'PORT Totaal onverwacht: Twee belangrijke punten Volledige inzet van zwart-wit E. Aalst zonder komplexen KAVD moet thuis bevestigen II II y*s Oude God - K.A.V. Dendermonde 0-2 Sint-Niklase - E. Aalst 0-0 De Voorpost- 11.1.1991 -17 %C V Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Oendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL Zondag staat Eendracht opnieuw voor een zware opgave met de komst van RC Jet-Waver, dat de jongste weken aan een herwaardering toe is en in het vaarwater is geraakt van de huidige leider van het tweede periodekampioen schap. Dit laatste wordt nu in Aalst duidelijk geviseerd, maar dan moet bvb eerst RG Jet voor de bijl. Fazekas: 'We moeten zondag winnen we onze kansen voor een gebeurlijke deelname aan de eindronde gaaf houden. Maar onderschatten mogen we de ex-Brusselaars alleszins niet. Elementen als Jaspers, Kindermans en Wintacq draaien al jaren mee als ervaren spelers in tweede nationale. Bovendien zal Didier Wittebole in Aalst wellicht willen bewijzen dat hij er te vroeg werd afgeschreven'. Ondertussen staat vast dat Eendracht aan het groeien is naar zijn topkonditie. Ondanks de zware uitwedstrijd op Sint-Niklaas, gaven Milko Derijck en zijn maats een uitstekende vriendschappelijke wedstrijd weg tegen ere-klasser Germinal Ekeren, dat 'en grand complet' werd ingemaakt met 3-2. We mogen ons uiteraard niet blind staren op het resultaat van zulke ontmoeting maar vast staat dat Eendracht momenteel een vlot voetbal demonstreert, uitstekend de bal laat cirkuleren en goed gegroepeerd speelt. Geschraagd door een flinke fysieke konditie, speelt Eendracht momenteel zonder komplexen en dan kan men veel aan. Twee punten winnen op het veld van Oude God, daarvan durfden enkel de meest fervente Dendermondse optimis ten dromen. Die 0-2 kwam dan ook als een komplete verrassing over. We moe ten er echter dadelijk aan toevoegen dat de manschappen van Toon Pfaff die punten zeker niet gestolen hebben. Vooral tijdens de tweede helft legde paarsblauw een finke verrichting op de grasmat en net in die periode zou het tweemaal tot scoren komen. Iedereen heeft zich voor honderd pro cent ingezet en daarom is het niet hele maal opportuun om meteen namen te noemen. Toch kan men niet naast de prestatie van Gino Goemaere en Filip Seghers kijken. Deze laatste hield de gevaarlijke Van Coillie doodgewoon uit de wedstrijd, terwijl Goemaere oordeel kundig de bal kon afschermen en zijn maats de kans kon geven om mee op te rukken. Gino bleek ook zeer werklustig, wat in vorige matchen niet altijd het geval was. In de eerste helft dwong de thuisploeg een licht veldoverwicht af, al werd doel man Kurt Van Meirvenne geen enkele keer op de proef gesteld. Dendermonde kreeg de beste kans langs Thomas Wygo nik, die op het gepaste moment net niet kon afdrukken. De Pool 'woog' in elk gevaal zwaar op de lokale defensie. Onmiddellijk na de hervatting kon Phi lip Segers, na een persoonlijke aktie van Wygonik, de stand openen. De Dender- mondenaars konden zich geen betere start voorstellen. Oefenmeester Pfaff waagde toen een taktische gok. Hij stuurde de jonge maar keiharde verde diger Tom Rijdant meer het middenveld in en gaf de anderen achteraan de wenk om geen enkel risiko meer te nemen. Halverwege de tweede helft werd een kombinatie tussen Goemaere en Wygo nik ruw onderschept, wat door de ref met een penalty werd bestraft. Gino Goemaere zelf trapte hem hard in doel. De thuisploeg begon direkt aan een tegenoffensief en voerde twee wissels door maar keeper Van Meirvenne, die zeer attent tussen de palen stond, was niet te verrassen. In Dendermondse voetbalkringen heerste dus algehele tevredenheid. 'Op deze punten had ik niet eens gere kend, zegde trainer Pfaff. Voor de match begon wilde ik zelfs een handtekening plaatsen onder een kontrakt voor een gelijkspel. Nu is het ook wel zo dat de thuisploeg zeker niet het niveau bereik te waarop ze in Grembergen dreef. An derzijds waren mijn manschappen zeer gemotiveerd. Iedereen heeft het blijk baar gesnapt dat cr dringend waf moet ondernomen worden, willen we niet meteen in vieze papieren geraken. Aan niemand heb ik een opmerking gege ven. Iedere speler kreeg zijn specifieke opdracht mee en heeft die ook uitge voerd zoals het hoorde. Het komt er nu voor ons op aan om de twee opeenvolg ende thuismatchen tot een goed einde te brengen. Als wij daarin slagen, dan kun nen we de volgende opdrachten al iets geruster tegemoet zien', aldus Pfaff. De twee Dendermondse excellenties, Lenssens en De Batselier, hadden voor de gelegenheid ook de verplaatsing naar Antwerpen ondernomen. In jaren had men in Mortsel niet zo'n belangrijke figuren op bezoek gehad. Met deze eerste winst in 1991 waren de Voetbal. Oude God-KAVD 0-2. Filip Segers hield de gevaarlijke Van Coillie volledig uit de wedstrijd en scoorde de eerste treffer (arch) Dendermondse aanhangers uiteraard toe. opgetogen en in lokaal 't Moleken ging E.G. het er zondagavond dan ook vrolijk aan Voetbal. Hans De Schrijver, uitstekend op Sint-Niklaas, hield zijn ploeg recht toen het moeilijk werd (da) c\oetbal. Oude God-KA VD 0-2. Goemaere speelde geïnspireerd en met veel inzet. r< lij schoot een strafschop tegen de touwen (arch) I)e totaal onverwachte winst bij Oude God heeft de Dendermondse voetbal kringen veel deugd gedaan. Er staan thans twee thuiswedstrijden op het programma. Van die gelegenheid moet paarsblauw gebruik maken om een veiliger plaats in de algemene rangschikking te bezetten. 'Het is een simpele vaststelling dat we totnogtoe op verplaatsing beter presteren, zegt oefenmeester Toon Pfaff. Een antal spelers komt tot een hoger rendement als ze voldoende ruimte krijgen. Dat is ondermeer het geval voor Thomas Wygonik en Jan Van Troos. Wanneer we op eigen terrein zelf het spel moeten maken en met een min of meer defensief ingestelde tegenstander af te rekenen krijgen, hebben ze het moeilijker om zich door te drukken. Het resultaat tegen Wijnegem is ontzettend belangrijk. Deze ploeg bezet de derdelaatste plaats en het verschil met ons bedraagt twee punten. In de veronderstelling dat wij de match winnen valt er een kloof. In het andere geval staan we met één been in de bedreigde zone. Tijdens de heenmatch werden we na twintig minuten op een 3-0 achterstand gespeeld. De Antwerpenaars hebben vooraan met de Nederlander Stan en Van Haut twee gevaarlijke kleppers in huis. Willen we kans maken op sukses dan zal iedereen gekoncentreerd moeten blijven. Een doelpunt is gauw gekomen en reageren op een achterstand heeft in deze kompetitie zelden een goede afloop gekend. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Rijdant, Van de Graaf, Van de Perre, Van Roy, Van Troos, Segers, Goemaere, Wygonik, Jacobs, Kusto, Robbrecht. E.G. Voetbal. Aalst-trainer Fazekas, voetbalkenner bij uitstek, bracht Mandiangu in voor Nijs en het lukte (arch) De Oostvlaamse topper tussen Sint-Ni- klaas en Aalst is een genietbare partij voetbal geworden. Rekening houdend met het zware veld wegens de neerplet- sende regen en een strakke wind, span den beide teams zich terdege in. Dat er geen doelpunten zijn gevallen -een 2-2 zat er wel in- kan toegeschreven worden aan het feit dat de doelmannen in beide kampen met schitterende parades de goals uit hun doelvlak weerden. Oefenmeester Fazekas was na de wed strijd duidelijk uiterst tevreden met het gelijkspel. Hij citeerde o.m.: 'Ik ben de mening toegedaan dat beide ploegen evenveel kansen kregen. In deze wed strijd is echter gebleken dat Eendracht zijn groei blijft bestendigen, iedere spe ler is ingepast, akteert op zijn juiste plaats in het team en voert zijn opdrach ten naar de letter uit. Verder blijft het mijn bedoeling dat Eendracht Aalst een lastig te bekampen ploeg blijft voor iede re tegenstrever'. Walter Elegeert, de trainer van de Klaas jes, was van zijn kant niet helemaal tevreden over het eindresultaat. 'Ik denk dat we de beste kansen geschapen heb ben. De Aalsterse doelman heeft, mis schien met wat geluk aan zijn zijde, zijn team overeind gehouden, terwijl in de eerste helft een reukje was aan een strafschop. Wel wil ik toegeven dat we het in de tweede helft niet zo gemakke lijk hadden met een Aalst, dat duidelijk meer macht in huis had. Ik heb verder vastgesteld dat Aalst veel talent aan boord heeft en een stevige konkurrent wordt voor de eindafrekening'. Fazekas had ook wel lof voor de akties van Quintelier, Cornet en Maes in het thuiskamp. Fazekas: 'Dat zijn snelle spelers. Mochten die hedenavond in mijn team gespeeld hebben, dan won nen we met twee of drie doelpunten verschil. Trouwens de inbreng van Man diangu voor Nijs is er volgens mij de oorzaak van dat Eendracht tijdens de tweede helft sterker uit de verf is geko men. Die wissel Nijs-Mandiangu werd door de Waaslander vrij sportief opgevat. 'Ik was inderdaad voor mijn oud publiek niet zo bijster goed aan het spelen en mijn vervanging, amper vijf minuten na de kampwisseling, kan ik omschrijven als een normale zaak. Onze trainer is een man met een enorm juiste kijk op het voetbal en derhalve vind ik zijn beslis sing de meest normale zaak'. Was doelman De Schrijver op de hoogte van zijn taak, dan mag ook het weerwerk achteraan van Peeters onderstreept worden. Hij voelt als het ware automa tisch aan wanneer de tegenaanval het gevaarlijkst wordt. Ook Luc Limpens speelde beresterk en kon op het zware veld zijn technische bagage duidelijk demonstreren. Bovendien klikt het de jongste weken volkomen met zijn maat Peeters. Jos Lathouwers ontpopte zich eens te meer als dé marathonloper van het Eendrachtteam. Chunga van zijn kant hield het vooral bij flitsen. Zijn dribbelnummers ontlokten een dankbaar applaus, maar de Zim- babwees was bijwijlen toch iets té ver liefd op de bal om ons deze keer te kunnen bevallen. Ondertussen is iedere kenner van het voetbal in tweede klasse het erover eens dat Aalst aan een schitterende terugkeer bezig is en dat, indien die progressie aanhoudt, de poulains van Fazekas een dikke kans maken om deel te nemen aan de eindronde. Dit laatste was trou wens de optie waarvoor de Hongaarse leermeester opnieuw werd aangewor ven.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17