Schoonaarde met vijf op zes Een puntendeling is de juiste weergave Kansen scheppen is iets anders Pascal De Man, auteur van drie doelpunten Renaat De Bruyn heeft aandeel in de zege Onmondige lokalen Allo Dyor Club Schoonaarde - Overmere: 2-0 Rapide Lebbeke - Baasrode: 1-1 Oudenaarde - Lebbeke: 0-0 Lutterzele - Eksaarde: 5-1 Grembergen - Bazel: 3-0 Oudegem - Serskamp: 0- fC 16 - 28.12.1990 - De Voorpost VOETBAL Juvenilis Schoonaarde doet het de laats te tijd wel biezonder goed. Drie recente matchen hebben vijf punten opgeleverd. De neo-derde provincialer blijkt dus be gonnen te zijn aan een operatie redding. Of dat ook gaat lukken zal pas na de jaarwisseling duidelijk worden. Het valt dus af te achten of de winterstop al dan met goed of slecht zal zijn voorjuventus. Probleem bij Juvcntus is dat het biezon der moeilijk is om er gegevens te be machtigen over de match. Op het terrein ontbreekt een telefoon. Het is dus tel kens wachten op de thuiskomst van sekretaris Beuckelare om over de wed strijd wat te weten te komen. Het maakt er ons werk niet makkelijk op. De ge brekkige kommunikatie is af en toe ook wel eens de oor/aak dat Juventus min der vaak in de belangstelling komt. Het neemt vaak te veel tijd in beslag om er aan informatie te geraken. Vorige zon dag was dat andermaal het geval. De match tegen Overmere kende in grote lijnen een evenwichtig verloop al waren de plaatselijken gevaarlijker toen zij in de zone van de waarheid infiltreer den. Op het halfuur kwam Van Hauwer- meiren tot scoren. Hij benutte een pe nalty. Halverwege de tweede helft zou Pascal Christiaens de cijfers verdubbe len. Even was er tumult op het veld, wat resulteerde in twee uitsluitingen. Juventus won in elk geval twee belangrij ke punten. We kijken met belangstelling uit naar de verrichtingen in de tweede speelronde. Als deze trend wordt aange houden, behoort het behoud in derde tot de mogelijkheden. Er zal natuurlijk eerst flink moeten geknokt worden. EG Oudegem-Serskamp (vh) )-3. Hillaert kan deze bal onder kontrole krijgen. SK Lebbeke behaalde een gelijkspel in Oudenaarde en daar was men zondag avond aan het Konkelgoed best tevreden mee. Veiligheidshalve huldigde oefen- meester De Baere een defensieve tak- tiek. "Je begrijpt dat we ons tegen een ploeg als Oudenaarde niet de luxe konden veroorloven om de poort zomaar wage- wijd open te gooien, zegt de Lebbeekse trainer. Het was langs de andere kant ook niet de bedoeling om ons helemaal in te graven. Ik hield wel maar één speler in de spits. Voor de gelegenheid was dat Frankie Van Heek. Hij vertolkte die rol een paar weken geleden tegen Melsele en liet een goede indruk. Nor maal vat Chris Van der Meirsch post als midvoor. Hij sukkelt met een rugletsel en heeft in extremis verstek moeten geven. Michel Elskens debuteerde in de basis. Het lag in onze bedoeling om munt te slaan uit de tegenaanval. Kan sen scheppen bleek een moeilijke opga ve, trouwens ook voor de thuisploeg. Zij is er nooit in geslaagd om ons in verle genheid te brengen. Doelman Tonnelier heeft eigenlijk maar één keer daadwer kelijk moeten tussenkomen. In het laatste kwartier ging het er wat kramp achtiger aan toe. In twee vorige matchen verspeelden we een punt in de slotfaze. De vrees dat ons dat een derde keer kon overkomen, leefde bij enkele akteurs, vandaar een wat zenuwachtige realities", aldus Guy De Baere. Deze week hebben de Lebbeekse spelers vrijaf gehad. Er werd niet getraind op het Konkelgoed, De kompetitie herneemt pas op zondag 13 januari. Midden vol gende week wordt de voetbalbedrijvig heid hervat. Tot nu toe mag Lebbeke best tevreden zijn met de resultaten en nog veel meer over het werk dat Guy De Baere pres teert. EG Appels-Massemen 0-1. Rosez van Appels kopt net over de lat (vh) FC Lutterzele heeft zich legen Eksaarde flink doen gelden. Van in de aanvang werd een offensief ingezet wat na vijfen dertig minuten resulteerde in drie doel punten. Na de hervatting verschenen nog twee treffers op hel bord. Pascal De Man nam er in totaal drie voor zijn rekening. "Het begon uitstekend voor ons", zegt klubleider Paul Koels. "Na drie minuten verwierven we een voorsprong, langs De Man. Precies op het halfuur resulteerde een kombinatie tussen de broers Eddy en Ivo Van Keer in een tweede treffer. Vijf minuten later verscheen in bijna identieke omstandig heden een derde doelpunt op de score plank. Op dat ogenblik zag het er dus naar uit dal we eigenaar van twee punten zouden worden Vooral ook omdat de bezoekers blijkbaar niet bij machte wa ren om daadwerkelijk een vuist te ma ken. Polfliet kon wel uit penalty net voor rust een eerreddend doelpunt tot stand brengen, maar voor de rest viel er geen enkel bezoekend wapenfeit te noteren. In de tweede helft zijn we rustig blijven domineren. Eddy Van Keer legde de basis voor het vierde doelpunt waarvan Pascal De Man de maker werd. Tien minuten voor tijd werd ons een penalty toegekend die door De Man werd omge zet. Het gaai ons dus goed de laatste tijd. We kunnen in de beste omstandigheden het jaareinde en het begin van het nieu we jaar vieren. Hopelijk kunnen we eenzelfde kadans aanhouden na de win terstop. Het begint allemaal met een verplaatsing naar Sint-Kruis-Winkel. Niet gemakkelijk, als je het mij vraagt." EG Appels-Massemen 0-1. Spartaspeler Van Exterghem wint dit duel (vh) Oudegem-Serskamp 0-3. Geharrewar voor het Serskampse doel maar de bal wil niet binnen (vh) Carré d'As Phoenfix wist Alloo Dyor Club te overklassen. Enkel in het derde spel was de marge nipt met 946 tegen 941. In de tweede overige spelen werd het 965 tegen 945 en 973 tegen 918. Aalst erken de duidelijk zijn meerdere in de Luike naars. Filip Van Meenen kon na zijn ongeval nauwelijks op niveau geraken en dit zette Aalst duidelijk een pad in de korf: 2884 tegen 2763. Filip Van Meenen had het moeilijk om zich te concentre ren en behaalde dan ook maar 510 punten. Rust wordt hem nu ten allen kante aanbevolen. Gorteman Kris (583) De Tahaey Eric (568), Eggermont Carlos (556), De Deyn Ghislain (546) scoorden wel vlot maar Carré d'as was te sterk. Aalst bekleedt nu de negende plaats en dit voor de winterstop. Inderdaad: ook de bowlingsport ontsnapt niet aan dit fenomeen. Toch wil Aalst doorstoten naar een plaats binnen de eerste vijf. Alloo Christiaense kwam op een 4-4 uit tegen Zultse (2498-2515), Geert Cor- nand met 527 en Jean-Pierre Hoffelinck waren het produktiefst. Alloo Chris- tiaensen blijft op een tweede plaats op acht punten van het beresterke Tragel Sport. Het derby Rapide Lebbeke-FC Baasrode heeft geen winnaar opgeleverd. In feite is het gelijkspel ook de logische weerga ve van een match waarin de thuisploeg tijdens de eerste helft de toon aangaf, maar waarbij Baasrode na de hervatting toch wat vaker op het voorplan kwam. Bij Rapide ontbrak het enigszins aan efficiëntie Vooraleer iemand tot in de zone van de waarheid kon infiltreren, moesten er te veel tussenstationnetjes worden aangedaan. De opponent had dus al de tijd van de wereld om te reageren. Baasrode kon zich geen betere start voorstellen. Al na twee minuten kwam het tot scoren langs Claudio Bancheri. Hij benutte een hoekschop die door Van Dorpe was omgezet. Bancheri behoorde samen met Rik D'haen tot de betere spelers in het Baasroodse kamp. De reaktie op het doelpunt bleef natuur lijk niet uit. Op de tiende minuut trof Benny Vercauteren het doelhout. Er was nadien nog een poging van Rogiers maar dat schot zou nipt naast de staander vliegen. Halverwege de eerste helft kon Verhey- den dan toch met een afstandsschot de Baasroodse keeper Baert voor een vol dongen feit stellen. I Kort na de hervatting diende de Baas- i oodse goalie daadwerkelijk in te grijpen j toen Rogiers het met een vluchtschot i probeerde. Nadien was het toch wel Baasrode dat vaker in balbezit was, maar zich niet echt gevaarlijk wist aan ie j siellen. Rik D'Haen zou hel in hel sint j even proberen, maar ook deze poging lukte niet. Bij Baasrode ontbrak Bert De Schrijver, wat toch wel een handicap inhield. De beide oefenmeesters bleken na afloop i best tevreden met het winstpunt. Guido De Leeuw heeft alvast meer zorgen om gf het hoofd dan zijn Lebbeekse collega I Van den Bergh. De Baasrodenaars zul len na de jaarwisseling flink moeten knokken om overeind te blijven. L EG i Dat SK Grembergen tegen Bazel drie keer tol scoren ging komen had in feite niemand in het groenwitte kamp ver wacht. Hel resultaat was dan ook een komplete verrassing. Niettemin werd het voor SK een verdien de winsl, al dient er onmiddellijk te worden aan toegevoegd dat doelman Renaat De Bruyn een flinke verrichting heeft geleverd en twee keer een bezoe kend doelpunt verhinderde. Na minder dan een kwartier opende Bart Nobels, na voorbereidend werk van Hans Burghgrave, de stand. Drie minu ten later v olgde een tweede treffer waar van Chris Mertens de maker werd. De voorzet kwam uit de voet van De Bus- schere. "Met een 2-0 voorsprong na een kwar tier konden we ons geen grotere weelde voorstellen", zegt voorzitter Burghgrave. "Ik moet zeggen dat de bezoekers ons tijdens de eerste helft geen enkele keer in verlegenheid konden brengen. De beste kans kwam er langs onze kant langs Bart Nobels. Het lag natuurlijk in de lijn van de verwachtingen dat de gasten na de rust anders zouden gaan reageren. Tot twee keer was er een save nodig van Renaat De Bruyn, eerst op doeltrap van De Kerf en nadien toen een vrijschop van Rotthicr de dwarslat streelde. Na een kwartier was de bezoekende storm geluwd en kregen we opnieuw kans om ons wal vaker te manifesteren. Bart Nobels kwam ei zo na tot scoren, maar zijn poging ging nipt over. Uiteindelijk zou Gino Bastens de eind cijfers vastleggen met een derde doel punt. Hopelijk kunnen we deze trend na de jaarwisseling doorzetten. Er staat ons dan meteen' een trip naar Vrasene te wachten en makkelijk zullen wc het er zeker niet hebben. Gemakkelijke op drachten staan ons trouwens nooit te wachten.» EG J-i SK Oudegem is er niet in geslaagd om 1990 met een overwinning te besluiten. De laatste weken behaalden de filosofen onder leiding van Hans Hofmans noch tans degelijke resultaten. Klubleider Hector Lambrecht was na afloop niet bijster tevreden. "Serskamp behaalde een verdiende ze ge", zegt de Oudegemse klubdirigent. "Wij waren nauwelijks in staat om een degelijke kans af te dwingen. Niettemin hadden we in de eerste helft een licht veldoverwicht. Veder dan de grote recht hoek konden we ons niet manifesteren. De bezoekers puurden net voor rust een doelpunt langs Mensaert. Voor hen was dat natuurlijk psychologisch een gunstig moment. Na de hervatting kwam er niet veel wijziging in het scenario. Wij bleven eigenlijk doodgewoon verder modderen zonder maar één keer daadwerkelijk een vuist te maken Toen Geroms na minder dan twintig minuten een tweede treffer tegen de touwen tikte, beseften we al meteen dat ons een slechte afloop te wachten stond. Amper een minuut na het doelpunt werd Van Langenhove uit het veld gestuurd. Er bleven langs onze kant nog tien spelers over. Een handicap te meer, al werd m extremis een tegen offensief op het getouw gezet. In het slot \olgde er een enige counter van de bezoekers langs Van Hoorde waardoor het 0-3 werd. Een ietwat overdreven stand, als je het mij vraagt." Het programma na de jaarwisseling is voor Oudegem niet van de poes. Eerst slaat een trip naar Edeboys op hel pro gramma. Daarna komt Baardegem op bezoek en nadien moet men leider Mel- le in eigen vesting gaan bekampen. EG Wc (Gri blij Ikiri JFC Iten de [In het kot nej Ie i me zoc bij sko De ziel Rui res Pb WOl dat jbes Ooi nei Hamme. Schepen van Sport Franqois De Graef stelde het boek 'Sportwegwijs' voor in aanwezigheid van sportraadvoorzitter Pieters en Cesar Van Goethem, direkteur van de Gemeentelijke Sportinstellingen (vh) plot troi

De Voorpost | 1990 | | pagina 16