Buggenhout wint topper Rumbac Waasmunster: toonaangevende ploeg Vijfsetters zorgen voor een spannende zondag Wanneer helpt Dame Fortuna? Ledenaar Dirk Verhaegen: Duivenliefliebber uit traditie Goede weerstand IsSB bes|e,ht- Hamse volleyballiga Hamse volleyballiga Volleybalkalender De Voorpost - 28.12.1990 - 19 VK Hamme- Waasmunster 0-0. Quintelier kopt op doel maar de bal zal overgaan (vh) VOLLEYBAL Omdat het muurkaatsen in de sporthal ■L V, JSdoorgang moest krijgen werd de volley- balkompetitie gereduceerd. Vier van de zes wedstrijden werden na een vijfsetter VK Hamme- Waasmunster 0-0. Quintelier kopt op doel maar de bal zal overgaan ^ames had het tot heden ongesla- (vhgen Jef heel wat tegenstand te verduren 'lÉliff van ^et wee^ Sroe'en(^ Hopeloos. My r* Deze laatste ploeg kwam zelfs vêrras- BéÉ seni* met ^"2 °P voorsprong en dit via iim* vierde set kon Jef de bovenhand halen H „4 en een aan de grond genageld Hopeloos k Sr ilr 1 I \*m iV mf.-" kreeg een 15-0 te slikken. Deze opdoffer r'mm kwam Hopelos niet meer te boven en tijdens de beslissende set domineerde I jL jM Jef. dat na een tumultueus einde de set Hp en de wedstrijd met overtuigende 15-6 H m- wi cijfers naar zich toetrok. Dat ATN weinig Bp.- ml*"- -ji. tegenstand zou ondervinden van de W Zwarte Panters Dames lag in de lijn der verwachtingen. In de derde set waren de Panterladys dicht bij een setwinst het geen in de hand werd gewerkt door het VK Hamme-Waasmunster 0-0. Van der Stockt rukt op naar het Waasmunsterse nonchalante Spel van de ATN-speelsters. doel (vh) Klassement dames 1. The Pool 5 5 0 10 2. Jef 5 5 0 10 3. ATN 6 3 3 9 4. Hopeloos 5. Coconut 6. BGJG 7. 't Molenken 8. Contra 9. Zwarte Panters 6 3 3 5 3 2 6 2 4 5 2 3 6 1 5 6 1 5 Bij de heren verloopt de strijd om de rode lantaarn te ontlopen stilaan in het nadeel van de WAS ploeg uit. In de strijd met Contra gingen ze roemloos ten on der met 15-10, 15-6 en 16-14 setstan den. De Molen en 't Moleken zorgden voor een eigenaardig verloop van hun wedstrijd. Om beurten slaagden ze erin om de wedstrijd te domineren zodat ze om beurten een set naar zich konden toetrekken. Enkel in de derde set ont stond er spanning in het gebeuren. Na een grandioze 2-15 set van de tegenstan der won De Molen de tie-break met 15-9- De mokerslagen van Wim Van Puyvelde bepaalden hier het resultaat. Blauwen Hoek kon in haar wedstrijd een beroep doen op amper vijf spelers, maar desondanks konden ze met 15-13 en 15-12 tot 2-0 uitlopen. Maar net als hun kompetitieploeg de avond voordien was het niet voldoende voor de totaalzege. De tegenstander Hamme Center kwam in de wedstrijd en de drie opeenvolgen de sets werden met 7-15, 10-15 en 12-15 cijfers beslecht in het voordeel van Hamme Center. De Zwarte Panters wonnen nog met 3-2 cijfers van BGJG. Klassement heren 1. Zwarte Panters 7 4 3 11 2. Bruine Beren 5 5 0 10 3. De Molen 5 5 0 10 4. KWB Moerzeke 6 4 2 10 5. 't Moleken 6 4 2 10 6. Hamme Center 6 4 2 10 7. BGJG 7 2 5 9 8. Contra 7 2 5 9 9. Blauwen Hoek 6 2 4 8 10. WAS 7 16 8 11. Topfloor 6 15 7 g Appels-Massemen 0-1. Ook Teirlinck kwam hier dichtbij een doelpunt (vh) Derde Provinciale Buggenhout 3 Leeuwerik Lede 0 Het werd een spannende strijd zaterdag in de sporthal van Buggenhout waar de nummers een en twee tussen de lijnen stonden. Twee knap aanvallende ploe gen wat uiteindelijk in een zege voor de thuisploeg resulteerde. Maar in de derde set zag het er best uit voor de bezoekers om terug te komen, maar ook dat lukte niet. Verraden door de zenuwen lieten ze een 10-14 uit handen gaan. Vijf set- ballen waren niet voldoende om deze set te winnen. Na de wedstrijd was eenieder het er over eens: met Buggenhout-Lede hadden we de nummers een en twee gezien uit de reeks. Lede verloor wel maar we kunnen in vraag stellen wie gaat er winnen bij Leeuwerik thuis?! De eerste set was wel de sterkste voor de thuisploeg die in deze aanvangsset steeds op voorsprong wist te blijven. 5-1 en 10-6 kon een best aanvallend Bug genhout bij elkaar spelen. Lede kon wel enige tijd stand houden omdat het nog steeds over een beste receptie beschikte, die het de thuisploeg niet gemakkelijk maakte. Het was toch Buggenhout dat met 15-10 setwinst haalde. In de tweede set was er meer evenwicht. 5-5 en 7-7. Maar dan kwam de thuis ploeg los en ging in een ruk door. Spanning dan in set drie waar alles er scheen op te wijzen dat we naar een gemakkelijke setwinst afstevenden. 3-3 wel maar dan 7-4 en 9-4. Het was in die periode dat Buggenhout aanvallend weer de bovenhand hield. Maar toen kwam plots Leeuwerik op het voorplan. Met een prima receptie werd eerst Bug genhout opgevangen en een knappe aanval van de bezoekers zorgden er voor dat we een gelijke stand kregen: 10-10. Bij de thuisploeg was plots alle koncen- tratie weg. Men ging onzeker aanvallen en dat was in de kaart gespeeld van een moedig Lede dat nu de wedstrijd in handen nam. Geplaatste ballen en prima smashes zorgden ervoor dat Lede naar 11-14 doorstotte. Buggenhout gaf niet af en liet nooit de armen hangen. Lede miste dan niet minder dan vijf setballen en liet toe dat Buggenhout langszij kwam (14-14) en ook de set en match binnenhaalde: 16-14. Een genietbare partij van twee ploegen dat een degelijk volleybal liet zien. André De hoogste provinciale reeks bij de da mes is dit jaar onberekenbaar. Elke volleyballiefhebber zal dit begrijpen als hij weet dat van de twaalf ploegen waar uit de reeks bestaat er maar liefst zes nieuwkomers zijn. Dat een reeksver- schil niet in een handomdraai te over bruggen is komt men elk jaar tegen. Van de zes nieuwkomers zijn er drie ploegen in degradatiemogelijkheden. Het bui tenbeentje is weliswaar Rumbac Waas munster dat een van de topploegen uit de reeks is geworden. Tijdens de laatste wedstrijd moest het een streekderby betwisten tegen een nieuwkomer, een onverwachte stijger, Snuffel Grembergen. Snuffel verkeert in degradatiegevaar en Rumbac kan voor de tweede opeenvolgende keer promo veren. De inzet bij de Rumbacmeisjes is groot en de meisjes beschikken over een enorme strijdlust waarmee ze elke wed strijd aanpakken. Bovenop een goede ploeggeest kan Waasmunster rekenen op een schare supporters die de ploeg desnoods naar de zege schreeuwt. In de eerste set kon Veerle Hofman met haar opslag een riante voorsprong bij- eenspelen. In de tweede set kon Snuffel tot 4-4 aanklampen, maar eens 10-4 achter was Grembergen een vogel voor de kat. Snuffel kwam in de derde set verbluffend voor de dag. Het schoot sterk uit de startblokken en versierde een 4-11 voorsprong. Het duo Ann Stuy- ven en Katrien Depouillon zorgde hier voor met een goed sluitend blok. Maar de zevende man hielp Rumbac over deze achterstand heen. Onder oorverdo vende aanmoedingen kon de achter stand worden omgebogen in een set winst. Snuffel dat in eerste instantie niet voor de promotie in aanmerking kwam zag in de transfertperiode maar liefst vijf ba sisspelers vertrekken. Gelukkig kon Grembergen beroep doen op oudge dienden om de Snuffelshirt aan te trek ken en de kern aan te vullen. De stap naar eerste provinciale komt in deze gegeven omstandigheden dubbel zwaar aan. Zelfs VC Oudegem en Scorpio Aai- gem moeten nog gastheer spelen voor deze Dendermondse vereniging en toch geeft Snuffel de moed niet op om deze ploegen achter zich te houden. DUIVENSPORT Dames Juniores Appels-Massemen 0-1. Teirlinck kan de laatste tegenstrever omspelen maar zijn schot zal tegen de paal ketsen (vh) Berlare 1 Beervelde 3 Ondanks hgt verlies een beste wedstrijd van de Berlaarse Juniores die met 1-3 verloren van leider Beervelde, maar nooit van de vloer gespeeld werden. De eerste sets werden verdeeld en nadat het in set drie 1-2 werd, was het uitkijken naar de spannendste set uit de wed strijd, set vier, die met 14-16 naar Beer velde ging. Berlare was vooral prima in receptie en ook de betere ploeg tussen de lijnen. Penny Tackaert en Jovana Van Wese- mael blonken dan ook uit in het verde digend werk. Beervelde dat over een betere aanval beschikte moe6t dan ook toezien hoe Berlare hun smashes terug keerde dank zij een prima receptie. Katja Gabriels leverde een beste partij als passeur terwijl een rijzige Eva Mi- chiels aan het net goed haar werk deed. Misschien wel iets te weinig aange speeld, maar alles bij elkaar een beste partij. Als bij de Juniores nog enkele speelsters aan de huidige zes worden toegevoegd, zal met dat team moeten rekening ge houden worden. André Duivensport blijkt dikwijls in de familie te zitten. Samen met zijn vader vormde Dirk verhaegen uit Lede een geduchte tandem in het lokale duivenwereldje en ver daarbuiten. Nu speelt Dirk voor ei gen rekening en hij is steeds een voor stander gebleven van de Quiévrainvluch- ten. Voor hem is het oog het paspoort van elke duif; Daaraan herkent hij de konsti- tutie en de konditie. Hij verzorgt zijn duiven zeer goed en tracht steeds een vastgesteld uurschema te volgen. Een beginneling heeft het volgens Dirk niet onder de markt en als speler voor eigen rekening heeft hij ook wel pro bleempjes gekend, al had hij dan al jarenlang ervaring opgedaan bij zijn va der. 90% van zijn duiven komen van het ras van Alfons De Vuyst uit Berlare en Remi Govaert uit Lede. De kruising van deze rassen geeft mooie resultaten. De 'Rambo' is een uitblinker op zijn hok. Hij is een produkt van 'Witte Sloeber' en 'Klein Vosken'. Afgelopen seizoen behaalde hij 70 prij zen op 124 ingekorfde duiven. 'De Witte Sloeber' is een levende legen de. Op het toppunt van zijn prestatiever mogen behaalde deze duiver wekelijks mooie resultaten met diverse kampioe- nentitels als gevolg. Tot voor drie jaar was hij nog kompetitief. Als dank voor zijn bewezen diensten verhuisde hij naar het kweekhok en zijn zonen en dochters zijn ook uit het goede hout gesneden. (da) De sterke aangroei van de uitzendarbeid tijdens de voorbije jaren heeft de konkur- rentie aangewakkerd. Het aantal uitzendbureau's stijgt en de grote konkur- rentie zorgt voor nauwere winstmarges. Weekberichten van de Kredietbank licht het fenomeen van de uitzendbureau 's toe. Test Aankoop heeft de kwaliteit van het drinkwater onderzocht. Het leidingwater van 55 steden en dorpen werd geanafy- zeerd, de waterfilters wedrden bestudeerd en men heeft een rangschikking gemaakt van de gemeenten in stijgende volgorde van de prijs van het leidingwater. In het januari nummer van Test-Aankoop leest men er alles over. Volgens geoloog John Handley van Kaplan en Stewart heeft Zuid-Afrika nog ertsreser ves voordeproduktie van 40.000 ton goud. In de Verenigde Staten is er nog een reserve van 4.435 ton en in Canada van 4.195 ton. In haar jongste Bulletin publiceert de Ge nerale Bank een artikel met de titel 'De Belgjsche ekonomie in 1991De progno ses maken gewag van een vertraging in de ekonomische groei als gevolg van een lang zamere toename van de investeringen en van de partikuliere konsumptie. DVC Topfloor 0 BJGG 3 16-17,11-15,14-16 Topfloor, dat de huidige kompetitie in de Hamse volleyballiga begon met een overwinning, slaagt er maar niet in de tweede zege te versieren. De zoveelste nederlaag in een set met het kleinste verschil. De reden is niet ver te zoeken en de spelers van Topfloor moeten in eigen boezem kijken. Het technisch spelpeil van de Kopfretters betert zien derogen maar hun slechte aanpak van het vorig seizoen speelt hen nog parten bij de mannen met het fluitje in de mond. De ploeg van de Bond voor Jonge en Grote Gezinnen was de nieuwe tegen stander en deze ploeg beschikte over geen gestalte en een noemenswaardige aanval maar daarentegen stond een be weeglijkheid die kan geloofd worden en hun technisch peil, vooral in de receptie was stukken beter. In de eerste set kon Topfloor met puike aanvallen tot 7-1 uitlopen, maar wan neer Topfloor zich bezondigde aan slechte receptie kon de tegenstander de achterstand in een minimum van tijd wegwerken. Een gelijkopgaande score en in een prangende eindfase waarin beide teams om beurten de setbal in handen kregen was het nu de slechte opslagbeurten van Topfloor die hen de das om deden. Tijdens de beginfase van de tweede set kon BGJG een 6-1 voor sprong versieren. Topfloor kreeg geen voet aan de grond en dit was te wijten aan de slechte recepties. Wanneer de Denderzonen konden wedijveren met hun tegenstander was de kloof reeds geslagen. De derde set werd opnieuw spannend. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd en na een gelijkopgaande score slaagde Topfloor erin een kleine voorsprong te nemen, maar werd even vlug geremonteerd om met het kleinste verschil het onderspit te moeten delven. Verdiende zege van BGJG maar de uit slag kon eveneens andersom geweest zijn. Het spelpeil van Topfloor was in deze wedstrijd ondermaats, de spelers hadden lome benen en ze waren niet in staat de nochtans klein van gestalte tegenstander in de vernieling te spelen. De laatste trainingen voordat de terug ronde aanvat komen de spelers goed van pas om de lome spieren weg te werken na de feestdagen. Heren Derde provinciale 29.12: 16.00: Heusden-VC Oudegem 20.00: Real Testa Lokeren-Wetteren 30.12: 15.30: Kruishoutem-VC Buggenhout 19-30: Leeuwerik Lede-Juvenes Zele Dames 30.12: 15.00: Kruishoutem-Gilvoc Dender- monde 16.00: Leeuwerik Lede-Zwijnaarde Jeugd Jongens junioren 29.12: 14.30: Melvoc Melsele-Thunderballs Berlare Meisjes kadetten 29.12: 17.00: Scorpio Aaigem-Aalter Meisjes scholieren 29.12:14.00: Borsbeke-Scorpio Aaigem Meisjes junioren 29.12: 17.00: Scorpio Aaigem-Zulte

De Voorpost | 1990 | | pagina 19