Het Vlaamse Kruis op zoek naar nieuwe aanpak BOSJREUROP! Warmte voor kinderen en bejaarden in Roemenië Fotowedstrijd over "Hinderend Aalst" jAalsterse Prinsengarde op planken voor goed doel Keizer Karnaval vie de Bosj D'Europ van de Boile in de zep Isabelle A te gast bij AKV Pladasj Nacht der Drie Koningen in Moorse! Het Vlaamse Kruis Aalst start EHBO-kursus Kei DE BOILLE IN DE ZEP De Voorpost - 4.1.1991 - 9 zijn carrés enkel plai voltreffer prinsen Onder de noemer 'Warmte voor kinderen en bejaarden in Roemenië' organizeert het stadsbestuur van Aalst nog tot 15 januari een aktie ten voordele van Roemenië. Er worden symbolisch zakjes kolen verkocht aan de prijs van 100 fr. Ook kinderkleding, dekens en droge voeding zijn welkom en kunnen bezorgd worden op de diensten van schepen De Smedt in de Kapellestraat 15 te Aalst. Vrijwillige medewerkers nemen kontakt op met de verantwoordelijke van de aktie, mevrouw Marcia op het nummer 053/77.11.11. (da) Onder de titel "Hinderend Aalst" pakt het Aalsters forum voor ver keersveiligheid uit met een foto wedstrijd. Als doel van deze wed strijd stellen de organisatoren dat ze de signaal- en alarmfunktie van het Forum een langdurig effekt wil len meegeven. Aalst is niet altijd zo denderend en de hinderlijke aspek- ten - voetpaden, signalisatie, weg markeringen,... - die de zwakke weggebruikers ondervinden wil men op foto laten vastleggen. Van de bekroonde foto's zal men een brochure samenstellen. Iedereen uit Groot-Aalst kan aan deze wed strijd deelnemen. Zowel kleuren- als zwart-wit foto's mogen inge stuurd worden. Per foto wordt een deelname van 20 fr. ten voordele van het Forum gevraagd. De deel nemers kunnen rekenen op een ruim prijzenpakket. De inzendin gen worden verwacht voor 30 april in het Vredeshuis Zonnestraat 26 te Aalst. De uitslag van de fotowed strijd wordt bekend gemaakt op 21 mei. JM Heyman Aalst. Ook Frans Wauters draagt zijn steentje bij voor Roemenië (a) Aalst. Enkele medewerkers van de aktie 'Warmte voor Roemenië' (a) Prinsengarde van de stad Aalst bracht net als vorig jaar ook nu weer carreshow. De drie voorstellingen werden druk bijgewoond en geen bleef onbezet. Van een sukses gesproken. Een andere was de medewerking van liefst 14 Aalsterse karnavalgroepen. aarmee werd nog maar eens aangetoond dat karnaval in Aalst ook het van de vriendschap is. Kamiel was de presentator die met veel zwier en een spraakvaar- eigen, de verschillende nummertjes aankondigde. De op- van dit geslaagd drieluik kwam ten goede aan groepen die een teuntje kunnen gebruiken. Twee keer 8.500 fr werd zo door de vroegere Patrick en Franck overhandigd, (da) belangstelling van de karnavalgroepen voor de show van de de (a) t. Patrick en Franck deelden geld uit na de show van de prinsengarde (a Op vrijdag 4 januari heeft vanaf kom. De toegang bedraagt in voor- 20.00 uur in de zaal de Katolieke verkoop 49,9 fr en aan de kassa 59,9 'ji Kring te Moorsel de 'Nacht der fr. Een schappelijk prijsje natuurlijk Drie Koningen' plaats. Verklede voor een wijze koning uit het Oos- Drie koningen zijn er van harte wel- ten. Het Vlaamse Kruis, 63 jaar jong, is als alternatieve kruisvereniging ak- tief in de preventieve gezondheids zorg en in de volksopleiding door het organizeren van Nijverheids-, Ambulanciers- en EHBO-kursus- sen. De 36 aktieve afdelingen ver spreid over de Vlaamse Gemeen schap groeperen duizenden vrijwil ligers. De hulpploegen worden in gezet op sportmanifestaties, mani festaties met grote volkstoeloop, ongevallen en rampsituaties. De vereniging is ook aktief in de sektor van het ziekenvervoer en de preven tieve hulpverlening. Het Vlaamse Kruis, algemeen sekretariaat, is ge vestigd te Gent, St. Pietersnieuw- straat 93. De ereleden betalen jaar lijks 1000 fr lidgeld, de hoofdleden 400 fr en de bijleden 200 fr. Alle leden ontvangen regelmatig het tweemaandelijks tijdschrift 'Het Vlaamse Kruis': tijdschrift tot be vordering van de volksgezondheid en maatschappelijke aangelegenhe den, tevens orgaan van Het Vlaam se Kruis vzw. Voor het november- december 1990 nummer schreef dhr. Servaes M., algemeen sekreta- ris van de vereniging, volgend voor woord: 'Het Vlaamse Kruis op zoek naar een nieuwe aanpak Alhoewel het nog te vroeg is om een evaluatie te maken van het zieken vervoer en van de preventieve hulp verlening in 1990 doen er zich op vele beleidsniveaus van de vereni ging belangrijke structurele wijzi gingen voor. Het Vlaamse Kruis evolueert naar een professioneler aanpak. Ook op nationaal vlak doen er zich meer opportuniteiten voor die kunnen resulteren in een grondige wijziging van de struktu- ren, betere logistieke steun en per manente begeleiding van de afde lingen. Het Vlaamse Kruis, een Kruisver eniging die de Vlaamse Gemeen schap wat te bieden heeft, evolueert ook naar buiten toe naar een orga nisatie die op een nationale erken ning zal kunnen rekenen. Een der gelijke erkenning als Kruisvereni ging komt er niet zomaar van van daag op morgen, ze moet verdiend worden. De kleinste fout zal aange grepen worden als een belangrijk tekort en een bewijs van niet goed functioneren. In een dergelijke evolutie is het be grijpelijk dat Het Vlaamse Kruis groeipijnen vertoont. Alles moet en zal in het werk gesteld worden om de kansen van de ver eniging voor de toekomst veilig te stellen, om de vereniging de nodige groeikansen te geven gebaseerd op de nieuwe structurele basis. Trouw aan het basisprincipe dat de vrijwil ligers voldoende inbreng moeten hebben in alle beleidsbeslissingen wordt er druk gewerkt aan deze ver nieuwde strukturen. Het duidelijkst zijn de wijzigingen in de sektor van het ziekenvervoer, waar de vzw Ambulancedienst zorgt voor een nieuwe omkadering voor het vrijwilligers-, semi- en profes sionele werk binnen een beperkt aantal afdelingen van de vereniging. Heel wat bedrijven voeren in ver sneld tempo structurele wijzigingen door met het oog op 1992, zo ook zal de vereniging in de eerstvolgende jaren belangrijke inspanningen le veren om haar draagvlak te vergro ten. Sommige wijzigingen zullen ons futuristisch lijken, andere noodzakelijk. Aan allen de op dracht de vereniging in de komende maanden uit te bouwen tot een pro fessionele hulporganisatie waarin iedereen een plaats heeft waar hij zich ten volle kan ontplooien en zich optimaal kan inzetten voor de medemens'. Het Vlaamse Kruis afdeling Aalst stort EHBO-kursus De afdeling Aalst beschikt over ver scheidene ziekenwagens en over di verse E.H.B.O.-ploegen die dag en nacht paraat staan en - op aanvraag - ingezet worden om de eerste hulp te verlenen op sport- en andere ma nifestaties, bij ongevallen en ramp situaties, in het Land van Aalst. Te vens staat een E.H.B.O.-kursus er jaarlijks op het programma. Derge lijke opleiding is de laatste jaren zeer belangrijk geworden. Tenge volge van het toenemende wegver keer en de mechanisatie op het werk en zelfs in het huishouden, neemt het aantal ongevallen sterk toe. De geneeskunde heeft onder tussen zeker grote vooruitgang ge boekt. Maar belangrijk is steeds, dat elke gekwetste onmiddellijk na een ongeluk deskundige Eerste Hulp kan krijgen. De Vlaamse Kruis E.H.B.O.-kursus richt zich daarom tot iedereen van af de leeftijd van 16 jaar, die belang rijke technieken wil bijleren om mensen in acute nood te helpen en/ of bij te staan. Deze kursus duurt 40 uren en geeft een bondig overzicht van bouw en werking van ons li chaam (anatomie/fysiologie), onge makken (verwondingen/ziekten...) die kunnen voorkomen en de ma nier waarop men hieraan kan ver helpen (E.H.B.O.-Medisch drin gende hulpverlening). Daarnaast wordt ook nog aktief geoefend aan de hand van praktische situaties, al dan niet door kursisten aange bracht. Verder wordt ook de nodige aandacht besteed aan de werking van dienst 100, brandweer en opna- medienst van het algemeen zieken huis. Deze informatie wordt verder geïl lustreerd aan de hand van dia's, te keningen, videofilms... Net zoals elk jaar organizeert 'Het Vlaamse Kruis, afdeling Aalst' een E.H.B.O.-kursus begin 1991. De kursus start met een informatie avond op maandag 7 januari 1991 om 20 u. in 'De Coninck - Van Spagniën', Grote Markt 28 (achter Belfort) te Aalst. Deze kursus 'Eer ste Hulp bij Ongevallen' omvat 20 lessen, telkens de maandag- en dinsdagavond van 20 tot 22ul5. Deelname is gratis! Verdere infor matie over de kursus of over de werking van de Aalsterse Vlaamse Kruis-afdeling is steeds verkrijg baar op tel. nr. 053-77.52.38 of 053- 78.34.19 D.B. Het Vlaamse Kruis vzw, afdeling Aalst organizeert een EHBO-kursus Eerste Hulp bij Ongevallen, 20 lessen, telkens de maandag en dinsdag van 20 tot 22.15 u. Deelname gratis! Inschrijving op 7 januari 1991. Waar? De Coninck Van Spagniën, Grote Markt 28 (achter 't Belfort) te Aalst. Inlichtingen op nr. 053/77.52.38 of 053/78.34.19. KEIZER KARNAVAL KAMIELSEBGANTEN DE KAMILLEKES IfeStlx-ekkRiiil Zopas verscheen de nieuwe karna- iets wat menig kamavalvierder wel valsingle van Keizer Kamiel Sergant eens met die dagen overkomt. De en de Kamillekes. Op de A-kant single is te koop bij platenhandel staat 'Bosj d'Europ', een knipoog Van Nuffel, Moorselbaan en bij Ka naar de Europese karnavalontmoe- miel Sergant, Moorselbaan. ting die in Aalst plaats heeft. Op de JM Heyman B-kant staat van de boile in de zep, Een karnavalgroep is verplicht om jaarlijks een aantal aktiviteiten te organizeren wil men aan het nodige geld geraken om een wagen te kun nen bouwen. AKV Pladasj maakt op die algemene regel geen uitzone ring. Pladasj probeert elk jaar op nieuw te streven naar iets origineels en dit jaar haalde men de jonge vlaamse zangeres Isabelle A naar Aalst voor een geslaagd en druk bijgewoond optreden. AKV Pladasj bestaat uit haast uit sluitend studenten. Zij vieren de zotte driedaagse in de direkte om geving van de Grote Markt. Studenten, dat betekent ook dat men niet het hele jaar door aktief kan zijn. Er moet immers ook gestu deerd worden. In september gaat het nieuwe werkjaar voor AKV Pla dasj van start en dan gaat het in sneltreinvaart. Er wordt gezocht naar een mogelijk tema en in no vember steekt men de handen uit de mouwen en worden de werkzaam heden aan de wagen begonnen. Voorzitter van deze toch wel bie- zonder ludieke karnavalvereniging is Hendrik De Wit uit Hofstade. Penningmeester is Olivier De Kegel die na nogal wat omzwervingen uit eindelijk bij Pladasj terecht kwam en zich dat nog niet heeft beklaagd. Pladasj al evenmin. Bij Pladasj hebben ze een gemeen schappelijke 'vriending' die Jacque line werd gedoopt. Jacqueline is de oude brandweerwagen die werd omgebouwd tot een kanjer van een uitgangswagen. De wagen maakt ook deel uit van de grootste markt- discobar van ons land. Dank zij jac- queline beleeft Pardasj heel wat dolle pret en wordt er voor gezorgd dat ontelbaar vele karnavalisten tij dens de Aalsterse karnavalesbatte- menten muziek in overvloed ten ge hore krijgen, (da) Aalst. De voorzitter en penningmeester zijn trouwe fans van Isabelle (a) Aalst. De leden van Pladasj met Isabelle a

De Voorpost | 1991 | | pagina 9