KÜÜ ttmW iBM ip ji« t f f L <""7/1 ^>i P A 11 i§ 4 «I behoud en ook Panters Baasrode blijft 16 - 4.1.1991 - De Voorpost Korfbal. De scholieren van Atlantis Lebbeke deden het lang niet slecht in de zaalkompetitie (arch) V - Voetbal. Vreugde en ontgoocheling tijdens het derby tussen SK Erembodegem en Doggen. Hier kwam de thuisploeg net op voorsprong (arch) kas het sportieve roer in handen zal nemen als opvolger van Poortvliet De scholieren van Atletiekklub Lebbeke worden nationaal kampioen interklub. Korfbalklub Appels spartelt nog steeds tegen de degradatie en in het kaatsen wordt Baasrode VA met de neus op de relatiteit gedrukt. De meerdere mat chen in één week zijn er blijkbaar wat veel aan. Het verliest met zware cijfers tegen Crupet en Thieulain. In Aalst is er een drukke sportmaand op het getouw gezet en heelwat klubs verlenen daaraan hun medewerking. Een bericht uit het onderwijs: R.M.S.-Lebbeke veroverde de R.O.O.S.-beker (zaalvoetbal). 18 mei - nr. 20 Ook in Dendermonde wordt eindelijk een zaalvoetbalkompetitie opgericht. In de omliggende gemeenten bestaat die al lang. Is de tijd van het minivoetbal voorbij Dat zal de toekomst moeten uitwijzen. Meer en meer spelers willen liever zaalvoetbal gaan spelen. Allicht is de formule ook aantrekkelijker voor het publiek. We zien wel. De kaatsers heb ben ook redenen te over om te diskute- ren. De super-handschoen blijft voor problemen zorgen in de liefhebbersbon den. Over amateurs gesproken, Blauwe Vlam uit Berlare, een liefhebbers-voet balploeg, viert haar zilveren jubileum. Goed nieuws uit Appels, waar K.C. Ap pels zijn behoud kan verzekeren. Er is ook nieuws van de transfermarkt. VW Hamme kan zich van de diensten verze keren van Erwin Van Houcke (Evergem) en Rik Van de Velde van Wielsbeke, die met 20 treffers topscorer is in bevorde ring. 25 mei - nr. 21 In Aalst worden de kampioenen in de bloemetjes gezet en de heren van A.C. Lebbeke evolueren volgend seizoen in tweede nationale. De scholieren van de zelfde atletiekvereniging zijn ondertus sen ook V.A.L.-kampioen geworden. Op nieuw in Aalst viert het MTSA zijn twin tigjarig bestaan en de B- en C-tennissers houden hun kampioenschappen. Men sen uit de streek zijn niet in de hoogste regionen te bespeuren. De duivenlief- hebbers beleven hoogdagen met vluch ten uit Quiévrain en Noyon. De kaatsers van Opstal Pelote winnen met 10-15 op Terjoden in Hogere III en ook Dender belle wint met dezelfde cijfers in Lagere I. 1 juni - nr. 22 Voetbalploeg Eendracht Sint-Gillis gooit het over een andere boeg met een nieuw bestuur en Dr. Daniël De Decker als voorzitter. Ze wil vooral oog hebben voor de jeugd en daar doet ze meer dan slim aan. Sensationeel bericht bij KAVD: Ma- rek Kusto komt! En die zal later tonen dat ze hem nog best kunnen gebruiken. Na vier wedstrijden in het Kaatsverbond van Hamme staat Comerboys aan de leiding. Baasrode VA sprokkelt enkele punten (3 uit 4 wedstrijden) en Wieze- Welle wordt 15-11 dankzij Philip Ver speet. Terjoden doet het niet slecht en leidt vóór Kastel in Hogere III. De Leb- beekse atletiekmeeting kent veel be langstelling, ook van de streekklubs. In Buggenhout worden de tafeltenniskam pioenen van Eendracht gevierd: Iris Bre da en Bart Vermoesen. 8 juni - nr. 23 In de nieuwelingenkoers van Mijlbeek manifesteert Luk De Gent zich opnieuw al wordt Frederik Moerman er winnaar. De Atletiekklub Zele is in één weekend twaalf regionale titels rijker In het lief hebbersvoetbal kroont FC Corner uit Hamme zich tot kampioen van Walivo. Troonwissel bij de Hamse kaatsers: nu voert De Keersmaecker de rangschik king aan. Zaalvoetbalploeg Sporthoeve uit Baasrode wint het Lebbeeks Tomooi van de Gemeentelijke Sportraad. Zwam- berboys is tweede. Stomme verbazing bij de Zeelse volleyballers. Sterspeler Dan ny De Maesschalck zou getekend heb ben voor Moeskroen. In Dendermonde houdt de Vlaamse vereniging voor Wa tersport zoals steeds een meer dan ge slaagde opendeurdag. 15 juni - nr. 24 Dendermondenaar Hugo De Loose be vestigt op het veteranenkampioenschap in Lebbeke. Hij wordt provinciaal kam pioen op de 100 meter en in het speer werpen. In Hamme heeft Likeuren Rub- bens de vlag van de kaatskompetitie overgenomen. Baasrode VA wint twee maal in Hogere Il-kaatsen en de Den- dermondse Brandweer wint de Oost- vlaamse titel minivoetbal. Pierre Pater noster is topschutter. Zele was derde. De Dendermondse Sportdienst maakt zich op voor de vakantie en afficheert een massa sportkampen in de verschillende sporthallen die de stad rijk is. Atletiek. Veteraan Hugo De Loose van AC Denderland begint aan een reeks nationale en regionale titels (arch) 22 juni - nr. 25 Alle aandacht gaat naar de Mondiale en ook De Voorpost doet mee met interes sante kommentaren. In het kleine kaatsverbond Lebbeke-Wieze staat Ba- ckerklub aan de leiding. KAV Dender monde stelt zijn jeugdtrainers 1990 voor. Walter Van Haver, een bekende voetbalfiguur wordt jeugdkoördinator. In Hamme alweer verandering bij de kaatsers: Rubbens staat weer op kop. Kaatsklub Kastel wint tegen Wieze met 15-11 en staat aan de leiding in Hogere III. De handbaltransfers zijn volop bezig en vier moedige Moerzekenaars varen mee in de 100 km kanovaren. De aan komst is in Dendermonde en de leden van de Moerzeekse klub 'Den Otter' zorgden mee voor de organisatie. wordt vervolgd. Voetbal. Bij Eendracht Aalst begint Chunga zich te ontpoppen als een inventieve voetballer (arch 27 april - nr. 17 De laatste wedstrijden worden g in het nationale voetbal. Eendracht Aalst laat zich volledig gaan en Zele verliest met 2-6 tegen kampioen Oostende. Bij VW Hamme echter maken de jonge spelers een goede beurt. In het korfbal worstelt K.C. Appels nog steeds tegen de degradatie. Amateurs-wielrenner Tony De Ridder uit Lebbeke behaalt mooie resultaten en zal aanzetten in Luik-Bas tenaken-Luik. Bij de handbaljeugd be haalt H.K. Waasmunster liefst vier titels, terwijl Damesklub R. B. Dendermonde ook al de titel binnen bereik ziet. De traditionele Ros Beiaardcup, georgani seerd door Werken baart Kracht, de Sint-Gillisse turnvereniging, wordt ge wonnen door Sportac Deinze. In het Hamse zaalvoetbal wordt Delta Den Beer eindwinnaar in de play-offs. Bij het veterenanen-minivoetbal van D.S.D. wordt Kleding Octaaf niet alleen kampioen maar ook bekerwinnaar. Kaatsklub Baasrode V.A. blijft verbazen in Hogere II en Kastel gaat in Hogere III winnen op Wieze-Sportief met 4-15. 4 mei - nr. 18 Op het Oostvlaams kampioenschap wielrennen voor nieuwelingen in Bug genhout klopt Geert Claeys alle streek- renners. Veel ontgoochelden dus, al lie ten die renners dit seizoen nog niet zo veel van zich horen. Ondertussen sleept Eendracht Aalst zich naar het einde van de kompetitie. Het verliest met 1-3 thuis tegen Eisden. KAV Dendermonde en het stadsbestuur gaan akkoord om het ver sleten stadion te vernieuwen. In Waas munster wordt er voor het eerst sinds lang nog eens een boksgala georgani seerd in de streek. Vedetten zijn de Oegandezen Wanyama en Nyakama. Zoals voorspeld pakt handbalploeg Ros Beiaard-Dendermonde de titel. Ook ten nis eist ruimte op. Het tomooi van Topspin, allicht het belangrijkste uit de regio, wordt gewonnen door Juan Carlos Rodriguez en Stephanie Rottier. In Zele wint FC Uilen de Beker na een 2-0 zege tegen Thor Veldeken in de finale. 11 mei - nr. 19 De Beker van de Denderstreek voor voetbal wordt gewonnen door SK Aalst Tafeltennis. In Hamme werd de trofee voor jarenlange inzet voor de sport na een 1-2 zege tegen St.-Lievens-Hou- postuum toegekend aan Jozef Van Couwenberghe van tafeltennisklub Patro tem. In Aalsterse Eendrachtkringen ge- (arch) raakt bekend dat de Hongaar LazloFaze- Voetbal. KAVD speelde voor het eerst een kompetitiewedstrijd tegen Robur Moerzeke en daarvoor waren ook de zware kanonnen op post (arch) Boksen. In Waasmunster wordt een boksmeeting gehouden. De bij ons vrij onbekende Oegandees Nyakama (links) is ondertussen een beroemdheidgewor- ren opnieuw een ploeg heeft in de hoogste handbalafdeling: H.K. Waas munster. Speler-trainer Eddy De Vlieger zal niet meer op het terrein te zien zijn maar hij blijft de klub leiden. E.V. Aalst mag naar de finale van de Oostvlaamse Beker. Feest ook bij de ping-pongers. TTC Patro uit Hamme viert haar veertig jarig bestaan! 13 april - nr. 15 Na elf jaar mag KAV Dendermonde op nieuw in Bevordering spelen. Dat is zeker na de zege tegen Kallo, waar we 'afgrijselijke taferelen' zagen. We verne men ook dat Guy De Baere speler-trai ner wordt bij S.K. Lebbeke. Voo V.W. Hamme is het de hoogste tijd dat de kompetitie voorbij is. Iedereen snakt er naar adem. Dorpsgenoot Robur Moerze ke is opgelucht: het is zeker van het in dezelfde reeks. 20 april - nr. 16 Deze week verschijnt De Voorpost met een kleurenposter van K.A.V.D. op de eerste bladzijde van de sportkatem. Tom De Visser, voor één jaar overgeko men van SV Bomem, wordt tevens top schutter maar hij zal van geen nut meer zijn voor de paarsblauwe kampioenen. Bornem wil hem terug zoniet wordt er een exorbitante hoge prijs voor ge vraagd. Ook zijn ploeggenoot De Bruyn keert terug naar de oude schaapsstal. KAVD besluit het seizoen met een uitge sproken zege tegen het uitgebluste Ge- raarsbergen dat eigenlijk maar wat kwam meevieren...Bij de amateurs kaatsers wint 'Ramen Verheyden' de Beker van Lebbeke en het Paastomooi van AVC De Vlasbloem in Grembergen, wordt beheerst door de ploeg uit Heizij de, die ook de finale zal winnen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 16