j. liddag op een vlotte en aangename terstkoncert Jeugdharmonie Dynamic' werd prachtige publiciteit voor blaasmuziek )udegemse jongens ïrachten kerstwens >p toneel Wintersalon in Galerij Terlinden in Oudegem Ongeluksweek in Berlare 0 De Voorpost - 28.12.1990 - 9 ja het behalen van de titel Nationaal Kampioen van België in mei en het eer geslaagd koncert op 23 september uitgevoerd in de Ros Beiaardzaal an het stadhuis te Dendermonde, had jeugdharmonie 'Dynamic' heel wat bewijzen De spanning steeg dan ook met de week. Intussen werkten alle jdedingen van 'Dynamic' vlot samen om een sterk scenario op te stellen D om het als één vloeiend geheel uit te werken. Het resultaat was een pgezien sukses. Het publiek reageerde uitbundig dankbaar voor dit jrachtig muzikaal hoogstandje met een frisse jonge omkadering als fremaatje. Het achtste kerstkoncert van de jeugdharmonie 'Dynamic' De uitvoering (erd een enige publiciteit voor de blaasmuziek Voeg de grote publieke belangstel ling bij het groeiend aantal 'Dynamic' muzikanten en nhet wordt u duidelijk dat deze vereni ging uitdrukkelijk vragende partij is voor de snelle realizatie van het kul- tureel centrum Belgica. dassale belangstelling oor de organizatoren is het steeds en stresserend afwachten hoe het iibliek op de uitnodiging zal reage- tn. De jeugdharmonie 'Dynamic' én zich geen barnum-reklame boroorloven en moet het hebben in de eigen inzet, de persoonlijke pntakten, wellicht gekoppeld aan t faam die de jonge groep de laat- k maanden heeft weten op te bou- cn. n uit de massale opkomst bleek ras dat 'Dynamic' stilaan het troe lkind van de muziekkenners ordt. Reeds een vol uur voor de invang hadden enkele tientallen tnwezigen hun plaats ingenomen, en halfuur later was de zaal bijna ilzet en bij de aanvang was de atste stoel ook uit de reserve bezet t de pianostoel inbegrepen. De atste open ruimte was opgebruikt enkele laatkomers hadden het er toch voor over om het hele koncert rechtstaand mee te maken. Kortom, het was vollen bak zoals nog zelden wordt meegemaakt. Groeiende jeugdharmonie 'Dynamic' Was er een ruim publiek, ook voor het groeiend aantal muzikanten moeten de organizatoren een plaatsje voorzien. Het werd dus woekeren met de ruimte om 53 mu zikanten met hun instrumenten op een podium te brengen. Vorig Kerstkoncert was de 'Dynamic' lei ding reeds opgetogen om 40 muzi kanten op het podium te krijgen. De vraag rijst dan ook wat de toekomst zal geven. Inderdaad bij de 53 uit voerders moeten er nog enkelen worden toegevoegd daar ze nu af wezig waren wegens ziekte, leger dienst -een muzikant verblijft zelfs nog in de Golf- of wegens belet. bk dit jaar was de kerstman van de hrtij. Hij presenteerde de hele na- idda: dit jas anier. Alle klassen hadden een immertje ingestudeerd en brach- n dat met veel bravoure en talent. et eerste leerjaar mocht beginnen i koos voor het bekende 'Swim- ing in the pool' en dat lag hen lezonder goed. Net zoals de jon- tns van het tweede leerjaar de unstjes uit het cirkus onder de knie adden. En de Marie-Louise mocht atuurlijk ook niet ontbreken. Het prde leerjaar zorgde ervoor dat het ikses van 1990 uitvoerig op toneel erd gebracht. Voor het vierde lerjaar had men gekozen voor lorn to be alive' en net vijfde leer- jar bracht zijn versie van 'Ca va'. in het zesde leerjaar speelde een fcrstspel in een mooi dekor. De direktie, het personeel, de leerlin gen, het ouderkomitee en de vrien denkring van de gemeentelijke jon gensschool hadden ervoor gezorgd dat alles tot in de puntjes was ver zorgd. De tafels mooi versierd en ook de zaal was met kerstversiering opgevrolijkt. En natuurlijk stonden zij in voor de bediening aan de tafels zodat niemand dorst moest lijden. Na het optreden van de leerlingen werd iedereen uitgenodigd om deel te nemen aan een feestelijke koffie tafel. Iedereen liet zich de koffie koeken en de koffie smaken waarna de lotjes voor de tombola werden verkocht en heel wat mensen met een mooie prijs naar huis gingen. Al met al een geslaagd afsluiten van een eerste trimester en een goede aanzet voor een allicht prettige kerstvakantie. dendermonde. Kerstfeest in Oudegem. Zoals steeds was de zaal proppensvol dopen (foto Guy) laar jaarlijkse gewoonte sloten de leerlingen van de Oudegemse gemeen- tschool het eerste trimester af met een geslaagd kerstfeest. Even traditio- eel is dat na het feest een koffietafel wordt aangeboden aan de aanwezige üders en grootouders. Wie het verzorgd programmaboek je bekeek, zal vooraf reeds hebben vastgesteld dat dirigent Geert Bae- tens het programma had opgesteld met een duidelijke climax naar het eind van de twee delen, doch met een absoluit muzikaal hoogtepunt naar het einde toe. Kenners merk ten tevens dat de gekozen werken een hoge moeilijkheidsgraad ver toonden. Het werd dus afwachten of dergelijk jonge muzikanten ook deze moeilijke muziek degelijk zou den kunnen verwerken. Maar of dit alles nog niet genoeg was, werd het programma nog doorspekt met en kele frisse verrassingen of toevoe gingen. Het begon al bij het eerste werkde Engelbewaarders van Roland Car- don. Op een eenvoudig aangeven van de drummer werd dit stuk inge zet in afwezigheid van de dirigent; Het werd feilloos uitgevoerd en pas wanneer dirigent Geert Baetens bij de laatste maten op het podium ver scheen, kan het publiek zich realize- ren dat dergelijk nummertje de mu zikale kwaliteit van 'Dynamic' on derstreepte. Flashin Winds van Jan Van der Roost gaf de sfeer aan waarin de rest van het programma zou verlo pen. In Ballad van Jan Haderman kwam de eerste solist aan de beurt. Erik Smet bewees zijn waarde op trompet, een instrument waaruit hij heerlijke, gevoelsvolle muziek weet te toveren. Second Suite van Gustav Holst, een vierdelige suite geba seerd op volksliedjes uit Hampshi re, geniet enige publieke bekend heid. In the Song of the Blacksmith was een dialoog te aanhoren tussen 'hoefsmid' Johan Sacré die zijn laatste aambeeld flink liet weerklin ken en het orkest. Lover's Prayer werd aangekondigd als een ode aan de liefde en de innige trouw. En inderdaad Vicky Vermeulen, soliste op alt-sax, wist in dit werk de toe hoorders als te bedwelmen en mee te slepen in een gelukzalige droom. Als afsluiter van het eerste deel werd rock Encounter uitgevoerd; Alle instrumenten konden zich nog even uitleven, maar vooral voor het slagwerk en de drummer was dit een gepast opwarmertje voor wat in het tweede deel zou volgen. Na de pauze presenteerden de 'Dynamic' muzikanten zich in een nieuwe kledijfris, jong en stijlvol, zonder enige glitter maar eenvou dig. Naarpresentatrice Kristel Hey- vaert aankondigde werd deze kledij ontworpen en uitgevoerd door de ouders van de dirigent, Mevrouw Christiane Van Eetvelde en de heer Gerard Baetens. Beiden werden hiervoor door de 'Dynamic' voorzit ter in de bloemetjes gezet. Intussen waren de muzikanten tuchtvol op het poidum verschenen, klaar om Clarinet-Jubilee van Kees Vlak uit te voeren. Bij het muziek- onderricht krijgen de leerlingen heel wat toonladders te verwerken, regelmatig meer dan hen belieft. Om deze karwei een beetje verteer baar te presenteren, heeft de kom- ponist nier een spelletje van ge maakt. Op dit tema bouwde 'Dyanmic' een sketch waarbij de 'meester' aanvankelijk fel protest van zijn 'leerlingen' moest onder gaan tot hij had beloofd zelf het voorbeeld te geven. De door het publiek uitbundig gewaardeerde sketch vloeide dan vlot over van een klarinet-solo van 'meester' Geert Baetens naar het eigenlijke werk. Met dit prachtig stukje voorstelling kreeg de dirigent een enige kans om zijn kwaliteiten als klarinet-solist te demonstreren en liet het orkest te vens zien welke muzikale en akteer talenten het in huis heeft. Van de luim naar de ernst kwam er met Twilight Serenade van Kees Schoo- nenbeek. De dirigent had met deze keuze een dubbel doel door dit werk met een hoge muzikaliteit aantonen dat er nog waardevolle muziek voor tuba wordt geschre ven. Hans De Wolf kweet zich meer dan voortreffelijk van zijn opdracht om als solist dit moeilijke werk uit te voeren. In Christmas Suite van Jan de Haan kwam alweer een nieuwigheid aan bod. Voor het eerst trad een zange res op in een programma van Dendemonde. De voltallige ploeg van Dynamic (foto Piet Hermans) stem ruim laten weerklinken. Een opgetogen publiek dankte met een warm applaus. Kwam dan Oregon van Jacob de Haan aan de beurt. Voor dit enig mooie werk hebben we geen vol doende woorden om de uitvoering te beschrijven. Samen met het pu bliek waren we muisstil en tot het uiterste gespannen. Sublieme uit voering. De weinig zeggende titel Shaft zal voor de toekomst in het geheugen blijven van de toehoor ders door de biezonder geslaagde, speciaal ingestudeerde solo voor slagwerk. De Jeugdharmonie be schikt over de rijkdom van zeven bekwame slagwerkers en heeft deze kaart ten volle uitgespeeld; Hierin liet de talentrijke drummer Tim Baetens zich biezonder gelden door zijn inspiratie. Music van John Miles stond als laatste werk geprogrammeerd. Het werd een sfeervol eindwerk waar 'Dyanmic' toch ook nog zijn eigen stempel wist op te drukken. Immers toen het applaus goed en wel op gang was gekomen, werd het stuk gedeeltelijk herhaald, doch dit keer met dan door ongeveer de helft van de muzikanten die op die manier hun liefde voor de muziek tot uiting brachten. Een daverend applaus was de aanleiding voor bisnum- mers. Na de bloemen voor iedereen, de muzikanten en de dirigent, volgden nog Glasnost en Rock Encounter als afsluitende bisnummers. Het pu bliek had blijkbaar nog niet genoeg van al dit moois. Er werd zelfs om een totale herhaling gevraagd. Die kwam er niet meer op 22 de cember. Nog even geduld en de en- toesiaste toehoorders kunnen jeugdharmonie 'Dynamic' weer gaan beluisteren op 27 januri 1991 in Grembergen. Ze krijgen ook nog een kans op 1 april 1991 in de To renzaal te Lokeren en op 21 decem ber van volgend jaar is 'Dynamic' weer in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis van Dendermonde voor zijn negende kerstkoncert. (vm) Dendermonde. In de Ros Beiaardzaal werd het traditioneel kerstkoncert van Dynamic druk bijgewoond (foto Piet Hermans) Tot en met 7 januari kan men in de Schoonaardse Galerij Terlinden het 'Wintersalon' bewonderen. Men kan er kennis maken met origi nele werken van hedendaagse inter nationaal erkende meesters. Galerij Terlinden is gelegen aan de Oude Brugstraat te Schoonaarde- Dendermonde en het tentoonstel lingshuis heeft in de loop der jaren een goede naam verworven. Vooral de jaarlijkse Zomer- en Winter- salons trekken de kunstliefhebbers aan, temeer daar telkens vooraan staande kunstenaars worden aange boden. Dit jaar heeft men kunstenaars van wereldklasse in huis gehaald. In de ze groepstentoonstelling zijn origi nele werken te zien van onder ande re Jim Amaral, Martin Baeyens, Horst Becking, Miguel Berrocal, Fred Bervoets, Colette Bitker, Andre Bogaert, Bram Bogart, Jan Cobbaert. Cesar Baldacini, James Coignard, Vic Gentils, Anton Hey- boer, Eddy Hoet, Bengt Lindstrom, Rene Mels, Piscaro, Roger Raveel, Roger Somville, Walasse Ting en Paul Wunderlich. Deze kunstenaars afzonderlijk be spreken zou ons te ver leiden. Het zou bovendien nutteloos zijn, ver mits de meesten onder hen interna tionaal voldoende bekendheid en faam bezitten. De organizatoren hebben ook dit- keer veel zorg besteed aan de op bouw van de tentoonstelling, zodat alle werken tot hun volle recht ko men. Een prachtig aanbod aan handgeknoopte Iranese tapijten verhoogt de sfeer nog. Deze tentoonstelling is een aanra den voor iedere rechtgeaarde kunstliefebber. Men kan ze vrij be- Dendermonde. Wintersalon. Ook zoek elke dag van 14.00 tot 19.00 skulpturen zijn er te zien (foto Piet uur, behalve op dinsdag wanneer de Hermans) galerij gesloten is. fcSTo» iKen"lees'0ude&mDe Marie-Lottise ontbrak niet op het ^MmL'viaemSln^dei?vler^ delige suite kon zij haar geschoolde De voorbije week is in Berlare echt een ongeluksweek geworden. Twee branden die gelukkig door de vrij willige brandweer vlug konden wor den overmeesterd en een ernstig verkeersongeval, vormden onge twijfeld het gespreksonderwerp nummer een. Beginnen we met het verkeersonge val dat zich op maandag voordeed. Omstreeks 8.00 uur kwam een per sonenwagen in de Molenstraat te recht onder een zware kraanwagen. De bestuurder van de personenwa gen was op het spekgladde wegdek de kontrofe over zijn voertuig lwijt- geraakt en kwam zo onder de kraan- wagen terecht. De brandweer van Berlare moest de zwaar gekwetste chauffeur uit zijn personenwagen bevrijden waarna die naar het zie- kenhuis kon worden overgebracht. Dendermonde. Wintersalon. Een{ De auto zelf was totaal vernield. vyerA: van Cobbaert dat in galerij Ter- Op dezelfde maandag omstreeks luiden te zien is (foto Piet Hermans) 11.00 uur moest de brandweer van Berlare opnieuw uitrukken. Dit keer voor een schouwbrand in de wijk Sluis. De brand was ontstaan in de woning van Lucien Bonnarens. De brandweer was snel ter plaatse en kon alle verder onheil voorko men. De pompiers waren het vuur snel meester. Twee dagen later was het opnieuw alarm. Om 18.05 uur loeide de sire ne van de brandweerkazerne op nieuw. Dit keer was er brand uitge broken in de pastorij. Met zuurstof filters en -maskers dienden de brandweermannen de pastorij bin nen te dringen. Naar verluidt zou een adventskrans die op het televi sietoestel lag door de hitte in brand zijn geraakt. Er was een lichte scha de, maar biezonder veel rookont wikkeling in dc woning. Ook hier kon door het snelle optreden van de brandweer onheil worden voorko-

De Voorpost | 1990 | | pagina 9