Snelle groei van Meerse Vinkeniers Erpe-Mere zoekt sportlaureaten Driekoningen van Burst naar Aaigem Info-avond over Marketing Gemeentelijke Kulturele Raad Erpe-Mere kent kultuurprijzen toe Zin in een Vakantiegenoegens- langlaufdag in de Hoge Venen De Voorpost - 28.12.1990 5 nen hun bereik ligt als men weet dat men op bepaalde wedstrijden toch zestig tot zelfs zeventig vogels in een rij zag staan. Bestuur Tijdens de jaarlijkse viering werden traditiegetrouw de kampioenen en verdienstelijken van het afgelopen seizoen gelauwerd. De Meerse Vinke niers hebben vorig seizoen een uitzonderlijke prestatie geleverd niet alleen door met kwaliteitsvinken de zettingen bij te wonen maar vooral door de ruime belangstelling die men tijdens elke rit mocht genieten. Dat de vereniging van de Meerse Vinkeniers uitgroeide tot een van de belangrijks te in zijn soort in het gewest Aalst werd door Willy De Troyer, voorzitter van Alles hangt grotendeels van een be de gemeentelijke kulturele raad, met klem bevestigd. Volgens deze alomte- stuur af dat met de nodige inzet een genwoordige voorzitter was dit in eerste instantie een gevolg van de vereniging moet leiden en in goede onbaatzuchtige inzet en vriendschappelijke omgang vanwege het bestuur banen houden. Bij de Meerse Vin dat sinds een paar jaar een hechte homogene ploeg vormt. keniers is dit thans zeker het geval aangezien zij de wederopstanding bewerkstelligd hebben en de ver- Dat men zich geen moeite getroost nog opgevoerd werd tot een veertig- eniging die een gezonde vrijetijds- tal. Maar daar bleefhet niet bij want besteding nastreeft, zelfs tot een nog steeds stijgt het aantal liefheb- van de belangrijkste in zijn soort bers die praktisch elke zondag aan heeft doen opbloeien. Voor dit de ritten deelnemen en daar waar daadwerkelijk sukses zorgden voor men vorig seizoen aan een gemid- zitter André De Smet, ondervoor- delde van 46 kwam ligt het in de zitter G. De Cock, sekretaris W. bedoeling naar de 50 op te rukken, Den Herder en penningmeester misschien een streefgetal dat bin- Pierre Goossens. Zij werden echter de heeft om zoveel mogelijk naar bui ten uit te stralen is op een andere en meer originele manier gebleken door terug aan te knopen met een vroeger gebruik. Bij het bezoek aan 'wat zij noemen de 'bijlokalen', waar eventueel ritten georganiseerd wor den, is het gezelschap opnieuw be geleid door de muziekmaatschappij Hand in Hand om te eindigen in het Patronaat waar men officieel geves tigd is en waar trouwens de uitrei king van de trofeeën plaats vindt. Intensieve werking Men moet zich rekenschap geven dat de Meerse Vinkeniers slechts een drietal jaren geleden nog prak tisch aan de grond zaten en ten be wijze hiervan: nog slechts een der- |se (tiental vogelliefhebbers waren lid van deze eens zo bloeiende vereni ging die al meer dan een kwarteeuw ;e- bestaat. Toch zijn een paar leden >a- onder deze pioniers met een zekere De heropstanding begonnen en dit met is, isukses. Uiteraard ging men over tot 'u- ide samenstelling van een nieuw be- ip. Stuur dat het vinkenschip van de ia- (totale zinking moest redden en daar irt is men wonderwel in geslaagd. Pas Fe- na enkele maanden al voelden de m- (medewerkers dat men er goed aan :1e jgedaan had om de wagen op het ik- igoede spoor te brengen want me nd (teen steeg de belangstelling van (nieuwe en ook van oude vinkeniers. (Na een jaar werking kon men een gemiddelde van ruim dertig vinke niers noteren wat een jaar nadien het echter een viering met een spe- delijk zijn gedurende een goed uur hoogst met 729 liedjes en een ge- ciaal tintje vermits mén de prijzen de volledige stilte te bewaren. middelde dit seizoen van 560. Naast kon uitreiken in aanwezigheid van Als koning van 1990 werd Kurt De deze Chipie kunnen Coppen en De Isabelle Montmorency uit Oost- Pelsmaeker gehuldigd met zijn vink Pelsmaeker nog rekenen op de zeer- Nieuwkerke. Met haar vink Fiffie Chipie en daarnaast ook nog Gas- verdienstelijke Calypso die geen veroverde zij de nationale titel in ton De Cock die zich kampioen moeite heeft om tijdens een zetting Tielt en won ook wat men noemt speelde met Jef. N. De Swaef daar- meer dan 600 liedjes te scoren. Ze 'De Ronde' met een gemiddelde entegen werd tot kleine koning be- beschikken dus beiden over een de- van 1.026 liedjes. kroond met Attalaye en de kam pioenstitel bij de promotie werd Hulde toegekend aan Pierre Bedart met Dat het vinkeniersleven in Mere Daisy. Ook de jongste leden kwa- welig tiert is blijkbaar niet alleen en men aan de eer bij de Meerse Vin uitsluitend te danken aan de be- keniers waar men twee jeugdkam- stuursleden maar ook aan de men- pioenen lauwerde: Kris Van Impe en de titel van kleine koning van het sen-vinkenliefhebbers die elke zon- met Michael en Nathalie De Frenne gewest met Fiel. Zijn vink Jef werd dag naar het 'speelterrein' komen met Bruno. trouwens ook vierde in de gewest dat aan Kleine Steenstraat gelegen Kfminp Kamnintkn zetting dit jaar. Voor volgend sei- is. Dat zij hier hun hobby kunnen g 1C zoen moet hij versterking zoeken uitoefenen is zowel te danken aan 8ezien J?ad de 18-jange K. want dan zou met drie jn het gemeentebestuur als aan de be- Pelsmaeker dit jaar een dubbel- de rjj wjuen zjtten vermits zijn woners van deze straat die zo vrien- .8 v?r°Yerd want "aast de ko- nieuweling Juul regelmatig meer ningstitel, waarvoor de beste drie dan 500 deundes fluft uitslagen van vier vooropgestelde Bij de Meerse vinkeniers zitten zettingen tellen, werd hem ook de echter nog meer goeie zangers zoals kampioenstitel toegekend. Hij Braem en Van Tittelboom die zich moest zich echter met de hoogste zelfs op nationaal vlak onderscheid- titpl rpwrpnan ctpllon PmHOt haf ra t de. Er fluit wat in deze vereniging en gelijke kooi vogels die voor de toe komst nog heel wat te bewijzen heb ben. G. De Cock daarentegen is een laat bloeier maar ondanks dat behaalde hij vorig jaar de koningstitel met Jef titel tevreden stellen omdat het re glement voorziet dat men slechts één titel per seizoen kan behalen. Kurt De Pelsmaeker die in feite een discipel is van Oscar Coppens die hopelijk mogen zij de toekomst met een steeds stijgende belangstelling tegemoet zien. Het is een kwestie van inzet en vriendschappelijke Erpe-Mere. De Meerse vinkeniers onderstelpt met bekers na de speciale 11 juli-zetting in het Hof ten Daele te Mere (jv) Naar jaarlijke gewoonte zal ook nu weer gezocht worden naar de sportlaureaten van 1990. De verkiezing van deze laureaten gaat ge paard met het aanduiden van de sportverdienstelijke van de gemeente op 25 januari om 20 u. in het gemeentelijk ontmoetingscentrum, Zandstraat te Erondegem. als voorwaarden stelt de sportraad o.a. dat alleen de prestaties in aanmerking komen die geleverd werden in het afgelopen jaar 1990. De sportverdienstelijke daarentegen kan gekozen worden uit degenen die zich reeds geruime tijd of beter sinds talrijke jaren ten dienste hebben gesteld van een club of van een sport in het algemeen. Het is daarnaast namelijk zo dat elke sportbeoefenaar die in Erpe-Mere woonachtig is, zijn kandidatuur mag stellen. Indien hij geen lid is van een vereniging die bij de sportraad aangesloten is, dan kan hij toch beroep doen op een vereniging die wel aangesloten is en die zijn kandidatuur wil steunen of voorleggen. Iemand die dat niet wenst te doen kan alsdan nog zijn kandidatuur indienen bij een lid van de raad van beheer van de sportraad. Opdat het bestuur van de sportraad de ontvankelijkheid van de kandidaatstelling zou kunnen beoordelen, heeft het een vragenlijst ter beschikking van de verenigingen gesteld die kan aangevraagd worden bij de secretaris van de sportraad, Jozef De Sutter, Honegem- straat 15 te Erpe. Dit kan ook gebeuren via de gemeentelijke sport- dienst. Deze vragenlijst moet dan, ingevuld, voor 7 januari aan ge noemde secretaris toegestuurd worden. JV (De bond van Grote en jonge de juryleden vooral rekening Gezinnen van Burst viert elk houden met de best geslaagde jaar Driekoningen, een feest dat groepuitbeelding, de mooiste vooral gericht is naar de kinde- verkleden, de best geslaagde ren. Wegens de onbeschikbaar- groepuitbeelding, de mooiste heid van een passende zaal in de verkleden, de best geslaagde en deelgemeente zelf heeft zich ge- de meest originele verkleding, noodzaakt gezien om naar een Wie aan de wedstrijd wil deelne- buurtgemeente te verhuizen om men kan meer inlichtingen be- het Driekoningenbal te orga- komen bij O. De Beer; Kriel- taiseren. Op 5 januari a.s. zal de hoek 32 te burst (tel. 053/ „on,arr 26ste uitgave van dit bal door- 62.50.64). Dc toegangsprijsvoor "n" ^rh fa a gaan te laigem in de zaal To- he, DrieVoningeltbal Uraan, 3 flSiïïSE in alle omstandigheden bijgestaan door een ploeg medewerkers die altijd klaar staan om veel materieel werk te leveren en hierbij citeren we zangkeurder D. De Moor, gewest- afgevaardigde N. De Swaef en de kommissarissen L. De Smet, F. Rib- bens, P. De Moor, K. Matthijs, O. Coppens, Raf De Frenne en W. Van Michem. Zij hebben thans de zorg over een vijftigtal aktieve leden die regelmatig aan de rittenwed- strijden deelnemen en vaak hebben zij - of liever hun vinken - af te rekenen met de konkurrentie van andere vinkenliefhebbers uit de na bije of verre omgeving, vinkeniers die graag bij de Merenaren op be zoek komen om er voor een relatief kleine prijs te kampen. Maar men doet het zeker niet voor het geld bij de vinkeniers, alleen maar voor de bezigheid als gezonde vrijetijdsbe steding. De aantrekkelijkheid van hun wedstrijden resulteerde bij de Meerse Vinkeniers niet alleen in een hoog aantal deelnemers maar ook dat men speciale aandacht wijdt aan de verzorging van de vin ken waarvan er vaak meer dan 700 deuntje doorhaalden. Kampioen Dat de vereniging van de Meerse Vinkeniers een belangrijke plaats in het speciaal leven van de gemeente veroverd hebben bewijst de aanwe zigheid van de voorzitter van de kul turele raad die deze vereniging in het hart draagt en ze naar waarde weet te schatten: 'Je kan niets an ders dan respekt opbrengen voor wat die mensen verwezenlijkt heb ben op een zo korte periode. De groep stelt zich bovendien erg soe pel op want niet alleen in het eigen lokaal wordt vertier gemaakt maar ook daarbuiten want meerdere rit ten worden ook ergens anders geor ganiseerd en hierbij brengen wij de zetting in herinnering in het Hof ten Dale waar talloze bekers uitgereikt werden aan de verdienstelijke vin keniers van die dag. Ikzelf vind het hem alle kn^en van het vak teert, banden onder el£„elem£ heef zijn tweede titel bijgevolg ,en waar men bij de vinkeniers van moeten afstaan aan de regelmatige Mere tegenwoordi nood aan zanger Jef van Gaston De Cock. Dit j,eeft was een verdiende toekenning van yy een titel maar Chipie scoorde het In tegenstelling tot 1988 was men in de laatste algemene vergadering van de gemeentelijke kulturele raad akkoord om de kultuurprijs voor een persoon en een vereniging toe te kennen. Van de 34 aanwezige afgevaar digden was dit respectievelijk met 24 en 30 stemmen. Het was opvallend dat zowel in het bestuur als b(j de verenigingen heel wat afwezigen te noteren viel, terwijl mensen van dezelfde ideologie of deelgroep sterk vertegenwoordigd waren. Niet te verwonderen want juist deze mensen hadden een 'geschikte' kandidaat voorgesteld om als kuituurlaureaat te bekronen. Om de kultuurprijs aan een persoon toe te kennen had men drie kandi- Het arrondissementeel NCMV daten voorgedragen. Pastoor G. Aalst organiseert op 8 januari een Annaert werd door de KVLV Eron- studieavond met als tema Marke- degem voorgesteld om zijn inbreng ting. 'n de restauratie van het orgel in zijn De avond wordt geleid door N. Las- kerk. De KWB van Erondegem- seel, Licentiaat Marketing, Public Vlekkem-Ottergem en het Sint-Hu- Relations en Publiciteit werk zaak bertuskoor zagen liever Arsène bij het dagblad Het Volk. Verzelen bekroond worden voor De avond gaat door in Kasteel De z'Jn inzet als leider van het kerk- Rozerie, Brusselsesteenweg 75, koor. Bij de stemming ging de voor keur toch naar een meer bekende figuur uit Burst, Richard Goossens die door de plaatselijke fanfare Sint-Cecilia voorgedragen was. Naast zijn naam tekende men 19 stemmen op tegenover zes voor pas toor Annaert, zeven voor A. Verze- Toepasbaarheid binnen de KMO's. len en twee blanco. Doelgroepen Marktsegment. Voor wat het toekennen van de kul- Marktpenetratie, Positionering. tuurprijs aan een vereniging betreft Praktijkvoorbeelden. was er meer strijd want men had Voor inlichtingen en inschrijvingen t^.ee stenjronden nodig om tot een kan men zich wenden tot het "dgesporken keuze te komen. Na Aalst. Thema's van de avond - Algemene Principes - Prijs, Promotie, Produkt Plaats NCMV, Dirk Martensstraat 67, de eerste stembeurt viel de fanfare 9300 Aalst, tel. 053/78.09.96. Sint-Cecilia Burst af met negen stemmen terwijl de KVLV Eronde- JM Heyman gem en de Rode Kruisafdeling Er. pe-Mere elk met twaalf stemmen een beslissende ronde moesten af wachten. Na deze tweede stem beurt was de uitslag vijftien stem men voor de KVLV Erondegem en achttien voor het Rode Kruis dat 25 jaar bloedafname op zijn aktief heeft en hiervoor als waardering be kroond werd. De twee prijzen zullen uitgereikt worden in een speciale vergadering die doorgaat op vrijdag 18 januari a.s. Geschenk Tussen de twee algemene vergade ringen in heeft het bestuur onder handeld met de verdwenen kulture le raad van Burst. Het ging vooral over de resterende financiën en er viel nog een som te besteden van 36.000F. Dit bedrag werd eerlijk verdeeld, zoals overeengekomen, tussen de sportraad van Erpe-Mere en de gemeentelijke kulturele raad, zodat deze laatste nu het jaar kan aanvangen met een batig saldo van 113.000F. JV re traditie van de kampioenenhulde gaan te Aaigem in de zaal To- het Driekoningenbal re iraaiue van engalm waar men eveneens de 80 fr. in voorverkoop en 100 fr. nBnoorj medewerking krijgt van de be- aan de zaal. P fPf'een .°Ptr,ed?n ,en (renzende herbergiers. De BGJG hoopt dat deze kleine ke muzjekvereniiLe'' e P aa Se )e gehele opzet wordt geani- verplaatsing naar het naburige n*.™ ;c ,JLrrü \r hicerd door Atlantis Drive in Aaigem geen hinderpaal zijn om keniers een heuglijke aktiviteit want ihow die tevens de leiding waar- aan het traditionele en gezellige P(,n ian a* hiatal teemt. Om 20 u. starten de festi- Driekoningenbal deel te nemen. Lnen zi hu„taardetv uhd uk metten en een onafhankelijke Het blijft trouwens een gezins- kënTc^ovër ^nsen dte hèn M ury za om 15.000 fr. geldprijzen aktiviteit. le8|nover mensen die hen bij- ,ut-u6, i 5 J staan. Bovendien is het een gele- ntreiken aan de verkleden, a JV i Tj. genheid om er eens over te klappen, lan met in groep. Hierbu zullen A j t-»-. r r maar dan zonder muit. Dit jaar was Langlaufen raakt stilaan ingebur gerd. Het vergt niet zo'n akrobati- sche vaardigheid als skiën zodat jong en oud het probleemloos kun nen beoefenen. Ook zin in een dergelijke sneeuw- uitstap? Sluit dan aan bij een Va kantiegenoegens-groep. Óf organi- zeer zelf een langlaufdagje voor uw klub of school. Een individueel reserveren kan natuur lijk ook. Hier reeds enkele data: - Zaterdag 26 januari '91 organi- zeert Vakantiegenoegens-Erem- bodegem een langlaufdag in de Hoge Venen. Inlichtingen: Hu- bert Verfaillie, tel. 053/70.36.56. - Zondag 27 januari '91 trekt Va kantiegenoegens-Denderleeuw naar de Hoge Venen. Inlichtin gen: Luc De Brandt, tel. 053/ 67.19.90. - Zondag 27 januari '91 langlauft Vakantiegenoegens-Hofstade. Inlichtingen: D'Hoe Basiel, tel. 053/70.54.38. - Zondag 3 februari '91 langlauft Vakantiegenoegens-Aalst. Inlichtingen: Vakantiegenoegens - Verbond Aalst, tel. 053/ 76.16.30 of Ultra-Montes Aalst, tel. 053/77.75.23. - Zondag 10 februari '91 organi zed! Vakantiegenoegens St-Lie- vens-Houtem een langlaufuit- stap. Inlichtingen: Caeckebeke, tel. 053/62.55.60 of Willy Caecke- tot 16 uur de geleerde technieken toe. - Gevorderden kunnen naar eigen initiatief de hele dag langlaufen op de loipen. De deelnemers betalen 460 fr. voor busvervoer, dienstvergoeding chauffeur, ski-vignet voor "toela ting op de loipen", verzekering li chamelijke ongevallen en initiatie door eigen monitoren. Via Vakantiegenoegens-Ultra Montes komt de huurprijs per lang- laufuitrusting op 250 fr. per per soon (latten, sokken en schoenen). - OKJKJ11 MtltlV.ll, JV beke, Vherzele, tel. 053/62.48.91. Voor kinderen - 10 jaar: 200 fr. Even een blik op het programma- In dil Seval wordt ter Plaatse ge- - Vertrek rond 7 uur, terug thuis zor«d voor een omkleedruimte rond 19.30 u. een pick-nick ruimte. - Beginnelingen krijgen van 10 tot Dranken worden ter plaatse geno- 12 uur initiatie en passen van 14 men> D.B.

De Voorpost | 1990 | | pagina 5