Het winterstop-overzicht KAVD-Kerstfeest opnieuw voltreffer O.V.W.B.-Wielrennen Frans Van Eyck, Maurits Fournoirs, Marcel Delanghe en Omer Van Molle, de laureaten van de veldritten Derde Provinciale E 18 - 4.1.1991 - De Voorpost VOETBAL Omdat men ons in deze tijden van maag- en hoofdbelastende activiteiten niet nodeloos wil vermoeien met Koning Voetbal, en men tegelijkertijd aan de spelers ook de kans wil geven om deel te nemen aan die activiteiten, is er, zelfs op momenten waarop de winter ver te zoe ken is, sprake van een Winterstop. Laten we daarom alle streekploegen in derde E even aan een vergelijkend warenonder zoek onderwerpen: C. Melle: zonder twijfel de sterkste ploeg van dit ogenblik in de reeks. Ver loor zijn eerste punt op de zesde speel dag - tegen het niet te onderschatten Heikant -, en leed totnogtoe één enkele nederlaag, tegen de tweede uit het klas sement, Edeboys. Na zeventien wedstrijden telt het 29 punten, en stevent het zo goed als zeker op de titel af. Het heeft het meeste doelpunten gescoord - 40 - en incas seerde het minste tegengoals - 16: cij fers die kunnen tellen! Melle is vooral de meest regelmatige ploeg. Het laat opval lend weinig steken vallen, en kan reke nen op een aantal stevige basispionnen. Toch waren er wedstrijden waarin de koplopers niet al te best voor de dag kwamen: al dan niet toevallig tegen de achtervolgende ploegen uit het klasse ment: verloren werd er tegen Edeboys, gelijkgespeeld tegen Buggenhout en Heikant. Van de andere ploegen uit de reeks werd week na week brandhout gemaakt, zodat Melle met recht en re den aanspraak kan maken op de herfst- titel in derde E. Edeboys: verloor tot nu toe vier wed strijden, en won er negen: het krijgt de Poulidor-rol in derde E toebedeeld. Be halve de zeer onverwachte, maar daar om niet minder verdiende overwinning bij Melle, waren er nog andere mooie overwinningen: de 5-3 tegen Gijzegem, met de hattrick van De Cock, was er zo eentje. Ook de 0-5 op het veld van Moorsel mocht worden gezien. Veel minder positief was de nederlaag tegen aspirant-kopploeg Oordegem, en ge lijkspelen tegen o.a. Serskamp en Schel- lebelle. Edeboys is één van de betere ploegen uit de reeks, telt 22 punten, maar lijkt voorlopig té wispelturig om Melle duch tig het vuur aan de schenen te kunnen leggen. Oordegem: een raar geval, deze ploeg. Na tien wedstrijden prijkte het op de voorlaatste plaats met acht punten. Sinds dan is het echter aan een gestage opmars bezig: in de voorbije zeven mat chen haalde het dertien punten op veer tien, en nestelde het zich in de kop van de klassering. Het blijft afwachten of de serie wedstrijden-zonder-nederlaag kan blijven voortduren, maar Oordegem is alleszins aan een opmerkelijke remonte bezig. Verloor het in het begin van de competi tie nog met 1-4 cijfers van Overmere, dat toen nog een prominente rol speelde in de reeks, dan is dat nu wel even anders. Oordegem leed zijn laatste nederlaag tegen Melle, meer dan twee maanden geleden. Dat belooft voor de rest van deze competitie... Buggenhout: scoorde haast even vaak als leider Melle - 28 keer -, en tekende samen met Serskamp voor het grootste aantal gelijke spelen in derde E: 5. Na elf wedstrijden was het uit met de pret. Buggenhout verloor tegen Baardegem, en werd in het klassement steeds dich ter op de hielen gezeten door Edeboys, en later ook door Oordegem. Na gelijks pelen tegen Serskamp, Schoonaarde, Melle en Oudegem, en nederlagen bij Heikant en Gijzegem, zakt het steeds verder weg De woelige sfeer die de jongste weken in het Buggenhoutkamp hangt, zal daar ongetwijfeld voor iets tussen zitten. Met 21 punten uit zeventien wedstrijden is Buggenhout derde, op gelijke hoogte van Oordegem. Heikant: na vijf speeldagen telde het drie schamele punten, maar het gelijk spel tegen leider Melle, dat pas in de laatste minuut de stand in evenwicht kon brengen, gaf de Zeienaars vleugels. Op de zevende speeldag boog het een 2-0 achterstand bij Kalken om in een 2-3 overwinning en rukte op de elfde speel dag naar de vierde plaats op. Dertien matchen ver bekleedde het de derde plaats, maar dan verloor het tegen Moorsel. Meest opvallende prestatie van Heikant is wellicht de 1-0 zege tegen Buggenhout. In het oog springend, is wel het kleine aantal gescoorde doelpunten: slechts 21 keer vond een Heikant-speler de weg naar het doel. Daartegenover staat dan wel een nóg kleiner aantal tegengoals: 18. Heikant is een ploeg die in staat moet worden geacht een rol van betekenis te spelen in het klassement. Aan het keerpunt van deze competitie heeft het 20 punten. Baardegem: versloeg Heikant in het begin van het seizoen, vooral door toe doen van Heyvaert, die alle drie de doel punten voor zijn rekening nam. Ook de week daarop scoorde Heyvaert voor zijn ploeg, maar kon toch niet verhinderen dat het wispelturige Gijzegem met rui me 5-2 cijfers won. Toen ook thuis tegen Hofstade de boot werd ingegaan, vreesde men het ergste bij Baardegem. Vier speeldagen later was alle leed verge ten: Baardegem ging winnen bij Buggen hout, niet meteen een katje om zonder handschoenen aan te pakken, en had twaalf punten, waarmee het zich com fortabel in de kop van het middenmo- torspeloton nestelde. Op de dertiende speeldag ging Serskamp met 5-0 cijfers voor de bijl, en 2 weken daarna moest ook Schellebelle met 4-1 cijfers het onderspit delven. Na zeven tien wedstrijden heeft Baardegem ne gentien punten, en bevindt het zich op de vijfde plaats in derde E. Serskamp: ging voor het eerst com pleet de mist in op de zesde speeldag, toen bij staartploeg Moorsel met 4-1 cijfers werd verloren. Ook de volgende wedstrijd sloeg Serskamp de bal mis: toen kaapte Oordegem beide puntjes weg, na een 1-3 winst. Het gelijkspel tegen aspirant-stijger Bug genhout bewees dat Serskamp vooral verdedigend goed voor de dag kon ko men, maar vooraan werd te weinig ge bruik gemaakt van de geboden moge lijkheden. Ook tegen Edeboys bleef de beginscore op het bord, en na overwin ningen tegen Schellebelle en Overmere, en ook Kalken, handhaafde het zich in de subtop van'het klassement. Met nog dertien wedstrijden te gaan telt Sers kamp zeventien punten, wat een zesde plaats in de reeks tot gevolg heeft. Gijzegem: kwam moeizaam op gang in het begin van de competitie: na vijf speeldagen had het vier punten bij el kaar gesprokkeld. Een van de hoogte punten uit die aanvangsfaze was de afge tekende 5-2 overwinning tegen Baarde gem, dat toen nog meedraaide in de spits van het klassement. Na elf mat chen, en nederlagen tegen Melle, Kalken en Schoonaarde bengelde het nog steeds onderaan het klassement, en toen ook nog op het terrein van Heikant werd veloren, leek Gijzegem veroor deeld tot de degradatiestrijd. Uit de volgende zes wedstrijden puurde het acht punten, waardoor het in de middelste regionen postvatte. Opmerke lijk is wel dat Gijzegem na Melle en Buggenhout het meeste doelpunten heeft aangetekend in derde E: 37. Met zestien punten bekleedt Gijzegem de zevende plaats. Schellebelle: kreeg een serieuze op doffer te incasseren op de zevende speeldag, toen Heusden een 2-0 achter stand omhoog in een 2-3 overwinning. Op de volgende speeldag was het op nieuw de tegenstander die aan het feest was: Schoonaarde behaalde zijn eerste zege tegen Schellebelle. Toen ook Hei- kant met de pluimen ging lopen, leek Schellebelle veroordeeld tot het voeren van achtergrondgevechten. Schellebelle blinkt echter uit in wispelturigheid, en bewees dat uitvoerig dit seizoen. De ene week werd verloren, de volgende week werd overtuigend gewonnen. Ei zo na slaagde het erin Edeboys te kloppen, maar dat lukte net niet. Na zeventien wedstrijden telt Schellebelle zestien punten, en staat het op dezelfde hoogte als Gijzegem. W. Moorsel: een typische middenmo tor: winnen tegen staartploegen, verlie zen tegen de koplopers. Bij Edeboys werd met liefst 5-0 de boot ingegaan. Na twaalf wedstrijden had het negen pun ten. Sinds dan lijkt Moorsel aan een wederopstanding bezig: het klopte o.a. Heikant en Schoonaarde, en heeft aan dit keerpunt van de competitie zestien punten. SK Overmere: nam een blitzstart, met acht punten uit vijf wedstrijden. Eén week later naderde het zelfs tot op één punt van leider Melle, dankzij een 1-4 zege bij Oordegem. Toen was het mooie liedje echter uit, want Overmere verloor op een hoogst twijfelachtige manier thuis tegen Buggenhout, dat daarmee zijn entree maakte aan de top van de klassering. Vijf maal na elkaar werd verloren, waardoor alle klimmersaspi raties een jaartje in de kast mochten. Overmere herpakte zich min of meer, maar de vijftien punten die het nu heeft, zijn toch niet bepaald een opzienbarend resultaat. Hofstade: bij Hofstade stond de baro meter in het begin van het seizoen op wisselvallig: winst en verlies wisselden elkaar netjes af. Na elf wedstrijden mochten de titelambities definitief be graven worden: toen werd thuis tegen "topploeg" Oudegem verloren met 2-3 cijfers. Uit die eerste elf wedstrijden puurde Hofstade 26 doelpunten, waar mee het zich toen even productief be toonde als Buggenhout. Na zeventien wedstrijden zijn het vooral de tegendoel punten die de show stelen: maar liefst 35 keer werd de Hofstade-keeper gepas seerd. Dat is het grootste aantal uit de reeks, een trieste eer die gedeeld wordt met Gijzegem. Opvallend is verder dat Hofstade de voorbije vijf wedstrijden slechts één armzalig puntje kon binnen rijven. Enkel tegen Moorsel kon een gelijkspel uit de brand worden gesleept. Met vijftien punten uit zeventien wed strijden is Hofstade twaalfde. Titeldro- men lijken veraf... Oudegem: we zijn aanbeland in de vochtige kelders van deze reeks. Met veertien punten uit zeventien wedstrij den vinden we Oudegem op de dertiende plaats terug. De cruciale partij tegen staartploeg Schoonaarde werd met nipte en niet eens zo verdiende 2-1 cijfers gewonnen, waardoor Oudegem de de gradatiezone kon ontvluchten. De over winningen tegen Hofstade en Moorsel gaven de ploeg nog wat meer ademruim- te, en toen na een zware nederlaag bij Oordegem onverwacht een punt werd gehaald op het terrein van Buggenhout, smolten de sombere dalersgedachten als sneeuw voor de zon. Oudegem lijkt het maximum te hebben gehaald uit het aanwezige potentieel. Afwachten hoe dat verder gaat. Heusden: op de zevende speeldag be haalde Heusden zijn eerste competitie zege: toen werd Schellebelle op eigen terrein geklopt met 2-3 cijfers. Ook de volgende partij werd gewonnen, ditmaal tegen Overmere. Daardoor krikte Heus den zijn puntentotaal op tot zes eenhe den na acht matchen. Tegen de top-drie uit het klassement werd verloren, maar op de veertiende speeldag kon Kalken op eigen terrein worden geklopt, zodat Heusden in de klassering over deze laatste sprong. Uit de resterende drie wedstrijden werd nog één puntje be haald, zodat het voorlopig totaal van Heusden twaalf punten bedraagt. Een zeer pijnlijke klap was de 5-0 pandoe ring die Heusden te verduren kreeg op het terrein van rode lantaarn Schoon aarde. De krachtverhoudingen in deze reeks zijn hier en daar duidelijk een beetje scheef gegroeid... HO Kalken: na zes wedstrijden telde Kalken zes punten. In de volgende elf matchen zouden daar nog slechts vier eenheden bijkomen. Het keerpunt was zonder twijfel de thuisnederlaag tegen Heikant, toen de bezoekers er in de blessuretijd in slaagden de volle buit weg te kapen, nadat ze een 2-0 achterstand hadden goedgemaakt. Ook op de achtste speeldag werd nog een overwinning aan getekend - op het veld van Gijzegem -, zodat Kalken in de resterende negen matchen slechts twee punten bij elkaar kon sprokkelen. O.m. bij Buggenhout werd een zware nederlaag geïncasseerd: met liefst 5-1 werd Kalken daar huis waarts gestuurd. Mogelijke oorzaak voor het terugvallen van het toch wel goed gestarte Kalken zou de zware blessure- last zijn, waardoor de ploeg wordt ge plaagd. Kalken heeft tien punten na zeventien wedstrijden, en lijkt ons de- numero uno. Jeugdvoetbal. Ook de jeugd van KAVD werd direkt betrokken bij de evenementen tijdens het jaarlijks jeugdfeest (3d) Het jaarlijks Kerstfeest bij KAV Den- dermonde op tweede Kerstdag is een traditie geworden. Het is ook het klubfeest bij uitstek geworden. Hoewel de jeugd van KAVD centraal staat in dit gebeuren is de ganse KAVD-familie er tegenwoordig. Ook de spelers van het eerste elftal, die er al een voormiddag training had den opzitten, waren onder leiding van trainer Toon Pfaff present. Opvallend was weer de grote aanwe zigheid van de ouders zodat in de toch ruime Ros-Beiaardzaal van het stadhuis geen stoel onbezet bleef. De traditionele kwis werd dit jaar in de kast geborgen zodat "PAPA CHICO" de ganse namiddag voor zich had. Deze animator - clown - goochelaar slaagde er van meetaf in om klein en groot op zijn hand te krijgen. Duiveltjes, pre-miniemen, miniemen en ander jong geweld konden zich in allerlei spel letjes met elkaar meten. Ook de vaders en moeders lieten zich niet onbetuigd, ook al bleek het opblazen van een ballon niet altijd zo eenvoudig. Een muzikale kwis waarbij o.a. via gesluierde schonen het land van herkomst moest worden geraden viel zelfs best in de smaak van de vaders. Het tweede deel begon veelbelovend met een optreden van Madonna, terwijl later ook Michael Jackson het jonge volkje op zijn hand kreeg. Toch ging de meeste aandacht naar enkele verbazingwekkende illusies waarbij de knappe assistente in een kast met zwaarden werd doorkerfd, maar gelukkig op wat (overbodige) kleding na nog knapper weer tevoorschijn kwam. Ook de hypnose waarbij een dame uit het publiek aan het zweven werd ge bracht werd ademloos gevolgd. Een ver diend applaus sloot dit optreden af. Uit de uitslag van de zaalkwis vernamen we het toch opmerkelijk gegeven dat geen enkele speler uit het eerste elftal alle kompetitiewedstrijden volledig speelde. Uiteindelijk verscheen dan toch diegene ten tonele waar het allemaal om draai de: de Kerstman. Zoals ieder jaar bela den met geschenken voor de jeugdspe lers. Zij moesten echter nog eventjes de spanning verbijten want voor een keer kwamen eerst de groten aan bod. Sche penjan Van Damme mocht als eerste bij de Kerstman langs en kreeg de traditio nele nieuwjaarspeperkoek. Dan was het de beurt aan de trainers, afgevaardig den, spelers van het eerste elftal en kantinehouders, om voor de Kerstman te verschijnen. Dan kwamen ze één na één zelf aan de beurt: de duiveltjes, de pre-miniemen, de miniemen, de knapen... Voetbaltas- sen, handdoeken en T-shirts werden door de Kerstman uitgedeeld. Tot slot van de avond bedankte jeugd- voorzitter Drieghe allen die aan het wel slagen van het feest hadden bijgedragen: de vele vrijwillige medewerkers, de sponsors, de Dendermondse midden standers en de supportersclubs: Hand in Hand, de Poldervrienden en Hoger Op. De Dendermondse voetbaljeugd kon op een prachtige namiddag terugblikken. Jeugdvoetbal. Voorzitter Theo Drieghe wordt bijgestaan door de kerstman (3d) Schoonaarde: op de achtste speeldag lukte het Schoonaarde voor het eerst om punten weg te kapen: tegen Schellebelle werd toen met arsenalcijfers gewonnen. Drie weken later was het opnieuw raak: deze keer moest Gijzegem eraan gelo ven. Als we de dit weekeinde gespeelde inhaalwedstrijd even buiten beschou wing laten, dan heeft Schoonaarde uit de voorbije drie matchen vijf punten be haald. Dat die laatste plaats in het klas sement een doom in het oog is voor spelers en trainer van Schoonaarde, hoeft geen betoog. Zij weten heus wel dat de ploeg ver beneden haar waarde gerangschikt staat. Het is nu aan hen om te bewijzen dat de goeie prestaties van de jongste weken geen toevalstreffers wa ren. Na zeventien partijen telt Schoon aarde negen punten. Het heeft daarmee de twijfelachtige eer laatste viool te mo gen spelen. Nog een paar algemene bedenkingen bij de eerste competitiehelft in derde E: er werden 136 wedstrijden afgewerkt, met 420 doelpunten als meest belangrijke resultaat. Per partij werd er dus gemid deld drie keer gescoord, een eerder mager cijfer. De ploeg die het minste doelpunten aantekende is Heusden. Slechts dertien keer kon een Heusden- speler de netten van de opponent bol zetten. Gijzegem en Kalken haalden geen enkel gelijkspel in zeventien wed strijden. Ander cijfermateriaal vind U in het artikel zelf. De strijd onderaan lijkt, wat ons betreft, spannender te worden dan het gevecht bovenaan. Hoewel dat ook een kwestie van smaak is, natuur lijk. Melle stevent zonder ommezien op de titel af, en geen enkele ploeg lijkt voorlopig in staat de leiders te stuiten. Enkel een inzinking van de eerste uit het klassement kan de spanning er boven aan opnieuw inbrengen... TDB WIELRENNEN Er werden bij de OVWB in dit naseizoen 12 veldritten gereden. Frans Van Eyck toonde zich daarin veruit de beste in de A-reeks. Hij won er 10 van de 12. Marcel Delanghe muntte uit in de B- reeks, hoewel hij slechts één wedstrijd won. Hij was echter de meest regelma- tigste in de eerste vijf. Julien Lógier won 4 van de 10 veldritten, waaraan hij deelnam in de C-reeks en Omer Van Molle won net de helft van de 12 ritten in de D-reeks. Hij betwiste als oudste deelnemer alle veldritten en niet te vergeten dat hij binnenkort 80 wordt. Rangschikking A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Maurits Fournoirs, 3- Victor Elaerts, 4. Petrus Sergoris, 5. Paul Janssens. B-reeks: 1. Marcel Delanghe, 2.Giuseppe Salesse, 3 Philemon De Meersman, 4. Lode Van Ruyskensvelde, 5- Jean Morel- la. C-reeks: 1. Julien Logier, 2. Marcel Her- mand, 3. August Delaen, 4. Ludo Du bois, 5. Désiré Dufour. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Jean Spenders, 3. Francois Vassée, 4. Cyriel Pannecoucke, 5. René Semeels.

De Voorpost | 1991 | | pagina 18