Voetbalhoogdag in Zottegem Appels maakt het leider Sikopi meer dan moeilijk Enkele reacties na Zottegem-Anderlecht Zottegem 0 - Anderlecht 2 22 - 11.1.1991 - De Voorpost ioul Petit ASLK 0 i" wummrai ■i m "***i ir josisHOf Agr w 4 ;omctM VOETBAL KORFBAL Zottegem-Anderlecht. Doelman Nuytens speelde schitterend. Enkel op de kof bal van Van Loen moest hij het hoofd buigen (nic) Nuytens: 'Zo'n wedstrijd spelen tegen Anderlecht blijft natuurlijk iets spe ciaals. Als doelman weet men dat men zeker vaak op de proef zal gesteld worden. Toch lag ik van deze partij niet te woelen in mijn bed. Vroeger speelde ik met de reserven van AA Gent reeds vaker tegen Anderlecht maar nu speelden we werkelijk tegen crème de la crème. De week volgde ik op normale wijze de trainingen maar mentaal heb ik mij voldoende weten op te peppen. Vooral het goed nemen van de eerste ballen is in zo'n wedstrijden van groot belang. Vooral na de mindere prestaties in de vorige wedstrijden, op Aalst en ook te Bambrugge, was het voor mij een uitstekende gelegenheid om mij eens te tonen. Vooral tegen Aalst had ik mij supergeconcentreerd voorbereid en dit was voor mij allicht fataal. Voor de wedstrijd tegen Anderlecht was ik veel rustiger en dit heeft allicht de goede prestatie bevorderd. Tijdens de rust kreeg ik van onze trainer te horen dat Danny D'Hondt mijn plaats zou innemen. Jammer dat dit gebeurde net nadat ik het eerste doelpunt diende toe te staan. Ik zag het allemaal gebeuren. De boomlange Van Loen kon van dichtbij inknikken. Ik raak de bal nog maar die verdween via mijn vingertoppen en de paal in het net. Graag had ik het veld verlaten zonder tegentreffer dan was het succes voor mij kompleet geweest'. Aan de Zottegemse portier nu de vraag hoe hij Anderlecht ervaren heeft binnen zijn doelpalen. Nuytens: 'Het is natuurlijk overduidelijk dat de ploeg enorm veel klasse in huis heeft. Het spel gaat enorm snel over en weer en als doelman kan je je niet permitteren om even onoplettend te zijn. Wat me ook zal bijblijven is dat zo'n ploeg nooit onbesuisd naar doel knalt. Men blijft geduldig zijn kans afwachten. De bal wordt zolang rondgetikt tot een speler in ideale positie verkeerd om te scoren. Het aantal schoten op doel vandaag was gering en daarbij mag men niet vergeten dat Zottegem eigenlijk in de eerste helft de beste kans kreeg. Op pass van Wouter Mussche werd Mare Uyttenhove op ideale wijze voor Filip De Wilde afgezonderd. Marc, die meteen aanlegde, verkeek echter de mogelijkheid. Indien hij scoorde stond Zottegem allicht op zijn kop. Voor de pakweg 2.400 betalende toeschouwers had dit de klap op de vuurpijl geweest'. Beide doelmannen een pluim Aan Anderlechtse zijde vonden wij Aad De Mos bereid om een toelichting te geven na het treffen tussen Anderlecht en Zottegem. Aad De Mos: 'Ik ben alvast tevreden over het resultaat. Anderlecht wil steeds een aanvallend en attractief voetbal blijven spelen. Ook op het veld van Zottegem moet dit duidelijk zijn geweest. De score is evenwel niet hoog opgelopen en dit is vooral te wijten aan het goede presteren van die beide doelmannen. Anders zat er een forfaitscore in maar dit is grotendeels de verdienste van beide doelmannen dat de schade beperkt bleef. Verder was ik niet verrast over de knappe prestatie van Zottegem in zijn geheel. Ik ben ervan overtuigd dat alle ploegen in België enorm defensief georganiseerd kunnen spelen. Anderlecht speelde hier zijn eerste partij na twee dagen enorm doorgedreven te hebben getraind. Dit alles in acht genomen neem ik aan dat de prestatie van mijn ploeg bevredigend kan genoemd worden' Nii Lamptey Alle sportliefhebbers hebben de naam Lamptey reeds bekend in de oren klinkend. De Ghanees werd zowat door alle kranten als een wonderboy afgeschilderd. Dit nadat hij nauwelijks een bal had aangeraakt. Hoe staat het nu met deze jonge belofte. Aad De Mos, zowat de beschermvader van Nii, blijft echter nuchter. De Mos: 'Het talent is duidelijk aanwezig bij Lamptey, dat kan iedereen zien. Je hoort dat ook aan het publiek. De acties van de Ghanees worden vaak op applaus onthaald. Bij het doelpunt stond hij weer op de goede plek. Talent dus in overvloed maar wat er met dat talent gebeurt dat kan niemand voorspellen. Het talent moet duidelijk nog rijpen en het is natuurlijk niet zo dat men op één of twee jaar meteen een topspeler wordt'. Afwezigen Liepen er bij Anderlecht enkele spelers in de kijker, het viel toch ook meteen op dat er enkele tenoren op het appél ontbraken. Crasson, Nilis en Van Baekel zaten in burgerpak op de tribune. Van Tigelen, Ukkonen en Van Loen waren de respectievelijke vervangers. Voorzichtigheid of niet? De Mos: 'Bertrand Crasson sukkelt met de meniscus en wordt één dezer dagen geopereerd. Luc Nilis blijft kampen met een hardnekkige enkelblessure en Alain Van Baekel heeft last van de knie. Voorzichtigheidszaken kan men het dus moeilijk noemen, het gaat dus werkelijk over blessures. Wij hopen ze alvast vlug te recupereren want er staat nog heel wat te gebeuren dit jaar. Onze achterstand in de kompetitie op AA Gent is klein zodat alles mogelijk blijft. Dan is er ook nog het Europese avontuur. De loting te Rome stemt mij in die zin gelukkig dat we eerst uit spelen. Loten tegen een Italiaanse ploeg is natuurlijk steeds een gereputeerde tegenstander treffen. Wij zullen zeker moeten trachten om ze thuis af te maken. In Rome moeten wij gewoon in staat zijn om met een goed resultaat weg te komen'. Gemoedelijke sfeer Anderlecht stelde bij zijn bezoek aan de Egmontstede wel één duidelijke eis. Dit was een goede ontvangst wat in Zottegemse bestuurskringen onmiddellijk vertaald werd door het aanbieden van een receptie en een etentje. Michel Verschueren was alvast enorm in zijn sas. De Anderlecht-manager liet zich zelfs enkele leuke uitspraken ontvallen. Verschueren: 'De mensen van Zottegem verdienen werkelijk een pluim. Alles was organisatorisch af. Wij werden zeer goed ontvangen en zullen dit in de toekomst niet vergeten. Voorts vind ik het leuk om op de receptie het Oud-Zottegemse bier te mogen proeven. Zottegem lijkt me een mooie en gemoedelijke streek. Als ik met pensioen ga, zou ik er willen komen wonen. Ook het etentje dat wij aangeboden kregen getuigt van de goede smaak. Ons heeft het alvast gesmaakt'. We hebben, vorige zaterdagavond, in de Appelse sporthal, een genoeglijk avondje korfbal beleefd. Appels kreeg immers Sikopi, regerend lampioen van België zaalkorfbal en huidig leider in poule B van de hoogste zaalreeks, op bezoek. Algemeen werd verwacht dat de Dender- mondenaars, die het nog steeds zonder coach Tony Lissens moesten stellen, een makkelijke prooi voor het team van de linkeroever moesten worden. Maar dat was, gelukkig voor de wedstrijd, ver keerd gedacht. Appels leverde immers meer dan weerwerk en moest uiteinde lijk slechts met twee korven verschil, maar met opgeheven hoofd, de duimen leggen. Ook Atlantis Lebbeke, op bezoek bij Boomse, beet in het Rupelse zand. Bij de rust leek het alsof de dames en heren van trainer-coach Karei De Waele op een pandoering van jewelste afstevenden, maar al bij al slaagden de Lebbekenaars erin het verlies tot twee korven te beper ken. Een pandoering ontliep dan weer Ago Aalst niet. Het verloor, in de vertrouwde sporthal 'Ter Rozen', met 2-17 cijfers van Sparta Ranst. Appels K.C.-Sikopi 12-14, Ilse Poi- nart moest zeven keer scoren Er stond aan Sikopi-kant, vorige zater dagavond in de Appelse sporthal, nogal wat (internationaal) korfbaltalent op het terrein: broer en zus Matthijssens, Ilse Poinart (dit weekend gekroond tot korf balster van het jaar 1990), Adri Van Bavel... De thuisploeg scheen echter niet in het minst geïntimideerd en begon de wed strijd overigens met een taktische zet: Lieve De Winne verscheen op het terrein in het basisachttal, maar iedereen wist dat bij de eerste spelonderbreking Ann Schuddinck haar intrede zou doen. Wat even later dan ook gebeurde. Het eerste kwartier van de wedstrijd verliep, verrassend voor ons althans, gewoon gelijkopgaand. Sikopi legde wel het vaakst aan maar bleek niet zo trefze ker. Of waren het de 'harde' korven die de Antwerpenaars minder lagen? Pas na dertien minuten spel slaagden de bezoe kers erin, via Ilse Poinart, de score te openen. Ze zou overigens tijdens de rest van de wedstrijd nog zes keer de korf vinden. Een pracht van een korfbal speelster eigenlijk, die Ilse Poinart: snel, beweeglijk, wendbaar, verrassend en...trefzeker. Overigens zowel van dichtbij als vanop afstand. Appels sloeg echter terug, via Edwin Borms, die een doorloopbal suksesrijk afrondde. Eeven leek het erop dat de kampioenen het welletjes begonnen te vinden: ze sloegen een tweepunten- kloof, maar dankzij Wim De Wilde wees het scorebord na 23 minuten spel 2-3 aan. Sikopi zou tijdens die eerste speel helft (ook tijdens de tweede) trouwens maximaal drie korven op de thuisploeg uitlopen. De eerste speelhelft werd nog gekruid door een incident, toen een Sikopi-da- me om haar tegen zichzelf te bescher men (ze had uitgehaald naar Annette Verstraeten) door haar coach van het veld werd gehaald en de speelster in kwestie woedend het terrein verliet. Bij de rust wees het scorebord een 3-6 stand aan. De derde Appelse korf vertrok uit de handen van Ann Schuddinck (doorloopbal). Na de koffie zouden we een kwasi zelfde spelbeeld krijgen: een Sikopi dat duide lijk meer talent op het veld staan had, maar een Appels dat vinnig van zich afbeet en de uitlooppogingen van de bezoekers steeds binnen de perken hield. Appels begon overigens sterk aan die tweede speelhelft met korven van Annette Verstraeten (afstand) en Frank Janssens (doorloopbal). Sikopi replikeerde en liep uit tot 5-8. Wïm De Wilde zette een strafworp om, maar na een kwartier spel was de stand al uitgelopen tot 8-10. Van Appelse kant werd in die periode gescoord door Dirk Duym (vanonder de korf) en Edwin Borms (afstand). De wedstrijd kreeg toen een meer verbe ten karakter, de scheidsrechter moest twee keer een Sikopi-speler tot de orde roepen maar -tot ongenoegen van de Appelse supporters- bewaarde hij zijn geel voor andere gelegenheden. In de slotfaze van de wedstrijd werd van Appelse kant nog gescoord door Ann Schuddinck (van dichtbij), Edwin Borms (doorloopbal), Dirk Duym (strafworp) -toen werd de stand 11-12- en Annette Verstraeten (afstand). Eind stand: 12-14. Een pracht van een resul taat voor Appels K.C., waaruit de ploeg het vertrouwen moet puren om zaterdag a.s. Mercurius, in de Appelse sporthal, met sukses partij te geven. En aldus het behoud in 's lands hoogste zaalkorfbal- reeks te verzekeren. Boomse-Atlantis Lebbeke 13-11: Bij de rust werd voor een disaster ge vreesd Atlantis Lebbeke liep tijdens de eerste speelhelft van de uitwedstrijd met Boomse als tegenstander letterlijk op een 'bec de gaz'. Bij de rust stonden de Lebbekenaars immers met 11-4 in het krijt. Hoewel Lebbeke, dat wegens een kwet suur, aantrad met gewijzigde vakopstel lingen, de score via Sandra Van Rossem opende, rolde de thuisploeg weldra als een pletwals over de Lebbekenaars heen. Van Boomse kant belandden een aantal afstandsworpen -onvoldoende dekking van de kant van de Lebbeekse verdedi ging- in de korf en Lebbeke slaagde er niet in enig weerwerk te bieden: het stond erbij en het keek ernaar. Geen van beide Lebbeekse vakken draai de zoals het hoorde en van enige shot kracht was geen sprake. De Lebbeekse gebreken kwamen dan ook duidelijk aan het licht: gebrek aan gestalte, gebrek aan snelheid ook. De drie overige Leb beekse korven tijdens de eerste helft vertrokken uit de handen van Damien De Rouck (draaibewegjng), Steven Cal- laert (strafWorp) en nogmaals Damien De Rouck (doorloopbal). Bij het begin van de tweede speelhelft verving coach De Waele Bart De Meer sman -hij schoot zowel verdedigend als aanvallend te kort- door Alain Muyse- winckel. Deze jonge speler, die nog geen jaar aan korfbal doet, kweet zich vooral verdedigend uitstekend van zijn taak. Zijn rechtstreekse tegenstander, die in de eerste helft een aantal afstandswor pen in de korf deed belanden, zou overi gens niet meer tot scoren komen. Om gestalte in de ploeg te brengen zou Muysewinckel later nog vervangen wor den door David Veldeman. Vooral onder impuls van Damien De Rouck, iemand die kan terugvechten en bovendien nog scoort, knaagde Atlantis aan de Boomse voorsprong. Boomse zou er nog amper twee keer in slagen om te scoren. Lebbeke vond in die tweede speelhelft nog zeven keer de korf. Die Lebbeekse korven vertrokken uit de handen van Sarah De Meersman (doorloopbal), Steven Callaert (twee doorloopballen), Cindy Meersman (doorloopbal) en Damien De Rouck (strafworp, afstandsworp en doorloop bal). Het kalf bleek echter verdronken voor de Lebbekenaars. Ze strandden uiteindelijk op twee korven van de thuis- ploeg. Zondag gaat Atlantis op bezoek bij Eker- se. Ago Aalst-Sparta Ranst 2-17: Een (verwachte) pandoering Inderdaad, aldus Ago-voorzitter Steven Daelman, die pandoering was verwacht. Het is namelijk zo dat we bij Ago slechts met één ploeg spelen, we zetten dus geen reserveteam in. Dat houdt ook in dat we de spelers om beurten aan hun trekken laten komen en wanneer we gekonfronteerd worden met tegenstan ders, van wie we verwachten er niet de minste kans tegen te hebben, zetten we onze minder goede spelers in. Dat is gewoon een beleidsoptie. Welnu, in de wedstrijd met Sparta Ranst als tegenstander, was dat het geval. Het werd voor Ranst dan ook een doeltjes- kermis. Bij de rust wees het scorebord reeds een 1-13 stand aan, cijfers die onze coach deden besluiten om toch in te grijpen. De tweede helft verliep dan ook heelwat gelijkmatiger, want Ranst kwam nog slechts viermaal tot scoren. De Aalsterse korven werden gescoord door Jan De Roeck doorloopbal) en Patrick Verleyen (afstandsworp). Pierre Van Rossem Zottegem-Anderlecht. Oliveira werd natuurlijk streng bewaakt en kon zijn kunstjes nauwelijks opvoeren (nic) In Zottegem stond er afgelopen zondag heel wat voetbalpret te beleven. De voor wedstrijd werd gestreden tussen de vol tallige kern van Oudenaarde tegen A- spelers uit Anderlecht, aangevuld met enkele reserven. Een wedstrijd om zich aan te vermaken werd het nauwelijks. Het talrijke publiek moest nog afzakken naar Zottegem en de strakke wind zorg de voor problemen bij het combineren. Met 1-2 werd de kortere tweede helft afgesloten daar het klapstuk van de dag nog te gebeuren stond. Anderlecht was inderdaad met zijn voltallige kern naar Zottegem afgezakt om er zijn eerste oefenwedstrijden na de winterstop af te werken. Crasson, Van Baekel en Nilis bleven wel in burger. Van Tiggelen, Uk- konen en Van Loen waren de respectie velijke vervangers. Bijna drieduizend supporters waren er getuige van dat tweedeprovincialer Zottegem gelijke tred hield met Anderlecht dat de bal rustig rondtikte maar nauwelijks gevaar lijk werd. Bij Zottegem groeide doelman Nuytens naarmate de wedstrijd vorder de. Voor hem kon de wedstrijd niet meer stuk. Hij revancheerde zich totaal na zijn mindere prestaties in Aalst en Bam brugge. De wedstrijd was enkele minu ten oud of de supporters wisten met hun pret geen blijf. Een hond kwam pardoes het veld opgerend en het theater kon beginnen. Na vergeefse pogingen van doelman Nuytens, Rutjes en De Wolf wou het dier toch liever nog wat mee spelen. Maar van De Mos kreeg het dier geen kans, hij hield het bij 'De Wolf. Na een vermakelijk stukje werd de hond aan de eigenaar terugbezorgd, die als supporter aanwezig was. Dan kon er weer gevoetbald worden. Maar veel kan sen kregen wij niet te noteren. De Grijse en Musonda waren zeer bedrijvig maar kregen noch Oliviera, noch Van Der Linden en Van Loen in goede schietposi tie. De beste kans in de eerste helft was er Zottegem-Anderlecht. Na de wedstrijd volgde er een uitgelezen maal voor de Voor Zottegem toen Wouter Mussche Anderlecht-delegatie. Vooral Michel Verschueren, hier in het gezelschap van het Uyttenhove voor doelman De Wilde af- Zottegemse bestuur, voelde zich in zijn nopjes (nic) Zottegem-Anderlecht. John Van Loen deed het lang niet slecht. Hij zorgde voor de eerste Anderlecht-trejfer (nic) zonderde. Een grote kans werkelijk die nogal onhandig tegen de Anderlecht- portier werd aangeknald. Toch zou An derlecht het eerste scoren en dit rond het uur. Nuytens die puik bleef acteren zorgde ervoor dat Anderlecht moeizaam de score kon openbreken. Van Loen lukte er wel in met een kopbal die eerst tegen de hand van Nuytens sloeg en daarna via de paal binnenrolde. De Zot tegemse goalie kon zijn eigen wel slaan al had hij een zeer puike reflex in huis gehad. Nuytens droomde er allicht van om zonder doelpunt te incasseren het veld te verlaten. D'Hondt zou hem in derdaad vervangen in die tweede helft. Dit was afgesproken maar toch wel jam mer dat dit niet kon gebeuren bij een blanke stand. D'Hondt kreeg meteen wat werk op de plank maar hij deed het tevens uitstekend. Ook hij zou zich nog wel een keertje moeten omdraaien, dit nadat Lamptey een tiental minuutjes voordien Oliveira was komen vervangen. Nii Lamptey scoorde opnieuw. Nu met het hoofd en na voorbereidend werk van Van Der Linden. Verder werden diezelf de Van Der Linden en Keshi nog eens afgestopt en het was vooral de verdienste van de doelman dat de score niet hoger opliep. Zottegem: Nuytens (70' D'Hondt) Le- leu, Van Der Haegen, Goditiabois (57' Deketele), Bousard Mussche Deviaene Devenyn Uyttenhove, De Vleeschauwer (57' De Bourdeaud'hui) Van De Velde Anderlecht: De Wilde, Van Tiggelen, Kooiman, Rutjes (65' Keshi), De Wolf (61' De Busschere), Musonda (61' Zet- terberg), Ukkonen (46' Walem), Olivei ra (65' Lamptey), De Grijse en Van Der Linden, Van Loen. (Nicolle)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22