Voetbal. Eendracht Sint-Gillis speelt momenteel haasje-over met Sp. Appels voor de eerste plaats in 4de provinci (arch) 20 - 11.1.1991 - De Voorpost Volleybal. De dames van Berlare hebben reeds een goed seizoen achter de rug (arch) 19 oktober 1990 - nr. 40 Interessant voor de streek is ook het derby tussen SK lebbeke en Robur Moer- zeke: 2-0. Moerzeke kan zich maar niet doorzetten. KAVD gaat verrassend win nen op W Leest met 2-4 maar Een dracht Aalst verliest tegen eeuwige boe man Eeklo met 0-1. De rugbyers laten dat niet aan hun hart komen en kloppen nu ook Brussels British, een ploeg met een keiharde naam. Volleybalploeg VC Zele krijgt het niet gemakkelijk in eerste nationale. Atlete Linda Bergman, die een vrije overgang heeft, wil niet langer bij AC Lebbeke blijven en gaat naar AV Toekomst, waar ze meer mogelijkheden krijgt om bijvoorbeeld deel te nemen aan internationale ontmoetingen op topniveau. In het korfbal verslaat Atlan tis Lebbeke de leidersploeg maar KC Appels lijdt een eerste nederlaag. 26 oktober 1990 - nr. 41 K.A.D. sprokkelt op drie wedstrijden zes punten, nu won het met 1-0 thuis tegen Brakel dankzij een penalty in de laatste minuut. Dank u, arbiter. SK Lebbeke haalde tien punten uit acht wedstrijden dankzij de inbreng van enkele jongeren. Lebbeke heeft trouwens een goed jonge- renpotentieel en Guy De Baere wil hen best een kansje geven. In tweede provin ciale C delen Zottegem en SK Aalst de leidersplaats. Robur is nog steeds zon der punten maar Jong Lede hakt er op los: 5-1 tegen Olsene. Hopelijk blijft het duren. Alweer een zege voor de Dender- mondse Rugbyclub nu tegen Avia Kituro. DRC staat meteen derde! In Wieze orga niseert Kohoro Kwai een suksesrijk mi- niementornooi. Liefhebbersvoetbal bond MTSA heeft het lastig met woeste spelers, die weinig begrip hebben voor de scheidsrechters. Sneeuwwitje is de nieuwe leider in de Dendermondse ZaalvoetbaJIiga en RC Grembergen ver liest in de Walivokompetitie de 'wed strijd van de week' tegen Wazoo uit Sint-Niklaas met 4-0. Het staat nu op de zevende plaats in de 2de afdeling-B met acht punten uit zeven wedstrijden. 16 november 1990 - nr. 44 Het is nog nooit gebeurd in de historiek van het Belgisch rugby: een Vlaamse ploeg aan de leiding, een Dendermond se dan nog wel. De naaste achtervolgers hebben wel een wedstrijd minder ge speeld, maar toch. Het is een hele ge beurtenis. Volgens Toon Pfaff heeft KAVD zéér slecht gespeeld tegen Putte en alweer twee punten thuis uit handen gegeven. Tegen Bornem zal het volgende zondag beter moeten. Robur verliest nu ooi al thuis tegen Melsele. E. Zele daar entegen gaat winnen op Ninove en VW Hamme levert een glansprestatie op Dessel: 1-6. De beide Lebbeekse ploegen doen het goed. Rapide wint thuis tegen Denderleeuw met 3-0 en SK gaat met een experimentele ploeg winnen op Ert- velde met 1-2. Lutterzele bevestigt en klopt leider Sint-Gillis-Waas. In de M.T.S.A. is het weer hommeles. In Walivo's eerste afdeling wint Bondgalm, zeker geen kopploeg, tegen rode lan taarn Hof van Grembergen met 2-0. Het ziet er maar belabberd uit voor de rood gouden spelers. In Aalst en Dendermon de wordt de Vlaamse Zwemweek inge luid en in de NOMB-kern DSD staan Kleding Octaaf en Verhofstadt samen aan de leiding. 23 november 1990 - nr. 45 Het turngala van de Sint-Jorisgilde uit Dendermonde wordt een feest voor fijn proevers. Turnster Cindy Van Den Ab- beele wordt fraai tweede op de open Vlaamse kampioenschappen. KAVD kan op Bornem niet doorzetten en verliest met 3-1. E. Aalst trapt Rac. Mechelen in de vernieling onder impuls van een ongrijpbare Chunga. VW Hamme ver liest thuis tegen leider Herentals. SK Aalst gaat winnen op Rapide Lebbeke met 0-1 en SK Lebbeke verliest op Ronse met 6-0, wat wel danig overdreven was. Een eigenaardige uitslag: TK Meldert- Baasrode 4-6. Ook Zele trekt de lijn door: 0-2 op Berchem. Daar komt Ro bur dan toch: 1-2 op Olsene en meteen de eerste zege. De wielrenners kunnen niet blijven stilzitten. De VWF begint aan de voorbereiding van het komende sei zoen. Konsternatie op de rugbyvelden. Dendermonde wint het topduel tegen La Hulpe. In de MTSA-kompetitie wordt Edo vernederd door Camu. Handbal- klub Waasmunster heeft het lastig in eerste nationale en moet leren scoren. In Hamme worden kampioen Corner boys en bekerhouder VAG-Mijs ontvan gen door het gemeentebestuur in aan wezigheid van alle kaatsers. Nog nooit gebeurd: In de NOMB-kern DSD staat Sanitair De Herde op de laatste plaats... 30 november 1990 - nr. 46 Eendracht Zele wint met allure tegen Union Namen: 3-0. Bij Eendracht Aalst wordt Chunga steeds meer een spelbe- palende figuur maar bij KAVD is het 'Paniek in alle rangen' en het verliest met 0-1 tegen Rita Berlaar na een onpro- duktief veldoverwicht. VW Hamme doet het veel beter en geeft Duffel met 0-6 op zijn kop. Robur doet verder en wint met 3-1 tegen Oudenaarde, toch geen kneus je. De bijna zestigjarige Marcel Van Camp uit Baasrode wordt nationaal kampioen rodeocross en ook de koe- reurs van de BWCL laten van zich horen tijdens hun veldloopseizoen. In het vol leybal zijn de heren van Moderna Lebbe ke weer op dreef en ze gingen winnen op Voetbal. Fiere KAVD-bestuurders tijdens de voorstelling van de nieuwe akkomodaties op het B-terrein (arch) 7 december 1990 - nr. 47 In het tweede periodekampioenschap heeft Eendracht Aalst het maximum na overwinningen tegen Mechelen, Diest en Tongeren, ook de match van volgen de zondag tegen Stade Leuven moet normaal gewonnen worden. D.Z.O. en Neptunus Aalst organiseerden de finale van het Vlaams Eendjescriterium en het werd een zelden gezien spektakel. KAVD haalt eindelijk nog een punt en wel op Kapellen. Het stelt ook de nieuwe ak- kommodatie van het B-terrein voor. Schoonaarde wordt nu rechtstreeks met de degradatie gekonfronteerd maar Jong Lede hijst zich langzaam omhoog in de rangschikking. VW Hamme blijft het goed doen en wint met 3-1 tegen W Leest. De handballers van HK Waasmun ster komen blijkbaar fysiek te kort om een volledige match uit te spelen en ze zakken steeds weg in de laatste minu ten. KC Appels wint de Korfbalb<*ker van Vlaanderen in Aalst. D.R.C. prijkt nog steeds aan de leiding. 14 december 1990 - nr. 48 Door een 0-2 zege op Olsa Brakel komt VW Hamme aan de leiding in bevorde ring B. Eendracht Aalst wint met 2-1 tegen Leuven maar kan niet terugblik ken op een mooie prestatie. K.A.V.D. haalt eindelijk nog eens twee punten na een 3-2 zege thuis tegen Vorselaar. Het krijgt nu ook nog te kampen met een keepersprobleem. Van Meirvenne is ge schorst, Robberecht heeft last van een hersenschudding en dus moet Pfaff be roep doen op Rauwoens of junior Van Der Stock. In het handbal wint Brabo het derby tegen HBC Dendermonde met 13-19. In de M.T.S.A. speelt laatste ge rangschikte Brughuis gelijk tegen co-lei der Reynaerds (2de afdeling) en behaalt Sneeuwwitje in derde afdeling een eer ste zege na dertien weken. 21 december 1990 - nr. 49 SK Aalst is opnieuw leider in tweede provinciale C na een 3-0 zege tegen Zottegem. In vierde provinciale E wipt Appels over Sint-Gillis en KAVD verliest zonder enige glans en vooral zonder inzet tegen Denderhoutem met 2-0. Eendracht Zele, dat zelf al hoge cijfers scoorde, kreeg met 6-1 op zijn donder van La Louvière. Eendracht Aalst blijft schitteren: 0-1 op Lommei. Gaat Juven- Judo. Kohoro Kwai uit Wieze organiseerde een geslaagd tornooi voor de jeugd (arch) Korjbal. Voorzitter Frans Van den Steen van KorjbaUdub Appels mocht uit handen van voorzitter Arthur Dendermondse persprijs voor de sport in ontvangst nemen (arch) tus Schoonaarde als een feniks uit zijn gg as herrijzen? Het wint met 5-0 tegen Heusden. Ook Lutterzele speelt vrij re- .c'JPtE! gelmatig en klopt White Boys uit Sint-Ni- V klaas met 3-1. Op het Dendermondse stadhuis worden de kampioenen van DZO gehuldigd, samen met lange af standloper Leo brusselmans, die de jongste jaren voor een goedgevuld pal mares zorgde. Hij werd ook tweede in de belangrijke marathon van Brussel. U.K. Waasmunster is nog steeds in hetzelfde bedje ziek. Nadat het met 12-18 voor staan, moet het de thuisploeg in de laatste minuten laten langszij komen: 18-18. Volleybalklub Zele wint voor de beker tegen Mortsel maar niet zonder moeite. Ook in de kompetitie krijgt VC geen geschenken. Block d^' ^Ni 28 december 1990 - nr. 25 In de hoogste voetbalregionen is men bezig aan de winterstop, dus fungeren nu korfbal, handbal en zwemmen op de frontpagina. In de lagere reeksen wint Eendracht Meldert (4de) met 3-0 tegen Ronse en Robur haalt een punt tegen Denderleeuw dankzij Benny Huyle- broeck. Schoonaarde heeft de juiste pe daalslag gevonden: vijf punten uit drie wedstrijden en het rukt stilaan op. Lut terzele verplettert Eksaarde met 5-1 Zwemklub De Krokkebaas uit Buggen- I 1l 1 M hout huldigde haar kampioenen en in I m het basket behaalt BBC Dendermonde flp| W jjt a haar vierde zege op rij. Bavo Moerzeke j|F% Wf zit echter in zeer slechte papieren en de I degradatie lijkt onafwendbaar. In Zele 1 viert de twintigjarige sportraad zijn kam pioenen en Filip De Wilde, de keeper van 1 Iwll I Anderlecht, wordt voor de derde keer 'cnnrtm m \m i,a» Atletiek. Hommenaar Ben Quintelier won de 'Gouden 800 bij de miniemen. Hij sponman van net jaar WQn djg Q()k fl/ vorigJaar bi-de pupiUen (arch) Wetteren. Alle korfbalploegen komen met de volle buit naar huis. Vanuit de zwembaden van Dendermonde en Aalst krijgen we te horen dat de Vlaamse Zwemweek een groot sukses werd. Een belangrijk feit in de NOMB-kern DSD. Verhofstadt klopt Kleding Octaaf en wordt alleen leider.

De Voorpost | 1991 | | pagina 20