'.C. Baasrode: Konditie niet op peil SK Lebbeke zonder Frans Peelman en I Floris Verstraeten Voetbal kalender S.K. Lebbeke: Frans Peeleman blijft geschorst Strafschoppendans VW Hamme klaar voor topper tegen Bornem Selekties Baasrode-Denderleeuw 0-0 Tom De Visser leidt Kleinbrabantse aanval f-j Putte - VW Hamme 2-2 De Voorpost - 11.1.1991 -21 VOETBAL \etbal. De Hamse speler Peter Van Calenbergh werd het slachtoffer van een 'e aanslag, waarvoor dan wél een penalty werd gegeven, (arch) Ondanks dit gelijkspel buitenshuis was oefenmeester Daniël De Paepe niet bij ster tevreden over de verrichting van zijn manschappen. Hij verweet hen dat ze al te gul met 'kadootjes' hebben omge sprongen tijdens deze nieuwjaarsperio de. Opmerkelijk in deze match was dat drie van de vier doelpunten uit een strafschop voortkwamen. De vierde tref fer was dan nog een own-goal. 'We hebben de kansen om te winnen zeker niet te baat genomen, aldus de Hamse trainer. Reeds in de eerste helft hadden we een kloof kunnen slaan. Anderzijds heeft de scheidsrechter niet steeds even konsekwent gereageerd. De eerste keer werd Rik Van de Velde in de zone van de waarheid onderuit gehaald. De ref wees terecht naar de witte stip maar liet zich overhalen door de grens rechter, die voorafgaandelijk buitenspel had gezien. Net voor de rust werd Peter Van Caelenbergh 'gepakt' met deze keer wel een strafschop en een doelpunt tot gevolg. Deze bescheiden voorsprong was zeker niet onverdiend. Tijdens de pauze vroeg ik de spelers om alles te proberen en de nul van de bezoekers op het bord te houden maar na vijf minuten in de tweede helft ston den we al gelijk, ook al uit strafschop. Een overtreding op Robbie Nardus werd met eenzelfde, naar mijn oordeel te lichtzinnig toegekende, sanktie bestraft. Een veel ergere fout op Van Caelenbergh werd door de ref dan weer door de vingers gezien. In het slot werd Frank Heremans ernstig gekwetst aan de lin kerknie. Ik vrees dat we hem voor enke le weken zullen kwijt zijn en dat zou zeer jammer zijn in het vooruitzicht van een aantal belangrijke wedstrijden die nu op ons programma staan. E.G. ït rommelt in Baasroodse voetbalkrin- met Reid was hij naar het bezoekende n.Tegen Standaard Denderleeuw werd doel opgerukt. Had hij toen zijn maat bij (op een overwinning gerekend om de de aktie betrokken dan had er een doel- Ichte rangschikking wat te verbeteren, punt kunnen uit voortspruiten, maar k D'haen en zijn maats zijn er echter Claudio probeerde het alleen en kwam kt in geslaagd om ook maar één doel- niet verder dan een gekraakt schot dat |ns te verzilveren. naast de staander schoof. ideale gelegenheid kreeg Claudio Nadien kwam Denderleeuw wat vaker de incheri aan de tiende minuut. Samen neus aan het venster steken, al ging er iDeze week organiseerde Hamme zijn traditionele nieuwjaarsreceptie. Daar I wordt ook steeds de pers bij betrokken zodat er eens in andere omstandighe- Iden van gedacht kan gewisseld worden. Hamme weet hoe het de pers moet ■verzorgen. Of de 1.400 geregelde toeschouwers daarvan het resultaat zijn, 3weten we niet, maar de media zijn in elk geval belangrijk voor een klub. J Voor de topper van zondag tegen Bornem wordt nog meer volk verwacht. l'Ik stel mij tevreden met een gelijkspel, zegt Erwin Van Houcke. Mijn mening "lis dat Bornem met ex-KAVD-er Tom De Visser in de spits) de grootste ■titelkandidaat is en meer talent aan boord heeft dan Kapellen of Herentals. Ik 1 haast mij eraan toe te voegert dat ik onszelf als kandidaat niet afschrijf. Er loopt Inog veel water door de Durme voor we aan het einde van de kompetitie zijn. I Het zou mij niet verwonderen indien het tot de allerlaatste speeldag zou duren Ivoor de teerlingen geworpen zijn. Het komt er opaan om tegen Bornem snel te scoren en dan maken we een Ikans om winnaar te worden, meent Dirk Van der Stock. Blijft de nul te lang ■op het bord dan kunnen de zenuwen een rol gaan spelen'. IOefenmeester De Paepe geeft vooraf geen opstelling vrij. Alleen is zeker dat I Frank Heremans ontbreekt. Hij is voor vele weken onbeschikbaar. Jammer Ivoor Hamme want Frank is niet enkel een flinke voetballer. Als klubspeler is 1 hij een voorbeeld bij uitstek. I De ploeg: keuze uit De Pelsmaecker, Van Houcke, Van der Stock, Van de Velde, d Van Caelenbergh, Vergeylen, Verbruggen, D'Hondt, Stalpaert, De Paepe, Struyf, Nardus, De Borger, Malfliet, Joos en Van Hemelrijck. E.G. S.K. Lebbeke is klaar om de draad weer op te nemen. Oefenmeester De Baere gunde zijn poulains tijdens de winterstop een weekje rust maar de laatste dagen werd er weer intens getraind. Er werden bovendien twee oefenmatchen gespeeld. Nu zondag is Geraardsbergen te gast aan het Konkelgoed. Lebbeke verloor de heenmatch met 2-0. 'Met 23 punten op het aktief na 17 matchen kan je van Geraardsbergen enkel zeggen dat het een goede ploeg is, al hield ik er die dag dat we er tegen speelden geen grote indruk aan over, zegt speler-trainer Guy De Baere. Op één match kan je natuurlijk geen oordeel vellen. Ook voor ons is de kompetitie, gelet op de omstandigheden, vrij behoorlijk verlopen. Ik had wel op twee punten meer gerekend, die zeker op ons aktief hadden gestaan, mochten we niet met zoveel gekwetsten gezeten hebben. Ik heb veel te veel wissels moeten doorvoeren en met onze beperkte kern was dat niet gemakkelijk. Nu zondag ontbreken Floris Verstraeten en Frans Peeleman, wat uiteraard een zware aderlating is. Ze zijn allebei geschorst. Voorts zijn M'Rabet en Chris Van der Meirsch nog steeds onbeschikbaar door kwetsuren. Koen Cooreman verschijnt voor het eerst van deze kompetitie op het terrein en dat is goed nieuws. Door een aanslepend letsel was hij gedurende vele maanden onbeschikbaar. Uiteraard zitten erweer veel jongeren in mijn ploeg. Al voeren zij uit wat van hen gevraagd wordt, toch ontberen zij nog de nodige ervaring. Het komt er voor ons dus opaan om zo snel mogelijk punten te sprokkelen en zo uit de degradatiezone weg te blijven. Met tien punten uit de resterende wedstrijden kunnen we ons behoud verzekeren. We moeten realist blijven. Rekening houdend met de minder gunstige omstandigheden en het beschikbare potentieel zou iedereen daar mee blij moeten zijn. Hopelijk kunnen we het nieuwe jaar beginnen met een overwinning. Om die te behalen zullen we zeker niks aan het toeval mogen overlaten', aldus Guy De Baere E.G. ook van de bezoekers weinig gevaar uit. Een schot van De Troyer en enkele waterkansjes voor Mertens waren de enige wapenfeiten. Kort na de hervatting geraakte Baasrode numeriek in de minderheid toen Van Lancker, na een overtreding op Van Langenhove, naar de kleedkamer moest verhuizen. Van dan af moest van de thuisploeg niet veel meer verwacht wor den al plofte een kopbal van Van Dorpe tegen het doelhout en zat er tegen afflui ten nog een kansje in voor Rik D'haen, maar ook hij besloot naast. Bij de bezoekers was men met die halve inzet al tevreden. Bij Baasrode hoorden we een ander geluid. 'Scoren is ons grootste zorgenkind, zegt voorzitter Baro. Anderzijds is het ook zo dat we geregeld met gekwetsten af te rekenen kregen, wat deels de minder goede rangschikking verklaart. Het zal er nu in deze kompetitie op aankomen om overeind te blijven en alle middelen aan te wenden om de degradatie naar derde te voorkomen'. De fysieke konditie van de tweedepro- vincialer bleek niet helemaal in orde en ook op technisch vlak was de indruk maar pover. Het bezoekende Denderleeuw kon daar al even weinig tegenoverstellen. Al bij al was het een bijzonder zwakke en in vele opzichten teleurstellende vertoning. E.G. Eerste provinciale S.K. Lebbeke Koen Cooreman kan eindelijk aan treden. Verstraeten en Peeleman zijn geschorst. Van den Meirsch en M'Rabet blijven gekwetst. De ploeg: Tonnelier, Van Langen hove, Vermeulen, Eeckhhaudt, Triest, Cooreman, De Baere, Muy- sewinckel, Pringels, Van Heek, Baert (Elskens, De Ridder, Mangel schots) Robur Moerzeke Geert Van Moezeke is gekwetst en Benny Huylebroeck is geschorst. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Croes, Van Den Bogaert, Ost, Van Den Eede, Eddy Huylebroeck, Hans Vereist, Ferket, Dauwe, Van Hau- wermeiren (Pat. Verhelst, Michiels, De Graef). Tweede provinciale C Rapide Lebbeke Frankie Verheyden is geschorst. Van Den Broeck is gekwetst. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Van De Velde, Matthijs, Keppens, Van Puyvelde, Carlier, Van De Sompel, Ringoot, Vercauteren, Rogiers (Gaudeus, Moens, Van Beveren) F.C. Baasrode Van Der Vreken, De Decker, Falat, Ivan De Man, Lijneel, De Schrijver en Bancheri zijn onbeschikbaar. De ploeg: Baert, Michiels, Van Lancker, Reid, D'Haen, Van Dorpe, De Cock, Verheyden, De Leeuw, Van Hamme, Michel De Man (De Smedt, x en x) Voetbal. Robbie Nardus van VW Hamme werd getorpedeerd, maar dat werd geen penalty, al kwam het er op ééntje niet meer aan (arch 2de Nationale E. Aalst-RC Jet Hus 3de Nationale A E. Zele-Wervik Casaert Bevordering B Hamme-Bornem Vangompel KAVD-Wijnegem Hennissen 1ste Provinciale Robitr-E.Meldert Okladnicoff SK Lebbeke-G'bergen Marchand Eine-Lede Detollenaere 2de Provinciale C TK Meldert-SK Beerv. Vanzande Onkerzele-R.Lebbeke V Droogenbr. Baasrode-SK Aalst Colin D.Beerv.-Bambrugge De Witte 3de Provinciale D Herzele-Erpe Burie Voorde-Doggen Vercruyssen Aaigem-Mere Vanlaere Borsbeke-Terjoden Merchiers 3de Provinciale E Oordegem-W.Moorsel Debosscher Schelleb.-C.Melle Boeykens Baardegem-HO Kalken Heerwegh Edeboys-Oudegem Delille Serskamp-Schoonaarde Stevens SK Overmere-Heikant Behiels Heusden-Gijzegem Debleser Buggenhout-Hofstade Lambrechts 3de Provinciale F Vrasene-Grembergen Coppens St.Kr.-W.-Lutterz. Scheerlinck 4de Provinciale D FC Aalst-Aspelare Vanongeval Ie Edixvelde-Esse Vanhaelter St.Ant.-Erembodegem Stallaert 4de Provinciale E Vlierzele-Herdersem VDSompele Boonwijk-Letterh. De Witte S.Moorsel-Opstal Meul Bavegem-Appels De Vos Massemen-Opdorp Bovendaerde St.Gillis-Westrem Bosman Wichelen-Erondegem Blomme Smetlede-Wieze Geers 4de Provinciale F Verrebroek-VK Hamme lesire Sinaai-V.Overmere Vanzele SK Kalken-Berlare VSpeybroeck Bij S.K. Lebbeke is men niet erg opgetogen overeen recente beslissing van het Oostvlaams Provinciaal Komitee. De klub ging in beroep tegen een eerdere uitspraak waardoor Frans Peeleman voor twee speeldagen werd geschorst. Op zichzelf is dat geen schokkende gebeurtenis, waren het niet dat het P.K., althans in Lebbeekse ogen, blijkbaar maar naar één klok heeft geluisterd. Bestuurslid Meert deed ons het verhaal over wat er allemaal gebeurde: 'Tussen de Lovendegemse speler Querter en onze Frans Peeleman deed zich een incident voor na afloop van de wedstrijd. De spelers waren onderweg naar de kleedkamers en Querter zou naar Peeleman getrapt hebben, waarop deze reageerde met een elleboogstoot. Querter hield er een bloedneus aan over. Daarop is de afgevaardigde naar de scheidsrechter getrokken, die een verslag opmaakte. Peeleman werd daarover niet gehoord. Korte tijd later vernamen we via 'Sportleven' dat Peeleman voor twee weken werd geschorst als minnelijke schikking. We zijn tegen deze beslissing in beroep gegaan. De uitspraak had vrijdagavond plaats. Peeleman zelf en iemand van het bestuur was aanwezig. Querter, die ook uitgenodigd was, stuurde zijn kat. Toch handhaafde het P.K. de eerder genomen beslissing. Wij begrijpen niet dat een speler, wiens aandeel in het incident even groot is, niet eens reageert op een verzoek tot verschijnen en dan nog ongemoeid wordt gelaten, terwijl de andere wordt gestraft. Hier wordt duidelijk een loopje genomen met het reglement. Eerst waren we van plan om de zaak in Brussel te laten behandelen, maar omdat we achteraf meenden daar geen voordeel uit te kunnen halen, hebben we het zo gelaten. Toch willen we deze onfrisse zaak openbaar maken. Niemand kan het ons kwalijk nemen dat we zo onze bedenkingen hebben', aldus de Lebbeekse klubleider. Vermelden we nog dat S.K. Lebbeke op zaterdag 5 januari om I4u30 op eigen veld een oefenmatch speelt tegen de invallers van Germinal Ekeren. E.G. Lebbeke. Zéér weinig belangstelling vanwege de Lebbeekse sportverenigingen voor de gemeentelijke sportraad. Nog niet de helft van de aangesloten klubs was present. Zou het dan toch alleen maar voor wat subsidies zijn? (foto guy) Lebbeke. Het bestuur van de gemeentelijke sportraad had zich heelwat inspanningen getroost om het jaar1990 te kunnen evalueren. De klubs schatten dat evenwel niet naar waarde (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21