Uitstekende gewestkampioenschappen in Appels "Dendermondse entente" doodgeboren kind Moeilijke terugronde Maand van de waarheid voor W Hamme Sint-Joris Turn- en Wapengild Dendermonde zorgde voor perfekte organizatie De Voorpost-4.1.1991 -13 Groot Dendermonde heeft heel wat voetbalclubs binnen zi|n grenzen. Ieder van deze klubs draagt haar steentje bij om zoveel mogelijk mensen de voetbalsport te laten beoefenen. Toch heeft deze versprei ding (eigenlijk meer versnippering) ook negatieve aspekten. Iedere klub wenst behoorlijke speelvelden, akkomodatie, verlichting... Vaak is de klub niet in staat door gebrek aan financiële armslag al deze noden zelf te lenigen. De stad springt bij waar mogelijk, denk maar aan het onderhoud van de speelvelden. Een grote Dendermondse klub is zeker momenteel nog een utopie. Om de samenwerking tussen de klubs dan toch een beetje te bevorde ren werden vorig seizoen onder impuls van Schepen van Sport Jan Van Damme alle Dendermondse klubs aangesloten bij de Belgische voet balbond rond de tafel geroepen. De meeste klubs gingen op deze uitnodiging in. Er werd beslist in een eerste faze samen te werken op jeugdbivak. Voorat in de oudere jeugdkategorieën manifesteerde zich bij sommi gen een spelerstekort zodat uitwisseling onder elkaar een hulpmid del zou zijn. Ook werd besloten een jeugdentente op te richten naar het voorbeeld van veel andere regio's. Hierbij zou een "Denderraonds" elftal worden geselekteerd voor miniemen, knapen en scholieren. Deze ploegen zouden dan tegen andere entente-ploegen aantreden of tegen gere nommeerde ploegen zoals Standard Luik waarmee kontakten lopen. Verantwoordelijke voor dit opzet moest een neutraal iemand zijn met voldoende technisch vakmanschap. Hij werd gevonden in de persoon van Eddy Foré, woonachtig te Oudegem die reeds eerder bij klubs uit de omgeving als trainer aktief was en over een Heizeldlpioma be schikt. Op de eerste kontaktvergadering van 27 december jongstleden gaven echter enkel Lutterzele, KAVD, en Appels respons. Misschien maakten de andere bestuurslui van de winterstop gebruik om naar de ski-oor den af te zakken? In ieder geval wil Eddy Foré nog blijven doorgaan om dit belangrijk initiatief door te drukken. Hijzelf heeft er trouwens al heel wat voorafgaand werk ingestoken en is op zoek naar een sponsor die deze elftallen in de Dendermondse kleuren wil steken. Het zou zonder meer zonde zijn dit initiatief te laten doodbloeden en de jeugd deze kansen te ontnemen. Of zou het wantrouwen onder elkaar toch zo groot zijn? De Dendermondse vierdeklasser krijgt het de komende maanden niet gemakkelijk. Het behoud verzekeren wordt het eerste streefdoel. Of paarsblauw daar ook gaat in slagen is een ander paar mouwen. Enkel wanneer er een algehele inzet wordt gedemonstreerd, maakt KAVD kans om het verblijft in bevordering te verlengen. In de oefenmatch van vorig weekeinde tegen Eendracht Zele lieten de paarsblauwen geen goede indruk. Er werd te weinig inzet gedemonstreerd "Het zal er bij het Antwerpse Oude God anders moeten aan toegaan," zegt oefenmeester Pfaff. "Ik wil nu al mijn handtekening plaatsen onder een gelijkspel. Dat het moeilijke opgave gaat worden, moet ik zeker niet vertellen aan zij die de heenmatch in eigen huis hebben gezien. In de tweede helft kwamen we er niet eens meer bij te pas. Een goede keeping van Kurt Van Meirvenne hield ons overeind. Lukken we erin om bij de Antwerpenaars thuis een punt in de wacht te slepen, dan zal ik meer dan tevreden zijn. Jan Heirman ontbreekt en dat vormt een probleem vermits ik niet over een waardige substituut beschik om deze funktie over te nemen. Marek Kusto treedt wederop. Hij bracht de feestdagen door bij familie in zijn vaderland Polen waar hij zich na afloop van de kompetitie definitief wil gaan vestigen. Normaal zou hij op tijd terug zijn." De komende weken worden alvast erg belangrijk voor KAVD. Na de trip naar Oude God staan twee opeenvolgende thuismatchen op het pro gramma tegen Tubantia Borgerhout en Wijnegem. Worden deze wed strijden tot een goed einde gebracht, dan blijft er uitzicht op het behoud. In het andere geval wordt de toekomst wel zeer somber. Vijftien namen: Van Meirvenne, Moens, Van De Perre, Cooreman, Jacobs, Van Roy, Van Troos, Segers, Kusto, Wygonic, Goemare, Van Nieuwenhuyse, Rijdant, Robbrecht of Rauwoens. EG De Hamse vierdeklasser heeft van de winterstop gebruik gemaakt om enkele vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Vorige zondag was Evergem op bezoek. De gewezen ploeg van Daniël De Paepe etaleerde meer inzet wat resulteerde in een overwinning. De uitslag speelde geen rol, maar weer werd het bewijs geleverd dat wie werkt er ook het loon naar krijgt, zegt de Hamse oefenmeester. Het kan een lesje zijn voor de toekomst. Zondag begint de competitie opnieuw. Voor ons is januari de maand van de waarheid. Eerst hebben we met Putte te maten, een ploeg die niet mag onderschat worden. Na een ongunstige start wonnen zij nadien bijna iedere match, of dwongen een gelijkspel af. Het hoeft niet gezegd dat we met een supergemotiveerde opponent te maken gaan krijgen. Wie wil er de leider niet eens een voetje lichten? Nadien staat de topper tegen Bomem op het programma. Tegen Rita Berlaar dat punten nodig heeft en Kapellen dat ambitieus is, zal er al even hard te knokken vallen. Ronny Stalpaert is zondag geschorst. Ik heb nog niet beslist wie zijn funktie zal overnemen. Het wordt Werner Struyf of Paul Coucke. Allebei lieten ze zich in recente oefenwedstrijden op een paar tekortkomingen betrappen. Het is niet uitgesloten dat ook de jonge Bart Malfliet in aanmerking wordt genomen om als libero te fungeren. Voor de rest hebben we in prettige omstandigheden de eindejaarsfeesten gevierd. De sfeer onderling is biezonder goed te noemen. De Pelsmaec- ker, D'Hondt, Coucke of Struyf, Van Der Stock, Heremans, Verbruggen, Vergeylen, Nardus, Van Caelenberg, Van Houcke, Van De Velde (Van Hemelrijck, De Borger, Malfliet). EG Turnen. Ook de jeugd van Sint-Joris deed haar best, en hoe...! (foto Piet Hermans) Hij de meisjes beneden de 12 jaar1. Dajami Missiaen (Haaltert); 2. An- nelies Mertens (Dendermonde); 3. Sarah Eeckhoudt (Dendermonde); 4. Lien Hallet (Buggenhout); 5. Lie ve Van Haute (Zele); 6. Kelly Moortgat (Dendermonde); 7. Celia Verleysen (Haaltert) en Mieke Em- merechts (Buggenhout); 9. Ellen Sonck (Haaltert); 10. Tina Aerts (Dendermonde); 11. Katrien Bo- gaert (Dendermonde); 12. Kristel Breyne (Buggenhout); 13. Evi Van Malderen (Dendermonde); 14. Ka- trien Van Dessel (Buggenhout) en 15. Je-See Meskens (Buggenhout). Meisjes 11 en 12 jaar 1. Annelies Bogman (Dendermonde); 2. Nata- cha Schuddinck (Zele); 3. Ingeborg Heirman (Zele); 4. Ilse Achtergael (Dendermonde); 5. Mieke Allaert (Zele); 6. Wendy De Ridder (Bug genhout); 7. Iris Verbeke (Haal tert); 8. Peggy De Ridder (Buggen- Vier afdelingen, aangesloten bij de Katolieke Turnfederatie, stuurden hun beste turners en turnsters naar de sporthal van Appels waar zondag de gewestkampioenschappen werden betwist. Buggenhout, Zele, Haaltert en Dendermonde maakten er een spannende en sportieve strjjd van. En een strenge jury zorgde ervoor dat de om en bij 80 deelnemers wisten waar ze ergens stonden. In de voormiddag kwamen de jongens aan de beurt, in de namiddag mochten de meisjes de zaal in. Voor de eerste keer namen de jon gens van de organizerende Sint Jo ris Turn- en Wapengild aan de kam pioenschappen deel. Bij de meisjes lag dat wel even anders, want daar kon de lokale club Sigrid Persoon, Els Bombeke, Helga Persoon, Ilse Achtergael, Annelies Bogman, Cin dy Van den Abbeele en Rita De Kinder naar voor schuiven voor het goud, terwijl ook van Livy Haege- man, Lindsey Claeyé, Sarah Eeck houdt, Evi Van Malderen, Ellen Goossens, Tina Aerts, Annelies Mertens, Katrien Bogaert en Kelly Moortgat heel wat werd verwacht. De uitslagen leren ons hoe het alle maal verliep. Bij de scholieren jonger dan tien jaar werd Dries Van den Houte (Haaltert) winnaar. Tweede werd Ives Debaere (Zele); 3. Lieven Du bois (Buggenhout); 4. Gert Dauwe (Zele); 5. Sam Geeraerts (Buggen hout); 6. Andy Bonnaerens (Zele); 7. Pieter Sacre (Dendermonde); 8. Dave Hulpiau (Zele); 9. Andy Hof man (Zele); 10. Pieter-Jan De Wae- le (Dendermonde); 11. Tijs Rob- bens (Zele) en 12. Morman Ras- schaert (Zele). Bij de scholieren A beneden de vijf tien jaar was Filip Martens uit Zele de enige ingeschrevene. Hij behaal de een score van 51,45 en uitsteken de cijfers voor zijn oefeningen aan de grond en de sprong. Bij de scholieren B jonger dan 15 jaar 1. Tim Wauters (Buggen hout); 2. Tijs Dauwe (Zele); 3. Fre- derik Van Avermaet (Zele); 4. Tom Haentjes (Zele); 5. Wim Van de Wiele (Zele); 6. Henk Van de Velde (Buggenhout); 7. Stef Geeraerts (Buggenhout); 8. Wouter Van Ber- lamont (Haaltert); 9. Stefaan Wicke (Haaltert) en 10. Jan De Vos (Bug genhout). De scholieren C jonger dan 13 jaar 1. Ewald Goossens (Zele); 2. Tom Keunen (Haaltert); 3. Davy Van der Straeten (Dendermonde); 4. Joa chim Bultinck (Haaltert); 5. Koen Gijselinck (Zele); 6. Jim Van der Meulen (Zèle); 7. Frederik Chris- tiaens (Zele); 8. Joachim Chielens (Zele); 9. Matthias Michiels (Bug genhout), 10. Dries Dauwe (Zele) en 11. Erik Van den Berghe (Den dermonde). Bij de juniores beneden de 18 jaar 1. Bob Haentjens (Dendermonde); 2.. Sven Schoukens (Haaltert) en 3. Kris De Kinder (Zele). Voor de jongens stonden zeven dis ciplines op het programma de grond, het paard met bogen, de rin gen, de sprong, de brug, het rek en een konaitie-oefening. Meisjes Voor de meisjes waren er grondoe- feningen, de sprong, de brug en de balk. De meisjes tussen 6 en 8 jaar 1. Sigrid Persoon (Dendermonde); 2. Els Bombeke (Dendermonde); 3.? Lindsey Claeye (Dendermonde) Bij de meisjes van 9 en 10 jaar 1. Kristien De Beule (Zele); 2. Helga Persoon (Dendermonde); 3. Marij ke Wicke (Haaltert); 4. Sarah Bayens (Haaltert); 5. Liesbeth De Waele (Zele); 6. Livy Haegeman (Dendermonde) Turnen. Wachten op de beurt tijdens de gewestelijke kampioenschappen in Appels (foto Piet Hermans) Turnen. Een mooie sprong van de beste turner van Sint-Joris (foto Piet Hermans) N Turnen. Het Dendermondse Sint-Jo- risgild heeft heelwat beloften in zijn rangen (foto Piet Hermans) hout) en 9. Ellen Seymoens (Bug genhout). Meisjes ouder dan 12 jaar1. Erika De Schutter (Haaltert); 2. Ines Aga (Buggenhout) en 3. An Cornelis (Zele). Meisjes ouder dan 13 jaar 1. Rita De Kinder (Dendermonde); 2. El len Roels (Zele); 3. Leen Roels (Zele); 4. Lieve Knop (Zele); 5. An- nick De Vlieger (Buggenhout); 6. Annick Thomas (Buggenhout) en 7. Heidi Van Damme (Zele). Na afloop van de kampioenschap pen werden aan de prijzen uitge reikt goud voor elke reekswinnaar, zilver voor de tweede en brons voor de derde en bovendien kreeg iedere winnaar ook een aandenken mee naar huis een beeldje van een tur ner in handstand.

De Voorpost | 1991 | | pagina 13