MKOMA? De Voorpost - 11.1.1991 - 19 Wielrennen. In Hamme won Dirk Heirwegh opnieuw een profwedstrijd (vh) anShypi KMlYSSCKf! ANsSHYF UIRUÏSSCHP K ABT Et Kaatsen. Kastel RVis kampioen in Hogere III: Rudy Wielandt, Johan Van Daele, Danny Van Duysen, Danny De Wilde, Johan Van der Strickt en Herman Vernimmen (arch) de Lebbeke wordt Maurice van der Vre- ken petanquekampioen van zijn ge meente. Nog een kampioen: Backerklub in het kaatsverbond Lebbeke-Wieze. 28 september 1990 - nr. 37 KAVD verliest thuis tegen Dessel Sport met 2-4 nadat het een overwicht en een 2-1 voorsprong prijsgaf; 'Zoiets mag niet', schreef onze medewerker. Ook Robur doet het niet goed. Het verliest thuis tegen Zultse. Anderzijds prijkt SK De duiven- liefhebbers slaan aan het vieren en Geert Philips uit Grembergen mag te rugblikken op een schitterend halve fond-seizoen. In Lebbeke mocht vzw Primulantus vieren bij de organisatie van het tiende zaalvoetbaltornooi, waar in het zelf derde werd. Verrassingen in het Aalsterse MTSA waar enkele titelkan didaten al direkt met een nederlaag gekonfronteerd worden. 14 september 1990 - nr. 35 VW Hamme verliest op Bornem, waar ex-KAVD-vedette Tom De Visser het de das omdoet, maar ook Zele haalt geen punten en KAVD verliest op Wijnegem met 3-2. Droeve tijd dus aan de Schelde- boorden. In de Walivokompetitie deed Hof van Grembergen het tijdens de eer ste wedstrijden en tegen koplopers nog wel niet zo slecht. Daarin zal echter snel verandering komen. In Lebbeke begroe ten we een nieuwe lichting jonge wiel renners en dat geeft hoop want de jong ste jaren was de oogst eerder schraal. In het Hamse Kaatsverbond begint de eind es' sprint met Comerboys als favoriet. Ook Jé de basketballers maken zich klaar en «■BBC Dendermonde is duidelijk van plan Hom het blazoen wat op te poetsen. Hand ig ballend Ajax Lebbeke wint met 9-15 een aantrekkelijk derby tegen E.V. Aalst. In het Aalsterse groeit 'De Ronde van de Denderstreek voor nieuwelingen' uit tot een groot sukses. In de NOMB-kern DSD neemt veelvoudig kampioen Givana een slechte start. Gehandicapt verliest het met 0-10 tegen Verhofstadt, een andere favoriet. De Lebbeekse atlete Linda Bergman behaalt brons over de 800 leter in de nationale kampioenschap pen. De Hamse Zaalvoetballiga gaat van 'start met 63 ingeschreven ploegen. 21 september 1990 - nr. 36 In de 1/I6de finales van de Handbalbe- jker van België maakt Brabo Denderbelle 'iet verduiveld lastig aan tweedeklasser i.V. Aalst. De derby tussen Eendracht Zele en Standaard Wetteren eindigt op 2-1 en meteen is de eerste zege binnen dankzij een klassegoal van Toujani. VW Hamme schiet uit zijn sloffen en klopt Rita Berlaar met 5-1, terwijl FC Baasro de als fel ontnuchterd is. A.C. Lebbeke bestaat 35 jaar en De Voorpost ging praten met voorzitter Koen Biesemans. In het korfbal staat Atlantis Lebbeke alleen op kop van de reeks en in datzelf- Volleybal. Bij Adec Baasrode ruilden Lieve De Man en Karei Moens de voorzittersfunktie (arch) Atletiek. RafTilburgh presteerde bijzonder goed op het Lebbeekse terrein (arch Aalst met het maximum der punten. Tijdens de eindronden van Hogere li is kaatsklub Kastel RV te licht bevonden en het blijft in dezelfde reeks. Handbal- ploeg H.K. Waasmunster debuteert nu in eerste nationale en iedereen vraagt zich af wat het gaat worden. Bij de duivenlief- hebbers staan Jozef en zoon Boeman uit Buggenhout in de kijker na een geslaagd halve fond-seizoen. Krachtbalklub Kla verken Buggenhout wordt gehuldigd op het gemeentehuis en is echt een promo tor van die sport in de streek. Autosport. Marcel Van Camp uit Baasrode werd nationaal rallycross in zijn /categorie. Marcel is bijna zestig (arch) Thomas Wygonik wacht enkel nog op enkele toestemmingen uit zijn vader land. Eersteprovincialers Meldert en Le de behalen een uitzege, terwijl SK Grem bergen in slechte papieren geraakt. Ook Eendracht Zele doet het maar slapjes. Het verliest met 1-2 tegen Olympic Char leroi. Bij Walivo is kampioen FC Corner opnieuw op post en Robur Moerzeke haalt een eerste punt, de ban is gebro ken. Eindelijk heeft Cornerboys zeker heid over de titel in het Hams Kaatsver bond. Ook de tafeltennissers gingen van start en de Patroploegen lijken het aan vankelijk goed te doen. Lebbeke huldig de al zijn verdienstelijke sportbeoefe naars en onze medewerker zet als bijti tel: 'Wie zag door het bos de bomen nog?'. Inderdaad, in zowat alle gemeen ten worden er laureaten en verdienste lijken en kampioenen en eerste prijzen en sportklubs en sportmannen enzo- meei* gevierd. Het lijkt wel een systeem om argeloze sportstemmen te win nen...Op die manier gaat de pret eraf! Voetbal. Een kenschetsende faze uit de wedstrijd VW Hamme-KA VD. Keeper Van Meirvenne kreeg al geel nog voor hij effektief op het terrein stond (arch) 12 oktober 1990 - nr. 39 VW' Hamme gaat winnen met 0-2 in Denderhoutem en komt in het spoor van de leiders. KAVD wint met 3-1 tegen Duffel, twee positieve geluiden in bevor dering maar de Dendermondenaars zien nu wel in dat het eerste jaar in die reeks geen sinecure zal worden. De Dendermondse rugbyspelers gooien er vanaf de eerste wedstrijd de beuk in. Zij nemen een flitsende kompetitiestart in eerste nationale. Eendracht Zele behaalt een belangrijke 0-2 zege op Hoeselt en SK Aalst is alleen leider in tweede pro vinciale. S.K. Lebbeke, dat nu getraind wordt door ex-KAVD-er Guy De Baere, gaat buur Meldert kloppen met 0-1. Sparta Buggenhout wint viermaal op rij maar Schoonaarde is rode lantaarn. Ap pels en Sint-Gillis profileren zich als toonaangevers in vierde provinciale E. Een eignaardig verloop in de MTSA: ex-favorieten R. Sportief en Alexander behalen een eerste zege. 5 oktober 1990 - nr. 38 VW Hamme doet het goed de jongste weken en trekt de lijn door tegen Vorse- laer: 4-0. E. Aalst haalt vrij kansrijk een punt tegen Harelbeke met 1-1. Eigen aardig nieuws van KAVD. Geen Neder landse verdediger maar een Poolse aan valler komt paars-blauw versterken. bbelVoetbal. SK Aalst staat momenteel aan de leiding in tweede provinciale C (arch)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19