E P Geslaagd bal bij Kweitnni Aalst Geert Moens lid van de nieuwe generatie 'echte karnavalisten' Arendprins Dirk: 'Veel te snel voorbij' Van puur toeval kippendraadvlechter Prins Chris: 'Het was een tof jaar' Pascal, karnavalist bij uitstek ICHELIEKEN 2 - 4.1.1991 - De Voorpost Sedert een jaar is hij lid van een Aalsterse karnavalgroep die gehuis vest is in het grootste Europese on betaalde fabriek zoals hij zelf zegt. In die fabriek is Herman Schelfhaut de manager. Geert Moens heeft het dus over de werkhalle, zijn tweede thuis. Hij brengt er een flink deel van zijn tijd in door. Geert heeft een meer dan alledaagse belangstelling voor karnaval in zijn totaliteit. Tij dens het dolle gebeuren wordt er ruimschoots gefeest. Enkele dagen later en niet nadat hij goed heeft geslapen, begint zijn speurtocht in kranten en weekbladen, op zoek naar wat ze schreven over Aalst kar naval. Daarin vindt hij dan de nodi ge inspiratie om verder te doen met als enig objektief karnaval is en blijft een unieke hobby, waarvan ve len helaas geen snars snappen, (ad) Aalst. Geert Moens leeft voor karnaval (a) Aalst. Prins Chriseven nadenken (a) Op zaterdag 26 januari zullen Mi- chelleken en Yvan onder elkaar uit maken wie van hen de nieuwe prins 1991 wordt. Tevens zal met de over handiging van de skepter een einde komen aan de ambtsperiode van Chris. Maar die is nu reeds een te vreden man, steeds omringd als hij is door karnavalgroep Vriet. 'We beleefden heel wat aangename ogenblikken en de ontvangsten wa ren steeds prima', aldus Chris. Er werden overigens niet minder dan 200 bezoeken afgelegd, tot in de De mooiste dag van een prinselijk jaar is de verkiezingsdag zelf, je wordt dan door iedereen druk om ringd. Dirk is lid van de Arendse karnavalgroep 'De Kastaars'. Ge durende het bijna afgelopen sei zoen waren de leden van deze groep aanwezig waar Dirk als Arend-am bassadeur te gast was. 'Alhoewel onze kamavalwijk niet bij iedereen bekend is, toch werden uitnodigin gen beantwoord tot zelfs uit de Westhoek. Arend-karnaval is nog steeds aan het groeien,' aldus Dirk. De oorzaak van het sukses van de; organisatie is te zoeken bij het he< dynamische bestuur. Maar er is een tijd van komen en gaan en als allerlaatste aktiviteit in z'n hoedanigheid van Arend-am bassadeur wordt op 5 januari in de Binnenstraat het afscheidsbal geor ganiseerd. Binnen de groep fungeert Dirk ah ontwerper van de kostumering, blijkbaar één van z'n vele verborgen talenten... (DA) Aalst. Geert van de Sjatrellen a Reeds 9 jaar is Geert lid van AKV de Sjatrellen. En zoals alle andere karnavalisten in hart en ziel, is ook Geert zot van het karnaval. Er gaat niets boven karnaval, zo zweert hij bij hoog en bij laag. Voor hem gaat er niets boven de zotte driedaagse, ook niet het bouwen van een wagen, al is en blijft het bouwen van de karnavalwagen een feest op zich. Daar speelt de permanente inzet een grote rol, het toeleven naar het hoogtepunt, zegt Geert die boven dien veel waarde hecht aan het wer ken in groep. 'Je leert je makkers door en door kennen, met hun goe de en slechte kanten en het komt erop aan zo weinig mogelijk van die slechte kanten te benadrukken. Ge meenschappelijke banden kunnen er alleen maar gesmeed worden wanneer de sfeer optimaal is' zo luidt de filosofie van Geert. In de werkhalle komt het er natuur lijk op aan zo handig mogelijk te zijn. Wie is er goed met schaar en tang, wie kan er omspringen met de kippedraad? Geert is daar een hele kraan in, al begon hij eerder bij puur toeval met kippedraad te werken. 'Het was van moetens,' zo zegt hij en 'ik heb me veel moed moeten in spreken om er mee te beginnen'. Ondertussen heeft hij zich ontpopt tot een echte kunstenaar in zijn ge nre. Het blijft trouwens ook werken tegen het uurwerk. Men moet de lasploeg immers voorblijven en dat is geen kleine opgave. En boven dien moet men een goed overzicht hebben, want zo'n geraamte op zich stelt niet veel voor. Geert heeft maar een grote wens en dat is dat de kamavalviering in alle sportiviteit verloopt, sfeervol maar zonder ongelukken. 'Een deftige sfeer de naam van het Aalsters kar naval waardig'. Hij is er niet graag bij wanneer men begint met schelden in kwetsende termen. Dat ligt Geert niet. Hij heeft een gevoelen voor kamavales- ke humor, goed bedoeld, geestig en goed gevonden, (a) INZE KANDIDAAT hs uiterste hoekjes van Vlaanderen. Samen met zijn broer stichtte Chris zes jaar geleden de A.K.V. Vriet. Steven; De Prei, Verfmanneken, Den Theo en de anderen vormen een echte vriendenkring. Alvorens de skepter door te geven aan de toekomstige opvolger van Chris wordt in de Sint-Annazaal het afscheidsbal georganiseerd op za terdag 26 januari. Karnavalisten no teren deze datum in hun agenda, maar dan op een meer dan duidelijk plaatsje. (DA) Aalst. Enkele supporters van kandidaat Michel op het bal van Kweitnni (a). Op de laatste dag van het oude jaar organizeerde de karnavalgroep Kweitnni een meer dan geslaagd bal in de Kring in de Dr De Moorstraat te Aalst. Het nieuwe jaar belooft voor deze groep biezonder druk te worden. Michelleken, een lid van de groep is immers kandidaat voor de titel van prins karnaval. Bovendien wil de groep zowel in Aalst als op den Arend aan het karnaval mee doen. Sportief was in elk geval dat ook de uitdager van Michelleken, Yvan, aanwezig was op het feest. Kweitnni bestaat als sinds 1981 al maakte men de eerste karnavalja- ren rond onder de naam Pisjeloes. Vorig jaar koos de groep bij het karnaval als tema 'Van het aad nor het niefEn daarmee stak men de draak met de verhuis van het oude naar het nieuwe ziekenhuis, (ad) Aalst. De voorzitter van AKV Kweitnni (a) Aalst. Pascal, dagelijks present in de werkhalle (a) Aalst. Kandidaat Yves was met zijn supporters op post op het bal van KweitnlT (a) k Pascal is een fervent karnavalist. Hij is lid van AKV Zonder Eir Goget Oeik. Voor hem biedt karnavalvie- ren in groep heel wat voordelen. Er is vooreerst de lange aanloop, nodig voor de voorbereidingen op de werkperiode die volgt. In de zomer worden aardig wat aktiviteiten ge- organizcerd en wordt deelgenomen aan manifestaties van andere groe pen. Voor Pascal ligt het hoogte puntvan het hele karnavalgebeuren toch op de zondag van de stoet. Vooral aan de stadsschool vindt hij het enig. De stoet is de kroon op het werk. Minder aangenaam om mee temaken is dan weer het sluiten van de werkhalle. Dan wordt ook door Aalst. De uittredende Arendprins Dirk met zijn jongere broer Kris die nu een Pascal stilletjes een traan wegge- gooi doel naar de titel van jeugdprins (a) veegd. (da) t. Alle leden van Kweitnni bijeen (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 2