Beter laat dan nooit M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 4.1i 991 - 17 I V W-AU Dl «kskm-u i BKR) ARE [yW-AUDI PWMtB uw 'W-flUD". 2»w» w'\ Ihrla».' 1 LIEFHEBBERSVOETBAL Duivensport. Een sfeerbeeld van de nationale duivendag (da) gezegd worden dat de tegenstander ook niet van de minste was en voor heelwat weerwerk zorgde, zodat de puntendeling meer dan verdiend was. Stadtfeld R. en Van Houdenhove H. zorgden voor de 1-1 eindstand, zodat de bezoekers niet konden profiteren om de leiding over te nemen van Camu dat kopje onder ging bij de Zwaanvr. uit Uitbergen. DE ZWAANVR.-CAMU 2-0 De leiders uit Hofstade waren naar Uit bergen afgezakt met de bedoeling een gemakkelijke klus te klaren, en lieten een paar titularissen aan de kant, dat brak hen zuur op want de lokalen ston den op scherp en speelden een schitte rende wedstrijd. Scheidsrechter Ver- beeren L. was eveneens op z'n best en leidde deze wedstrijd in goede banen. De Cock R. en Mabilde R. hadden intussen de 2-0 voorsprong op het bord geprikt. In de 2e helft gingen de bezoe kers op zoek naar de aansluitingstreffer, maar de lokalen hielden de gelederen goed gesloten zodat er geen doorkomen aan was voor de bezoekers, en deze gekonfronteerd werden met de neder laag. Toch blijven ze de ranglijst aanvoe ren mede door het gedeeltelijk falen van hun achtervolgers. MELCKEBEEKVR.-WATERVAL 1-1 Een sportieve Hitchcoc triller waarbij beide elftallen het beste van hun zelf gaven. Op het spekgladde veld werd er behoorlijk gevoetbald, doch beide ploe gen werden maar karig beloond voor de inzet die ze op het modderige veld ten toonspreiden, er werden onnodige gele en zelfs een rode kaart bovengehaald. Iedereen had hier echter het raden naar waarom dit gebeurde. Baeyens Mario werd hiervan het slachtoffer. Van Hau- wermeiren Luc en Cristiaans Pascal hadden intussen voor deze gelijke stand gezorgd. Er deed zich nog een spijtig voorval voor toen bij een onschuldig duel Watervalspeler Bouqet Mare ern stig werd gekwetst. De arts die ter hulp was geroepen, bevestigde een ernstige kwetsuur aan de milt, waarbij de onge lukkige speler onmiddellijk naar de Aal- sterse kliniek werd gebracht voor een operatie ingreep. Beide ploegen waren zodanig aangeslagen dat van dan af van voetballen nog amper sprake kon zijn, zodat deze Thriller eindigde in een slap pe derderangs Melodrama. R. ESPANOL-EDO 1-1 De bogen stonden gespannen, want vooral de thuisploeg kon zich geen pun tenverlies meer veroorloven. Er kwa men dan ook weinig scorekansen, daar zich alles afspeelde in het middenveld, zodat met een logische brilscore werd gerust. De 2e helft was amper op gang gefloten of de heibel begon. Toen een paar heren uit het bezoekende kamp niet meer aan voetballen dachten maar de man in 't zwart de huid begonnen vol te schelden. Zodanig dat het geduld van de scheidsrechter opraakte en de belha mels tot ter orde riep. Echter zonder sukses. Of mag een rijkswachter iets meer dan een gewone burger op het groene veld? Toch kende de wedstrijd zijn verdere beloop met 2 doelpunten op stilliggende fazen. De thuisploeg kwam verdiend 1-0 voor een vrijschop beland de in het pak en Igeral A. die zich daar tussen bevond kon keurig afronden, de kleine zege leek binnen, maar net voor affluiten prikte de gelijkmaker tegen de netten toen een hoekschop bij Com- merman belandde en deze de spaanse doelman het nakijken gaf. Een gevleid gelijk spel voor deze humeurige bezoe kers. R. SPORTIEF-OCTOPUS 2-1 De bezoekers uit Mere waren gekomen, om meer te doen dan alleen te verdedi gen en kozen resoluut voor de aanval, zodat de lokale ploeg uit de doppen moest kijken om niet onverwacht op achterstand te komen. Scheidsrechter Van Der Veken L. die een zieke collega moest vervangen floot als in zijn beste dagen en speelde het spel heerlijk mee. De lokalen konden ondanks het goede verweer van de bezoekers met een 1-0 voorsprong de rust ingaan toen Note- boom E. de bezoekende portier tegen- voets nam. De 2e helft kwamen de gasten verdiend op gelijke hoogte 1-1 langs Van Den Steen G. De gelijkmaker hing ei zo na in de lucht, maar de bezoekende aanvaller werd net buiten het strafschopgebied foutief gestuit door de lokale doelman Piro Donald. Deze redde zijn ploeg van een puntendeling, maar hield er terecht de rode kaart aan over. O.C. Aalst kwam tegen rode lan taarn Apostelken amper met de hakken over de sloot 2-1 en Houtmarkt dat misschien een gelijkspel verdiende moest de 0-1 zege laten aan het bezoe kende Snas. GIWO-O. DEN TOREN 3-1 De leiders ontvingen het Gijzegemse O.-Den Toren en moest de rust ingaan met een 0-0. De 2e helft werd fataal voor de moedige bezoekers, want de lokalen zoals het een leider past uit de 2e afde ling stevenden af op een verdiende over winning. Daeleman M., Van Der Eec- ken G. en Meert W. namen de bezoe kende portier onder een spervuur, 3-1 want de bezoekers waren tegen de gang van het spel in op voorsprong gekomen langs Kindermans P. REYNAERDS-GALOP 1-2 De lokale ploeg leed de laatste weken onder suprematie en kon hun spelbeeld van het seizoenbegin niet meer botvie ren. Ook tegen het bezoekende Galop kon de lokale ploeg zich niet herschik ken, en werd met de nederlaag gekon fronteerd. De bezoekers waren maar in een onderdeel beter en dat was scoren. Wigi P. en Verstockt M. zorgden voor de 0-2 voorsprong. In een laatste slotof- fensief kon Paepe D. de lokale eer redden. Met dit verlies ziet het leider Giwo verder uitlopen zodat het nog moeilijk wordt om in de 2e ronde deze ploeg nog bij te benen. Zonder tegenslag mag de ploeg van voorzitter Ringoir G. zich als kampioen kronen. Ook Bartan gaat het niet meer voor de wind, want het moest een 0-3 thuisnederlaag inkas- seren tegen N. Hofstade. Blauwe Vlam uit Berlare kon nipt maar verdiend aan spraak maken op de nipte maar kleine zege tegen het Bamboe uit Kerksken 1-0. De Backer J. zorgde voor de enige treffer. Met 10 tegen 11 moest men deze kleine voorsprong verdedigen, want een attente scheidsrechter Van Der Steen had lokale speler Van De Wille E. met een rode kaart vroegtijdig naar de kleed kamers gestuurd. Endoka was nog eens in een produktieve bui en stuurden Cobilas met 5-1 naar Moorsel terug. De Brauw W. (2x), Coppens B. en Frank H. (2x) vonden de bezoekende doel man in gebreke. Eberaert J. redde de eer. Eekhoorn gaf het bezoekende J. Timarcho eveneens geen schijn van kans Osselaer N., De Kerpel C., Van Der Vurst R. en Goeman P. zorgden voor de 4-0 zege en Groen Wit - V. Denderleeuw eindigde onbeslist 0-0 na dat lokale doelman Staelens L. een bezoekende strafschop stopte. TORENBOYS-BOUW 0-2 Het werd zeker geen gemakkelijke zege voor de leiders uit 3e afdeling want tot bij de rust konden de verdienstelijke lokalen de 0-0 op het bord houden. De 2e helft moest de lokale ploeg inboeten van de geleverde inspanningen zodat de bezoekers het heft stevig in handen konden nemen. De Jonghe W. en Ad am J. konden de moeizame zege nog binnensprokkelen. Dressel won moeite loos van een zwak Sneeuwwitje 7-0 en Pie Boys was geen partij voor het sterk bezoekende Rode Duivels, dat verdiend de 0-4 zege naai- Denderleeuw mocht meenemen. HALFMAANTJE-RODE LANTAARN 1-3 Het blijft spannend in de 3e afdeling waarbij de koplopers elkaar geen duim breed toegeven, zodat men mag gewa gen van een spannend duel tussen 1, 2 en 3. Ook rode lantaarn bracht haar moeilijke uitzege tot een goed einde en kon bij de rust een 0-2 voorsprong rechtvaardigen toen Sterck P. en Ver- hofstadt J. de lokale netten hadden bol gezet. Toen Verhofstadt M. in de 2e helft voor de 0-3 zorgde was de zege ruimschoots binnen. Toch kon Van Santé W. de verdiende eer redden. HONDA-SAF 3-0 Deze derby bracht heelwat spanning te weeg en met beweeglijk voetbal waarbij de bezoekers geen tegenzet vonden en de lokale ploeg niet kon verhinderen om met de zege aan de haal te gaan. Tot in de 33e min. konden de bezoekers de netten ongeschonden houden. Toen zet te Verdoodt P. de bezoekende portier schaakmat. Rust 1-0 de 2e helft was amper 9 m. oud toen Van Mulders J. nummer twee tegen de netten prikten. Amper 1 minuut later was de wedstrijd definitief gespeeld toen Verdoodt P. de 3-0 uitslag op het scorebord prikte. Wembley won met forfait cijfers van Breughels 5-0 met doelpunten van Van Eeckhoorn J. en Lepiouf P. in de le helft en De Bruvn M., Diaz A. en De Winter B. in de 2e helft. V.V.T.T.A. was de betere van drievelden, en won ver diend met 2-0. De zondagafdeling werd twee weken rust gegund zodat deze van af 6.1.'91 terug de draad opnemen. Voor al de lezers, direktie, en alle kollega's verslaggevers wens ik een har tig en sportief 1991 toe. Vanwege uw dienaar Hans Van Campenhoud Eerst en vooral wens ik al de lezers een goed gezond en sportief 1991- Vorige week moest U door omstandigheden het verslag missen, maar met deze wil ik mijn tekortkoming nakomen, en uitgebreid de gespeelde wedstrijden op een rijtje zetten. Wat mij vooral zwaar op het hart drukt is dat onze scheidsrechters als voer voor de vissen worden geworpen. Dit onder vond ik zelf aan den lijve toen ik in uiterste nood de wedstrijd R. Espond - EDO moest leiden, de wedstrijd was van tamelijk hoog gehalte, en er werd aan hoog tempo gevoetbald. Toch stonden bij de bezoekers een paar onruststokers op het terrein, die hun ploegmakkers ophitsten, zodat de scheidsrechter het niet onder de markt krijgt, namen wil ik u liever onthouden, maar de hoofdro lspeler in deze opstokerij beroept er zich op dat hij rijkswachter is, en dat hij zijn gezag zal laten gelden, zodat de scheids rechters meteen voor een voldongen feit worden gesteld, en minstens 10 van onze mannen in 't zwart nog weigeren deze ploeg te leiden. Ook een van de toe schouwers die een hoge funktie bekleed op een groot bedrijf, laat zich niet onbe tuigd om zijn onsportief gedrag tot uiting te brengen, ik dacht dat zulke mensen nochtans een betere opvoeding genoten. Mijn wens voor het nieuwe jaar zou zijn dat onze kameraden scheidsrechters te rug met plezier naar een wedstrijd kun nen toeleven, en de onruststokers van het veld zouden worden verbannen en zo het voetbalgenot terug zou kunnen botvieren. Wat de wedstrijd betrof werd de wedstrijd met een gelijkspel afgeslo ten, leider Camu op verplaatsing bij de Zwaanvrienden en keerden met een on verwachte nederlaag huiswaarts. Excel sior kon de leidersplaats overnemen mits winst bij A.Z.-77, maar kwam niet verder dan een gelijkspel. Melcke- beeckvr. - Waterval eindigde eveneens met een gelijkspel in deze sportieve Derby, dat echter een anti climax kende toen Watervalspeler Bouqet Marc met een ernstige kwetsuur aan de milt moest worden afgevoerd. Wij wensen de onge lukkige speler een spoedig herstel toe. In 2e afdeling moet Bartan nu definitief de rol lossen na de zware 0-3 nederlaag op eigen veld tegen N. Hofetade. Ook Reynaerds werd op eigen veld met de nederlaag gekonfronteerd, zodat leider Giwo nu het ruime sop kiest, en zonder verder tegenslagen afstevend naar de zo begeerde titel. Brughuis dat al lang ver oordeeld is ging met 0-8 onderuit tegen gebuur Blauw Wit. In 3e afdeling blijft het eentonig. De 3 koplopers wijken geen vin van elkander zodat het wachten wordt tot 5 januari 1991 als Honda - Bouw op het programma staat en daar wel eens de belissing zou kunnen vallen. De zondagafdeling hervat op 6.1.1991, de kompetitie met de nummer 1 en 2 op het menu K. Wijk - Rode Roos. De leiders zijn op revanche uit na hun enige nederlaag en dit op het veld van Rode Roos. Dat belooft. Dus supporters op post. H A.Z.-77-EXCELSIOR 1-1 ■fl Co leider Excelsior moest op bezoek bij AZ-77. Het terrein van Ten Rozen ligt de mannen van het Heilig Hart niet, want door de jaren heen konden zij op dit Minivoetbal in Berlare. De mannen van Argenta-Moerman. Ze wonnen met 2-3 terrein nog niet veel punten sprokkelen. tegen jeugdhuis Joko (berfo) Dit keer was dit weer het geval, wel mag ALEXANDER-LEEUWERIK 2-2 Beide ploegen die de punten meer dan nodig hebben vochten een sportief duel uit en gaven een heuse demonstratie weg. Op het moeilijk te bespelen terrein was er enige aanpassing nodig om zich recht te kunnen houden, want de terrei nen aangelegd door de gemeente Erpe- Mere liggen er maar belabberd bij. Deze steken schril af tegen de schitterende akkommodaties die een streling voor het oog zijn. De man die zich het beste aanpastte was ook de beste man op het veld. Scheidsrechter Van Delsen F. die een uitstekende wedstrijd floot, en de glijpartij van de 22 aktcurs tot een goed einde bracht al glijdend werd er ge scoord. De Poorter P. (2x) voor de lokalen, en Van Caelenbergh J. en Korte J. voor de bezoekers deze punten deling kon beide teams bevredigen. IMKSPOf,! Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Onder den Toren uit Gijzegem (da) Liefhebbersvoetbal. Ook deze supporters zijn elke week opnieuw trouw op post (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17