De acht Aalsterse Koningen Jong en dynamisch Arend Karnaval blijft groeien dankzij onderlinge "vriendschap" Aalstenaar Gino De Rysscher stille fan van Sabine Appelmans Zetduiveltje speelde parten Kampioenschappen van België Boxe Francaise Savate Aktie Vredeseilanden te Aalst Prins Kris nodigt uit Vriendenkring van para-kommando's druk in de weer .int;. iiffH' E', De Voorpost - 11.1.1991 - 11 De nevels van de eindejaarsfeesten zullen er allicht voor iets tussen hebben gezeten dat in de Nieuw jaarswensen van M. De Kerpel, fraktieleider van de CVP te Aalst een paar zetfouten zijn geslopen. Het ging hem niet om Mark De Kerpel, maar wel om Amedee Mau rice De Kerpel en met betrekking tot het financieel beleid van de stad Aalst, betreurt de oppositie dat on danks de forse belastingsverhoging de begroting alles behalve definitief maar wel deficitair is. (JMH) Op 23 februari heeft in de sporthal Ten Rozen, Rozendreef de finale plaats van het kampioenschap van België Boxe Frangaise Savate. Er zijn 16 finales te zien en men hoopt dat 1200 toeschouwers naar de sporthal zullen afzakken om het spektakel mee te maken. De kwartfinales hebben plaats op 19 januari, de halve finales op 2 februari. In Aalst zullen enkele Eu ropese topboksers aan het werk te zien zijn. Uit Aalst zijn dat onder meer Maron (72 kg) in serie 2 en Duchatelet (93 kg) serie 2. Als spe ciale publiekstrekker is er een op treden van de jazz dance groep Martial. Boxe Francaise Savate kent een steeds toenemende populariteit in ons land. Zowat 4.000 gelicencieer- den beoefenen deze sport in ons land. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar op het sekretariaat Pieter Coeckestraat 85 of telefonisch op het nummer 053/78.53.29 aan de prijs van 300 fr op de tribune en 500 fr aan de ring. (JMH) Zaterdag 12 januari om 20.00 uur start het bal van Prins Karnaval 1990 Kris. Het wordt een 'superformidabelfantacollosachtig' feest, zo kondigt Prins Kris zelf dit bal aan dat plaats heeft in de Sint- Annazaal in de Roklijfstraat te Aalst. De toegang is gratis en na tuurlijk is iedereen van harte wel kom. Dit weekend, 11, 12 en 13 januari, opleiding tot vroedvrouw en de be- zullen talrijke vrijwilligers weer volking produceert nu een eigen ba- aankloppen voor het aankopen van byvoeding. een vredeblokje, een sticker, een sleutelhanger. Aalst koos voor dit In Kalona in Rwanda loopt het pro jaar voor de steun aan Togo en jekt nu een jaar. De boeren leerden Rwanda. Gedurende meer dan 5 nieuwe landbouwmetodes om de jaar duurt de samenwerking tussen uitputting van de grond tegen te de aktiegroep Vredeseilanden en gaan. Met de opbrengsten van de de bevolking van Dapaong. Het aktie 1991 wil men weidegrond aan- projekt in Togo komt in zijn zeifont- leggen waar schapen kunnen op wikkelingsfase. Houtbesparende grazen en hoopt men een wolatelier kookkacheltjes worden er door ei- produktief te kunnen maken, gen smeden gefabriceerd. Er is een (JMH) Op 10 april werd in Aalst een nieuwe regionale afdeling van de Nationale Vriendenkring van Para-Kommando's opgericht. Deze jonge en dynami sche afdeling is biezonder aktief. De Nationale Vriendenkring van Para- Kommando's groepeert de vroegere autonome verenigingen van parachu tisten en kommando's. Streefdoel is de korpsgeest die er heerst in het para-kommandoregiment heerst ook in het burgerleven levendig te hou den. Toen in 1981 voor het eerst zowel Aalsterse als Arendse karnavalgroepen een Arend-Karnavai-Stoet vormden werd er door velen rond de Aalsterse klokketoren gedacht aan een gebeurtenis die een kort bestaan zou hebben. En toch doen ze in 1991 op Arendwtfk nog altijd verder. De rechteroever van het oude Aalst schynt momenteel de geboorteplaats van kandidaat Karnavalprinsen te worden. Het jeugdig volkje van "Onze Zaterdag 19.1.1991 heeft ook in de Arend" beschikt heden reeds over Stadsmeisjesschool, Binnenstraat voldoende kandidaten om de drie te Aalst, de verkiezing plaats van de eerstkomende jaren een kandidaat 10e Arendprins en Jeugdprinsen. Willem, Freddy, Jean, Willy, Her man, Geert, Kris, Pascal en Dirk waren de 9 vorige Arendprinsen die er in het verleden voor zorgden dat de faam van De Arend op waardige wijze uitstraalde. Gunther, Octaafken en Evert zijn de drie volwaardige kandidaten voor de titel van Arendprins 1991. Bij de jeugdprinsen wordt getipt op Manuella en Kris. Bij de feestelijkheden op "Onze Ar end" wordt er algemeen voor ge zorgd dat de bierprijs 30 frank blijft. Wanneer dan na de Arendse feeste lijkheden de supporters huiswaarts keren, zijn ze nog altijd drager van hun Arend-mentaliteit. Irveen sfeer van vriendschap zonder te leveren voor de verkiezingen van de karnavalprins van de stad Aalst. Met een Arendbestuur dat geen na men telt wordt ijverig verder ge werkt. Vrijdag 18.1.1991 gaat in de Stads meisjesschool, Binnenstraat te Aalst de vierde Sterrenparade door. Wat van aan de start play-back op treden was, is momenteel een live optreden met eigen instrument ge worden. De eerste Arendse revue op 24 no vember was van hoge kwaliteit. Een enig optreden kon slechts 300 men sen tevreden stellen. De aanstaande Sterrenparade op 18.1.1991 zal dan ook de hoogte punten van de revue '"t Stoot zwet gebroken bierglazen of vechtpar- Dc vereniging ontplooit heel wat aktiviteiten op uiteenlopende do meinen. Een van de doelstellingen is de nagedachtenis van overleden kameraden die gesneuveld zijn op het veld van eer of in bevolen dienst, in ere houden. Verder wil de vereni ging de gevoelens van burgerdeugd, kameraadschap en solidariteit on- op wit" vertolken. Ruim 30 num mers zullen totaal opgevoerd wor den, zodat "Onze Arend" op een ware hoogdag zal mogen terugblik ken. geest die er heerste tijdens de organizaties bevorderen en aan- de'rhaaMeden bevorderen''in "de dienstPeriode. Het is trouwens tij- moedigen. Zo wil men een grotere dens de militaire dienstperiode dat zin voor solidariteit in de hand wer- die geest werd aangekweekt. De ken. Het bevorderen, organizeren, pil Vriendenkring verklaart zich ge- ontwikkelen, steunen en aanmoedi- i! hecht aan de grondwettelijke vrijne- gen van sportieve aktiviteiten voor den en aan de fundamentele instel- al van turnen, zwemmen, wandelen lingen van het land waarvoor vele en atletiek ligt de vereniging nauw kameraden hun leven hebben gege- aan het hart. De Vriendenkring be ven. Ze ontzegt zich elk recht tot schouwt lichamelijke training als inmenging in de politiek, de gods- een wezenlijk deel van haar maat- dienst of de taal. schappelijke doelstelling. Men zal Op sociaal vlak wil de vereniging die hchaamstraining dan ook aan- naar best vermogen morele en ma- moedigen. teriële steun verlenen aan haar le- Deze jonge afdeling is zoals gezegd den en de rechthebbenden. Het ver- zeer aktie. Zowel op sportief als op dedigen van hun goede naam, het kultureel vlak heeft men al heel wat realizeren van een wederzijds gepresteerd. Onder meer werkte dienstbetoon, door het inzetten van men mee aan de organizatie van de de kennis, bevoegdheid en de rela- bevrijdingsfeesten op 2 september ties van eenieder, ten voordele van 11. in Aalst. De beschermde aktivi- allen is een ander streefdoel. teit 'Me and my pal' in de sport- Op openbaar, kultureel en sportief maand kende heel wat sukses. Ver- Aalst. Een beeld van een van de o^anizaties van de vriendenkring van *lak twil de vriendschapsban- der behaalde de groep een tweede t.,\ 6 den tussen de leden en leden van Aalst. De ene koning is de ander niet (a) Aalst. Dat zijn ze dan, de Aalsterse driekoningen (a) tijen beseft men dan eerst dat het woord "Vriend" op "Onze Arend" nog altijd waarde heeft. JM Heyman para-kommando's (a) analoge nationale of buitenlandse plaats in de traditionele vijfkamp voor regionale vriendenkringen in Dendermonde. Op het programma stonden ook tal van wandeltochten over 20 en 30 en zelfs 50 kilometer. Men geeft ook een clubblad uit en daarin wordt een warme oproep ge daan tot alle oud-militairen en dienstplichtigen bij de regimenten van parachutisten, kommando's en para-kommando's uit Groot-Aalst, Lede, Erpe-Mere, Herzele, Haal- tert, Ninove, Liedekerke, Dender leeuw, Affligem, Asse, Opwijk en de andere gemeenten rond Aalst. In het blad worden ook de jongeren aangesproken die hun militaire dienst nog moeten aanvangen. Men richt zich in het biezonder tot de jongeren die geopteerd hebben voor het regiment para-kom- mando's. De nodige vooropleiding als kompaslopen, rotsklimmen, kaartlezen, enz kan bij de Vrien denkring worden genoten. Belangstellenden kunnen zich steeds richten tot Paul Roelandt, ondervoorzitter van de Vrienden kring, Leopoldlaan 99 te 9300 Aalst (053/70.26.74) of bij Herman Cu- vlier, penningmeester, Hamme- straat 99 te 9300 Aalst (053/ 77.32.09) of bij Marcel Le Long, sekretaris, Lambrechtstraat 33 te 9300 Aalst (053/78.43.26) of bij J. Boelens, voorzitter stichter, Kool- Aalst. De vriendenkring van de para-kommando's was ook aanwezig op de viering van de nationale feestdag in het straat 6 te 9300 Aalst (053/78.44.19) stadhuis (a) (da) Aalst. Een koning in moeilijkheden? (a) Driekoningen is blijkbaar voor enkele rasechte Ajuinen de ideale gelegenheid om zich te verkleden als koning. En in Aalst ziet men het groot. Geen Drie Koningen, maar liefst Acht koningen. En die hadden zich feestelijk uitgedost met tulband en veel glitter en praal die past bij hun waardigheid. En ze hadden zelfs een fonkelende ster bij. Met acht punten, voor elke koning een. De Acht Koningen begonnen hun tocht aan het stationsplein. En vandaar uit werden alle herbergen aangedaan die zij op hun tocht naar Klein-Aalst tegenkwamen. Dat men op den duur in hogere sferen verzeild geraakt, zal niemand verwonderen. Maar Koningen behou den ook dan hun waardigheid, (da) Via zijn werkmakker Jean maakte Gino De Ruysscher kennis met de tennissport. Hij speelt weliswaar geen kompetitie, wel voor de pret. Hij liet zich aansluiten bij TC De Snas, de enige club uit Aalst die kan beschikken over een overdekt ten nisveld. Gino is niet alleen op het tennister- rein. aktief. In het zomerseizoen gaat hij kijken naar meerdere bin nen- en buitenlandse tornooien waarin Sabine Appelmans aan treedt. Gino is een fervente fan van de Erembodegemse ster. Hij bezit meerdere fotoalbums over haar. De foto's die daarin kleven heeft Gino ook zelf gemaakt. Ver der krantenknipsels zijn er natuur lijk ook in overvloed in terug te vin den. Om dergelijke albums te kun nen samenstellen, gaat Gino elke dag zijn krant kopen om toch maar niets te missen over Sabine. Hij was in de wolken toen hij het bericht hoorde dat Sabine was uit geroepen tot 'Sportvrouw van het Jaar'. Een trofee die ze volgens hem dubbel en dik heeft verdiend, (da) Aalst. Gino De Ruysscher, een fan van Sabine Appelmans (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 11