E. Aalst: moeilijke opdracht Van Vaerenbergh, the killer Voetbalvarkentje werd in slotkwartier gewassen Inhaalwedstrijd met boeiend plot Melle wint inhaalwedstrijd bij Overmere, en diept de kloof verder uit Haaltert TK Meldert Zottegem ontvangt Anderlecht op zondag 6 januari Hillegem Mere Sint-Lievens-Houtem 5 Bambrugge 2 De Voorpost-4.1.1991 -19 sa ra VOETBAL Haaltert en Meldert dienen nu al gerui me tijd vrede te nemen met een plaats in de middenmoot. TK Meldert, dat de kompetitie startte tegen Sint-Lievens- Houtem als een sneltrein, heeft onder tussen al veel stoom afgelaten. De ploeg kan nog wel eens verrassend uit de hoek komen maar er blijven ook wedstrijden te noteren waarin het veel minder vlot gaat. Nu tegen Haaltert werd het alweer de puntjes delen na een boeiende in haalwedstrijd. Na het goede resultaat op het veld van Sint-Lievens-Houtem (1-1), hoopte TK Meldert allicht op een nieuwe zege. Drie doelpunten volstonden evenwel niet. Eerst knalde De Paepe in het zijnet en nadien kwamen de gasten halfweg de eerste helft op voorsprong via Libbrecht, die na hoekschop van Deshommes de bal in eigen doel deed verdwijnen. En TK Meldert stoomde voor de rust goed door en wist zelfs zijn voorsprong te verdub belen. Een fortuinlijke voorsprong dus die evenwel in het vierde kwartier werd teniet gedaan door treffers van Pletinckx en Adam. Meldert schoot dan wakker en enkele minuten later zorgde Everaert meteen voor een tweede bezoekende voorsprong. Haaltert voelde nog steeds puntenwinst en het bleef jagen op een verdiende gelijkmaker. De Paepe kreeg daartoe een uitstekende kans maar hij knalde de strafschop tegen de dwarslig ger. Pech dus voor de thuisploeg. Ge rechtigheid geschiedde echter toen De Saedeleer binnenkopte. Haaltert had dat puntje ten zeerste verdiend. (nicolle) Groot nieuws dus voor de voetbalfans uit het Zottegemse en omstreken. Op zondag 6 januari speelt KSV Zottegem een oefenwedstrijd tegen de voltallige kern van Anderlecht. De voorverkoop verloopt reeds zeer vlot zodat er al heel wat mensen rondlopen met een brede glimlach. Het voetbalfeest begint reeds om 13 uur met een voorwedstrijd waarin Oudenaarde het opneemt tegen de rest van de A-kem, aangevuld met reservespelers van Anderlecht. Daarna volgt de wedstrijd van Zottegem tegen Anderlecht om 14.30 u. De aftrap wordt verzorgd door Leo Martin. Wordt het met hem lachen geblazen? Voetbalpret zal er alvast te beleven zijn in een wedstrijd waarin Anderlecht allicht au-sérieux zal proefstomen. (nicolle) Voor Hillegem ziet het er stilaan zeer somber uit in derde provinciale. Ook al startte het seizoen zeer hoopvol voor de withemden na een overwinning op het veld van Burst. Ook in de oefenperiode, de beker van Groot-Herzele liep het vlot, maar nu zit alles blijkbaar muurvast. Hillegem verloor nu ook op eigen veld zijn inhaalwedstrijd tegen Mere en blijft dus voorlaatste in de klassering waarin Erpe reeds lang lijkt uitgeteld. Finaal dient men Hillegem echter niet af te schrijven daar ploegen als E. Houtem, Winnik en Appelterre binnen bereik blij ven. Toch zal het tij spoedig moeten keren. In de wedstrijd tegen Mere bleek nog maar eens dat de ploeg weinig punch mist; wel speelde men moedig daar men steeds tegen een achterstand diende op te boksen. Voor Hillegem scoorden De Raeve en Geerts maar voor de koffie was Mere nog produktiever langs De Swaef, Ruyssinck en Van Cauter. Heel wat doelpunten dus in die eerste helft op een nauwelijks bespeelbare zandvlakte. Het zat er dus nog in voor Hillegem in de tweede helft waarin Mere echter het laken naar zich toe zou halen. Het varkentje werd ge wassen in het slotkwartier. Toen werd het Mere-overwicht nog bekroond met twee treffers, eentje van Ruyssinck en De Saedeleer. Daarmee was het lot van "de Lekkers" bezegeld. Er blijft dus heel wat werk aan de winkel om het behoud in derde provinciale te verzekeren. (nicolle) De poulains van oefenmeester Fazekas staan zaterdagavond voor een zware opdracht in Sint-Niklaas. Op de eerste plaats luidt de opdracht de positie voor het periodekampioenschap te konsolideren en verder zijn Derijck en zijn maats erop gebrand om de smadelijke thuisnederlaag tegen datzelfde Sint-NiklaaS laten we niet vergeten 0-4 te wreken. Ondertussen zetten de leerlingen van oefenmeester Elegeert een uitste kende eerste periode neer, maar ook Aalst sloeg terug en wist via een opmerkenswaardige remonte zich te nestelen op de derde plaats op de rangtabel. Het wordt allicht een wedstrijd die alle kanten uitkan. Fazekas brengt respekt op voor het huidig team van de Klaasjes. "Ik ken de waarde van Sint-Niklaas heel goed. Die ploeg steekt achteraan stevig in elkaar, met een uitstekende libero als sluitstuk. Op het middenveld opereren twee snelle aanvallende middenvelders en vooraan lopen een paar kerels rond die men voortdurend in de gaten moet houden. Het wordt alleszins een uiterst moeilijke opgave", aldus de Eendracht-coach. In het Eendrachtkamp is intussen iedereen fit en heeft men al acht trainingen achter de rug sedert de winterstop. Fazekas zit echter nog met een probleem, met name Chunga. Die is voor een vakantie naar Zimbabwe afgereisd en de vraag rijst of die smaakmaker wel in optimale konditie zal verkeren na een dergelijke lange afwezigheid? Langs de andere kant dient gezegd dat het spelerspotentieel van Eendracht sterk gemotiveerd is. De reeks suksessen die werd geboekt gedurende de jongste zes weken is daar beslist niet vreemd aan. De groei van het team toonde een sterk stijgende kurve en elementen als De Wolf, Droeven, Chunga en Mandiangu zijn teruggekeerd uit een dipe dal en draaien momenteel aan een hoog toerental. Bovendien krijgen Nijs en Lathouwers - oud-spelers van Sint-Niklaas - de gelegenheid om hun oude klub te bewijzen dat ze waardige elementen zijn in tweede nationale. Van hen verwacht Fazekas dat ze extra gemotiveerd zaterdagavond in de voetbalwei zullen verschijnen. Sint-Ni- klaas - E. Aalst wordt alleszins een topper in tweede nationale. Ook te Aalst bestaat een grote belangstelling voor deze match. Een groot supporterslegioen is aangekondigd. Derde Provinciale E SK Overmere-C. Melle 0-1. Het werd et (mt) handen. Melle kwam onder zware druk te staan, maar hield zonder al te veel kleerscheu ren stand. Overmere had, op basis van die sterkere tweede helft wellicht een punt verdiend, maar moest vrede ne men met deze eervolle 0-1 nederlaag. In het klassement staat Melle nu zeven punten voor op Edeboys. De titel is reeds binnen handbereik. Overmere heeft vijftien punten uit ze ventien wedstrijden, en bevindt zich daarmee aan de staart van het omvang rijke peloton. Hélemaal aan de staart prijkt Schoon- aarde nog steeds moederziel alleen. Oordegem belette dat Schoonaarde zijn toch wel indrukwekkende reeks van de voorbije weken voortzette, en riep de bezoekers een voorlopig halt toe. Reeds na een kwartier stond de eindscore op het bord: Verhoeven liet zich uitstekend bedienen door collega Sonille, en scoor de voor de thuisploeg. i sportief duel onder een goede leiding Schoonaarde liet zich door deze vroege opdoffer niet uit het lood slaan, maar kon toch niet verhinderen dat de 1-0 op het bord bleef. Na de koffie gingen de bezoekers steeds feller drukken, maar vergaten daarbij dat er ook nog moest gescoord worden. Toch kwam Schoon aarde naar het eindsignaal toe nog dicht bij de gelijkmaker, maar de lokale doel man was ter plekke. De zo produktieve aanvalslinie van de jongste weken viel ineens stil bij Schoonaarde, en zo moest het -zijn eerste nederlaag sinds vier we ken toestaan. Oordegem verstevigt daar mee zijn uitstekende positie in het klas sement: het staat nu derde, met even veel punten als Buggenhout, en op acht punten van leider Melle. Schoonaarde leidt nog steeds de degra- datiedans, maar ook op deze speeldag lag het niet echt onder bij één van de sterkere ploegen uit de reeks. Er is dus hoop... Er moesten voor de winterstop nog twee inhaalwedstrijden worden afgehaspeld in derde provinciale E: Melle mocht nog op bezoek bij Overmere, en Oordegem moest het thuis opnemen tegen rode lantaarn Schoonaarde. Melle won met het kleinste verschil, maar dat zal de leiders een zorg geweest zijn. Reeds bij de eerste mogelijkheid was het raak: Volckaert trapte een vrij schop, die door Van de Water in doel werd verwerkt. Overmere, dat tot dan toe de gasten had kunnen bijhouden, verloor even de pedalen, en moest bijna een tweede doelpunt incasseren. De Melse kopper van dienst, De Meyer, verzuimde echter de bal in het daartoe bestemde doelvlak te deponeren, zodat de 0-1 score op het bord bleef. Was het klasseverschil voor de rust nog min of meer te bespeuren op het terrein, na de koffie nam de thuisploeg de touwtjes in X Overmere-C. Melle 0-1. Een gevaarlijk standje voor het Overmeerse doel. helman Rogiers en kapitein Sergeant weten er echter raad op (mt) Sint-Lievens-Houtem wou duidelijk zijn ooruitgeschoven partij tegen Bambrug- je winnen. Het had daar alle redenen oe. Eerst en vooral wil men geen voeling erliezen met de kop van de klassering :n ten tweede was er de revanche. Nadat iint-Livinus in een recent verleden aan luis verloor van SK Aalst werd er de teek daarop ook op het veld van Bam- irugge verloren. Dit was de zwarte pe- iode voor Sint-Livinus, in die twee wed- trijden verloor Sint-Lievens-Houtem ijn koppositie. Het onverwachte pun- enverlies van zowel Aalst (ook al tegen lambrugge) en Zottegem (te Meerbeke n Aalst) doet de hoop bij Livinus echter ipnieuw oplaaien. Bambrugge blijft wel en taaie brok maar de ploeg was zowat lalf compleet. Nu kon Bambrugge zijn tunten niet bovenhalen, n de eerste helft werd er wel nog gelijke red gehouden maar dit was meer te rijten aan het weinig overtuigend spel an de thuisploeg. nderdaad, Sint-Lievens-Houtem bleef owat in de startblokken zitten en kreeg looit echt vat op het gebeuren. Het was an ook niet verwonderlijk dat Bam- rugge het eerst op voorsprong klom, dit net een afgeweken bal van De Coster aar doelman Tomme geen enkele vat p had. Sint-Lievens-Houtem schoot an wel wakker in het slotkwartier van e eerste helft. lit was inderdaad hoog tijd ook. Op een rijschop van Fosselle misrekende doel- nan Vermeulen zich totaal zodat de nt-L.Houtem-Bambrugge 0-1. Van 'aerenbergh laat zijn vreugde blijken, lij heeft zopas de eindstand vastgelegd *c) St.-L.-Houtem - Bambrugge. Voor Bambrugge was het vooral verdedigen (nicolle) geblazen. Van Gijsegem moet hier vrij onortodox te werk gaan (nic) Bambrugse voorsprong nauwelijks drie minuten op het bord stond. Nu stoomde de thuisploeg wel door en kwam Van Vaerenbergh steeds meer in het stuk voor. Stilaan zou hij zich ontpoppen tot de figuur van de wedstrijd. Zijn treffer in de 38ste minuut was inderdaad van kapitaal belang. De thuisploeg kon met een voorsprong gaan rusten, wat psy-- chologisch niet onbelangrijk was en dit zou ook duidelijk blijken in de tweede helft. Bij een 3-2 stand leek alles inderdaad weer mogelijk. Het Bambrugse legioen wou het vel van buur Sint-Lievens-Hou tem, maar zij kregen niet wat zij wilden. Trainer Pfaff stelde achteraf dat hij on mogelijk weerstand kon bieden aan Sint-Lievens-Houtem daar niet minder dan zes titularissen ontbraken. Wat be grijpelijk is. Inderdaad, de tweede helft was volledig besteed aan de thuisploeg al was er maar één uitzondering toen De Coster Van Gijseghem bediende en die zeer mooi voorbij doelman Tomme knalde. Geen gelijkmaker echter, want voordien had Van Vaerenbergh alweer toegesla gen. Matthijs had hem ideaal aange speeld en Van Vaerenbergh liet de kans niet liggen. Hillegem-Mere. Voor Hillegem kwam het er vooral op aan om achteraan kamp te zuiveren. Speler-trainer Verliefde volgt deze aktie van nabij (nic) Sint-Lievens-Houtem liep nu bij wijlen uitstekend te voetballen en dient wel te worden benadrukt dat het hier maar om flitsen ging. Wel dodelijke flitsen. Zo scoorden Dierickx nog na een knappe solo en last but not least was er nog eens Van Vaerenbergh. Hij was dus met zijn drie treffers de man van de wedstrijd. Achteraf liet de lokale trainer zich niet zo positief uit over zijn ploeg. "We speel den geen grote wedstrijd", stelde Ro man, "belangrijk zijn natuurlijk wel de twee punten. De achterstand op zowel Aalst en Zottegem blijft nog wel aanzien lijk maar in voetbal is veel mogelijk. Wij moeten gewoon rustig blijven en kalm verder boeren. Veel puntenverlies kun nen wij ons niet permitteren daar Aalst en Zottegem zeker niet kwistig met de puntjes omspringen. Toch moeten wij erin blijven geloven." St.-L.-Houtem - Bambrugge. Hier tracht De Coster de lokale aanval te blokke ren (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19