SF K/fle/c/ewt pr UU III alst. De noeste werkers van AKV Vriet (a De Voorpost -11.1.1991 - 13 ik- je. 01 el- :y''45. •pvanggezinnen gevraagd hernummering der huizen. Zo zijn "jlet stadsbestuur van Aalst start verschillende straten te Aalst, ge- innenkort met een dienst voor op- deeltelijk of volledig aangepast, janggezinnen, gesubsidieerd door «J wordt eraan herinnerd dat krach- r*: ind en Gezin en doet een oproep tens het Algemeen Politieregle- ^jan alle inwoners. Indien je geïnte- ment- U het nieuwe huisnummer sseerd bent om kleine kinderen moel plaatsen aan de hoofdingang in na de geboorte tot 3 jaar bij jou van de woning, mis op te nemen tijdens de werku- De ouc,e nummers mogen niet be- :n van de ouders en/of kleuters honden blijven, issen 3 en 6 jaar en gedurende de Ingeval van twijfel kunt u steeds ikantiedagen naschools op te van- terecht op de dienst bevolking (tel. Hn en daarvoor een wettelijk vast- 053/77.11.11, toestel 285), of in het :stelde vergoeding ontvangen. dienstencentrum van uw deelge- idien je overigens bereid bent om nieente. aartoe een aantal administratieve, frastrukturele, sociale en educa^ Verdelg,ng van ratten ;ve voorwaarden te vervullen. Ratten zijn schadelijke dieren. De eem dan kontakt op met de stede- Gouverneur van de Provincie heeft ke dienst Welzijn en Gezin, Grote zoPas een besluit genomen m.b.t. de arkt 3 te Aalst, tel.77.11.11 toestel verdelging van ratten. Zo worden de eigenaars of bezitters van boerderijen, restaurants, klinie- at-ierkoop van broodjes tijdens de ja-b-insenverkiezing op zaterdag 26 enjanuari 1991 debp zaterdag 26 januari 1991 kiest "Halst zijn Prins Karnaval 1991 in de snteizershallen. Personen die wen den broodjes te verkopen in de zaal ïnljdens de prinsenverkiezing, kun- n" jen de inschrijvingsvoorwaarden et anvragen bij de stedelijke Aan- os oopdienst, Kapellestraat, Aalst, 1. 053/77.11.11 toestel 306. De ui- rste inschrijvingsdatum is 31 de- mber 1990. De instelprijs werd istgesteld door het College van lurgemeester en Schepenen op ".000 fr. Srat is inenting tegen poliomyelitis - ■nderverlamming poor het stadsbestuur worden gra- inentingen tegen poliomyelitis fcorganiseerd. De inentingen heb- Jcn plaats in het stadhuis, Grote Harkt 3 te Aalst in de lokalen van je dienst Volksgezondheid (bin- pnkoer) en. dit op elke laatste pensdag van de maand tussen 14 |i 15 u. Een dokter is steeds aanwe- De volgende inenting heeft pats op woensdag 19 december. Tjjkomende informatie: dienst terreinen, tenzij men oordeelt dat de ratten, in zulk groot aantal aan wezig zijn, dat zij een gevaar beteke nen voor de bewoners. Indien de aanwezigheid van die knaagdieren op privé-terrein te wij ten is aan de nabijheid van b.v. rio len, afvoerkanalen, opslagplaatsen e.d., dan zullen de stadsmedewerk- ers die openbare plaatsen ontrat- ten. Aflevering ontsmettingsboekjes voor voertuigen bestemd voor dierenvervoer - Voertuigen welke toebehoren aan veehandelaars, slagers, transportondernemingen, fabri kanten of handelaars in veevoe ding, moeten telkens ze gediend hebben tot het vervoer van een- hoevigen, herkauwers, varkens of pluimvee, overeenkomstig de be palingen van het M.B. van 21/2/ 1954 en M.B. van 19/10/1964 ge reinigd en ontsmet worden. - Voor ieder voertuig dient bij het stadsbestuur een ontsmettings boekje aangevraagd te worden; de lijst van de voertuigen wordt overgemaakt aan de Dierenge- neeskundige inspecteur. - Het ontsmettingsboekje dient steeds in het bezit te zijn van de geleider van het voertuig, wan neer hierboven genoemde dier soorten vervoerd worden en moet op elk verzoek van de over heid getoond worden. - Elk vervoer dient met de gevraag de gegevens in het boekje inge schreven te zijn, evenals dag, uur en plaats waar de ontsmetting werd uitgevoerd. - Dit boekje kan bekomen worden op de dienst Volksgezondheid (tel. 77.11.11, toestel 267) of via de dienstcentra in de deelge meenten. Aalst. De wagen van 'Vriet' in volle opbouw (a) ken, opslagplaatsen, waterlopen, Vereiste gegevens- fabrieken of gelijk welk ander goed naam en adres van de eigenaar waarop de aanwezigheid van ratten Van het voertuig is vastgesteld verplicht mintens 2 x per jaar dit ongedierte aktief te be- 'lksgezondheid, Grote Markt 3, strijden. Het besluit bepaalt dat ge- Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 267 durende de periodes maart-april- mei en oktober-november-decem- ber de ratten door middel van loka zen en strooipoeders bestreden die nen te worden. De eigenaars of uit baters van stortplaatsen, slachthui zen, vilbeluiken, uitmondingen van i) 271. Vijzigen van een straatnaam - be- icht van openbaar onderzoek J)e bevolking wordt in kennis ge leld dat wordt overgegaan tot een jnderzoek in verband met het wijzi- :n van de naam Keizerlijke Plaats ri°'en °f andere terreinen die als „Ij Aalst in Keizerlijk Plein. Het on- gunstige verblijfplaatsen van ratten hrzoek heeft plaats gedurende 30 bekend staan, dienen een perma- igen van 30 december 1990 tot 28 nente en bestendige bestrijding van f inuari 1991. Het dossier ligt ter in- de ratten te verzekeren. Als bestrij- ,i jfige van de inwoners op de dienst dingsprodukten zullen lokazen en ''bevolking, Grote Markt 3 te Aalst.strooipoeders op basis van in de i'fe dienst Bevolking is toegankelijk handel te verkrijgen of zelf bereide i"'lp maandag, dinsdag en donderdag anticoagulaten gebruikt worden. 8.30 tot 11.30 u en van 13.30 tot Die produkten moeten aangewend ve5.30 u, 's woensdags van 8.30 tot worden zoals vermeld op de verpak- )r}30 en van 13.30 tot 18.45 u en op king- °e bestrijding van de ratten ;leHjdag van 8.30 tot 12 u. De opmer- mag door de betrokkene zelf uitge hangen en bezwaren in verband met voerd worden, of mag ook aan der- ."pt voorstel, moeten schriftelijk den worden toevertrouwd. Tot daar Norden meegedeeld aan het Colle- het besluit van de Gouverneur. enfc van Burgemeester en Schepe- Wat doe je, als partikulier, wanneer 'Hn, voor het verstrijken van de ter- Je b-v. in je tuin last hebt van ratten? lijn die bepaald werd voor het on- -Ie kan dat signaleren aan de dienst u'fcrzoek. Volksgezondheid (tel. 77.11.11, ïnl toestel 267). ellemummering der huizen Medewerkers van die dienst komen tetoi de werkzaamheden in verband dan ter plaatse en geven het nodige kt de volkstelling in goede om- advies om de ongewenste dieren te kndigheden te kunnen uitvoeren, verdelgen. De stad voert in principe de stad Aalst overgegaan tot een nooit zelf ontrattingen uit op privé- - nummerplaat van het voertuig - betalen van 100 fr. gemeentebe lasting. Koorgestoelte in de parochiekerk In het koor van de kerk kwamen eind december twee koorbanken bij. Deze komen voort uit de kapel van een kasteel. De koorbanken van de vroegere kerk werden bij restau ratie gedeeltelijk vernield en waren ook minderwaardig. Dit jaar komen nog twee nieuwe glasramen bij (la ter nog drie) en een aangepast or- het Sint-Amanduskoor t.v.v. de koorkas. Zondag 24 februari: KAV viert 50 jaar bestaan in het Parochiehuis. Postzegelkring Dendria Erembode- gem viert in 1991 haar zilveren jubi leum. Allerlei festiviteiten staan op het feestprogramma. O.a. de orga nisatie van de voorverkoop van de eerste Belgische postzegeluitgifte van 1991, nl. de postzegelreeks 'Bel gische Rode Kruis' op 23 en 24 fe bruari in de parochiezaal van Erem- bodegem-Terjoden. Zaterdag 9 maart: groepsfeest VKSJ Erembodegem. Zondag 10 maart: verloofdendag. Zondag 31 maart: Pasen. Weekend van 20 en 21 april: paro chiefeesten OLVr. Hemelvaart, Erembodegem. Zondag 28 april: vormsel en her nieuwing van de doopbeloften. Zondag 5 mei: kinderviering in de St. Amanduskerk op Ten Bos. Donderdag 9 mei: eerste kommu- nie. Zondag 23 juni: gezinsviering rond milieu op Ten Bos. Postzegelkring Dendria Klubvergadering zondag 13 januari van 9.30 tot 12 uur in de Grote Zaal van het Parochiehuis. Klubvoorzit- ter Jan Van der Borght: 'Op onze eerste vergadering van het nieuwe kalenderjaar, verwachten we tradi tiegetrouw een massale opkomst van onze leden en daar is ook dit keer alle reden toe. Buiten het uit delen (aan de aanwezige leden) van het gebruikelijk nieuwjaarscaaeau- tje, wordt er een reuze-tombola in gericht die nog aangevuld wordt met een speciale gratis-tombola voor de jeugdleden. De prijzen voor deze laatste worden integraal ge schonken door onze erevoorzitter dhr. Luc D'Hondt die, het moet ge zegd, de laatste tijd diep in zijn 'postzegelzak' tast. Bedankt Luc en doe zo voort... 1991 is ook het jaar dat onze postzegelkring haar zilve ren jubileum mag vieren. Inder daad, in oktober 1966 was het dat enkele enthousiaste filatelisten de koppen bij mekaar staken om voor de eerste keer in Erembodegem een postzegelklub te stichten. Onder de naam van Postzegelkring Dendria Erembodegem is deze klub, die zeer bescheiden startte, uitgegroeid tot een organisatie die in onze regionen een grote bekendheid verworven heeft. Het jubileumjaar start op 23 en 24 februari 1991 met de organisa tie van de voorverkoop van de eer ste Belgische postzegeluitgifte voor 1991 nl. de postzegelreeks 'Belgi sche Rode Kruis' in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. De verdere festiviteiten van het jubi leumjaar dienen nog in bestuurs- kring te worden besproken, maar daar hoort u wel tijdig van in De Voorpost! Let wel: voor 1991 blijven dc bedra gen van de Dendrialidgelden onge wijzigd, t.t.z. 100 fr voor volwasse nen, 50 fr voor de jeugd. Leden die op vrijwillige basis de filatelieklub een extra financieel steuntje willen geven, kunnen mits betaling ol overschrijving van 300 fr bescher mend lid worden. Steunend lid wordt men mits een minimumbij- drage van 500 fr. Brailleliga Vergadering: dinsdag 15 januari om 13 uur in het Parochiehuis. Vergadering: dinsdag 15 januari om 20 uur in het Parochiehuis. Werkgroep Liturgie Ten Bos Vergadering: dinsdag 15 januari om 20 uur in het Parochiehuis (boven zaal). AA-groep Om Mekaar Vergadering: woensdag 16 januari om 20 uur in het Parochiehuis (bo- 30/08: Kermisactiviteit. venzaal). 07/09: Simultaanschaken volwasse- vzw Parochiale lokalen nen. De jaarlijkse vergadering met alle Souper Jeugd (18 uur), parochiale organisaties over de Souper volwassenen werking van het Parochiehuis is UUI> voorzien op donderdag 17 januari 1991 om 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. (20 Dansklub Vergadering: vrijdag 18 januari om Dansfeest 20 uur in de grote zaal van het Paro chiehuis. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 18 januari om 19.30 uur in de Krypte. Belottersclub St.-Antoniusvrienden Zaterdag 19 januari: St.-Antonius Belotting. 1.000 fr. vooruit inleg. Begin 20 uur in het lokaal "Café St.-Antonius", Grote Baan 217, Herdersem. Tel. 053/78.76.40. Jaarkalender 1991: 16/2, 2/3, 16/3, 20/4,4/5,18/5,15/6,17/8,31/8,21/9, 19/10 en 15/11 kermisbelotting. Tel kens te 20 uur. 21/12: Jaarlijks souper. Vissersclub: De Meiviskoppen Vissen op zee met netten vanuit Breskens. Vertrekken: 2 maart om 10 uur; 1 juni om 6 uur. Inlichtingen: Café St.-Antonius. Kaatsclub: De Sportvrienden Zondag 20 januari in zaal "De Klet ser": TD met Mark V.d. Steen. Aan vang 16.30 u. Maandag 21 januari in zaal "Club huis", Kouterbaan - Middenweg: Jaarlijks festijn van 12 tot 20 uur. Koninklijke Harmonie: Concordia et Docilitas Ter gelegenheid van St.-Antonius- kermis: Steak- en mosselfestijn. Zaterdag 19 januari vanaf 17.30 u, zondag 20 januari vanaf 11.30 u. in zaal "'t Clubhuis". Davidsfonds Tentoonstelling met kunstschilder Georges Steel. Vrijdag 18, zaterdag 19, zondag 20 en maandag 21 januari. CVP-bal Zaterdag 2 februari in het Parochi aal Centrum. Vanaf 21 uur met DJ EXPANS. Inzonderheid: raadsleden Michelle Gheeraerdts, Monfils, Paul Stock man, Eddy Couckuyt en Oud-Bur gemeester Antoine Muylaert nodi gen er U vriendelijk op uit. Allen die vóór 22 uur aanwezig zijn dingen mee naar een tombola met waardevolle prijzen. PW-nachtbal Op zaterdag 12 januari. Orkest THE FANTOM's. Deuren 21.30 u. - Aanvang 22 u. in zaal "De Kletser". Schaakclub: De Toren Lokaal: Café Sint-Antonius, Grote Baan 215 A, 9310 Herdersem, tel. 053/78.76.40. Maandelijkse schaakavond: 11/1, 8/2, 8/3, 12/4, 17/5, 7/6, 28/6, 9/8, 13/9, 11/10, 8/11 en 29/11. Telkens om 20 uur voor de volwassenen en 19 uur jeugd. Speciale data: 18/01: Interclubwedstrijd De To- ren-'t Spoor. 15/02: De Toren-Caballos. 22/03: De kleine Kouter-De Toren. 01/04: Souper volwassenen. 26/04: 't Spoor-De Toren. 03/05: Prijzen interclub en snel schaak (Caballos). 24/05: Snelschaak (Sportmaand). 31/05: Interclub jeugd. Het ouderkomitee van de Vrije Ba sisschool van Hofstade nodigt ie dereen van harte uit op het twaalfde Sympa-Dansfeest met orkest op za terdag 12 januari om 21.00 uur in de school. Toegangskaarten kosten in voor verkoop 60 fr en aan de kassa 80 fr. Ze geven recht op een tombola met waardevolle prijzen. KVLV - Volksdansen, samen met BGJG. Op dinsdag 8,15,22 en 29 januari, telkens te 19.30 u. in zaal "Her man", Dorp 1. Deelnameprijs: 150 fr. - Schilderen op zijde. Vanaf woensdag 23 januari, tel kens te 19 u. in het "Parochiecen trum", Stevensveldstraat 3. Deel name: 200 fr. verdeling van overige kosten. - Kookles. Op woensdag 30 januari te 19 u. "Streekgerechten uit Vlaande ren" en "Beroemd internationaal gebak". BGJG Samen naar de schouwburg. Mechels Miniatuur Theater en KVS. - Op 7 februari: "De Komieken" van Trevor Griffith in MMT. - Op 4 maart: "Rosalie Niemand" van Elisabeth Marain in MMT. - Op 4 april: "Lulu" van Frank Wedekind in KVS. Prijs toegang autocar: - naar MMT: leden 445 en niet-le- den 495 fr. - naar KVS: leden 495 en niet-le- den 545 fr. Inschrijvingen: Frans Van den Branden, Goosenbroeck ^4, tel. 053/45.40.43. vzw Het Goede Doel Minder-validen uit de Faluintjes- streek. Stilaan maar zeker is de vzw Het Goede Doel een begrip geworden in de Faluintjesstreek. Deze vereni ging bestaat nu bijna driejaar en de opbrengst van drie eetfestijnen werd gedeeltelijk uitgedeeld aan minder-validen en hulpbehoeven den uit Baardegem, Meldert, Moor- sel en Herdersem. Om hun werkingsaktiviteiten te ver gemakkelijken werd nu besloten om een eigen bond van minder-validen op te richten. Zij nodigen daarom alle minder-validen uit de vier Fa- luintjesgemeenten uit om aan te sluiten bij hun bond, zonder dat zij daarom de vereniging waarvan ze nu lid zijn dienen te verlaten. Het doel van hun vereniging is enkel hun leden een paar maal per jaar te vergasten op een gezellig onderons je, een etentje of iets dergelijks. Reeds op 23 maart 1991 is een eten tje gepland waarbij meer uitleg zal verstrekt worden over de werking en waar ook het optreden voorzien is van zangeres Lily Castel en muzi kale attraktie Charlie. Meer inlichtingen hieromtrent op volgend adres: vzw Het Goede Doel, Faluyntjeshof, Hoogstraat 79, 9310 Meldert-Aalst, tel. 052/ 35.74.37. alst. Elke week wordt er in 'De Kring' gekaart (a) Oud-Kajotsters van Erembodegem Om nog eens leuke herinneringen op te halen, om goede vrienden nog eens weer te zien na zo vele jaren, worden jullie uitgenodigd op een gezellig samenzijn in de Krypte, Weggevoerdenstraat, Erembode gem, op zaterdag 9 februari 1991 te 19 uur. De avond wordt aangevangen met een drankje en een koude schotel en nadien vervolgd met een pintje of een koffietje en... een lange bab bel... Prijs: 350 frank voor aperitief koude schotel. Kontaktadressen: Bernauw-Onverwagt Justine, Rooms-Hofstraat 17, Erembode gem, tel. 053/77.66.88 of Taele- man-Van Audenhove Irma, Klei- straat 93a, Erembodegem, tel. 053/ 66.30.30. K.S.A.-Erembodegem K.S.A.-Erembout-Erembodegem vergadert om de veertien dagen, op zondag, in het lokaal «Erembout», Bredestraat 37 Erembodegem. Elke vergadering begint om 14 uur en eindigt om 17 uur. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Peter Verleysen, Brusselbaan 204 Erembodegem. We noteerden reeds in onze agenda Weekend 19 en 20 januari '91: bloe menverkoop door koorleden van Aalst. Enkele noeste medewerkers aan het geslaagd eetfestijn van de Slagersgilde, georganizeerd in de Keizershallen (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 13