1 Sterk gehandicapt Bambrugge toch verdienstelijk Schoonaarde rukt op Derde provincialers in Erpe-Mere Voetbal- uitslagen gllgg^ «Hf Bambrugge - Zottegem 1 - 3 Derde provinciale E .-*\ De Voorpost - 28.12.1990 - 15 VOETBAL Het sterk gehandicapte Bambrugge, dat zonder Van Geert, Van Herrewe- ghe en onder andere ook Bael de strijd tegen Zottegem diende aan te binden, heeft het er lang niet slecht vanaf gebracht. Bambrugge heeft zich stilaan een sterke reputatie weten op te bouwen en dat hebben zowat alle topploegen kunnen ondervinden. Op de openingsdag van de kompetitie werd het prestigieuze Zottegem reeds in eigen vestig in bedwang gehou den. Zowel SK Aalst als Sint-Lievens-Houtem gingen voor de bijl en Racing was weer klaar voor een nieuwe stunt tegen Zottegem dit zat er nu wel niet in. Zelfs niet nadat Bambrugge op voorsprong kwam halfweg de eerste helft. In de tweede helft werd Zottegem als het ware overklast maar bleef het verdienstelijk en met open vizier strijden. Het lijstje afwezigen bij Bambrugge was de ruime nederlaag op het veld van Aalst werkelijk immens. Zo werden de kan- kon Zottegem zich geen tweede misstap sen van Racing om opnieuw met een veroorloven. De bezoekende start werd wervelend resultaat uit te pakken tegen gekenmerkt door nerveus gedoe en J een topper duidelijk gehypothikeerd. vooral doelman Nuytens ondervond veel de deklat sloeg. Een tiental minu- voor Zottegem dat zo Zottegem geraakte in het openingskwar- last van de extra druk die stilaan op de ten 'ater la®tst#noemde wel meer provinciale wil. li» nlal In l.'ln luntmnn Jnnn nn tut n.nr II r. I Opllllf H» IffPPO Hp h'JI Hfl TPrht« Pfl Hflflk RamhrllOOP'l Na de ronduit desastreuze start, met vier minder dan de tweede in het klasse- punten uit dertien wedstrijden, heeft ment, boeman Edeboys, telt het vijf Schoonaarde ineens de juiste pedalen punten meer: 27 tegen 22. gevonden: uit de laatste drie wedstrijden puurde het vijf punten, en in het klasse ment mogen Heusden en Kalken stillet- jesaan beginnen vrezen. Tegen Overme- re won Schoonaarde met 2-0. Wat een tv-optreden al niet vermag, zouden wij Blijkbaar is er iets terugge- lste Provinciale Denderl.-Robur 1-1 Lede-Zultse 0-0 E.Meldert-SK Ronse 3-0 Oudenaarde-SK Lebbeke 0-0 2de Provinciale C St.L.Houtem-TK Meldert 1-1 Bambrugge-Zottegem 1-3 SK Aalst-D.Beervelde 1-0 R. Lebbeke-Baasrode 1-1 3de Provinciale D Terjoden-E.Houtem 3-1 Mere-Borsbeke 3-3 Doggen-Aaigem 1-0 Erpe-Lebeke 0-1 Hiilegem-Burst 3-1 3de Provinciale E Hofstade-Oordegem 1-3 Gijzegem-Buggenhout 4-1 Heikant-Heusden 0-0 Schoonaarde-SK Overmere 2-0 Oudegem-Serskamp 0-0 W.Moorsel-Schelleb. 2-1 C.Melle-Baardegem 3-1 3de Provinciale F Grembergen-Bazel 3-0 Luttereele-Eksaarde 3-1 4de Provinciale D Erembodegem-Welle 1-1 Nederhasselt-Edixvelde 2-1 Ophasselt-FC Aalst 1-1 4de Provinciale E Letterhoutem-S.Moorsel 0-2 Wieze-Vlierzele 3-0 Erondegem-Smetlede 1-1 Westrem-Wichelen 1-1 Opdorp-St.Gillis 1-4 Appels-Massemen 0-1 Opstal-Bavegem 2-1 Herdersem-Boonwijk 4-2 4de Provinciale F Berlare-Verrebroek 1-0 Valentino's-Daknam 2-1 VK Hamme-Waasmunster 0-0 getalmd achterin bij Zottegem en Nuy tens duwde, verbauwereerd als hij was, de bal in eigen doel, al dan niet gehin derd door een ploegmaat. Bambrugge kon het alvast niet deren. De ploeg stond op voorsprong en de angst verlamde nu nog meer de Zottegemse benen. Niet voor lang echter want Mare Uyttenhove wist vlug gelijk te stellen. Dit kwam zowat tien minuten voor rust op een ideaal moment voor Bambrugge echter op verdedigen aangewezen. Doel man Nuytens kreeg geen enkele bal meer te verwerken en de druk op het doelmond van Wim Vermeulen werd groot. De minuten bleven echter wegtik ken en het zag er stilaan goed uit voor Bambrugge. Zottegem had wel het bal bezit maar in de zone van de waarheid miste het dat tikkeltje precisie om de bal tegen de netten te duwen. Ook was er pech mee gemoeid toen een schitteren- ver te zoeken was: teamspirit. In de HfHMHH laatste drie matchen voor de wel zeer onwelgekomen winterstop scoorden de Bambrugge-Zottegem 1-3. De Zottegemse bestuursleden bleven gespannen Schoonaarde-spelers tien doelpunten. toekijken want de partij werd pas laat in het voordeel van Zottegem beslecht (nic) Dat was evenveel als in de dertien er voor. De redding lijkt dus mogelijk voor de knal van uitblinker Dirk Van De Velde Aalst is en blijft boeman nummer één de rode lantaarn. Als de winterstop niet naar eerste zorgt voor bijkomende complicaties, na tuurlijk. Met Melle gaat alles opnieuw naar beho ren. De misstap tegen Edeboys is uit het geheugen van de leider gebannen, en dat mocht Baardegel aan den lijve ondervin den. Slaagde de stevige gastploeg erin voor de rust de stand in evenwicht te houden - het was toen 1-1 - dan maak te Melle in de tweede helft toch korte metten met de bezoekers. De eindscore werd er uiteindelijk 3-1, niet eens zo overdreven. Dat Cercle Melle weer een stap dichter bij de titel gekomen is, mag wel duidelijk zijn. Met een wedstrijd Buggenhout heeft de voorbije week een paleisrevolutie meegemaakt. Oefen- meester Maes werd eerst de laan uitge stuurd, maar toen de spelers van dit feit op de hoogte werden gebracht, weige rden ze nog de shoes aan te trekken. Twee trainingen werden geboycot en het keerd in de Schoonaardse coulissen, dat bestuur zag zich genoodzaakt Maes op- in het begin van de kompetitie wel eens nieuw in de ploeg op te nemen. Dat deze terugkeer geen effekt had op de slechte 4-2 prestatie bij Gijzegem, mag als een feit worden beschouwd. Buggenhout zakt steeds verder weg in het klassement en is dringend aan herbronning toe tijdens de winterstop. Het heeft nu 21 punten uit zeventien wedstrijden en prijkt daarmee op de derde plaats. Andere opgemerkte uitslag in derde E was de magere 0-0 van promotiekandi- Heikant tegen zwak broertje Heus- lier niet in zijn gewone doen en het was ploeg begon le rusten Voor Bambrugge geluk.Hijkreegdebaloprechtsendook Bambrugge: Wim Vermeulen, Guy De duidelijk dal het tot de bezoekers was bleef het vertrouwen stijgen en dit kreeg z0 vlug m08eliik bet strafschopgebied LandsheerJohanVanHerzele.EddyVan doorgedrongen dat er moest gewonnen nog een nieuwe impuls toen Chris Ga- in. Daar schaatste hij twee Racingers Gyseghem, Chris Gabriels, Gunther De geheugen van de ieider gebannen, en dat den. Heikant blijft daarmee op de vierde worden op het veld van Bambrugge. Na briëls een hoekschop nam die gevaarlijk voorbij en scoorde fraai met een krom- Coster, Danny De Bruyn, Mare Caecke- naar het doel draaide Er werd opnieuw me l)al ron(i Vermeulen. Een dik kwar- beke, Rik Eeckhout, Pascal Van Wijnen- tier voor affluiten werd Zottegem dus daele, Eddy Lammens, bevrijd. In het slotkwartier zakte Bam- Zottegem: Dirk Nuytens, Stefaan Leleu, brugge als een kaartenhuisje in elkaar Kris Van Der Haegen, Vic Goditiabois, en nam Mare Uyttenhove nog alle twij- Sepp Bousard, Wouter Mussche, Carl fels weg met een rake kopslag. Zottegem Devieane, Steven Devenijn, Mare Uyt- won verdiend maar het had weer veel tenhove, Koen De Vleeschauwer, Dirk moeite gekost. Zowel trainer Ghellynck Van De Velde, als Jean-Baptist Pfaff wisten zich na de plaats, op één punt van Buggenhout. Kalken verloor met spectaculaire 3-4 cijfers van vice-primus Edeboys, en voelt nu de hete adem van Schoonaarde in de nek, dat nog slechts één punt achter stand telt op de voorlaatste in de stand. (t.d.b.) afloop van de wedstrijd positief te uiten over de prestaties van hun ploeg. De Bambrugse trainer was vooral tevreden over de jongens die vandaag de talrijk afwezige titularissen dienden te vervan gen en de Zottegemse coach heeft met een zijn opsteker om nu de winterstop positief in te duiken. Hij was er duidelijk van overtuigd dat het een moeilijke wed strijd zou worden maar de missie werd tot een goed einde gebracht. Dit is dus duidelijk het voornaamste voor Zotte gem. Na de winterstop kan de strijd weer in alle hevigheid losbarsten want SK Mere 3 Borsbeke 3 Het derby tussen Mere en Borsbeke is op zijn zachtst gezegd een boeiende wed strijd geworden. Mere van zijn kant ver zuimde om het karwei af te maken zodat Borsbeke opnieuw in de wedstrijd kon komen. De zebra's hadden een mogelijke terugkeer zelfs zeer moeilijk geacht. Mere begon als een sneltrein en wist al na zes minuten de score te openen via Gunther De Luyck. Even later zou laatstgenoemde opnieuw sue- 1 Aaigem 0 De wedstrijd tussen de Doggen en Aai gem behoorde tot één van de kasnum- mers. Beide ploegen zijn de voornaam ste rivalen voor Herzele zodat winst voor één van beide teams enorm belangrijk aangewezen. Voor Aaigem zou de alarmbel nogmaals luidden maar de spetter van De Cock sloeg tegen de deklat. Na de rust ging Aaigem vlijtig op zoek naar de gelijkma ker maar echter tevergeefs. SK Aaigepm verloor dus een belangrijk duel in zijn race naar de titel. Het verschil tussen Aaigem en leider Herzele is nu zeven was. Ten slotte waren het de Erembode- c c i 1CiUtl gemnaren die met een miniem verschil pUnten en WOrdt dus zeer ernstig, het pleit wonnen. De start van de Doggen p0gpen blijft wel in het zog van de leider was inderdaad zeer stoer. Zo was het en na overwinning van Hera|e op laier zuu laaisrgenoeinue opnieuw sue- dim °°k helft' nn viülr 0kegem bli)fl het VerSCh'' ampCr cesvol zijn zodat na een kwartier Bors- ploeg h£foe8 lÏÏdê rfe^rii punlen' Het dus nog boeiend WOr' sprong kwam. Simoen bediende de VT1|- den na de wi„terstop. staande De Cock en het was koekenbak. Aaigem was meteen op achtervolgen (nic) beke met 2 doelpunten in het krijt stond. De Toekomst gaf evenwel niet af en trachtte de bakens te verzetten. Dat lukte ook nog via een mooie treffer van Van der Steen. Mere verkeerde toen al in een vervroegde kerstemming en met een own-goal kwam Borsbeke weer langszij. Nu was het weer de beurt aan Mere om zijn wil op te dringen. Men had Borsbeke zeker een handje toegestoken om opnieuw in de wedstrijd te komen. De Saedeleer zou Mere echter opnieuw op het goede spoor zetten. Borsbeke gaf niet af en werd in de slotfase van de partij beloond voor zijn blijvende inzet. Van Det Steen schoot zijn ploeg vanop de strafschopstip langszij. Hillegem Burst Bambrugge-Zottegem 1-3. Hier stopt De Bruyn een aanklampende Sepp Bousard af. De Bruyn zal rustig kunnen terugspelen op doelman Vermeulen (nic) Uk 'r Bambrugge-Zottegem 1-3. Doelman Vermeulen verving Van Geert in de Bambrugse kooi en deed het voortreffelijk. Hier maken en was de nederlaag onafwend- kan hij mooi de bal pakken na een ongevaarlijke hoekschop (nic) baar. Burst maakte een slechte beurt op het veld van Hillegem. Voor deze wedstrijd stonden de gastheren op een weinig comfortabele voorlaatste plaats. Na de overwinning tegen Burst blijft Hillegem wel voorlaatste maar men schuift nu wel dichterbij. Coppens zorgde voor en na Appels-Massemen 0-1. Rosezwas voortdurend in de aanval, maar ook dat mocht de koffie voor een lokale treffer zodat niet baten en Appels moest de leidersplaats opnieuw aan Sint-Gillis laten (vh) Burst wel uitgeteld leek. De Raeve m m maakte het voor Burst allemaal nog 1 ÈÊÊÊk erger en de bezoekers hadden maar weinig troost aan het eerreddende doel punt van Peter De Langhe. Erpe 0 Lebeke 1 Voor Erpe blijft het werkelijk somber. De ploeg verzamelde maar amper drie punten en dat is lang niet voldoende om het hoofd boven water te houden in derde provinciale. Nu werd alweer verlo ren. Na een kwartier verzuimde Lebeke de kans om op voorsprong te klimmen maar de strafschop werd door doelman Van Vaerenbergh gepareerd. Erpe hield dus lang stand maar scoort zo moeilijk zodat een wedstrijd winnen wel een onbegonnen zaak lijkt. Tien minu ten na de rust werd het nu 0-1 via Penne die zijn voorzet in doel zag belanden. Nadien wist Erpe geen vuist meer te VK Hamme- Waasmunster 0-0. De Vijlder schiet op doel Sparta-doelman brengt redding (vh) maar de

De Voorpost | 1990 | | pagina 15