Sterke Stut A wil zich redden Tweemaal wereldkampioen Marnix Lanno Patro A verloor na twee jaar B.W.C.L.-Veldrijden De Voorpost - 28.12.1990 - 21 TAFELTENNIS in de le Afdeling van de KVKT-kompe- itie is Sterke Stut A aan hun reddingsop eratie begonnen. Dwalend in de onder ste gelederen hebben ze met een klin kende 10-0 overwinning op het bedreig de Ons Huis A een 10-0 vastgelegd. Met 1-speler Dirk Hellebaut en BO Guy Den poven was het een koud kunstje om de formatie uit Baardegem geen enkele kans te geven. Juvenes A had evenmin inoeite om het niet zo sterke Madeion A Opstal met 8-2 te kloppen. Via Remi fergauwen wonnen de bezoekers wel de jerste wedstrijd, maar daarna hebben ie moeten wachten tot aan een 7-1 icore om nog eens te kunnen aandik ken. En het was opnieuw Vergauwen die let deed. Meteen blijft Madeion A ook jnderaan crkelen. |n de 2e Afdeling kreeg Herleving A pendermonde niet de minste kans te len het thuisspelend Herleving A. Ze verden echt met zware 10-0 cijfers on- ler de voet gelopen. Eendracht B geraakte ook niet verder lan een 5-5 tegen het bezoekende Ste- tene A. In het begin scheen de bezoeker le meeste kansen te hebben: 2-3. Maar |e lokalen kwamen terug en konden lelfs 5-3 voorsprong namen. Maar de ine overwinning die hun de zege zou jchenken is er niet gekomen. De twee aatste wedstrijden gingen allemaal naar le bezoeker. Wetteren A heeft in deze Ifdeling nog een kleine 4-6 overwinning jastgelegd op Vlierkouter: 4-6. Maar dit rerd toch in de hand gewerkt door het (ntbreken van Igor Van Assche bij de bkalen. Erikjoos met zijn drie overwin ningen legde de basis van deze flinke lierkouterprestatie. Maar hij kreeg wei- iig hulp van zijn medespelers, n 3e Afdeling een mooi maar toch rappe overwinning van KWB A die thuis let bezoekende Lede A met 6-4 versloeg, let is een duel geworden tot op de ïndmeet: 3-3 en later 4-4. Maar de lezoekers konden er niet in slagen nog en ontmoeting te winnen. Frans De llercq en Kris Lardon waren de beste lementen bij de KWB-ers, terwijl we dit noeten zoeken bij Lede via Denis De lol die twee tegenstrevers kon uitscha kelen. Meteen raapte KWB twee waarde volle punten op. Okapi A dat vooraan blijft akteren liet zich nu toch op een slippertje betrappen. Triumf A grabbel de thuis bij Okapi een puntje mee en dat kwam wellicht omdat Kristof Neyt er in slaagde alle tegenstanders op de vlucht te jagen. Luc Daniels en Luc De Rechter blijven de basis vormen van de Okapi- ploeg. Van Gino Roels kregen ze deze keer weinig hulp. Maar een 5-5 score is toch ook niet mis. Gemakkelijk had het ookTeneramonda A dat in eigen midden Vlierkouter B versloeg met duidelijke 8-2 cijfers. Gu- staaf De Proft gaf aan zijn mannen het goede voorbeeld met drie overwinnin gen. Broer Francois en Steiger zorgden voor de rest van de overwinningen. De Hamse Vlierkouterploeg kon daartegen weinig inbrengen. Ook Sint-Pauwels A blijft stand houden. Thuis kregen ze Eendracht C te bekampen en dat was een ideale gelegenheid om hun kracht te tonen. Ze haalden het met 8-2 cijfers. Dirk Van Praet en het dubbel waren de enige lichtpunten voor de bezoekers. Al de rest ging naar een sterk spelend Sint-Pauwels. In 4e Afdeling A zien we de vlotte overwinning van Stekene C op het be zoekende Juvenes C. Aanvankelijk kon den de gasten wel voeling houden met de lokalen: 3-2. Toen was hun liedje uitgezongen en verloren ze meer en meer terrein. Peter Suy haalde de volle buit binnen bij de thuisploeg, terwijl bij de bezoekers voor al Wim Kesteleyn zorgde voor het tegen- gewicht bij de bezoekende formatie. Maar datzelfde Stekene C was niet in zijn schik op Pardaf B. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op 3-3 en 4-4. Jammer genoeg voor de lokalen bleven ze dan staan. Stefan De Clercq won nog eens voor Pardaf en in het dubbel was er geen omkijken naar wat Stekene C uit hun mouw schudde. Ze wonnen zoals ze wilden en meteen konden ze beschik ken over de volle buit: 4-6. Dynamica C begint zo stilaan een mondje mee te praten in de wedstrijden. Deze week konden ze een puntje puren uit de ontmoeting tegen Pardaf C: 5-5. Gemak kelijk is dat niet gegaan. Vooral het dubbel dat de waarde had van een punt was ongemeen spannend. In drie sets werd er hard gestreden en uiteindelijk zou de overwinning gaan naar Dynamica B-ploeg met 28-26 cijfers Okapi B met een steengoede Michel De Rechter, heeft de punten eerder gemakkelijk thuis gehouden tegen Triumf B. In het begin kwam er weinig aftekening: 3-3 en daarna schoot de thuisploeg als een pijl uit een boog naar de zege toe. Ze konden het verschil nog ruim maken: 7-3- Opnieuw kon BZP aanknopen met een overwinning. Bij Juvenes D een 4-6 over winning. Ondanks de goede prestaties van Peter Smet (drie overwinningen) zou het een hele poos duren voordat BZP duidelijkheid kreeg want Juvenes D bleef maar aandringen. Vooral Franky De Waegeneer beet zich stevig vast. In de laatste wedstrijden werden dan de pun ten aan BZP overhandigd via een goede André Van de Voorde. In 4e Afdeling B stak de vlag weer uit bij Teneramonda B. Deze knapen slaagden er in in de Hamse Bierhoeve een 3-7 vast te pinnen. Via een 3-3 was er geen houden meer aan de lokalen die direkt zonder haperen naar een 3-7 overwin ning liepen. Dat was vooral het werk van Luc Eeckhoudt en Rony Callaert die in een zeer goede bui waren en bijna niet te kloppen waren. Teneramonda C deed het precies andersom. Bij Sterke Stut B lieten ze het afweten met zware 7-3 cijfers. Bij de thuisploeg was zowel Kristof De Cuyper als Ruud Meulenijzer niet te verslaan. Deze kna pen wonnen alles en dat betekende meteen dat Teneramonda C zonder punten opnieuw de baan op moest naar Dendermonde toe. In 4e Afdeling B heeft Ons Huis B hun tegenstanders zwaar getakeld. Op ver plaatsing bij Lede B legden ze meteen een 3-7 overwinning vast. Nadat ze in het begin moeilijk losgeraakten: 2-2, kregen ze meteen daarna een bevlieging en haalden de volle buit binnen. Vooral W. Van Ransbeeck was niet te verslaan. Zijn drie overwinningen onderlijnen dat. Daarna bij Eendracht D weer zware cijferwinst: 2-8. Er stond echt geen maat op deze formatie: 1-3, en dan meteen 2-6. Guy Fonce, Hugo Pieters en Van Ransbeeck waren echt niet te temmen. Ons Huis C trachtte dat voorbeeld te volgen. Maar die deden het zo vlot niet. Bij Viktory was het maar een draw en dat kwam omdat ze stuiten op een lokale man André De Kimpe die niet te verslaan was. Deze knaap won alles. Maar met een draw waren de Ons Huis-jongens toch best tevreden. In dezelfde week kregen ze in eigen midden nog een nederlaag te verwerken toen Eendracht D er op bezoek is gekomen: 4-6. Lang hing de uitslag in de weegschaal. Maar de beide D'Hoey's hebben ervoor ge zorgd dat het uiteindelijk zou overhellen in het voordeel van de ploeg uit Buggen- hout. In 5e Afdeling D een paar grote afgete kende uitslagen. Vlierkouter C, momen teel vice-leider kon met de ogen toe spelen bij de komst van Ons Huis D. De bezoekers werden helemaal overspeeld en met een 9-1 nederlaag bedacht. Die zelfde uitslag lukte Sterke Stut C als Opwijk C daar kwam neergestreken. Al leen in de allerlaatste wedstrijd kon Opwijk C de eer redden via Emiel Coor- emans. Meer zat er niet in. Opwijk A van zijn kant lukte een 9-1 bij het bezoek van Juvenes G. Sylvain Van Damme kon voor Juvenes de eer redden en voor de rest was het al Opwijk wat de klok sloeg. Het gaat niet zo best met De Vlammers die nu op Teneramonde B werden ge klopt. Zij het dan met de kleinst mogelij ke cijfers: 6-4. In het begin konden ze wat stand houden: 3-3 via een steengoe de Jozef D'Hauwe. Maar op zijn eentje kon hij het niet halen. Meteen zakken De Vlammers naar de laatste plaatsen toe en dat was in het begin van het seizoen zeker niet gepland. Tenslotte was er nog Sterke Stut C dat probleem loos de hindernis Erpe C pakte en dan nog met grote 1-9 cijfers. Bart De Vlieg- her redde de lokale eer. HVC In de KVKT kompetitie viel deze week een bom. Patro A verloor in eigen mid den tegen BAC A met grote 3-7 cijfers. De eerste nederlaag van Patro sedert twee jaar! BAC A is dit jaar zeer sterk. Maar in zaal Familia - hebben ze zich echt over troffen. Vooral Steven van Dorselaer speelde verbluffend sterk. En als men weet dat Michael Heyninck ook de ne derlaag niet kende was het meteen dui delijk dat de regerende kampioenen Pa tro A hier de klop van de hamer kregen. Frans Messagie 2, Johan van Hecke 1 en Mare De Keyser 1 werden daarmee van de leiding geduwd. Is het maar tijdelijk? Of is Patro A liedje nu uitgezongen? De week nadien kreeg Patro A een rugge- steuntje van hun eigen B formatie toen deze op BAC A een draw lukten. Het ontbreken van Van Dorselaer die vervan gen werd door Dirk van den Branden lag wel aan de basis van het falen van BAC A. De Patro formatie deed het uitzonder lijk goed. Peter Van Cauteren en Dirk Stallaert wonnen elk tweekeer. Carl Goossens éénmaal. Patro C moest tweekeer achter de tafels en daarvan hebben ze gebruik gemaakt om wat broodnodige punten te verzame len. Thuis tegen Sterke Stut A ging het probleemloos 10-0 Mare Stallaert, Paul de Schoesitter en Mike D'Hollander wonnen zoals wilden. Tegen het andere bedreigde Dynamica A haalden ze een 8-2 zege binnen. Hilaire Straetman en mare Stallaert waren met in drie over winningen de sterksten en konden me teen de volle buit laten opschrijven. In 2e afdeling blijft Patro E nog altijd puntenloos. Op verplaatsing bij herle ving A Dendermonde hebben ze gestre den tot de allerlaatste wedstrijd voor de winst. Na de enkels een 4-5 voor Herle ving. Maar in het dubbel konden ze niets oogsten, Eigenlijk was Mario de Smet met zijn drie overwinningen de sterkste maar bij de Patro's. Hij lukte alles. Maar veel steun kreeg hij niet van zijn mede spelers. Patrick Glas 0 en Patrick De Clercq 1. Bij Herleving was Van der Vreken D en Marcel de Bruyne de besten met elk twee overwinningen. De verplaatsing van Patro D naar Steke ne A was een flop voor de Hamse ploeg. Ze werden daar zo rap als tellen terugge stuurd met een 10-0 nederlaag. Echt veel meer zat er niet in voor de Hamse formatie die duidelijk te licht uitviel. In derde afdeling breekt Patro F weinig potten. Op verplaatsing te Lede A sneu velden ze met de kleinst mogelijke cij fers 6-4. Het is een boeiende strijd geworden 2-2 en 5-4. Maar in het dubbel haalden ze niet het verhoopte punt bin nen Erik Verdonck was met drie over winningen de sterkste man. Nico Schelf hout kon één overwinning aankruisen. Wim Waterschoot was een tikkeltje te licht. In vijfde afdeling C kreeg Patro H lelijk op hun neus van het bezoekend Vlier kouter C 1-9. Het was alleen Erik de Keyser die de eer kon redden voor de lokalen. Maar meer stak er niet in voor de Hamse formatie. Tegen Ons Huis D haalden ze hun schade in. Deze knapen werden met een 9-1 naar huis gestuurd. Luc Pelegrin met zijn drie overwinnin gen legde daar de basis voor. Maar ook W. Permentier deed het net als Luc: drie overwinningen. H.V.C. WIELRENNEN taterdagin Lede ïen zacht wintertemperatuurtje, een lehoorlijke opkomst, zowel van renners lis publiek en een omloop die voldoet tan de nieuwe eisen van het moderne :yclo-cross, d.w.z. geen overdreven ge- lloeter maar wel cross op de fiets en niet ironder... lij de C- en D-renners kregen we de nschrijving van wereldkampioen Mar- lix Lanno zodat de andere deelnemers eeds gedemoraliseerd aan de start ver- ichenen. Zelfs een voor eigen volk rij dende Toine Brondeel liet er het hoofd bij hangen. Zoals vermoed gaf Marnix Lanno van bij de start volle gas en niemand heeft hem nog teruggezien. Achter hem volgden Toine Brondeel en, Norbert Devos, gevolgd door het duo< Nuel en Moens, verder Lucien Mussche, Marcel Schuddinck, Pierre Crevaux, enz. Rond halfkoers ging het kwartet Nuel-Moens-Brondeel-Devos op zoek naar de leider. Met wisselende kansen en posities vochten deze vier de strijd om de ereplaatsen uit. In de voorlaatste iuivensport. Ledenaar Dirk Van der Haegen (da) ronde kreeg Brondele het voor mekaar. Hubert Devos moest zich tevreden stel len met de derde plaats, terwijl C-kam- pioen Willy Moens eindigde in het gezel schap van Willy Nuel, die eerste D-ren- ner werd. Bij de A- en B-renners is de kwantitiet er misschien niet altijd, maar de kwaliteit mag er steeds zijn. De 25 deelnemers, onder aanvoering van Eddy De Temmer man, stormden het veld in. Hij werd op de voet gevolgd door Berkenbosch, Seeuws, Clemmen, Goossens, Janssens en een verrassende René Mertens. Mar nix Seeuws gleed geleidelijk uit de eerste plaatsen weg, zodat we vanaf de zesde ronde Jozef Clemmen in tweede positie kregen, op de hielen gevolgd door nu eens Johan Goossens, dan weer Dirk Janssens. Terwijl Luk Berckenbosch de rondjes maar bleef afmalen tegen het zelfde tempo en nog verder uitliep, wis selden de posities van de achtervolgers voortdurend. Dan eens Janssens, dan Johan Goosssens of Jozef Clemmen als dichtste achtervolger In de laatste ronde was het echter Johan Goossens, die het haalde en tweede werd, tevens eerste A-renner. Hopelijk sluit hij met deze prestatie een minder goede periode af. Jozef Clemmen was derde. Zondag in Dendermonde Organiseer dan eens een cross om dan zelf door beroepsbezigheden verhinderd te zijn. Het zal je maar overko men...André De Boeck, die voor het eerste de BWCL naar Dendermonde haalde, kon er niet mee lachen, maar de boterham met beleg gaat immers voor het amusement. Wie daar geen oog voor had was Marnix Lanno. Hij startte deze keer voorzichtig en duldde gezelschap van Mussche en Moens gedurende een derde van de wedstrijd. Daarna opnieuw het gekende scenario: plankgas en weg... Willy Moens werd tweede en Lu cien Mussche derde en eerste D-renner. Ondanks de regen en de sneeuwval van de laatste dagen, kregen we langs de boorden van de Dender ook voor de tweede wedstrijd nog een goed berijdba re omloop, een snelle wedstrijd waar- Oudegem-Serskamp 0-3. Vercauteren kan de bal opvangen (vh) door de besten lange tijd min of meer gegroepeerd bleven.Seeuws en Deolet, altijd a\ snelle starters, Toni De Waele, Dirk janssens, Johan Huyghe en René Mertens wisselden verschillende ronden onderling van positie. Naarmate de wed strijd vorderde werd de groep uitgedund. Eerst Huyghe door een valpartij, dan Seeuws en Deolet, die te snel waren gestart. Ondertussen had Jef Clemmen zijn diesel warm gekregen en vond aan sluiting bij het kopgroepje. Naar het einde toe kon Dirk janssens toch nog iets meer dan de anderen en mocht afgescheiden de beide armen in de lucht gooien. Sterke Jef Clemmen, eens te meer gans de wedstrijd in de achtervol ging werd tweede en eerste B-renner. Volgende wedstrijden Zaterdag in Wetteren, Oosterzelesteen- weg, café De Lusthof. Zondag in Aspelare, geraardsbergse- Appels-Massemen 0-1. Christiaens heeft het niet gemakkelijk met zijn fel steenweg, kantine Sporting Aspelare. aandringende tegenstrever (vh) Uitslagen Zaterdag in Lede A- en B-reeksen: 1. Luk Berckenbosch (B), 2. Johan Goossens (A), 3- Jozef Clemmen (B), 4. Dirk Janssens (A), 5. René Mertens (B), 6, Marnix Seeuws (A), 7. Rudy Deolet (A), 8. Toni De Waele (A), 9- Johan Huyghe (A), 10. Luc Van der Eecken (A). C- en D-reeksen: I. Marnix Lanno (C), 2. Toine Brondeel (C), 3- Robert Devos (C), 4. Willy Moens (C), 5. Willy Nuel (D), 6. Lucien Mussche (D), 7. Marcel Schuddinck (D), 8. Pierre Crevaux (D), 9. Eddy Cobbaut (C), 10. Staf Sonck (C). Zondag in Dendermonde A- en B-reeksen: 1. Dirk Janssens, 2. Jozef clemmen, 3. Marnix Seeuws, 4. Rudy Deolet, 5. René Mertens, 6. Toni De Waele, 7. Johan Huyghe, 8. Eddy Timmerman, 9- Eddy Vijverman, 10. Jan Moreels. C- en D-reeksen: 1. Marnix Lanno, 2. Willy Moens, 3. Lucien Mussche, 4. fred- dy Roelekens, 5. José Delheye, 6. Eddy Cobbaut, 7. Marcel Schuddinck, 8. Etienne Verhaegen, 9. Erwin Jansegers, Oudegem-Serskamp 0-3. Van derjeught, omringd door drie tegenstanders, rukt 10. Jos D'Hondt. op naar doel vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21