 't Leiven en welzoin van onze Jean-Pierre. Graaleken Dest. Kartasj. Kaloesj: De roeze floit en de mier. Kert en goed: Een Europese ont moeting met de Oilsjterse frigobox- toeristen. Klasjoeir: Oilsjt Europees in '91 of '92? Korosje: Seksloiven ver den RTT? Krejeis: Belzjen in zennen bloeiten. Kweitn'ni: Prinsjengarde. Lossendeirdeveirdeirdeir: Wat em men weir hier na tissen ons bienen. Lotjonslos: Te Deum. Noig g'ambeteird vriejt gezje- neird: De Kamavalmikroebe. Pertotal: Nen nest zweifteiven. Pladasj: Groeite Solden oever 't woater. Possensje: Een vlucht over Europa. Pretensje - Berrevoesj: Beter naa as te loat! Roeidsel. Schiefregt'oever. Sjik: Sjikke madammen show. Staat mo benaat: 't Poentjensisteim ver de Roibewoiz'n. 't Es na of noeit: Voegelen me of zonder kop... 't Es Om Zjiep: Al 60 joar de groeisj- te klown van den Belgiek. Van kop tot tiejn, graalek gemiejn: Universeel Fiejst in Oilsjt (UFO). Van 't Ien komt 't ander: Als de haan zes maal kraait, wordt het rij bewijs weggemaaid. Vrièt: Europoiljst. Weir zemmen 't isj doeng: De frigo- boxtoeristen nor Oilsjt-plaasj. Woineg Inspiroasje: Don Quichot, Don Quilocht, Don Quilacht. Zonder Eir Goget Oeik: 't Is hier aal soep, cirk en cinema. Zwetzat: De maskes van plezier. Losse groepen In de Kamavalstoeten van zondag 10 en maandag 11 februari 1991 worden losse groepen toegelaten. Het stadsbestuur en het Stedelijk Feestkomitee wensen aan deze los se groepen volgende onderrichtin gen mee te delen. In de Kamavalstoeten worden geen losse groepen met gemotoriseerde voertuigen toegelaten (wagens, bromfietsen, enz.). Levende dieren worden ook geweerd. Aan de losse groepen wordt de mo gelijkheid gegeven voorafgaande lijk in te schrijven zodat zij kunnen worden opgenomen in de globale verzekeringspolis welke wordt afge sloten door het Stadsbestuur. Dit dient te gebeuren voor 1 februari 1991, via een infoformulier af te halen op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Keizerlijk Plein 21b, te 9300 Aalst, tel. 052/ 77.11.11 toestel 277. De losse groepen kunnen de stoet enkel vervoegen vanop de Werf (kant van de Kapel). In de stoet zijn zones voorzien voor deze groepen, nl.: - tussen deel A en B - tussen deel B en C - tussen deel C en D De losse groepen kunnen een deel- namekaart afhalen samen met de bierbons, vanaf 12.00 uur in café Brughuis aan de Werf. Zonder deze kaart worden zij niet toegelaten tot het trajekt. De groepskommissarissen van de ingeschreven groepen en de stoet- kommissarissen van de organisato ren zullen er over waken dat de losse groepen niet tussen de inge schreven groepen opstappen tenzij in de hun aangewezen zone. De reklamestoet vertrekt om 13.00 uur stipt en de eigenlijke karnaval- stoet van zondag 10 februari ver trekt aansluitend aan de reklame stoet. De maandagstoet van 11 februari vertrekt om 15.00 uur stipt (St.-An- nalaan). Drie kandidaten dienden zich aan voor de verkiezing van de prins karnaval van Aalst: Michel Heck, Yvan De Boitselier en Dolf Ottoye. Tegen de beslissing in van het feestkomitee dat de drie kandidaten graag een strijd zag uitvechten in de Keizershallen, organiseerde het College van burgemeester en schepenen toch een preselektie zich steunend op het reglement waar te lezen stond dat bij inschrijving van meer dan twee kandidaten er een preselektie zal gehouden worden. Vroeger stond in het reglement 'kan' gehouden worden. De drie kandidaten hadden reeds heel wat financiële inspanningen gedaan, maar daar kon het CBS geen rekening mee houden. Vrijdag was het dan zover. Als vaste opdracht kregen ze twee speeches te doen. meteen bleek duidelijk dat dit voor geen enkele van de kandidaten een makkelijke taak was. Verder kregen ze allemaal enkele vragen over de stad Aalst te beantwoorden. Hoeveel raadsleden er zijn, hoeveel vrouwelijke schepenen... Ook peilde men naar de vroegere benamingen van straten en pleinen in het centrum. De formule van de preselektie toonde niet meteen aan z wat de kandidaten eigenlijk op het podium zullen terecht brengen. En de vijfkoppige jury had dan ook heel wat tijd nodig om tot een verdikt te komen. Uiteindelijk werd Dolf Ottoye voor de derde iegi opeenvolgende keer geëlimineerd in de preselektie wat hem tot de I :en idee bracht zichzelf uit te roepen tot keizer van de preselekties. iet Zaterdag 26 januari nemen Yvan en Michelleken het tegen elkaar op ®m in de keizershallen. Michel Heck is 26 jaar en verloor de strijd voor de |f.an prinsentitel vorig jaar met weinig punten van Kris De Poorter. Michel woont op de Zavellaan en is 26 jaar. Hij kan vooral rekenen op de steun van heel wat mensen van Aalst rechteroever en veel kamaval groepen. Yvan De Boitselier is 23 jaar. Net als grootvader Fransky en vader Jean Paul wil hij prins worden. Tijdens zijn vorige zaterdag gehouden campagnebal in de zaal Sint-Aanna toonde hij ook aan te kunnen rekenen op een schare supporters. Het belooft dus een spannende strijd te worden. Karnavalisten allen daarheen. JM Heyman Aalst. Dolf heeft zichzelf uitgeroepen tot de Keizer van de Preselekties. Voor hem was drie keer geen scheepsrecht (a) Aalst. De drie kandidaten bij de preselektie. Dolf trok aan het kortste eind en kroonde zichzelf tot Keizer van de Preselekties (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 4