Sabine Appelmans Sportlaureate van Aalst Erpe-Mere heeft kritiek op afValstoftenplan Elfduizend keer de bon op Weekblad van Dender- Durme- en Scheidestreek :»iZ8tsnaui Kt QABRj^jn Vrijdag werden de sporttrofeeën van de stad Aalst uitgereikt. Wat in de l(jn van de verwachtingen lag bij de individuelen in de kompetitiesport ging de trofee naar prof. Tennistter Sabine Appelmans. De 18-jarige Sabine Appel mans uit Erembodegem is tweeëntwintigste op de wereldranglijst. Op internationaal niveau haalde ze de derde ronde in de Australian Open, de finale in Auckland, de halve finales in Wellington, Singapore, Bastad, Filderstaat, de derde ronde in de US open. Sabine Appelmans werd geselekteerd voor de Federation cup en de Queen's Cup. Op nationaal niveau werd ze Belgisch kampioen in de A reeks en Olympisch A atleet, eer^ Momenteel speelt Sabina Appelmans in een tornooi in Australië. Ze ging Francois Comelois en Trui Lanckriet vooraf. Aalst. Sabine Appelmans hoort waarom ze werd verkozen tot sportlaureate 1990(a) l Aalst. Niet alleen de sportvedetten van vandaag, ook die van een ver en nabij verleden werden geinterviewd (a) Aalst. Louis De Pelsmaekerpresenteerde de avond en mocht onder meer Ingrid Berghmans, stralend mooi als altijd, interviewen (a) Francois Comelis is sinds 1973 lid van de K. Atletiekklub Eendracht Aalst. Op internationaal niveau werd hij Europees kampioen vete ranen 55 jaar) op de 400 meter. Verder werd hij zowel nationaal als privinciaal kampioen op de 100 en de 400 meter. Trui Lanckriet is sinds 1987 lid van judoklub Moorsel. Op de open Belgische kampioen schappen in de kategorie -19 jarigen behaalde ze de eerste plaats. Verder werd ze nationaal kampioen in de kategorie -56 kg. Eervolle vermeldingen waren er voor Patrick Beeckman, lid van Taekwondo Yagi sinds 1986. Rij werd kampioen van België in de kategorie -82 kg. en behaalde de eerste plaats in zijn kategorie in het Belgisch open kampioenschap en het internationaal Kampioenschap van Volkelingen (Duitsland). Een andere eervolle vermelding was er voor Bianca De Couck, lid van Twirling klub Blue Stars sinds 1984. Ze werd Belgisch kampioen kategorie senior women en provin ciaal kampioen Vlaams Gewest. Aalsters sportlaureaat kompetitie in verenigings- of ploegverband werd bowlingklub Alloo. Bowling- klub Allo werd kampioen eerste na tionale met promotie naar Ere-af- deling en behaalde de kwartfinales in de Beker van België. Tweede werd Waterski Racing Crocodile team Aalst met een eerste plaats in het Europees en Nationaal kam pioenschap in Formule III water- skiracing. Het waterballetduo Cor- nelis-Philips, nationaal kampioen kunstzwemmen werd derde. Een eervolle vermelding was er nog voor de koninklijke Balboogmaatschap- pij Sint Servatius, nationaal en fe deraal Belgisch kampioen in zijn discipline. Voor de veteranenploeg van atle tiekklub Eendracht Aalst dat inter- klub kampioen werd in de derde afdeling. En voor de ZVC De Kluizen Erem bodegem dat kampioen eerste pro vinciale werd en zo promoveerde naar derde nationale. Sportlaureaat individueel kompeti tiesport werd omnisporter Dirk De Croock. Hij nam deel aan 15 straten- lopen, 10 veldlopen en 2 halve mara thons, fietste de 8 uren van Herzele en nam deel aan drie Biathlons, drie triathlons en twee zwemmaratons. Tweede en eigenlijk moreel win naar werd Gaston De Wolf. Hij is lid van de WSV De Kadees en wandel de dit jaar zowat 5000 km bijeen. Wetende dat Gaston enkel in het weekend zijn geliefkoosde sport kan beoefenen, leert een rekensom metje ons hoeveel km hij meestal in de voet heeft tijdens een weekend je. Met de aankondiging van deze allereerste aktiviteit van het nieuwe jaar, een oudejaarsparty in de Keizershallen, willen we al onze lezers een zalig en gelukkig Nieuwjaar aanbieden. Ook voor 1991 veel leesgenot en plezier aan 'De Voorpost'. Dat is de wens van de direktie, de redaktie en de vele medewerkers van dit blad aan zijn lezers, jong en oud. Overigens vindt u in dit nummer de nieuwjaarswensen van bekende Aalstenaars uit alle middens. Ook zij hebben voor 1991 het allerbeste op het oog, al liggen die wensen soms wel eens uiteen. Maar ja, ook in 1991 zullen verschillende mensen er ook velschillende ideeën op na houden. In verband met het dekreet op de afvalstoffen moet het gemeentebestuur advies uitbrengen over een ontwerp dat ter inzage gelegd werd van het publiek met drie schriftelijke bezwaarschriften tot gevolg. Het College is geneigd het ontwerp gunstig te adviseren voor de planperiode van 1991 tot 1995 maar dan toch met enig voorbehoud. Daarom wil het college dat men rekening houdt met enkele opmerkingen dienaangaande. Hierbij gaat het vooral om de sensibiliseringscampagne van OVAM, de exploitatiekost van containerparken, de selektieve inzameling bij de afvalstoffenproducenten en de verbrandingsoptiek met de kostprijs ervan. Lees door blz. 4 Sinds de invoering van het nieuwe parkeerreglement in de centrumstraten van de stad haalden de zeven parkeerwachters 11.000 keer het boeteboekje boven. Per uur dient je parkingmeter met 20 fr. gevoed te worden. Wie dat niet doet krijgt van de parkeerwachter een vignet van 250 fr. onder de ruitewisser en krijgt dan de toelating gedurende vier uur te parkeren. In juni schreven ze 978 vignetten uit, in juli 979, in augustus 1340, in september 1.400, in oktober 1.221 en in november 1.293. Hiermee wordt de stadskas 2,6 miljoen rijker. Dit alles wordt nog eens aangevuld met 598 processen voor foutparkeerders. De mensen die onmiddellijk betalen voor hun parkeervignet en zo een duurdere boete ontlopen, lopen in juni van 56% naar 88% in november. «JM Heyman Schepen P. Eeckhout ziet het be wuste ontwerpplan als een keuze voor afvalvoorkoming aan de bron en voor recyclage of hergebruik, dit in tegenstelling tot het afvalstoffen- plan van 1986-90 waar men hoofdza kelijk aan verwijdering dacht. In het ontwerpplan wordt gekozen voor afvalvoorkoming en de hoofd prioriteit vormt het voorkomen van produktie van afvalstoffen. 'Zowel aan milieuheffingen op afvalstoffen als een reeks andere maatregelen werd gedacht, evenals aan de bevor dering van hergebruik en recyclage van ontstane afvalstoffen. Schei ding aan de bron is de noodzakelij ke voorwaarde die echter leidt tot niets indien de gescheiden ingeza melde afvalstoffen achteraf niet op een zinvolle manier als grondstof kunnen verwerkt worden. Er wordt in het plan geopteerd voor de af bouw van stortplaatsen en met deze doelstellingen voor ogen betekent dit ook op korte termijn dat men ook meer geld en meer mensen ter beschikking moet hebben'. Het ontwerpplan 1991-95 beschrijft de bestaande toestand en de te ver wachten ontwikkelingen in dit dom ein. Het geeft de doelstellingen en de konkrete maatregelenen aan waarmee het beleid zal gerealiseerd worden. Dit plan vormt de basis voor een inspraak-procedure waar in de bevolking de kans kreeg een inbreng te doen in het te voeren beleid. Het ontwerpdekreet van september 1989 is echter nog niet van kracht en bijgevolg blijft voor dit afvalstoffen- plan het decreet van juli 1981 nog altijd van kracht. Dit bewuste plan faalt echter bij de uitwerking van de doelstellingen omdat het preventie- en rekuperatiebeleid te vaag blijft. Daarentegen meent schepen Eeck hout dat hetverbrandingsbeleid wel konkreet werd uitgewerkt maar daa toch met onduidelijkheden omtrent de vraag wie de lasten zal dragen op financieel vlak. Trouwens, uit het gehele ontwerp blijkt dat het weer eens de gemeente zullen zijn die het grootste aandeel van dekosten tot financiering van het plan zullen moeten dragen. Daarom hield hij een pleidooi voor een aanpak aan de bron met nog strengere produkt- en produktienormen en statiegel den. Zijn visie over de afzetmarkt inzake gerekupereerde materialen is dat de opbrengst naar de gemeen te moet terugvloeien vermits zij in staan voor de selektieve ophalin gen. Alhoewel men steeds op een ontwerp heel wat kritiek kan uiten is het volgens hem toch een basis waarop positieve voorstellen kun nen geformuleerd worden. Nieuwe afvalstoffenplan In tegenstelling tot het vorige af valstoffenplan beoogt het nieuwe ontwerp vooral de organisatie van de voorkoming en rekuperatie van de afvalstoffen. In de situatieschets vindt hij bij het huisvuil een blijven de stijging van de tonnage nu ook dat steeds meer gemeenten de huis- vuilophaling overlaten aan de inter- kommunales; zo maken slechts 9 procent van de Vlaamse gemeenten gebruik van vuilnisemmers in plaats van plastiekzakken. Bij de selektie ve inzameling van huishoudelijk af val bestaan er allerlei inzamelings- wijzen voor o.a. papier, glas, karton, motorolie, autobanden, kroonkur- ken, bouwafval, enz. In een toekomstig beleid inzake de afvalstoffen in het algemeen ziet de schepen het als een 'beter voorko men dan genezen'. Het zal er voor namelijk op gericht zijn zoveel mo gelijk te rekupereren en dit op gelijk welke manier. Lees door blz. 4 VRIJDAG 28 DECEMBER 1990 43e JAARGANG NR. 50 - 44 F

De Voorpost | 1990 | | pagina 1