Podium-uitjes in De Werf Ernst in De Werf Gratis naar Ivan Rebroff Naar het nieuwe jaar met de préhistorie De Pre-Historie Fuif Leren schelden met Universiteitsprofessoren Klassiek koncert door het Clarinet Choir (11.01) 0 Gevarieerd Nieuwjaarskoncert Stadspersoneel (12.01) Voetgangster verpletterd onder vrachtwagen 24 - 28.12.1990 - De Voorpost - Van dinsdag 25 december t.e.m. zondag 30 december in de Belfort- krypte: tentoonstelling Ed. De Buck. - Maandag 7 januari om 13.45 uur in de Schouwburg: voordracht over «Het sociaal leven van de Kayapo-Indianen in Centraal-Brazilië» door Gustaaf Verswijver; georganiseerd door Aktueel Denken en Leven; info: 053/80.40.64. - Maandag 7 januari om 18.30 uur in het Hobby- en Vergaderlokiaal; kursus kantklossen, georganiseerd door Kantatelier Rozemarijn; info 053/70.03.11. L. Het BOOZE BROTHERS TEAM organizeert ter gelegenheid van de jaarwisseling 'een préhistoriefuif op maandag 31 december om 23.30 u. in de Clip Rozemarijnstraat 12 te Aalst. De Voorpost beschikt over vijftien gratis kaarten en wat meer is met deze kaarten wordt je zomaar een gratis cocktail aangeboden. De kaarten zijn af te halen op de redaktie Dr. De Moorstraat 6, Aalst. JM Heyman Aalst. Ivan Rebroff (arch) Het geplande Kerstkoncert met Ivan Rebroff onder begeleiding van het Halleluiakoor, vorige donderdag in de Sint-Martinuskerk ging niet door, wegens ziekte van de zanger. Het koncert werd uitgesteld tot vandaag 28 december om 20 uur in de Sint-Martinuskerk. Kaarten voor dit koncert worden te koop aangeboden in CC De Werf, tel. 053/76.13.10; Roelandt Sport, Molenstraat 51 te Aalst, tel. 053/ 78.94.90; Dagbladwinkel Ghijsels, Gentsesteenweg 67, Aalst, tel. 053/70.24.97. "De Voorpost" beschikt nog over enkele vrijkaarten. Deze zijn af te halen op het redaktieadres: Dr. De Moorstraat 6, Aalst. JM Heyman Aalst. De solisten die het Weihnachtsoratorium uitvoerden (a) De Leuvense professoren Dries De Bleecker, Piet Thomas en Jozef Van Haver brachten een nieuw woordenboek voor agressief taalge bruik uit. Het is wellicht geen toeval dat twee van de drie Aalstenaars zijn waar tijdens de jaarlijkse karnavalviering het verwijten schering en inslag is. Verwijten is een uiting van frustra tie tegen al wat gezag en macht is en daar weten de Ajuinen tijdens hun traditionele karnavalviering goed mee om te springen. Het scheldwoordenboek omvat 12.000 woorden. Volgens Professor Piet Thomas wordt er in alle levensdomein ge scholden, daar opponent vooral met niet rationale overtuigingsmid delen wil uitschakelen kwetsen, stigmatiseren en reduceren. Professor van Haver wees er tijdens de perskonferentie op dat schelden van alle tijden is. Noemde Jezus van Nazareth de farizeeërs geen witge kalkte graven? Hij onderzocht de systhematiek die in scheldwoorden onder te brengen is en hoe Vlaande ren inbreng had in de Nederlands talige scheldwoordenschat. Professor De Bleecker bekeek het agressief taalgebruik vanuit een stil- listische hoek en merkt het terugke ren van metaforiek en reduktie op. Lik op stuk is een aangenaam, soms humoristisch werkje dat 136 pagina's telt, uitgegeven werd bij Lannoo in Tielt en in elke goede Boekhandel te koop is aan 350 fr. JM Heyman Maandagvoormiddag omstreeks der de wielen terecht en werd ver- 11.45 uur bij het oprijden van de pletterd. -7II1.1J.. 1Dn.lnnl/r Aalst. Jean-Pierre Gits expozeert tot 31 januari (a) Zwarte Hoekbrug in de Dender- straat, maaide een Nederlandse tankwagen voetgangster Paula Mo rel mee. Het slachtoffer, de 58 jarige Paula Morel wonende in de Ver- brandhofstraat 1 te Aalst, kwam on- Ondanks het snel toesnellen van het medisch urgentieteam, kon de be geleidende dokter enkel de dood vaststellen. (JMH) Vrijdag 11.01: Walter Boeykens en zijn Clarinet Choir De Kommissie van Bestuur van de Stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel (AMBT) organi seert op vrijdag 11 januari om 20 uur een klassiek koncert met het nu al befaamde Clarinet Choir van Wal ter Boeykens. Het Clarinet Choir Walter Boey kens werd in 1981 opgericht in de schoot van het Koninklijk Vlaams Muziekconservatorium te Antwer pen. Het past misschien wel erop te wijzen dat de oudste partituur met een klarinetpartij waarschijnlijk te Antwerpen werd gekomponeerd. Ook was het onze landgenoot Gu- stave Poncelet (1844-1903) die als eerste een bekend klarinetensem ble oprichtte, waarin later zeer be roemde klarinettisten speelden. Het initiatief tot het oprichten van het Clarinet Choir werd genomen door Walter Boeykens. Een van de belangrijkste doelstellingen van de groep is te voldoen aan de nood tot kreatief musiceren: op artistiek ge bied kan iedereen de resultaten van individueel onderricht toetsen aan de kollektieve uitvoeringspraktijk. Op de eerste plaats is de enorme kleuren- en kontrastenrijkdom van de klarinet en het hedendaagse kla rinetspel de reden waarom deze uniforme bezetting toch niet eento nig wordt. Daarbij kan men nog een beroep doen op verschillende leden van de grote klarinetfamilie: zo be staat het ensemble uit een dertigtal gewone sibemol- en la-klarinetten, drie alt-klarinetten, vijf basklarinet ten en twee contrabasklarinetten. Naast transkripties van bestaande werken is de literatuur voor klari- nettenschool vooral opgebouwd uit Amerikaanse muziek. Wanneer dit soort ensembles ook bij ons zal ge standaardiseerd en geïntegreerd zijn in de gehele muzikale kuituur, kan men nochtans verwachten dat ook de hedendaagse Europese komponisten zich niet onbetuigd zullen laten. Walter Boeykens (Bornem °1938) was tussen 1964 en 1985 als solist verbonden aan het Filharmonisch Orkest van de B.R.T.. In deze pe riode legde hij door suksesvolle op tredens in prestigieuze Europese muziekfestivals ook de basis voor een solistische carrière. Deze inter nationale waardering was zeker me de het gevolg van de fenomenale uitgebreidheid van zijn repertorium én het gezag waarmee hij werken uit de meest diverse stijlperiodes wist te interpreteren. Ten bewijze va*" het eerste geldt zeker de realisatie van een tiental grammofoonplaten Aalst. Een beeld van het Weihnachtsoratorium (a (waaronder opnamen met praktisch alle meesterwerken). Ten bewijze van het tweede kan onder meer ver meld worden dat hij niet alleen het beroemde klarinetconcerto van Mozart vertolkte op een Europese toernee samen met het gespeciali seerde Mozarteumorkest van Salz burg, maar dat hij ook door Pierre Boulez, één van de belangrijkste avant-garde komponisten, verzocht werd de kreatie van diens «Domai- nes» voor klarinet en orkest op zich te nemen. Boeykens trad op met de beroemd ste dirigenten en met wereldver maarde kamcrmuziekensembles. Sinds 1985 wijdt hij zich nog uitslui tend aan solistische optredens, niet in het minst omdat de werkelijk mundiale doorbraak sedert 1980 hem steeds opnieuw tot buitenland se koncertreizen verplicht. Door zijn professoraat klarinet aan de conservatoria van Antwerpen, Til burg, Rotterdam en Nice, begint Boeykens' speel en interpretatiestijl ook internationaal werkelijk school vormen. Het programma van het Clarinet Choir voor het koncert te Aalst ver meldt niet minder dan tien num mers: Ouverture tot «L'Italiana in Algeri» van Gioacchino Rossini in een arrangement van H.G. Palmer; Nuages uit de «Nocturnes» van Claude Debussy in een bewerking van J. Conley; Fantasia en Rondo van Carl Maria von Weber in een arrangement van N. Heim (soliste Lydia Rossignol); Mythos van J. Coeck; Scaramouche van Darius Milhaud; Gymnopédie nr. 1 van Eric Satie in een arrangement van Anizalone; Konzertstück nr. 2 van Felix Mendelssohn-Bartholdy in een bewerking van J. De Doncker (met Willem Moeyersoons en An- gélique Steenhaut als solisten); In cantations van Frits Celis; drie Zweedse stukjes van Ch. Savander; Toccate en Fuga in d van Johann Sebastian Bach in eën arrangement van M. Jense. Een mooi programma met goede uitvoerders! een aanrader! Om 20 uur in de Schouburg. Zaterdag 12/01: Nieuwjaarskoncert met zang en dans De vriendenkring van het Stads personeel Aalst organiseert, in sa menwerking met het Stadsbestuur, een Nieuwjaarsconcert op zaterdag 12 januari om 20 uur in de Schouw burg van De Werf. Dit programma leent zich uitste kend voor een avondje-uit. Het is een aaneenschakeling van zang en dans, uit het stijlvolle repertoire, genietend met de ogen toe... Het koncertmenu biedt afwisselend lui sterliederen, musical- en operette melodieën. Een terugblik op het kerstgebeuren laat de aanwezigen de echte nieuwjaarssfeer als het wa re opsnuiven. Een aanrader voor de liefhebbers van het betere lichte lied! Aan dit programma werken onder meer mee Katrien Gallez, Willy D'Heere, Freddy Grey, Mime- Light, Combo o.l.v. Tony Bauwens en Dirk Everaert. Leden van de Vriendenkring van het Stadspers oneel betalen slechts 220 fr. voor een toegangskaartje, niet-leden die nen 350 fr. neer te tellen. Voor re servaties, bel. 053/76.13.12. Aalst. Bij de voorstelling van 'Lik op stukvan Dries De Bleecker, Piet Thomas en Jozef Van Haver (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24