^Jubilerende Sportraad heeft een trofee Ivoor iedere verdienste Twintig jaar Sportraad in Zele Kampioenenviering Wanzele - Lede Merkenstrijd Noyon - Pont 1990 Berlaarse uitslagen Herkiezing bestuursleden in Het Land van Aalst De Voorpost - 28.12.1990 - 23 DUIVENSPORT FC Moderne: Erwin Roosenboom, spe ler. FC Juvenes: Johan Kint, speler. FC Ons Huis: André De Beule, speler. RSC Schoolstraat: Roger Van de Voorde, bestuurslid. VC KWB-Kouter: Jean-Pierre De Stroo- per, speler. Sportploeg Brandweer: Leon Heirman, speler. VC Esso Tijgers: Ria De Maeyer, speel ster. VC Windsor: André Van Langenhove, speler. VC BGJG: Jozef Van Hecke, speler. Kaatsclub Rubbens: Franky Hofman, speler. Kaatsclub Inex-AVDV: Ronny Michiels, speler. Petanqueclub De Mikkers Vooruit: Ma rie Van Langenhoven, lid. Sint-Sebastiaansgilde: Theofiel Van He se, sekretaris. MV Arsenal: Jean-Pierre Boone, speler. MV Pallieter: Werner Copejans, speler. MV Klodde: Jan Vehent, speler. MV Schockaert: Nico Rasschaert, speler. MV Smet: Eddy Heirman, speler. MV De Bisschop: Marnlx Boeykens, spe ler. MV Telelec: Guido De Loose, speler. MV De Pikke - De Kroon: Walter De Sadelaere, speler. MV De Strooper: André Bosmans, spe ler. MV De Bus: Luc Van Cauteren, speler. MV Stube - Van Driessche: Raymond Murphy, speler. Zaalvoetbalclub Lois: Luc Collewaert, speler. Zaalvoetbalclub Cloet: Rudy Geerinck, voorzitter en doelman. MV Geers: Metin Kaya, speler. MV VW'ken: Mare Erard, speler en pen ningmeester. Wielertoerismeclub Onder Ons: Gilbert De Wilde, voorzitter. Wielertoerismeclub Centrum Heikant: Willy De Maesschalck, lid. Wielertoerismeclub Jong en Fit: Erwin Schepens, bestuurslid. Gewestelijke kampioenen Kaatsclub Bontinck-Windsor: Kampioen Zeelse kaatskompetitie. Kaatsclub Durmen: Gewestelijk kampi oen pupillen. Minivoetbalclub Oud en Nieuw: Kampi oen Zeelse minivoetbalkompetitie Kern. Minivoetbalclub De Bus: Kampioen Zeelse Minivoetbalkompetitie vetera nen. Tennisclub Topspin: Gewestelijk kampi oen kadetten. Tennisclub Topspin: Gewestelijk kampi oen miniemen. Voetbalclub Thor Veldeken: Kampioen KKVS lc afd. B. Volleybalclub KWB Kouter: Kampioen verbond Dendermonde. Volleybalclub Juvenes: Kampioen reser- ven derde prov. Provinciale kampioenen Cynthia Van Driessche: veldlopen benja mins. Atletiekclub Zele: veldlopen benjamins meisjes. Atletiekclub Zele: veldlopen miniemen meisjes. Atletiekclub Zele: veldlopen seniors vrouwen. Kris Van de Velde: kogel, 200 m en vierkamp miniemen. Zele. Als voorzitter van de Sint-Xaveriusturngilde ontving Hugo De Paepe de prijs van 'de verdienstelijke sportklub* (vh) Eindklassement 1. De Wit Dom., Herdersem (97 p.), 2. Van Roy Jozef, Aalst (87), 3. Bert Con stant, Oudegem (75), 4. Keppens Roger, Aalst (73), 5. Huylebroeck Luc, Aalst (72), 6. De Croock Mare, Herdersem (66), 7. Van Den Steene A. D., Herdersem (65), 8. De Wilde Remi, Aalst (49), 9. Van Geit Frans, Aalst (43), 10. Uyttersprot Robert, Aalst (41), 11. Van Den Steen Albert, Moorsel (33), 12. Van Keymeulen Georges, Aalst (31), 13. Saevs Marcel, Moorsel (28), 14. Scho ckaert Maurice, Aalst (28), 15. Arts Louis, Herdersem (12), 16. Schoof Eduard, Herdersem (8). (d.a.) Duivensport. De kampioenen van Kalken-Wanzele (da) Zele. De heer Pierre Verbeeck (E. prijs van sportverdienste (vh) Etienne Uytterschaut: 1500 m vetera nen. Vanessa Vercauteren: kogel en discus kadetten. Els Callaert: 200 m kadetten. Gina Roosendans: speerwerpen juniors. Atletiekclub Zele: 4x100 m aflossing ka detten meisjes. Kristof Oste: kogel en discus scholieren. Tennisclub Topspin: kampioen vrouwen vijfde afd. Sint-Xaveriusturngilde: ploegkampioen cat. A -15 jaar. Filip Mariens: rek, paard met bogen en alg. kampioen jongens -15 jaar. Frederik Van Avermaet: ring en sprong jongens -12 jaar. ontving de 'Gouden Schoende grote Bob Haentjens: sprong jongens -15 jaar. Wim Van de Wiele: paard met bogen jongens -12 jaar. Kristien De Beule: brug meisjes jonger dan 10 jaar. Volleybalclub Juvenes: algemeen kam pioen tweede prov. Vlaamse kampioenen Kaatsclub Durmen: Kampioen juniors. Tennisclub Topspin: Federaal kampioen VTV kad. meisjes. Hendrik Cornelis: Kampioen Vlaamse Wielerfederatie. Aime Michiels: Kampioen Vlaamse Wie lerfederatie veldrijden. Beno Duivenmaatschappij Eerlijk en Vrij - Aalst De 20e sportieve plechtigheid van de Gemeentelijke Sportraad had een extra feestelijk tintje. De hulde aan de kleine en grote kampioenen werd muzikaal opgeluisterd door het trio Frank De Vuyst. De Sportraad geeft 20 jaar advies aan de gemeentelijke overheid en het gemeentelijk sportcentrum werd offici eel erkend, zodat de gemeente de moge lijkheid heeft om een sportfunctionaris aan te stellen of dit zal gebeuren is zeer de vraag. In het jubileumjaar is er volgens sche pen voor de Sport Marcel De Waele geen reden tot pessimisme. De aanleg van het derde voetbalterrein met subsidies in het Sportstadion Ter Eist is een realiteit. Het dossier sportterreinen Heikant is op de goede weg. Ondanks het ontbreken van een effectieve sportdienst werd in 1990 voor het eerst en dit in samenwer king met de Bond van Grote en Jonge Gezinnen en Topspin zowel met Pasen als gedurende zes weken tijdens de zo merperiode sportkampen gehouden. Laureaten van Sportverdien ste Naast de meest begeerde titel van sport- figuur van het jaar, die dit jaar voor de tweede opeenvolgende keer werd toege kend aan topvoetballer Filip De Wilde, die daarmee reeds drie keer de hoogste onderscheiding die de sportraad, Sporta en de pers toekennen, ontving. De Vijf jaarlijkse Prijs voor Sportverdienste is de bekroning van een levenslange loop baan ten dienste van het lokale sportge beuren. In 1990 kende de sportraad die toe aan de voorzitter van de beheerraad van Eendracht Zele Pierre Verbeeck. Hij startte op 24 december 1941 zijn voet balloopbaan bij ScelaZele. Hij behoorde tot de legendarische ploeg die tijdens het seizoen 1949-50 de titel, met promotie naar eerste provinciaal won, met het maximum der punten. In 1955 trad hij toe tot de beheerraad. In 1970 legde hij de basis van de fusie tussen drie Zeelse ploegen: Sportkring, Scela en De Zeven. Hij werd de eerste beheerraad-voorzit ter, een funktie die hij nu reeds 20 jaar bekleedt. De trofee is een blijk van waardering voor de jarenlange inspan ningen ten bate van een voetbalclub, die nu in derde afdeling speelt en het geen sinecure is om die financieel te runnen. Klubleider Pierre Verbeeck mocht een symbolische 'gouden' schoen in ont vangst nemen. Naast de vijfjaarlijkse prijs duidt de sportraad nu drie laureaten aan. De clubleider met de hoogste staat van verdienste werd toegewezen aan Ger- maine Caesens-Goossens, één der me destichters van demeisjes turngilde. Twintig jaar geleden lag ze aan de basis dat er een klassieke balletafdeling kwam. Zes jaar later volgde onder haar impuls het jazzballet. In 1990 kunnen de liefhebbers van tapdance nu ook terecht bij de meisjesturngilde. Voor die verdiensten kreeg de ondervoorzitster van de St. Lutgardisturngilde de onder scheiding. De sportraad oordeelde dat St. Xaveriusturngilde de meest ver dienstelijke sportklub van 1990 binnen de gemeente is. De turngilde werd in 1990 opgericht, is met haar 200 leden, de grootste club binnen de Katholieke Vlaamse Turnfederatie. De trofee van de verdienstelijke sport beoefenaar 1990 werd door de sportraad voor het seizoen 1990 toegekend aan atlete Anja Buysse. Sinds 1982 won ze 11 provinciale titels in vijf verschillende disciplines. In het hoogspringen werd ze nationale kampioene. Ze behaalde ook drie bronzen medailles op de 800 meter nummers. Het sportjaar 1990 was bij zonder suksesvol. Anja werd nationale universitaire kampioene in het veldlo pen en behaalde een tweede plaats op de 1500 meter. De Belgische beloftenkam- pioenschappen leverden haar op de 1500 meter een gouden medaille op. Nadat ze de provinciale 800 meter titel won, behaalde ze brons op de Vlaamse kampioenschappen. Tijdens het aan- gang zijnde veldloopseizoen won ze reeds verschillende crossen bij de senio res. Een palmares dat ruimschoots een erkenning verdient. Kampioenen Naast de 61 verdienstelijke clubleden die de sportverenigingen zelf aanduiden, werden 9 gewestelijke, 20 provinciale, 4 Vlaamse en 8 nationale kampioenen gevierd. Tot voor een paar seizoenen was de judovereniging Asaji Kwai de grote slo kop op het kampioenenpodium. Mo menteel is het Atletiek Zele dat voor de grootste kampioenenoogst zorgt. De acht Zeelse nationale kampioenen zijn: Anja Buysse Atletiek, Bart Oste Atletiek, AC Zele met Wesley Heungens, Kris Van de Velde en Jan Matthijs, Tom Pletinck wonnen bij de miniemen jon gens de nationale veldlooptitel. An Pensaert en Mare Christiaens won nen in het dansen de nationale titel in de D-klasse; De ruitervereniging St. Ludgerus won met haar pony-afdeling het nationaal kampioenschap voltigeren. Tennisclub Topspin behaalde met de mannenploeg zesde afdeling de nationale titel. In de discipline waterski werd Patrick Van Avermaert Belgisch kampioen ju niores. In het zwemmen behaalde Kris tin Van Cauteren tweemaal goud op de 50 meter schoolslag en de 100 meter Verdienstelijke klubleden Sint-Xaveriusturngilde: Albert Slabbaert, penningmeester. Sint-Lutgardisturngilde: Nancy De Bock, FC Eendracht: Etienne Certyn, o/vz jeugdkomitee. FC Heikant: Etienne Kesteleyn, kapitein. BC Zele: David De Beule, speler. BC Cibo: Peter Moens, speler Volleybalclub Juvenes: Luc De Bruyne, speler. Volleybalclub Zele: Danny Eggermont, speler. Kaatsclub Durmen: Tony Audenaert, speler. Tennisclub Topspin: Ernest Bosteels, lid. Openbare Tennisclub: Marie-Jeanne Vernet, lid. Tafeltennisclub Juvenes: Hans Van de Velde, sekretaris. Karabijnclub De Kroonschutters: Rudi Claus, lid. Bodyfit: Gunther Peters, lid. Minivoetbalclub Oud en Nieuw: Luk Haentjens, speler. Rolschaatsclub Hermes: Mariëlla Maes, lid. Minivoetbalclub Juma: Wim Den Haese, speler. Ruiterclub Sint-Ludgerus: Bart De Rid der, bestuurslid. Wandelclub Zandstuivers: Elza Ros- saert, lid. Atletiekclub Zele: Bart en Kristof Oste, atleten. Waterskiclub Costa Zele: René De Wilde, skiër. Sporttak wielrennen: Luc Van Cauteren, liefhebber. Sporttak duivensport: AJfons Verlee, lid. Sporttak triathlon: Jan Van de Velde, atleet. Sporttak zwemmen andersvaliden: Pa trick Van der Strieck. Sporttak autosport: Freddy Raemdonck, rallyrijder. ZV Straaljagers: Jaak Fierens, speler. Thor-Veldeken: André Bruynooghe, be stuurslid. Real Hansevelde: Robert Van Holewin- ckel, speler. FC Uilen: Raymond Van Eetvelde, speler. Noyon Koning meeste prijzen oude jaarlin gen 4- jonge samen: Erauw-Van Over- meire - Berlare met 142 prijzen. Twee de: Roeland Dirk - Wichelen. Koning meeste prijzen oude: Vermeiren Urbain. Koning meeste prijzen jaarlingen: De Waele Willy. Koning meeste prijzen jon ge: Vermeulen Gustaaf. Algemeen kam pioen eerste tweede getekende oude jaarlingen en jonge: Heirman Gebroe ders - Berlare. Kampioen eerste tweede getekende jonge: De Keyzer Maurice. Algemeen kampioen 2 eerste afgegeven duif: De Kerper Maurice. St-Deiiis Koning meeste prijzen oude jaarlin gen jonge: Erauw-Van Overmeire - Berlare. Uitmuntendheid voor de lief hebber De Waele Willy. Koning meeste prijzen oude: Van Hecke Lucien - Berla re. Koning meeste prijzen jaarlingen: Vermeiren Urbain - Berlare. Tweede: Bauwens Willy. Koning meeste prijzen jonge: Vermeulen Gustaaf - Wichelen. Tweede prijs: Roeland Dirk. Kampioen eerste en tweede getekende oude: Fruy- thof-Deolet uit Berlare. Tweede: Van de Putte Roger - Wichelen. Kampioen eer ste en tweede getekende jaarlingen: Goossens Richard - Oordegem. Kampi oen eerste en tweede getekende jonge: De Keyzer Maurice - Lede. Tweede: Clinckspoor Kamiel - Wanzele. Algeme ne kampioen eerste en tweede geteken de oude, jaarlingen en jonge: Heirman Gebrs. - Berlare. te prijzen jonge: Brondeel Geert"- Sers kamp. Kampioen eerste en tweede gete kende oude: Van Cauwenberghe André - Wetteren. Kampioen eerste en tweede getekende jaarlingen: Van der Haegen Willy - Wetteren. Tweede: Van Leuven Maurice en Zn. - Serskamp. Kampioen eerste en tweede getekende jonge: Van Buggenhout Jean - Wanzele. Wanzele - Kalken Algemeen kampioen meeste prijzen ou de, jaarse en jonge: Van der Haegen Willy - Wetteren. Kampioen eerste en tweede getekende oude: Drieghe Michel - Wetteren. Kampioen eerste en tweede getekende jaarlingen: Van Leuven Mau rice en Zn. Kampioen eerste en tweede getekende jonge: De Meyer Eddy - Laar- ne. Koning meeste prijzen jonge: Bron- deel Geert - Serskamp. (DA) Mini-voetbal Sportieven - BDM 7-3 KWB Soccers team - Visserstuintje 6-6 Bacrt - Argenta Boys 3-1 BAC Raemdonck - Spectrum 4-0 Argenta Moerman L. - Café Parking Neyt 6-4 Katrolle - Moriaens Regina 3-12 Tyl Spaarkrediet - Minibond 6-2 Zaalvoetbal 't Zolderken - Erembodegem 1-4 Kampioenschappen Dourdan Kampioen meeste prijzen oude jaar lingen jonge duiven: De Smet Petrus - Oordegem. Koning meeste prijzen ou de: Steenhaut Cesar en zoon - Lede. Tweede: Drieghe Michel - Wetteren. Ko ning meeste prijzen jaarlingen: Eeck- hout Gustaaf - Massemen. Koning mees- 32 st. 30 st. 33 st. 32 st. 10 st. 9 st. leden on- (d.a.) Zijn verkozen Steenhaut Edmond De Schrijver Eric Roels Herman Van Kut Emiel van de 'verdienstelijke sportbeoefenaar' ging naar atlete Anja Zijn niet verkozen Slots Gaston D'Haese Frans Er waren 39 stemgerechtigde der toezicht K.B.D.B.-Ninove.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23