V 1 De Voorpost - 4.1.1991 - 15 I Atletiek. Ook veterane Marie-Jeanne De Ridder uit Wieze laat van zich horen Atletiek. Linda Bergman van AC Lebbeke boekte merkwaardige resultaten y^bal. Robur Moerzeke moest een seizoen lang vechten om zich te handhaven. I (arch) (arch) Hier Nimmegeers aan het werk tijdens de wedstrijd tegen Meldert (arch) op het bord. Vermelden we nog dat Lutterzele de jongste drie wedstrijden 18 keren scoorde en dat wil wat zeggen. HK Waasmunster is er ondertussen zeker van dat het kan meedoen aan de hand- bal-play offs en in het korfbal wint Atlan tis Lebbeke tegen aartsrivaal Ago Aalst. 2 februari - nr. 5 Weinig ophefmakends deze week. KAVD speelt 0-0 gelijk tegen het steeds moei lijk te bespelen Temse en Robur wint tegen medekandidaat-daler Kallo. Een dracht Aalst zit nog steeds geplaagd met slepende 'Lozanitis' en Rapide Lebbeke ruikt een zweem van promotie. S.K. Oudegem behaalt een merkwaardige uitslag. Het wint met 8-0 tegen Smetle- de. 9 februari - nr. 6 VW Hamme zou nog in vieze papieren kunnen geraken omdat het zo moeilijk kan scoren. Daarvan hebben de struise mannen van de tweede rugbyploeg geen last. Ze wonnen met 64-6 tegen Stan dard Luik II en zoeken nu verder naar een 'ernstige tegenstander'. Eendracht Aalst heeft het over een andere boeg gegooid en dankzij de inbreng van de jeugd won het met 2-0 tegen Diest. KAVD doet het niet slecht en op verplaatsing naar Eine wordt Van de Perre dé figuur van de match. Eendracht Sint-Gillis daarentegen verliest op SK Grambergen met 2-0 en zal de degradatie nog moei lijk kunnen vermijden. In het Aalsterse MTSA woedde er een echte oorlog tij dens de wedstrijd tussen Alexander en Melckenbeekvrienden. Deze echte 'liefhebbers' delen harde klappen en blauwe ogen uit. Twee ploegen promo veren in het zaalkorfbal. Appels gaat naar eerste klasse en Atlantis Lebbeke naar vierde. In de basketkompetitie zet BBC Dendermonde haar zegereeks ver der met Bulteel als spelbepalende figuur Berlare. Een niet-aUedaagse familie in Berlare. Vader Fred Mertens en zijn twee zonen, Johan en Mamix, zijn allemaal aktief als motocrosser (arch) IHamme. Tijdens de sportvedettenavond kwam Judoka Ingrid Berghmans even optreden met de leden van Jitsu Kwai iarch) tegen Temse. In Hamme krijgt de heer Van Cauwenberghe postuum de prijs van sportverdienste toegekend. Ook de koereurs beginnen zich te roeren en Martin's Veloklub uit Oudegem blaast verzamelen tijdens een merkwaardig feest in Wieze. 16 februari - nr. 7 KAV Dendermonde nestelt zich in goede positie voor de eindsprint en kan geluk kig opnieuw over alle effektieven be schikken. Bij Aalst krijgt Chunga de rol van foerier toegewezen en Eendracht gaat winnen met 0-2 op Berchem. Ro bur wint met 3-2 tegen Waarschoot en kan al wat vrijer ademen terwijl Rapide Lebbeke het goed blijft doen: 2-0 tegen Heikant-Zele. In het basket bezet BBC Dendermonde de derde plaats en He- maco wint met 65-79 op het veld van The Tower uit Aalst. Atletieknieuws ook. Linda Berghman van AC lebbeke behaalt zilver in de Belgische indoorkampioen schappen op de 1500 meter, hoewel zij amper de tweede 1500 in haar carrière liep. De Aalsterse miniem Sylvie Goes- sens wint blootsvoets de cross te Hofsta- de en in Lebbeke viert Tenniscentrum Hof ter Burst zijn tienjarig bestaan. De wielrenners zijn op komst en De Voor post gaat praten met nieuweling Luk De Gent. In het rugby is Bosvoorde té sterk voor DRC en handbalklub E.V. Aalst geraakt in nauwe schoentjes, terwijl Waasmunster nog eens leider wordt. 23 februari - nr. 8 K.A.V.D. wint met 1 -0 tegen het gevaarlij ke Denderleeuw en is nu goed op weg naar bevordering. Rapide Lebbeke blijft bevestigen en blikt Wieze in met maar liefst 8-0. Lutterzele toont zich een waardig leider en klopt Sparta Appels met 3-0, geen alledaagse uitslag voor een stedelijk derby. Bij de minivoetbal- Iers in de NOMB-kem DSD staat Kleding Octaaf uit Lebbeke na 19 wedstrijden nog steeds ongeslagen aan de leiding. De grote wielerklubs roeren zich en KSC Denderstreek stelt haar renners aan de pers en het publiek voor. De Dender- mondse Rugbyklub beleeft een primeur. Voor de eerste keer in haar bestaan klopt ze landskampioen Asub Waterloo met 17-13- 2 maart - nr. 9 Op zeven wedstrijden van het einde heeft KAVD een voorsprong van zes pun ten op de dichtste konkurrent. De pre- miniemen zijn ondertussen al zeker van de titel. Tim De Cock, een Dendermon- denaar die voor AC Lebbeke crosst, wordt provinciaal kampioen in Zotte- gem met liefst 19 sekonden voorsprong. Tijdens de provinciale kampioenschap pen veldlopen voor dames in Lebbeke staat er geen maat op Marie-Jeanne De Ridder uit Wieze. De wielrenners zijn nu volop aan de klubkampioenschappen bezig en dat wil zeggen dat zij er binnen kort volop gaan invliegen. 9 maart - nr. 10 Achtervolger Melseie wordt door KAVD met 3-0 teruggewezen. Het wordt tijd dat het voetbal gedaan is, want de kaatsers steken de neus aan het venster. Baasro de VA bijvoorbeeld gaat met veel goede moed en vertrouwen naar 2de nationa le. De duivenmelkers kunnen hun hart ophalen tijdens de openingsvluchten en in de Hamse Zaalvoetballiga verslindt De Beer de jongens van Sportwereld met 14-0! In het handbal heeft H.K.W. nog twee moeilijke wedstrijden voor de boeg terwijl in het MTSA de ploeg Camu op één stap van de titel staat in eerste afdeling. 16 maart - nr. 11 Veel volk in Moerzeke, waar Robur be zoek kreeg van KAVD. Het werd een spannende wedstrijd met een gevaarlijk Robur en KAVD geraakte weg met de hakken over de sloot. E. St.Gillis is na 0-4 verlies tegen Stekene vrijwel zeker van de vrije val naar vierde provinciale. Met tien wedstrijden zonder nederlaag vervolledigt E. Zele zijn mooie zege reeks. De kaatsers van Rap en Vlug Kastel kijken hoopvol uit naar de kom petitie. De VWF, een nieuwe vrije wieler bond, schijnt tot een sukses uit te groei en en in de BWCL schittert Martin's Veloklub. Te Dendermonde viert Zwem- klub Olympos haar twintigste verjaardag op dezelfde dag dat er het nationaal kongres van de wipschutters plaats heeft. 23 maart - nr. 12 Na een 3-1 overwinning tegen E. Meldert is KAVD zeker van de titel. In het Aalster se behaalt nieuweling Luk De Gent zijn tweede zege en junior Bart Peelman wint de tweede etappe in de Ster der Juniores. Minder prettig is het voor At lantis Lebbeke dat de titel in vijfde afde ling-korfbal verliest na een testwedstrijd tegen Merksem. Handbalklub Ajax Leb beke mist de play-offs, terwijl Waas munster er als eerste gerangschikte mag aan beginnen. Door een 82-75 zege tegen BC Zele wordt Panters Baasrode 30 maart - nr 13 In zowat alle wintersporten loopt de kompetitie naar het einde toe. De eerste échte kampioen is FC Lutterzele. Na 23 jaar voetballen, waarvan een deel in de nationale bond, gaat het naar derde provinciale. Ook in Buggenhout zit men reeds aan de feesttafel: de reserven en miniemen van Sparta vieren hun titels. VW Hamme is vrijwel zeker van het behoud, terwijl Jong Lede het zwaard van Damocles ziet vallen. Als klap op de vuurpijl gaat KAV Dendermonde winnen op Oudenaarde met 0-4: groot feest in het lokaal, maar men blijft er vrij kalm bij, althans in bestuurskringen. In het volleybal zijn Buggenhout en Kangoe roes Aalst al zeker van promotie. Op het Dendermondse stadhuis wordt herin nerd aan de overwinning van Frans Bon duel in de Ronde van Vlaanderen, zestig jaar geleden. Frans kan nog altijd mee vieren, al is hij dan 83. 6 april - nr. 14 Robur Moerzeke beleeft nog bange we ken terwijl KAVD met gerust gemoed aan de transferperiode kan beginnen. VW Hamme geeft het traibnersduo de bons en haalt Daniël De Paepe in als nieuwe oefenmeester. In het MTSA-verbond mogen Camu en Rode Roos een titel vieren. Ook in Wieze wordt er gevierd: het zilveren jubileum van judoklub Ko- horo Kwai. De volleybaldames van Ou degem spelen volgend seizoen ook al een reeksje hoger, terwijl Oost-Vlaande- Voetbal. Vreugde in Kallo, maar dan voor de bezoekers. KAVD is zeker van de titel. Tom De Visser steekt Toon Paff in de hoogte (arch)

De Voorpost | 1991 | | pagina 15