Met de sport doorheen de streek in 1990 m i w* 1hij& 18- 11.1.1991 - De Voorpost 29 juni 1990 - nr. 26 De jacht op goede transfers wordt geslo ten en KAVD stelde als een der eerste klubs haar aanwinsten voor aan de pers en de sponsors. In Grembergen \ierde Turnkring Morgenrood zijn veertigjarig bestaan met veel luister. Kaatsklub Baasrode VA blijft vrij wisselvallig preste en mag overwinningen noteren van Raf Tilburg, Bart Blommaert, Lieven Rot- tiers, Linda Berghman e.v.a. Ook de duivenliefhebbers komen hun deel van de sportkoek opeisen nu ook de halve fond en de fond op volle toeren begin nen te draaien. W' Wm>. jjM Voetbal. Jules Mandiangu, de joker van Fazekas (arch) ren, terwijl Kastel in Hogere III reeds drie punten voorop staat. De atleten van Blijdorp uit Dendermonde gaan met zijn vieren naar de Olympische Spelen voor gehandicapten in Glasgow. 6 juli 1990 - nr. 27 Stilaan krijgen de wielrenners meer en meer ruimte in De Voorpost. Toch be leeft de Mondiale nog steeds hoogtepun ten in Italië. 'Een megacircus' schreef onze kommentator en dat kunnen we ook vaststellen op de televisie, al zijn de eerste vaststellingen over de aard van het getoonde voetbal niet zo positief. Ook de spelleiding blijkt op een laag pitje te staan. In het Kaatsverbond van Hamme wordt de gehandicapte favoriet VAG-Mijs zwaar geklopt door Cornerboys met 6-12. Dit Cornerboys zou nog veel genoegen beleven aan deze kompetitie. Opstal pelote daarentegen wint twee maal tegen het Waalse thieulain dankzij de inbreng van Ferdy Aubroeck en Frans Dierickx. A.C. Lebbeke huldigde haar verdienstelijke atleten en hield een va kantiemeeting. 13 juli 1990 - nr. 28 Al lijkt Eendracht Zele zeer voorzichtig op de tansfermarkt, toch zal deze poli tiek vruchten afwerpen. Bij de kaatsers wint Kastel RV de koningsbeker, een belangrijke trofee, waarvan weinig Vlaamse ploegen de eigenaar werden. In Lebbeke wordt een 'Dag van de Kaatssport' gehouden. Buizingen, Nino- ve en Tollembeek zijn er te gast. A.C. Lebbeke organiseert een 'Gouden 1500' 3 augustus 1990 - nr. 29 Op het A-terrein van KAVD wordt naar goede gewoonte een opendeurdag voor de jeugd georganiseerd. Jonge voetbal lers kunnen zich nu meten met leeftijd sgenoten van ploegen als bijvoorbeeld Eendracht Aalst, AA Gent, Sint-Niklaas, Zele en Hamme, wat hen veel kan bij brengen. In Appels kondigt de korfbal- klub de viering aan van haar twintigjarig bestaan. Daartegen moet het nieuwe terrein en de fraaie akkommodatie vol ledig klaar zijn. Vrije liefhebber Paul Boel uit Dendermonde wordt WAOD- kampioen en prof Dirk Heirweg toont zijn forme in Temse. In Aalst winnen de kaatsers uit Buizingen het Kampioen schap van Vlaanderen maar ook de voet- balklubs steken hun neus aan het ven ster. De Voorpost barst van de hoopvolle verwachtingen, geuit door ploegen als Eendracht Sint-Gillis, Oudegem, SK Leb beke, Rapide Lebbeke, Sparta Buggen- hout, VW Hamme, FC Lutterzele, SK Grembergen, KAV Dendermonde en Ju- ventus Schoonaarde. Enkele Aalstenaars gaan in Berlare tonen wat 'balboogschieten' eigenlijk wel is, terwijl kaatsklub Baasrode VA probleemloos evolueert in Hogere II. Het na-tourcrite rium van Aalst wordt gewonnen door Johan Museeuw. In het Ham se Kaatsver bond worden de posities stilaan ingeno men om aan de eindsprint te beginnen maar Likeuren Rubbens is uitgescha keld wegens het opstellen van speler Hans Aubroeck, die ook in de nationale bond speelt. 10 augustus 1990 - nr. 30 TC Vlaskia uit Dendermonde kombi- neert tennis en jazz tijdens het eerste 'invitatietornooi' met het Internationaal Jazzfestival in het vooruitzicht. Alle voet balploegen hebben ondertussen hun nieuwe spelers aan het publiek voorge steld maar Jong Lede is al zeer snel uitgebekerd. Een nieuwigheid in het wielrennen. In de streek rond Aalst wordt een 'Beker van de Denderstreek' verreden door de nieuwelingen. Martin's veloclub uit Oudegem heeft met Patrick Van Renterghem een we reldkampioen in haar rangen, terwijl de ploeg De Keersmaecker op kop staat in het Hamse Kaatsverbond, waar de posi ties vrij veel wisselen. Ook het atletiek- wereldje is zeer aktief: 'Gouden 800' en provinciale meerkampen in Lebbeke, AC Hamme viert het zilveren jubileum en in Erpe wordt een loopwedstrijd voor de jeugd georganiseerd. In MTSA-krin- gen te Aalst wint Amapola het tornooi, georganiseerd door FC Galop. 17 augustus 1990 - nr. 31 Eendracht Aalst test de Hongaar Szabadi en hoewel het bestuur zegt dat de tering naar de nering moet gezet worden, krijgt hij toch een kontrakt aangeboden, daar door zit nu ook Eendracht met een overschot aan buitenlanders. Hamme en KAVD zijn uitgeschakeld voor de be ker en kunnen zich volop aan de kom petitie wijden. In Hamme wint VAG-Mijs onverwacht en verdiend de kaatsbeker en Ons Vermaak neemt in de kompetitie de leiding over na een rampenweekend voor De Keersmaecker. Tijdens de 'Gou den 800' van AC Lebbeke krijgt senior Kurt De Vlaeminck van E. Aalst de twee de plaats. Hammenaar Ben Quintelier wint bij de miniemen nadat hij ook vorig jaar de reeks van de benjamins won. Onze medewerkers van het liefhebbers voetbal schieten op gang want Walivo en MTSA steken de kop op. Nu de koningin- nevlucht op Barcelona voorbij is, gaat het duivennieuws wat minder aandacht opeisen. In Aalst viert balboogmaat- schappij Sint-Ignatius haar 150-jarig be staan, een respektabele vereniging dus... 24 augustus 1990 - nr. 32 Kaatsklub Kastel RV is kampioen in Ho gere III. Allicht zullen er nog enkele testmatchen moeten gespeeld worden. SK Lebbeke speelt een historische match. Voor de eerste keer wordt het derby SK. - Rapide Lebbeke gespeeld. Eigenlijk werd het een beetje een desil lusie want de belangstelling was er niet en veel fut zat er niet in. Het werd dan ook bij druilerig weer een weinig spre kende 1-1. In het Hamse Kaatsverbond staat Cornerboys weer nummer 1In het verbond Lebbeke-Opwijk is Half Time- Van Biesen kampioen. In Hamme ont dekken we motocrosser Erwin Gabriel en uiteraard gingen we even met hem praten. Ook aktiviteiten in Aalst waar atletiekklub Eendracht de 'Grote prijs Josse Ringoir' organiseert, terwijl FC Galop het tornooi wint van FC Brughuis. 31 augustus 1990 - nr. 33 De Lebbeekse handbalploeg Ajax blijft ambitieus en wil naar eerste. In het Aalsterse wint Bambrugge het tornooi van Erpe-Mere. Eendracht Aalst bekert verder maar de Zeelse naamgenoot ver liest tegen tweedeklasser Diest. Kastel RV gaat naar de eindronden in Hogere III en de kadetten van Baasrode VA zijn kampioen van Vlaanderen, in Hamme houdt Cornerboys stand tegen SK Cor ner. Z.V.C. Volvo Modern uit Dender monde gaat het zaalvoetbaltornooi van de Stad Sint-Niklaas winnen en ook in Dendermonde gaat er eindelijk een zaalvoetbalkompetitie van start. Feest bij de duivenmelkers: de Appelse maat schappij 'De Bie' wordt koninklijk. Over feestneuzen gesproken, de studentikoze wielerklassieker 'De Vierzustersteden' is weer een leuke bedoening. Ernstiger gaat het er aan toe bij de korfballers, waar men begint te diskuteren over het 'tweevakskorfbal'. De meningen van de kenners zijn meestal positief omdat zij van oordeel zijn dat de spektakelwaarde zal vergroten. 7 september 1990 - nr. 34 De voetballers gaan officieel van start. Eendracht Aalst wordt al direkt met de harde realiteit gekonfronteerd en ver liest thuis met 0-4 tegen Sint-Niklaas. Het miste dus totaal de start maar zal lie Ge ru] foi Pn he die 14 n Turnen. Cindy Van den Abbeele van de Dendermondse Sint-Jorisgilde v tweede op de Vlaamse turnkampioenschappen (arch) "tnlAA MfüUitl Kaatsen. In het verbond Lebbeke-Opwijk werd Half-Time Van Biesen kampioen (arch) zich in de loop van het seizoen herpak ken onder impuls van een fantasierijke Chunga en een toegwijde trainer Faze kas. KAVD geraakt huis tegen Oude God met de hakken over de sloot maar Een dracht Zele verliest met 0-1 tegen KV Oostende. VW Hamme doet het beter en wint met 3-1 tegen Putte. In het volley bal wil een ambitieus Adec Baasrode een plaatsje binnen de top-vijf. Jeugdvoetbal. Belangstelling op de opendeurdag voor de jeugd bij KAVD (arch) Atletiek. Maurits Vanderstraeten staat 35 jaar op de bres voor A.C. LebbetV, (arch)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18