Meldert draait Ronse door de gehaktmolen Lede wint belangrijk punt Aalst kan Beerveldse muur toch slopen Zware opdoffer voor de leiders De werkkracht van Benny Huylebroeck Poldervissers 1990 Eerste provinciale Jong Lede 0 Zultse 0 SK Aalst Dyn. Beervelde Meldert Ronse FC Denderleeuw - Robur: 1-1 14 - 28.12.1990 - De Voorpost VOETBAL Naar aanleiding van het jaarlijks souper van de Poldervissers met lokaal café Polderzicht in de Bijlo kestraat te Dendermonde, werden de koning en de kampioenen ge huldigd. Bart Siau is de koning 1990 en algemeen kampioen is Luc Ley- baert. De Poldervissers hebben zelfs twee klubkampioenen want na een spannende finale tijdens de laatste wedstrijd kwamen Freddy Geeraert en Ernest Eekhoudt met gelijke punten uit de strijd. Met Zultse kreeg Lede meteen hoog bezoek over de vloer. De ploeg van trainer Julien De Lantsheer, ook al geen onbekende voor de Ledenaars, staat nog steeds tweede gerangschikt. Lede wist dus dat het moeilijk zou zijn en al van bij de start was dit duidelijk. Lede kraakte in al zijn voegen maar begaf niet. Lede beukte zelfs even terug en Zultse was meteen gewaarschuwd. Labroye knalde tegen de paal. Dit was meteen het begin van een sterke periode van Lede. De thuisploeg kwam meer in de partij maar ook Zultse wist doelman De Luyck aan de praat te houden. Himpe en T'Sjoen rukte gevaarlijk uit maar doelpunten bleven voorlopig uit. Deze partij zou er ook geen kennen maar dit was niet terecht. Beide ploegen bleven zich in spannen om de volle buit te veroveren maar in de zone van de waarheid liep het dikwijls verkeerd. Er werd hard gestreden, zoveel is waar, zelfs dikwijls te hard. Zo diende Rudy Aper fors tegen Labroye in te gaan en dat kostte hem de rode kaart. De numerieke meerderheid van Lede zou echter van korte duur zijn. De Vuyst zou eveneens nog voor de rust het veld moeten verla ten na twee gele kaarten. Na de koffie bleef het hard strijden, zodat de scheidsrechter zijn gele kaart niet diep hoefde op te bergen. Lede bleef aandringen maar de tegenstoten van Zultse waren tenslotte het gevaarlijkst. Zo kende de thuisploeg geluk toen De Luyck de bal loste en Eeckhaudt op de lijn redding bracht. Ook T'sjoen kogelde nog eens zwaar in de richting van de Leedse portier maar de logische punten- deling werd niet meer aangetast. Toch had deze wedstrijd wel doelpunten ver diend, wel was gelijk spel billijk te noe men. (nicolle) Trainer Romain Van Stichel van Aalst wist opgelucht adem te halen nadat zijn leidersploeg met een krappe zege wist de partij af te sluiten tegen Dyn. Beervelde. Inderdaad, het liep allemaal niet van eén leien dakje voor Aalst dat zeventig minuten moest wachten op de open ingstreffer. Bruno Cooman, de laatste weken in goede doen, liet de kans die hem door Swinnen werd aangeboden, niet liggen. Aalst behaalde een verdiende zege tegen Beervelde dat zeer stug en met anti-voetbal een puntje trachtte uit de brand te slepen. De Aalsterse trainer bekloeg zich er steeds over: "Voor Aalst is het werkelijk triestig als men op die manier moet spelen. De muur die men bij Beervelde optrok viel zeer moeilijk te slopen zodat het de hele wedstrijd beu ken was. Veel voetbalvreugde viel er dus niet te beleven, spannend was het wel. Gelukkig hebben wij die negatieve hou ding van Dynamo kunnen afstraffen zo dat sommige ploegen nu toch gaan in zien dat anti-voetbal niet lonend kan zijn ook. Wat Bambrugge hier enkele weken geleden bewees, was andere kost. De ploeg speelde vrank en vrij en won zelfs de partij op Aalst. SK kende een mindere dag en Bambrugge maakte er gretig gebruik van. Deze positieve instel ling werd beloond en daarvoor heb ik als trainer het nodige respect." Buiten dat ene doelpunt van Bruno Cooman kreeg Aalst nog enkele kansen maar zowel Van den Berghe als Keymo- len lieten de kans voor een snellere openingstreffer liggen. Na het enige doelpunt kende Cooman ei zo na een tweede maal succes maar zijn schot vloog tegen de lat. Ook invaller De Smet liep nog tegen een kans aan maar het bleef bij een overver- diende Arsenal-score. (nicolle) Meldert, derde in het klassement, mocht het veld op tegen leider SK Ronse. De term «topper» was dan ook een vlag die de lading behoorlijk dekte. Dat het klasseverschil tussen beide ploegen zo groot zou zijn, en dan zou uitvallen in het voordeel van outsider Meldert, had den weinigen wellicht verwacht. Reeds in de beginfaze van de partij, er waren amper zes minuten gespeeld, kwamen de gastheren op voorsprong via Rossig- nol. Heymans en Christiaens vergrendelden het middenveld, en beletten de opzitten de bezoekers om op te rukken naar het doel van goalie Tonnelier. Meldert deel de de voetballakens uit en hield Ronse tot aan de koffie in een ijzeren greep. Toen in het begin van de tweede helft de 2-0 op het bord kwam, langs de weer zeer attente Vermeir, leek het pleit be slecht. Toch was de leider nog niet aan het einde van zijn Golgotha. Na twintig minuten in de tweede periode werd Roelands in de strafschopzone onder uitgehaald. De elfmeter werd feilloos door deze laatste omgezet, zodat Ronse met vernederende 3-0 cijfers terug naar huis werd gestuurd. Dat de scheidsrech ter op een nogal betwistbare maniereen vierde Meldert-doelpunt afkeurde en ook nog Callebaut een tweede gele kaart aansmeerde, waardoor deze vervroegd de kleedkamers mocht gaan vervoegen, kon de plaatselijke supporters niet echt meer deren. Hun ploeg had de eerste uit de stand geklopt op een haast sprookjes achtige manier. Het leek te mooi om waar te zijn. Beide trainers gaven achteraf nog hun visie op de wedstrijd: Ronse-oefenmees- ter Dury moest toegeven dat zijn ploeg gewoon onder lag bij het sterke thuiself- tal. Uiteindelijk sprak hij zijn bewonde ring uit voor de sterkte van Meldert, en was hij blij dat de score niet hoger opgelopen was. Dit was de eerste uitne derlaag van Meldert sinds maart '89- Dat zegt genoeg over de waarde van deze prestatie, dachten wij zo. Ook Meldert-trainer Everaert had nog zijn zegje: dat zijn taktisch plannetje klopte als een goed geoliede bus hoeft geen betoog. Hij prees de kollektieve prestatie van zijn team, en stipte aan dat het openingsdoelpunt mede te danken was aan de vrije rol die hij Rossignol had toebedeeld. De laatste man, Meulenij- zer, werd voorbeeldig vervangen en Mel dert mag blij zijn met de grote kern die het heeft. Wie aan de top wil meedraai en, beschikt beter over een ruim assorti ment klassespelers en dat is in Meldert zeker het geval. Na zeventien wedstrijden heeft Meldert 23 punten. Het verkleint zijn achter stand op Ronse tot vijf punten, maar moet nog steeds Zultse, met 25 punten, voor zich uit dulden. Ook Geraardsber- gen, naast Meldert op de derde plaats zonder één keer een opgemerkte presta tie te leveren, blijft een gevaarlijke klant. Voor Meldert komt de winterstop mis schien op het verkeerde moment... Lede kreeg ook al zo'n tegenstander van zwaar kaliber op bezoek, vice-leider Zultse. Hier waren het niet zo zeer de spektakulaire aanvalsakties en schitte rende doelpunten die verbazing wekten (die waren er namelijk niet), maar wel VK Hamme- Waasmunster 0-0. Van der Stockt omspeelt zijn laatste tegenstander maar zal naast schieten (vh) Het vierde geklasseerde Meldert heeft werkelijk een schitterende beurt ge maakt tegen de leiders uit Ronse. Met drie-nul tegen de leiders winnen, het is niet iedereen gegeven. De eindstand was niet eens overdreven als men er het lijstje kansen op naslaat. Ronse begon echter goed en het eerste gevaar kwam er langs Thomas. Doelman Tonnelier kon de bal echter van dichtbij klemmen na die mooie individuele actie van Thomas. Stilaan werd Meldert even wel de betere ploeg op het veld. Zowel Vermeir als Roelands kopten hun kans naast. Er waren zowat twintig minuten gespeeld tot Rossignol de score wist te openen. Eerst had De Brandt doelman Vandendriessche belaagd en laatstge noemde vertoefde daarna te lang op de grond zodat Rossignol van ver kon bin nenschieten. Voor de rust probeerde Ronse nog langs Houllier langszij te komen maar zijn schot zoefde centime ters naast. Ook Meldert kwam nog eens in de buurt van het doel der Ronsenaren maar Christiaens miste van een haartje. Na de koffie bleef Meldert op zoek gaan naar meer doelpunten. Het schiep daar bij kans op kans en het was zweten geblazen bij de leiders. Nauwelijks twee minuten was de partij hervat of Vermeir tikte nummer twee binnen. Meldert kreeg meteen vleugels of was het Ronse dat volledig wegdeemsterde. En Meldert bleef maar komen. Zo viel de laatste treffer reeds rond het uur te noteren. Roelands werd door David tegen het gras gewerkt, maar Roelands benutte de strafschop. En Meldert bleef het gebeu ren beheersen, ook na de ruime voor sprong. Ronse was volledig van slag af en zag nog twee spelers vroegtijdig naar de kleedkamers vertrekken. Na tweemaal geel dienden zowel Houllier als Calle baut het veld te verlaten. Dit illustreerde nog best de bezoekende onmacht. E. Meldert: Tonnelier, Pieters, Meert, De Brandt, Callebaut, Rossignol, Hey mans, Christiaens, Roelands, Vermeir, De Vlieger. Ronse: Vandendriessche, Vandenhen- de, Grymonprez, David, Houllier, Van Doome, Thomas, Commeyne, Der- maux, Blockeel, Moreeuw. Oudegem-Serskamp 0-3. Vercauteren schiet op doel (vh) Robur Moerzeke behaalde een punt op FC Denderleeuw. Het veroveren van die halve inzet op een in eigen huis sterk team, heeft vele insiders verrast. Noch tans was Robur vrijwel bestendig de meest imponerende ploeg. Het eerste kwartier buiten beschouwing gelaten. In die periode van overwicht liet Robur enkele doelrijpe kansen onbenut, maar dat is in de schoot van de scheldeploeg al een tijdje een oud zeer. Een offensief van Denderleeuw, kort na de rust, werd door de poulains van oefenmeester Jacques Van den Berghe uitstekend opgevangen, maar uiteinde lijk kwam Robur op een tiental minuten van hel einde toch nog op achterstand. Gelukkig kon Eddy Van Bogaert met een keihard schot weer orde op zaken stel len. Jacques Van den Berghe had na de wedstrijd enorm veel lof over voor de werklust van Benny Huylebroeck op het middenveld. De Roburtrainer blijft verder geloven in de redding van zijn team, op voorwaarde dat iedereen, elke weck het volle pond geeft. Dat het niet makkelijk zal zijn ligt voorde hand. Slippertjes zal men zich in Moerzeke in het nieuwe jaar geenszins kunnen veroorloven. EG het exhaustieve aantal gele en rode kaar ten. Zes gele en twee rode kaarten wer den door de ref van dienst uit de borst zak gehaald. Toen de wedstrijd uiteinde lijk afgefloten werd, mocht de scheids rechter onder begeleiding het veld verla ten. Zo hoogwaren de gemoederen daar opgelaaid, in Lede. Toch zou het van weinig journalistieke ernst getuigen al leen de negatieve kant van de match te belichten: er waren echt wel kansen, vooral voor de thuisploeg, maar ze wer den niet in doelpunten omgezet. De partij was amper een paar minuten ver, toen Labroye dichtbij de openingstreffer kwam. Het liep echter weer behoorlijk mank in de afwerking bij Lede, zodat deze en andere mogelijkheden onbenut bleven. In de slotfaze kwam Zultse, door «Engelse» hoge voorzetten, nog dicht bij de overwinning, maar de niet eens zo onverdiende 0-0 bleef op het bord. Le- de-oefenmeester Mergeay legde de na druk op de goede prestatie van zijn elftal, ook tegen andere topploegen uit de reeks, en stipte aan dat zijn team, mits het over een doelgevoelige spits zou beschikken, mee zou kunnen draaien in de top van het klassement. Lede is desondanks nog steeds dertien de, met veertien punten uit zeventien wedstrijden. «Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren». Lede bevindt zich voorlopig nog steeds in degradatiegevaar. Titeldro- men mogen nog even de kast in... (td.b.) VK Hamme-Waasmunster 0-0. Van Koer tijdens een mooie poging op doel (vh) Hofstade-Oordegem 1-3. Hofstade kon het thuis niet waarmaken tegen gebuur Oordegem (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 14